Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Iti vei cumpara PS4 Pro?

Voters
377. You may not vote on this poll
  • Da, voi cumpara cu siguranta!

    140 37.14%
  • Nu, sigur nu voi cumpara!

    111 29.44%
  • Probabil voi cumpara anul viitor

    56 14.85%
  • Nu stiu inca

    70 18.57%
Page 7 of 155 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 17 57 107 ... LastLast
Results 121 to 140 of 3086

Thread: PS4 Pro

  1. #121 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Sau poate că unii nu mai au simțul umorului și uită că azi e...
    Quote Originally Posted by Snookerdog89 View Post
    Ai si o sursa? Sau asta e doar ce a postat un troll ca sa agite apele? Cu SSD de 2TB si 32 GB GDDR5 nici vorba sa coste 500 dolari/euro. Poate 800. Sau mai mult.

  2. #122 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by Snookerdog89 View Post
    Ai si o sursa? Sau asta e doar ce a postat un troll ca sa agite apele? Cu SSD de 2TB si 32 GB GDDR5 nici vorba sa coste 500 dolari/euro. Poate 800. Sau mai mult.
    Te-a prins.

  3. #123 SP
    Member Snookerdog89's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Sau poate că unii nu mai au simțul umorului și uită că azi e...
    ...ziua unui bun prieten? Îmi pare rău ca pentru mine ziua de 1 Aprilie e mai mult decat prilej de glume.

  4. #124 SP
    Member tzakalaka's Avatar
    M-am tepuit eu, de aceea am editat postul .

  5. #125 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    uploadfromtaptalk1459497073324.jpg
    Quote Originally Posted by Snookerdog89 View Post
    ...ziua unui bun prieten? Îmi pare rău ca pentru mine ziua de 1 Aprilie e mai mult decat prilej de glume.

  6. #126 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Quote Originally Posted by tacconi View Post
    De asta PS3 ramane in continuare cea mai buna consola! Halal next gen, mai ales cu astia de la Microsoft. PS3 bate lejer si Xbox si PS4 fancand exact aceleasi lucruri!
    Radem glumim, insa e un pic de adevar ascus aici.

  7. #127 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    În sfârșit, încă o persoană care nu vorbește tâmpenii, destul de stufos dar până la urmă un articol bun.
    Sony's making a big mistake by not addressing PS4.5 rumors | GamesIndustry.biz

  8. #128 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Am vazut ca tudyniuz a postat pe threadul Club Playstation 4 ca avem un post similar.. am dat peste el de-abia acum.
    In sfarsit, cred ca Sony vrea sa impuste mai multe rate cu acelasi foc, ca ulterior, sa se bucure de niste "foie gras" d-ala

    O rata fiind VR, nu intru acum in detalii tehnice, dar chiar nu vad cum ar fi un concurent redutabil, de exemplu, pentru Oculus Rift (fara un refresh HW). Au mizat si au investit foarte mult in aceasta tehnologie dar limitarile HW ale PS4 sunt evidente.
    A 2-a rata.. (am citit si in articolul tau Dant3, cumva amuzat) chiar ma gandeam ieri ca sa vezi de nu fac astia un PS4K (chiar si "la misto"), doar ca sa le "impinga" vanzarile la TV-uri 4K, ba chiar poate si la un nou set VR, "croit perfect pentru o experienta 4K desavarsita".
    A 3-a ceva cu Microsoft/XBOX, dar e tarziu..

    Concluzionand, o sa ne si abureasca.. vezi Doamne noul SKU va fi "mai mult" pentru experienta 4K (streaming, redare continut media, upscalare gaming, etc) iar experianda FHD va ramane neschimbata (nu-si vor asuma segmentarea pietei, vor da vina pe rezolutii si pe dorinta unora de 4K).
    Astfel, oricum ai da-o, ei vor avea vanzari. VR se va vinde, TV-uri se vor vinde, console se vor vinde, si.. undeva in comunicatul oficial vom avea ceva de genul: "indiferent de experienta FHD/UHD, consumatorii vor fi la fel de fericiti!".

  9. #129 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Ps4 a vandut peste 35mil de unitati, un simplu "Ps4Slim" nu ar fi suficient sa atraga atentia consumatorilor care detin deja un ps4 si sa-i stimuleze sa cumpere noul "ps4whatever".

  10. #130 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Nu cred ca va fi un simplu PS4 Slim, va face cel putin upscale la 4K pentru TV-uri (dar cred ca va fi putin mai mult de-atat, din cauza VR).
    Abureala va fi indreptata catre tabara celor 35mil de utilizatori existenti.
    Pana la urma astia cred ca "o vor face".. vom avea un "PS4whatever" cu ceva capabilitati tehnice peste actualul PS4 (nu doar o unitate optica 4K asa cum speculam initial). Ramane de vazut, oricum, fara foc nu ies fum!
    Poate fi si o petarda aruncata in piata.. totusi, Sony trebuie sa faca o declaratie oficiala (altfel nu cred ca e bine pentru business).
    Eu unul, pana nu anunta "baietii" ceva, nu cred ca mai speculez pe seama subiectului.

  11. #131 SP
    Banned asperas's Avatar
    Mdea, dar ''gigantii'' vor veni cu un update special pt actuala generatie in urma careia sa vedem cat de ramasa in urma este si daca vrem altceva atunci trebuie neaparat sa ne facem un upgrade dar nu software ci hardware {vezi ps3 la inceputul lui ps4 si balariile de smartphoane care au avut parte de aceste tratamente mizere ! Testat de mine pe pielea mea si pe buzunarul meu..ma aplaud aici deoarece mi-o merit cu varf si indesat.

  12. #132 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    "Asta nu face sens!"

  13. #133 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Hai ca începe lumea să-și pună creierul în mișcare. Începutul spune tot, mai ales faza legată de developers.

  14. #134 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    https://www.vg247.com/2016/04/19/ps4...k-cpu-gpu-ram/

    Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk

  15. #135 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Și asta s-a aflat?
    Nimic nu mai poți să păstrezi secret în ziua de astăzi

  16. #136 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Si cei care deja , au un PS4, ce or sa faca .Inclusiv eu , si nu am un an intreg de cand il am.

    Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

  17. #137 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Relax, nu va aparea niciun performance boost. E vorba de un PS4 care poate reda filme 4K de pe noile discuri.

  18. #138 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Acum vreo luna se vorbea de GPU boost, acum doar CPU si RAM. E clar ca sunt prea multe zvonuri incat sa fie vreunul adevarat. Sunt convins ca mai mult decat redarea filmelor in 4K nu va face nimic "noua" consola. Poate o fac mai mica incat sa justifice un upgrade si pentru cei care o au deja, altfel nu e mare scofala.

  19. #139 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Quote Originally Posted by EspiritusSanctus View Post
    Relax, nu va aparea niciun performance boost. E vorba de un PS4 care poate reda filme 4K de pe noile discuri.
    Te înșeli amarnic.
    Ce vedeți voi acolo scris are o bază solidă și nu este nimic fals.

  20. #140 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 155 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 17 57 107 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts