Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 25 of 25

Thread: Samsung lanseaza Galaxy S4 Mini

  1. #21 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Si daca esti baiat care-i problema? Eu tot timpul am cu mine o borseta sau o gentuta. Si nu e "gay" chestia asta, crede-ma. Nu stiu cum m-as descurca doar cu buzunare, am chei, portmoneu, telefon, batiste, servetele umede, plus de multe ori aparat foto, tableta, etc, etc. Vara mai am si o sticla de jumate de litru cu apa sau ceai, mai ceva de rontait, se aduna de te sperii.

    Pentru mine dimensiunea nu-i problema, chiar visez la urmatorul Note (cica ar fi de 6.3"). Dar mi se pare foarte ipocrit sa spui "mini" unui telefon de 4.3", atata tot.



  2. #22 SP
    Senior Member Mask's Avatar

  3. #23 SP
    Junior Member Simpleb's Avatar
    1. Se lucreaza la noul nexus...5 probabil... este si un comunicat original in legatura cu asta...
    2. nexus 4...corcoduşă...Monky...I feel the presence of an Apple fan-boy here...
    3. Despre S4... e cam cretina ideea...

    Sa faci un S2 Plus care sa fie mai bun decat S2 si mai slab decat S3 e ok... pe atunci chiar exista o diferenta intre generatii... pana si cu S3 mini n-a fost cine site ce greseala... o versiune mai mica a lu' S3... capacitati mai mult sau mai putin egale cu S2... everybody was happy

    Dar acum... cand update-ul e mai mult "sub capota"...
    4.3" = ecran de S2 (pentru unii e chiar ok...chiar si pentru mine... pacat de "mini" ala din nume... e cu 2 sensuri... fiecare cum il duce capu'..)
    Hardware - mai mult sau mai putin S3 (depinde de preferinte..)
    Design - S4 (derp.. -__- )

  4. #24 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Simpleb View Post
    1. Se lucreaza la noul nexus...5 probabil... este si un comunicat original in legatura cu asta...
    Well, in interviul oficial acordat acum 2 zile de Won Kim (VP LG), acesta a spus clar ca pe ei nu-i mai intereseaza inca un Nexus. Azi vad ca a aparut un zvon cum ca ar fi fost interpretat gresit si ca de fapt au un prototip in lucru. Oricum, daca scot tot un milion de bucati ca sa vanda worldwide in 6 luni, se vor cam "spala cu el pe cap". Ca idee, pana acum de-abia au reusit sa vanda 3 milioane in 8 luni (cam cate iPhone 5 s-au vandut in 2 zile).
    Quote Originally Posted by Simpleb View Post
    2. nexus 4...corcoduşă...Monky...I feel the presence of an Apple fan-boy here...
    Ai simturile bine dezvoltate. Doar ca nu-s neaparat fanboy Apple, cat fanboy good products. Asta dupa ce am dat de pamant cu cateva device-uri Android care si-au dovedit incapacitatea de a-mi satisface nevoile.

    Imi cer scuze... rectific. Nexus 4 nu e o corcodusa, ci o semi paleta de ping-pong de o calitate inferioara. E produsul care m-a distrat maxim, pentru ca a venit cu 2 chestii pe care fanboii Android le dadeau peste nas celor de la Apple:
    1. iPhone nu are card microSD - Google cu Nexus face fix exact acelasi lucru
    2. iPhone nu are flash - dupa ce s-au batut cu pumnii in piept ca ei au flash, cei de la Google vin cu Nexus si ultimul Android si spun "No more Flash"

    Adaugam ecranul mediocru (in lumina naturala e ilizibil - contrast 1.920:1 fata de 4.000:1 pe i5), anduranta bateriei mediocra (aproape jumatate dintr-un i5), calitatea slaba a materialelor (se zgarie spatele instant - am vazut cum arata un Nexus 4 dupa o saptamana de tinut in buzunar si m-am ingrozit)... etc... etc. Nu mai continui ca sunt off-topic.

    Ca sa nu spuna cineva ca sunt complet impotriva unui produs de acest gen, sa spun si ce-mi place la el: pretul. Atat.

  5. #25 SP
    AkF
    Member AkF's Avatar
    Atat dai, atat face. Nu poti sa ai aceleasi pretentii ca la iPhone 5 avand in vedere ca e aprox. 60% din pret.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Samsung lanseaza Galaxy S5! By tudyniuz in forum Tech News
    Replies: 42 Last Post: 23-05-2014, 14:06
  2. Replies: 13 Last Post: 09-09-2013, 07:22

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts