Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 21 to 40 of 48

Thread: Samsung prezinta noul Galaxy S6 si Galaxy S6 Edge

  1. #21 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Sub capota vom avea un CPU Octacore de tip Exynos Quad la 2.1Ghz si Quad la 1.5Ghz (ca de obicei insa, configuratia procesorului va fi diferita in functie de regiuni). Camera principala este de 16Mpx cu Optical Image Stabilisation, si avem 5Mpx pe camera frontala. Avem 3MB RAM si storage in variante de 32GB, 64GB si 128GB.
    Cred ca ai vrut sa scrii 3GB de RAM
    Anyways, modelul Edge mi se pare oribil. Cred ca tot Nexus 6 o sa-mi iau...

  2. #22 SP
    Member Snookerdog89's Avatar
    Ca design S6 mi se pare "meh", S6 Edge e oleaca mai rasarit din punctul ala de vedere. Chiar arata ca ceva ce as vrea sa il am. Pur si simplu pe faptul cum arata. Acum sa zic de ce nu mi-as lua nici S6 nici S6 Edge. Spatele de sticla va fi mereu o grija in plus, unde mai pui ca pe negru, culoare pe care arata mai bine, e magnet de amprente. Slotul de card si bateria inlaturabila, doua dintre avantajele seriei Galaxy de la Samsung din frageda pruncie, ia-le de unde nu-s! Hai sa zicem ca as putea trai fara ele (posed momentan un LG G2), dar cum sa pui baterie mai slaba ca la generatia anterioara cand ai crescut rezolutia la ecran? Si sa faci bateria si neinlaturabila...Are aceeasi diagonala ecranul dar totusi. Sa fie ei asa optimisti ca noul Exynos cu procedeu de fabricatie pe 14 nm e asa de frugal ca nu are nevoie de mai mult? Posibil, dar la ce experienta am eu cu procesoarele Exynos, in 6,8mm se va incalzi de sa prajesti oua. Si atunci sa vezi durata de viata a bateriei... Camera nu ma deranjeaza asa mult ca iese in afara, dar puteau sa faca telefonul ceva mai gros si asa scapau si de buba cu camera, si de cea cu bateria. Pe gsmarena S5 are un endurance rating de 83 ore pe Lollipop. M-as mira ca Galaxy S6 sa atinga macar acea valoare. Cat despre puncte pozitive, ma incanta ca in sfarsit senzorul de amprente nu mai e de gen swype, ecranul are dimensiuni rezonabile si nu au trecut si ei la 6 inchi cum vad ca e mai nou moda la unii, si ecranul AMOLED de la Samsung e tot timpul un plus. Dar momentan daca vreau un Samsung, cea mai buna alegere pentru mine e Note4. Bifeaza mai multe cerinte de-ale mele.

  3. #23 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by FishyBon3 View Post
    Cred ca ai vrut sa scrii 3GB de RAM
    Ah LOL... am modificat. La 3MB RAM... era boierie
    Quote Originally Posted by Snookerdog89 View Post
    Dar momentan daca vreau un Samsung, cea mai buna alegere pentru mine e Note4. Bifeaza mai multe cerinte de-ale mele.
    I agree!

  4. #24 SP
    Member Snookerdog89's Avatar
    La 3 MB RAM era spaima multitasking-ului 😀

  5. #25 SP
    Junior Member ciubaca's Avatar
    Gasita random azi, mi s-a parut destul de funny si de adevarata.
    Attached Images Attached Images img_1268-549x1024.jpg

  6. #26 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    S6 e mai scump ca un i6? Pe bune... Mda deci a cazut si s6edge ca alternativa la iphone m9 e de fapt un m8. Astia parca lucreaza pentru apple

  7. #27 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Inteleg, hai sa evoluam, dar daca facem o sfera cu touch, pe care trebe sa o tinem in mana mereu, cum facem sa nu atingem ce nu trebuie ?
    Ce spuneai de sfera? Hai ca asta se apropie! Meet the Runcible!


  8. #28 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pai eu v-am spus ca nu mai e mult

  9. #29 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Macar chestia asta are mai multa originalitate in ea decat a avut Samsung in toata seria Galaxy

  10. #30 SP
    Member dtancu's Avatar
    Câta vreme am toată muzica pe iTunes si pozele in iPhoto, Android e irelevant pt mine. Poate fi si S66, integrarea e nula fata de Apple.

  11. #31 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Vezi ca a fost pusa 6 posturi mai sus...

    Si oricum, deja conteaza prea putin ce si de la cine a copiat. Ca si Apple a copiat in draci de la HTC, care a copiat tot de la Apple, samd.

    Important e ce primim noi, ca si consumatori, important e sa se alinieze, cat de cat, la cerintele pietei si sa evolueze, chiar daca toti odata.

  12. #32 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Deja partea cu copiatul e cu dus si intors. Pe mine altceva ma enerveaza: de ce mama naibii copiaza toate porcariile? Inteleg sa copiezi un feature care te va ajuta sa vinzi bine produsul tau.... dar sa copiezi chestiile negative mi se pare complet aiurea. Camera iesita in afara, lipsa microSD, baterie fixa. Sa fim seriosi, astea sunt lucruri care ma enerveaza si la iPhone - de ce le-ai copia?!? Beats me...

  13. #33 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da ei n-au avut si in ultimile iteratii, camera iesita in afara ?

  14. #34 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu am Note 3 (ultimul meu Samsung) si e integrata camera. La Note 4 deja au scos-o un pic in afara... iar la S6 iese deja de zici ca-i suport pentru telefon... Probabil S7 va avea lentile de DSLR

  15. #35 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Eu vreau un telefon cu baterie decenta. De ce se f*t toti sa le faca slim si cu baterii de 2 bani nu inteleg?! Poate o fi vreo sansa cu arhitectura 14nm, dar ma indoiesc.

  16. #36 SP
    Admin MonkY's Avatar
    x2z: stai linistit, ca vin chinezii din urma. Am un feeling ca daca vor evolua in felul acesta, in maxim 2-3 ani n-o sa ne mai uitam dupa nebunii de flagship-uri la firmele cunoscute (Apple, Samsung, Motorola)... ci o sa intram pe site-uri la chinezi, si ne configuram singuri telefonul, exact cum vrem - asta daca nu cumva o sa fie Project Ara super successfull... caz in care nu mai e nevoie. Luam "scheletul" ieftin de la Google... si ne punem ce baterie vrem, ce camera vrem, and so on.

    Pentru cei care nu stiu despre ce este vorba, take a look in here: http://www.consolegames.ro/forum/f11...e-project-ara/.

  17. #37 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Same s**t different phones, baterie care nu tine mai mult de 1.5 zile, camere cu multi mega pixeli si calitate slaba, design un pic schimbat sau copiat de la concurenta...noi ce primim? Pai LG Gflex si Gflex 2 sunt telefoanele cu cel mai mare grad de inovatie, ecran curbat P-Oled, bateria care tine foarte bine (am butonat un G-Flex), spate care se ,,vindeca" de zgarieturi...cui ii pasa? nimanui pentru ca toti ne dorim inovatie dar nu ne place cand o vedem materializata.

  18. #38 SP
    Member Snake's Avatar
    Nu-mi dau seama ce mare inovatie este sa vii cu un telefon curbat, mai ales acum dupa ce vezi ca la TV-uri treaba asta cu curbatul are aproape zero succes. La partea cu se "vindeca" iti recomand sa cauti clip-uri si teste sa vezi ce vreajala e. Uite un exemplu

  19. #39 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Nu vad legatura intre televizoare cu ecran curbat si telefoane cu ecran curbat, sau vreo legatura intre succesul televizoarelor care ar trebui sa influenteze succesul telefoanelor si vice versa...LG Specifica faptul ca stratul respectiv care se vindeca este eficient la zgarieturi superficiale accidentale nicidecum la cazuri de genul aratate in clip...in fine spune-mi tu Snake ce ar insemna pentru tine inovatie vis-a-vis de un smartphone, ajuta-ma sa pricep.

  20. #40 SP
    Member Snake's Avatar
    Pai daca acelea nu sunt zgarieturi superficiale, atunci ce sunt? Decat acel "self healing" prefer un cover interschimbabil sau chiar o folie protectoare. Ma costa cativa lei sa le schimb.

    Legat de faptul ca nu vezi tu o legatura intre 2 ecrane curbate imi pare rau sa o spun dar nu am cum sa te ajut. Poate insa ajuta faptul ca a devenit o fitza sa ai ceva "curbat", fara nicio legatura cu inovatia, ergonomia sau calitatea.

    Iar ce cred eu despre inovatie, pai ia sa vedem. Uite aici o inovatie: un smartphone cu performante bune a carui autonomie ajunge la o luna. Ce zici, ai spune nu unei astfel de inovatii? Sau uite alta, care ar trebui furata de la Nintendo: 3D features. Au fost cateva modele care au cochetat cu asta, cu camere 3D si cam atat. Nu a venit nimeni cu ceva inovator. Sau uite alta "inovatie": sa readuca functiile de flip phone (cu 2 ecrane ca la 3DS) si cele ala Nokia prin care scoteai o tastatura din telefon. Stiu ca au incercat si asta cativa, dar au fost solutii foarte slabe. As mai avea ceva in minte dar cum nu-mi da nimeni un premiu pentru a le expune aici, le pastrez pentru mine.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 04-09-2014, 08:53
  2. Replies: 20 Last Post: 19-08-2014, 23:08
  3. Replies: 90 Last Post: 07-07-2013, 15:04
  4. Replies: 23 Last Post: 18-04-2013, 11:03
  5. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts