Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 99 of 364 FirstFirst ... 49 89 97 98 99 100 101 109 149 199 ... LastLast
Results 1,961 to 1,980 of 7268

Thread: Modificari Console: Downgrade PS3 la CFW 3.55, PS2, PSP, Xbox 360 Slim, Wii

  1. #1961 SP
    Junior Member Znupi's Avatar
    De curiozitate: la PSP cu TA88v3 le pui ChickHEN + 5.03 MHU sau GEN-B? Eu momentan am MHU dar cochetez cu ideea de GEN-B, par mai activi.

  2. #1962 SP
    Senior Member keanustar's Avatar

    salut

    hei.
    salut donely. am avut o problema cu ps2, dar ai rezolvat-o. ms frumos. acum vreu sa imi iau un xbox, dar nu stii care este diferenta intre elite si arcade. adica elite are hdd de 120 gb, dar citisem pe un forum ca daca ai ban pe xbox live nu mai poti instala jocuri. eu mi-as lua un xbox elite pt a-mi instala jocurile pe hdd, sa nu le mai pun pe dvd, dar nu stiu care este faza. ma poti lamuri si pe mine cu diferentele intre xbox arcade si elite si care e faza cu hardu si cu jocurile. multmesc anticipat.

  3. #1963 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Znupi View Post
    De curiozitate: la PSP cu TA88v3 le pui ChickHEN + 5.03 MHU sau GEN-B? Eu momentan am MHU dar cochetez cu ideea de GEN-B, par mai activi.
    5.03GEN-B

    ---------- Post added 15-11-2009 at 10:07 AM ----------

    Quote Originally Posted by keanustar View Post
    hei.
    salut donely. am avut o problema cu ps2, dar ai rezolvat-o. ms frumos. acum vreu sa imi iau un xbox, dar nu stii care este diferenta intre elite si arcade. adica elite are hdd de 120 gb, dar citisem pe un forum ca daca ai ban pe xbox live nu mai poti instala jocuri. eu mi-as lua un xbox elite pt a-mi instala jocurile pe hdd, sa nu le mai pun pe dvd, dar nu stiu care este faza. ma poti lamuri si pe mine cu diferentele intre xbox arcade si elite si care e faza cu hardu si cu jocurile. multmesc anticipat.
    Ca sa fi sigur ca iti cumperi un Elite in toate mintile lui, cumpara nou sigilat din magazin. Diferenta dintre Elite si Arcade este de HDD.

  4. #1964 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Adrian Padeanu View Post
    Salut.

    PS2 Memory card 8Mb originala Sony = 50 lei
    PS2 Slim Cooler pe USB = 45 lei
    PS2 cablu component = 60 lei

    Ai? Mersi.
    Da am.

  5. #1965 SP
    Junior Member gusalagupagup's Avatar
    Salut.
    Am vazut multe pareri despre tine, donely si toate is nume de bine
    De curand am sa-mi achizitionez un ps2, si as dori sa-l modez, dar intrebarea mea este?
    Modezi cumva si-n orasul Galati?
    Vad ca esti un om de treaba|respectuos|Cu servicii de calitate| si de-asta as dori de la tine o modare.
    Vad ca toti sunt multumiti de serviciile tale, deci?
    Astept un raspuns,
    Multa bafta

  6. #1966 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by gusalagupagup View Post
    Salut.
    Am vazut multe pareri despre tine, donely si toate is nume de bine
    De curand am sa-mi achizitionez un ps2, si as dori sa-l modez, dar intrebarea mea este?
    Modezi cumva si-n orasul Galati?
    Vad ca esti un om de treaba|respectuos|Cu servicii de calitate| si de-asta as dori de la tine o modare.
    Vad ca toti sunt multumiti de serviciile tale, deci?
    Astept un raspuns,
    Multa bafta
    Trimiti consola la mine cu Fan curier si o rezolvam.

  7. #1967 SP
    SnowManiac dadu093's Avatar
    Salut! ai cablu play and charge = 50 lei?? Mersi!

  8. #1968 SP
    Junior Member Torinezu's Avatar
    Salut donely sunt din galati da mi si mie adresa ta ori vin la tine sau daca nu o trimit prin curier.ms

  9. #1969 SP
    Junior Member atlanta's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Suna-ma la 0722 766149 si stabilm ora si ziua. Thx !!
    salut,

    am incercat sa te sun vineri dar nu am dat de tine. Crezi ca am putea sa ne vedem marti sa facem modificarea? De asemenea vreau sa iau controllerul daca il ai pe stoc. Nu am acces la site de la servici in timpul zilei . Incerc sa te sun maine sa stabilim cand ne putem vedea.

    multam

  10. #1970 SP
    Member CaNtO's Avatar
    ai cumva placa de baza pt xbox 360 ?? jasper sau falcon??

  11. #1971 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Torinezu View Post
    Salut donely sunt din galati da mi si mie adresa ta ori vin la tine sau daca nu o trimit prin curier.ms
    Ti-an dat PM cu adresa.

    ---------- Post added 16-11-2009 at 12:36 PM ----------

    Quote Originally Posted by atlanta View Post
    salut,

    am incercat sa te sun vineri dar nu am dat de tine. Crezi ca am putea sa ne vedem marti sa facem modificarea? De asemenea vreau sa iau controllerul daca il ai pe stoc. Nu am acces la site de la servici in timpul zilei . Incerc sa te sun maine sa stabilim cand ne putem vedea.

    multam
    Da suna-ma astazi. Vineri am fost plecat

    ---------- Post added 16-11-2009 at 12:36 PM ----------

    Quote Originally Posted by Cantoriu Andrei View Post
    ai cumva placa de baza pt xbox 360 ?? jasper sau falcon??
    Nu am sa ceva

  12. #1972 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by dadu93 View Post
    Salut! ai cablu play and charge = 50 lei?? Mersi!
    DA

  13. #1973 SP
    Junior Member mihaii's Avatar
    telecomanda pt xbox360 si senzor pt pc ai / poti face rost?

  14. #1974 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Salut Donely. Am o problema cu PS3-ul. Iti dau linkul unde am scris tot, daca poti intra sa vezi acolo, e si o poza atasata. Intrebarea mea este: ma poti ajuta sa rezolv acea problema? Multumesc anticipat.
    http://www.consolegames.ro/forum/211894-post945.html

  15. #1975 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by mihaii View Post
    telecomanda pt xbox360 si senzor pt pc ai / poti face rost?
    Nu am. Sa vad daca pot face rost

    ---------- Post added 17-11-2009 at 04:57 PM ----------

    Quote Originally Posted by Pizzi View Post
    Salut Donely. Am o problema cu PS3-ul. Iti dau linkul unde am scris tot, daca poti intra sa vezi acolo, e si o poza atasata. Intrebarea mea este: ma poti ajuta sa rezolv acea problema? Multumesc anticipat.
    http://www.consolegames.ro/forum/211894-post945.html
    Stai linistit ca nu are nimic. Acolo este parte din carcasa si atat. Plastic si nimic mai mult !

  16. #1976 SP
    Member digitalhater's Avatar
    Salut Don.

    Poti face asa ceva?

    Prevent HDD Crippling After Ban - NAND write protect diagram
    >> From...
    [QUOTE]
    GodzIvan strikes again, this time with a diagram which simply write protects the NAND flash in the Xbox 360 by connecting WP to ground pin (if the flash type has different pinout, just find the datasheet to locate WP). This modification does not stop the ban from M$, but it prevents deletion of the HD installation certificates required by games which means you can still install them on the hard drive. In order to update the kernel this mod must be disabled; a simple switch solution comes to mind.

  17. #1977 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by digitalhater View Post
    Salut Don.

    Poti face asa ceva?

    Prevent HDD Crippling After Ban - NAND write protect diagram
    Da dar este preventiv. Pentru cei care deja au luat ban nu are nici un efect.

  18. #1978 SP
    Member digitalhater's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Da dar este preventiv. Pentru cei care deja au luat ban nu are nici un efect.
    da, clar. pai inca n-am luat....cat ma costa? poti face si faza aia cu swich...sa ii poti face pe urma update de fw sau altele?

    P.S. Merci pt update-ul de fw de azi. Job well done as always

  19. #1979 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by digitalhater View Post
    da, clar. pai inca n-am luat....cat ma costa? poti face si faza aia cu swich...sa ii poti face pe urma update de fw sau altele?

    P.S. Merci pt update-ul de fw de azi. Job well done as always
    Putem sa il facem np.

  20. #1980 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Multumesc frumos.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 99 of 364 FirstFirst ... 49 89 97 98 99 100 101 109 149 199 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts