Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Hey there!

It looks like you're enjoying Console Games but haven't created an account yet. Why not take a minute to register for your own free account now? As a member you get free access to all of our forums and posts plus the ability to post your own messages, communicate directly with other members and much more. Register now!

Already a member? Login at the top of this page to stop seeing this message.

---

Hello!

Se pare ca iti place Console Games insa nu ti-ai creat inca un cont. Pentru a beneficia de toate avantajele iti ia doar un minut sa te inregistrezi si este gratuit. In plus ca membru poti accesa nelimitat toate functiile acestui website, comunica direct cu ceilalti si participa la concursuri, tournaments, arcade, etc. Multumim anticipat pentru intelegere ! Inregistreaza-te acum !

Daca esti deja membru ConsoleGames.ro si inca iti apare acest mesaj, te rugam sa te loghezi cu userul si parola pentru a nu mai fi deranjat. O zi buna !

View Poll Results: Iti vei cumpara PS4 Pro?

Voters
377. You may not vote on this poll
  • Da, voi cumpara cu siguranta!

    140 37.14%
  • Nu, sigur nu voi cumpara!

    111 29.44%
  • Probabil voi cumpara anul viitor

    56 14.85%
  • Nu stiu inca

    70 18.57%
Page 6 of 155 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 16 56 106 ... LastLast
Results 101 to 120 of 3086

Thread: PS4 Pro

  1. #101 SP
    Member temugin's Avatar
    Deja s-a postat zvonul de pe Neogaf cu specs la noul Ps4k, FAZA este cum sa faca niste baieti rotunzi mai multi bani rapid si fara batai de cap, VINZI anual hardware imbunatatit.....daca Iphone si restu pot, ei de ce nu ar face-o ?

    http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1202462

    NU mai visati ca Sony va da posibilitatea sa dati oldul Ps4 pe cel nou, NU VA FI, poate in afara pe bani de nimic gen Gamestop - 100 E old PS4.

    NU mai visati ca nu iasa Ps4k (si eu as fi vrut sa duca actualul macar 5 ani), so long good old days and goold old games (iasa si acum titluri bune, dar putine), fara suparare. Primul motiv pentru aparitia noului hardware este VR device, no comment here !!!

    Fck my old Ps3 are app 10 ani, ok nu are Witcher 3 samd, dar nu conteaza, au scos titluri bune.


    Aveam de gand sa iau un Ps4, stiu multi vor spune de ce nu am luat deja ? pai am inca jocuri de asteptat la Ps3, 2 minim, iar 2 console nu-si aveau rostul, pe mine unul Sony, Ms, Nintendo - m-au pierdut de client, DACA nu cumva noul Ps4k (la anul devine si acesta old samd), va avea titluri de la Uncharted 4, Bloodborne etc in sus, minim 10 la numar, atunci ma mai gandesc.

    Sa va zic cum va sta treaba, doar pe baza zvonurilor - vor anunta noul Ps4k la un pret de max 500E (dolari), iar in paralel vor ''sustine'' pe cel old, pana vor uita, asa lejer sa nu iasa lumea in strada, stim toti ca daca diferenta de hardware e majora - pe cel old NU VETI putea rula jocurile aparute pe noua jucarie....

    Ciudat cum multi in USA sau alte tari nu vor sa dea 50-100 E in plus pe un hardware care sa duca 5-6 ani (minim), dar scot rapid din buzunar anual bani mult mai multi pe diverse lucruri, Ps4k fiind unul din ele.

    Ca si concluzie - ce incredere sa mai am eu (voi) in Sony, Ms, Nintendo, stiind ca oricand, la orice schimbare de val hardware (fck pc are upgrade app lunar sau zilnic) - baietii pot anunta Ps5,6 sau Ps gold, la intervale alese de ei, 2 ani, 1 an, ideea e sa micsoreze fereastra de timp.

    Eu zic ca insasi ideea de consola se va duce naibii, sa-i spuna pc caci e mai simplu...

  2. #102 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Quote Originally Posted by mihdum View Post
    Dafuq did I just watch?

    On-topic: Imi mentin pozitia, pastrarea PS4 pana la PS5. Nu vad rostul, consola nu e ca telefonul. Sony va pierde enorm din imagine, va castiga probabil pe termen scurt, insa fanii adevarati si vechi nu vor privi cu ochi buni acest mic tertip de marketing.
    Pe mine m-au pierdut deja. Hapsanii astia cu ochi oblici o sa inceapa sa scoata console trimestrial

  3. #103 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Buna dimineata! Nu va suparati, de unde pot sa fac preorder la PS4.5?

    Lasa ca e bine daca face Sony primul pas. O sa vina mai tarziu MS cu extra specs la Xbox One Point Five si iar incepe nebunia cu versus whatever, peste care foc o sa toarne altii benzina cum ca a lor placa video rupe! And the wheel keeps turning... and we keep playing...

  4. #104 SP
    Member enemigo's Avatar
    Pefect spus. The more competition the better!

  5. #105 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    MonkY, noi suntem cam "suparati / nervosi" pe aici si tu faci gargara ?

  6. #106 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    O masa de oameni este in prag de criza si isterie de la un simplu zvon, a luato lumea razna... O sa iasa un "ps4,5" (cu upgrade de hardware nu blue-ray) cand nu mai mananca porcul....
    Pana si presedintele Sony face caterinca pe tema asta si unii tot pun botul....extraordinar ce face internetul in zilele acestea.....

  7. #107 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    @fdkenzo, contu ala e fake, nu e al presedintelui Sony.

  8. #108 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by tudomih View Post
    MonkY, noi suntem cam "suparati / nervosi" pe aici si tu faci gargara ?
    Fac si eu haz de necaz. Daca iese, bine... asta e, voi avea inca o consola mai puternica. Daca nu iese, foarte bine, am ce juca!

    Eu am zis mai demult ca lifetime-ul decent al unei console nu ar mai trebui sa fie de 10 ani, ci de 5... Nu ma refer sa o scoata din productie dupa 5 ani, ci sa avem extra power/features la fiecare 5. Asta desigur cu conditia sa avem backward compatibility (si de-acum inainte daca vor fi tot pe engine de x86 chiar nu vor mai exista motive sa nu se intample asa).

  9. #109 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    5 ani, nu doi jumate

  10. #110 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pai da, dar si asta cu 4.5 imi suna a fi jumatate de upgrade...

    P.S. Atentie cu ziua de azi. Poate aflam si de PS5...

  11. #111 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    De-abia aștept să vină sfârșitul anului să recitesc glumele de pe acest topic

  12. #112 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    De asta PS3 ramane in continuare cea mai buna consola! Halal next gen, mai ales cu astia de la Microsoft. PS3 bate lejer si Xbox si PS4 fancand exact aceleasi lucruri!

  13. #113 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Hahahahaha, bai R... poate îți dă ban tudy Nr 3 mondial la "Getea patru"

  14. #114 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Nu poate, dupa o mica donatie sunt super mod. Totul e pe baza de donatii si pile, ca in vremurile bune!

  15. #115 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Ca in vremurile bune la cizmarie...

  16. #116 SP
    Member seven1994's Avatar
    Au apărut specificațiile oficiale,iar prețul este de 500€
    Attached Images Attached Images image_1459487245257.png

  17. #117 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    ba, nu mai apar nic-io counsola. inxhid astia si pese4
    http://www.consolegames.ro/forum/f7-...c/#post1338083

  18. #118 SP
    Member tzakalaka's Avatar
    //Nevermind.

  19. #119 SP
    Member Snookerdog89's Avatar
    Quote Originally Posted by seven1994 View Post
    Au apărut specificațiile oficiale,iar prețul este de 500€
    Ai si o sursa? Sau asta e doar ce a postat un troll ca sa agite apele? Cu SSD de 2TB si 32 GB GDDR5 nici vorba sa coste 500 dolari/euro. Poate 800. Sau mai mult.

  20. #120 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Eu am auzit din surse sigure ca procesorul e handmade, dar va rog sa ramana intre noi, nu agitati prea mult apele.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 155 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 16 56 106 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts