Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 281 of 364 FirstFirst ... 181 231 271 279 280 281 282 283 291 331 ... LastLast
Results 5,601 to 5,620 of 7269

Thread: Modificari Console: Downgrade PS3 la CFW 3.55, PS2, PSP, Xbox 360 Slim, Wii

  1. #5601 SP
    Junior Member elbandito's Avatar
    Nu se poate moda inca.




    Deocamdata nu.[COLOR=Silver]

    [/QUOTE]

    Al 3-lea cu mfr date 14-09-2011 cel putin pana acum, daca se poate face ceva la aceasta consola (4Gb) astept cu nerabdare [email protected]

  2. #5602 SP
    Junior Member ionutz99's Avatar
    salut un sunt posesor de ps3 dar as vrea sa-mi iau un xbox kinect intrebarea este se poate moda orice versiune chiar si cele noi care exista acum in magazin daca da as vrea sa stiu cat ma costa

  3. #5603 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Poyson View Post
    Uite nu vreau sa ma cert cu nimeni tot ce vreau e sa stiu ce pot face ca sa nu risc sa mi se intample acea eroare si sa ma pot conecta la net (consola mea e decodata).... si mai vreau sa stiu daca trebuie neaparat sa faci update consolei daca jocul e original ca am auzit ca nu trebuie neaparat si mar interesa sa stiu ca daca trebuie sa ii fac update pana la craciun. Plz spunetimi daca stiti.
    Nu te conectezi la nici un net pana nu iese LT+3.0 si ii facem o remodare cu el.

    --

    Quote Originally Posted by elbandito View Post
    Nu se poate moda inca.
    Deocamdata nu.[COLOR=Silver]
    Al 3-lea cu mfr date 14-09-2011 cel putin pana acum, daca se poate face ceva la aceasta consola (4Gb) astept cu nerabdare [email protected][/QUOTE]

    Cand o sa iasa ceva am sa postez aici pe forum


    Quote Originally Posted by ionutz99 View Post
    salut un sunt posesor de ps3 dar as vrea sa-mi iau un xbox kinect intrebarea este se poate moda orice versiune chiar si cele noi care exista acum in magazin daca da as vrea sa stiu cat ma costa
    Nu trebuie sa depaseasca luna aprilie 2011 cel mai bine sau maxim luna iulie 2011

  4. #5604 SP
    Junior Member depp's Avatar
    Nu mi-ai raspuns si mie,

    Conteaza daca fac update la xbox? O sa pot sa ii fac modare cand apare daca ii fac updateuri?

    Data fabricatiei e septembrie 2011
    Merci

  5. #5605 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by depp View Post
    Nu mi-ai raspuns si mie,

    Conteaza daca fac update la xbox? O sa pot sa ii fac modare cand apare daca ii fac updateuri?

    Data fabricatiei e septembrie 2011
    Merci
    Deocamdata nu se poate moda, asa ca nu pot sa iti spun daca este sau nu bine sa ii faci update cu noul dash etc etc

  6. #5606 SP
    Junior Member emmy112's Avatar
    Salut Don... daca am un xbox slim din 1.7.2010 ii pot face update la ultimul dashboard, ca dupa aceea sa il pot moda ?

  7. #5607 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by emmy112 View Post
    Salut Don... daca am un xbox slim din 1.7.2010 ii pot face update la ultimul dashboard, ca dupa aceea sa il pot moda ?
    Pana nu il modam nu ii faci nici un fel de update de dashboard.

  8. #5608 SP
    Junior Member astral2k5's Avatar
    Salut Donely,
    Vreau sa-mi cumpar un XBOX 360 si as vrea sa o modez, poti sa-mi spui ce trebuie sa verific inainte sa cumpar (data fabricatie etc) ?
    Mersi

  9. #5609 SP
    Junior Member adrian82's Avatar
    data fabricatiei inainte de iunie 2011 /
    Poyson daca nu ai rabdare nu te vei juca si noi am avut rabdare pe ultimile 100 de pagini ai sa vezi ca multi au stat cu ochii in 10 si tot nu am bagat consola pe net ca sa beneficiem de puterea ei totala dupa aceea.
    Eu pot sa spun ca dupa modare si rgh mai ales rgh consola a prins viata cu adevarat ...

  10. #5610 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by astral2k5 View Post
    Salut Donely,
    Vreau sa-mi cumpar un XBOX 360 si as vrea sa o modez, poti sa-mi spui ce trebuie sa verific inainte sa cumpar (data fabricatie etc) ?
    Mersi
    Cel mai bine luna martie-aprilie sau maxim luna iulie 2011. Data de fab este trecuta in spatele consolei MFR date: anul, luna, ziua.


    LT+ 3.0 este pe teava...

    [2011-12-07 03:20AM UTC] #fw <semperfi> update is out now right?
    [2011-12-07 03:20AM UTC] #fw <Smithers> yes
    [2011-12-07 03:20AM UTC] #fw <semperfi> cool
    [2011-12-07 03:20AM UTC] #fw <semperfi> LT 3.0 should be out soon then
    [2011-12-07 03:21AM UTC] #fw <c4eva> yes
    Attached Images Attached Images sbap25.png

  11. #5611 SP
    Member flaviud's Avatar
    daca imi modez ps3-ul pot juca doar jocuri ce cer firm maxim 3.55 sau exista posibilitatea de a juca si jocuri mai noi? cat ar dura modarea si care este pretul? ms frumos

  12. #5612 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by flaviud View Post
    daca imi modez ps3-ul pot juca doar jocuri ce cer firm maxim 3.55 sau exista posibilitatea de a juca si jocuri mai noi? cat ar dura modarea si care este pretul? ms frumos
    Ai oferta pe prima pagina athread-ului meu.

  13. #5613 SP
    Member flaviud's Avatar
    si totusi pretul nu este trecut.
    Nou! Disponibila modare soft ps3 cu orice versiune de fw, cu cfw 3.55. nu necesita stick jailbreak.
    Modare soft PS3 model slim si fat toate regiunile, cu custom firmware (cfw 3.55).
    Nu necesita stick jailbreak, modarea se face numai din soft.
    Consola ramane in garantie. se poate reveni oricand la fw original
    Atentie !!! Risc mare de brick-uire a consolei, daca modarea soft nu este facuta de un moder avizat !
    Suport pentru hdd extern si ntfs si fat 32.
    Suport pentru spoof fw 3.72 ca sa nu faceti din greseala update la 3.60 si sa pierdeti modarea.

    Ruleaza fara probleme programe homebrew ca, blackbox ftp 1.2, emulatoare, etc. puteti face backup la un joc original atat pe hardul intern al consolei cat si pe un hdd extern.

    Va rog fara discutii inutile de warez si spam in acest thread!

  14. #5614 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by flaviud View Post
    si totusi pretul nu este trecut.
    Nou! Disponibila modare soft ps3 cu orice versiune de fw, cu cfw 3.55. nu necesita stick jailbreak.
    Modare soft PS3 model slim si fat toate regiunile, cu custom firmware (cfw 3.55).
    Nu necesita stick jailbreak, modarea se face numai din soft.
    Consola ramane in garantie. se poate reveni oricand la fw original
    Atentie !!! Risc mare de brick-uire a consolei, daca modarea soft nu este facuta de un moder avizat !
    Suport pentru hdd extern si ntfs si fat 32.
    Suport pentru spoof fw 3.72 ca sa nu faceti din greseala update la 3.60 si sa pierdeti modarea.

    Ruleaza fara probleme programe homebrew ca, blackbox ftp 1.2, emulatoare, etc. puteti face backup la un joc original atat pe hardul intern al consolei cat si pe un hdd extern.

    Va rog fara discutii inutile de warez si spam in acest thread!
    80 ron

  15. #5615 SP
    Member flaviud's Avatar
    cand pot sa vin cu el ? dar as dori sa il iau in aceeasi zi. ms

  16. #5616 SP
    Member psicho1986's Avatar
    Sal Donely, am un PS3 slim 320GB cu CFW3.55 Rebug cu spoof la 3.73, dar vreau sa cumpar un dongle de jaibreak TrueBlue2 ca parca nu prea mai am rabdare pana se hotarasc astia sa faca alt CFW. Poti sa imi dai un pret si un timp estimativ in care ar fi disponibil pe PM?

  17. #5617 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by flaviud View Post
    cand pot sa vin cu el ? dar as dori sa il iau in aceeasi zi. ms
    Vorbim de luni incolo si vedem.



    Quote Originally Posted by psicho1986 View Post
    Sal Donely, am un PS3 slim 320GB cu CFW3.55 Rebug cu spoof la 3.73, dar vreau sa cumpar un dongle de jaibreak TrueBlue2 ca parca nu prea mai am rabdare pana se hotarasc astia sa faca alt CFW. Poti sa imi dai un pret si un timp estimativ in care ar fi disponibil pe PM?
    Nu aduc asa ceva deocamdata.

  18. #5618 SP
    Junior Member astral2k5's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Cel mai bine luna martie-aprilie sau maxim luna iulie 2011. Data de fab este trecuta in spatele consolei MFR date: anul, luna, ziua.
    Din ce cauza nu se poate face modarea pe cele dupa 1 august 2011? E vb numai de placa de baza Corona sau si altceva?

  19. #5619 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by astral2k5 View Post
    Din ce cauza nu se poate face modarea pe cele dupa 1 august 2011? E vb numai de placa de baza Corona sau si altceva?
    Si de placa de baza si de revizia de la dvd-rom

  20. #5620 SP
    Junior Member astral2k5's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Si de placa de baza si de revizia de la dvd-rom
    Am gasit lista asta: Xbox 360 Drives - List
    Imi poti spune ce firmware nu se poate moda inca din lista?
    Multumesc.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 281 of 364 FirstFirst ... 181 231 271 279 280 281 282 283 291 331 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts