Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Iti vei cumpara PS4 Pro?

Voters
377. You may not vote on this poll
  • Da, voi cumpara cu siguranta!

    140 37.14%
  • Nu, sigur nu voi cumpara!

    111 29.44%
  • Probabil voi cumpara anul viitor

    56 14.85%
  • Nu stiu inca

    70 18.57%
Page 106 of 155 FirstFirst ... 6 56 96 104 105 106 107 108 116 ... LastLast
Results 2,101 to 2,120 of 3086

Thread: PS4 Pro

  1. #2101 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Quote Originally Posted by mircoid View Post
    Nu vreau sa continui cu observatiile, asa ca ma opersc aici. MRC nu si-a exprimat o opinie despre PS4Pro, ba chiar s-a laudat ca pofta ce-a poftit i-a fost satisfacuta de miraculoasa lui GTX.
    Rog frumos un moderator sa stearga acest offtopic.
    Multumesc.

    Quote Originally Posted by MRC View Post
    Am mai primit unele replici acide si in alte postari in care spuneam ca sunt nemultumit de ceea ce mie PERSONAL mi-ar oferi PS4 Pro si ce mi-ar placea mie PERSONAL sa ofere o consola.
    Asa este, @MRC nu se referea la PS4 Pro !!!

  2. #2102 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Cred ca lumea se simte deranjata de postul cu GTX pentru ca instiga la flame, nu pentru ca cineva prefera o placa video in detrimentul unei console. Cat nu instigati la flame sau incepeti cu injurii, nu e nicio problema pentru nimeni ca aveti alte pareri.

  3. #2103 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Cred ca lumea se simte deranjata de postul cu GTX pentru ca instiga la flame, nu pentru ca cineva prefera o placa video in detrimentul unei console. Cat nu instigati la flame sau incepeti cu injurii, nu e nicio problema pentru nimeni ca aveti alte pareri.
    Imi mentin parerea. Consider ca un iubitor al gamingului nu o sa se limiteze niciodata la un singur aparat pe care sa se joace. Atata timp cat exista elternative, beneficiul e pana la urma de partea noastra. Dar spre deosibire de multi altii de pe aici nu arunc cu pietre in cine considera ca nu i se potriveste pc-ul ... sau ps4-le sau xboxul sau ce o fi. Si daca am postat pe topic ps4-pro e tocmai pt ca m-a interesat acea consola, cum ziceam am urmarit-o, dar decizia finala a fost sa nu cumpar. Iar aceasta decizie a fost amanata pana dupa lansarea ps4 pro si generata de recenziile despre ea (inclusiv unele de pe insasi acest forum). Poate ca or mai fi si altii ca mine... dar daca se apuca sa zica ceva sunt pusi rapid la zid. Asa ca libertatea de opinie cred ca e mai degraba un termen din dex.

  4. #2104 SP
    Member nire's Avatar
    Aduce ceva in plus Pro pentru VR

  5. #2105 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Vai de...

  6. #2106 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    E enervant ca exista asemenea fluctuatii de performanta pe "PRO". Ba e 60 fps (in cazuri rare sta acolo), ba e fps variabil, ba e 30 fps - personal mi se pare foarte deranjat sa ai asemenea fluctuatii.

  7. #2107 SP
    Member sinnombree07's Avatar
    Am avut prima generatie de ps4 si am vanduto la un pret foarte bun cu gandu sa imi cumpar ps4 pro pana la urma , am gasit la 1100 ron sigilat fara garantie adus din uk , eu o sa il folosesc pe un tv full hd sony seria 9 si sper ca la urmatoru update sa spele rusinea la ps4 pro ,poate de la anu se vad si diferente in 1080p nu accept sa cred ca e mai slaba ca ps4 normal din ce vad eu din teste etc.

  8. #2108 SP
    Junior Member CyberneticGOD's Avatar
    Nu va faceti griji cei cu PS4 Pro sau cei care au in plan sa isi cumpere unul. Stiti cum e Sony cand vine vorba de optimizari si upgrade-uri de firmware, scot si 3 upgrade-uri pe luna daca trebe, legat de ps4 pro mai slab ca cel normal cand vine vorba de 1080p, eh acol e un fel de performance bug (doar unii inteleg acest fenomen) , ps4 PRO isi face un underclock agresiv cand detecteaza un joc normal de ps4 neoptimizat, de acol si acea problema cu scapari de cadre pe secunda,oricum se va rezolva rapid si sigur.
    Ce ma mirat pe mine insa a fost faptul ca cei de la SONY au reusit cu specificatii modeste si un pret mic pe ps4 pro sa aduca anumite jocuri la 4k nativ , in rest scalate,finisate,sau 4k interpolat cum vreti sa-l numiti , nici o alta consola sau calculator nu poate sa aduca aceasta calitate in grafica la pretul asta.

  9. #2109 SP
    Junior Member xardas's Avatar
    4k nativ la 60 hz, asadar se poate, totul este ca developerii sa-si dea silinta si sa utilizeze asa cum trebuie hardware-ul


  10. #2110 SP
    Member Imperatore's Avatar
    momentan e mai slaba si nu sfatuiesc pe nimeni sa cumpere ...doar daca se doreste 4k clasicele 30fps cu briz brizuri
    mai asteptati cateva luni niste firmwareuri noi sau astia cu jocurile sa faca ceva daca se vrea...

  11. #2111 SP
    Junior Member xardas's Avatar
    tocmai am postat mai sus comparatie in FIFA 17 in care PRO-ul isi arata puterea, problema nu este a consolei, developerii nu optimizeaza jocurile cum trebuie pentru noul hardware

  12. #2112 SP
    Member Imperatore's Avatar
    din multe jocuri pe care i le-am dat sa ruleze experienta mea pe care am avuto pe acest device hardware de gaming este undeva pe la 3/10....bineinteles, raportat la ceea ce s-a promovat de catre Sony...trist ca se vorbeste mai mult de hdr 4k graphics in loc sa comentam cum si de ce jocurile sunt aruncate la 20fps iar online-ul e la pamant s.a.m.d

  13. #2113 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Quote Originally Posted by xardas View Post
    tocmai am postat mai sus comparatie in FIFA 17 in care PRO-ul isi arata puterea, problema nu este a consolei, developerii nu optimizeaza jocurile cum trebuie pentru noul hardware
    Cred ca e mai usor sa faci un joc ca Fifa, NBA etc. sa ruleze in 4k nativ/60fps decate sa zicem un Witcher 3, GTA V etc.

  14. #2114 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Cred că unii uita ca un Pro costă 400$.

  15. #2115 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Dant3
    Mare dreptate ai.... chiar nu inteleg frustrarile unora.

  16. #2116 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Pentru 400 clar PS4 Pro e o consola ce ofera foarte mult / mai mult decat restul. Nu cred ca lumea e frustrata ci doar usor dezamagita ca fiecare "+" pe care il ofera fata de PS4 clasic vine cu un "DAR".

    - I s-a facut / i se face reclama ca o consola 4K? Da, DAR doar unele jocuri nesolicitante randeaza in 4K nativ, majoritatea sunt 1080p (de la 900p), 1440p (de la 1080p), 1800p etc. sau upscaled.
    - E mai performanta decat PS4? Da, DAR nu toate jocurile beneficiaza de sporul de performanta.
    - Jocurile suportate (patch-uite) sunt randate la o rezolutie mai mare, vin cu eye candy in plus? Da, DAR vin si cu fps drops semnificative care impacteaza gameplay-ul...
    - etc.

    Personal as fi preferat ca PS4 Pro sa impuna:
    - 1080p/60fps si fa-l naibii sa stea in marja aia de 50-60 fps dar sa nu cada pana la 30 fps ffs
    sau
    - da-mi 40k (chiar si upscaled) cu 30fps

  17. #2117 SP
    Junior Member AGKill0's Avatar
    Quote Originally Posted by MRC View Post
    Pt cei multumiti de displayurile lor full-hd si nemultumiti de framerate-ul ps4 pro solutia e simpla. E o investitie si aia e drept , e formata tot din 3 litere, si anume GTX . Mie unu mi-a potolit pofta de jocuri in 60 fps .
    am alea 3 litere GTX, dar cand am pus blurayul uncharted 4 in pc nu se intampla nimic, il rula in 0p si 0fps, asa ca am ramas la playstation

  18. #2118 SP
    Member televizor's Avatar
    Vad multa cearta pe aici si foarte multa lume care arunca cu tarana (sa nu zic cu altceva) in Sony si ca Pro-ul e cel mai mare fail de la Wii U incoace. Dupa cum zicea si Dante, uitati ca , de fapt, cutia aia costa 400$.
    Pe mine upgrade-ul de la PS4 la Pro m-a costat 1000 lei. Cand e vorba de upgradat PC-ul, numai diferenta la placa video m-ar fi costat atat.
    Nu am televizor 4K inca (chiar daca ma cheama televizor) dar planuiesc sa-mi iau pe la anul si am bagat banii in Pro ca sa nu ii bag odata cu upgrade-ul la TV, sa fie damage-ul cat mai mic.
    Da, sunt probleme de performanta momentan dar una din regulile impuse de Sony a fost ca Pro-ul sa nu aibe performante mai mici decat base PS4 deci o sa fie stamped out. Dupa cum s-a mentionat mai sus, problema cu performanta e la developeri, nu la Sony. Jocurile cu probleme le poti numara pe degete.

  19. #2119 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Am pus BF4 pe ps PRO, pai zici ca ma uit in patratele daca compar acum cu BF1.. este o diferenta uriasa, intre un joc patch-uit pt PRO si unul standard, asta daca continutul este redat pe un display 4k , pt 400 de euro consola poate destul , important este cat isi dau devii interesul pt a avea ce trebuie.

    Ma uitam ieri pe niste poze de la un eveniment , toate cu filtru HDR pe un tv low cost de la samsung FULLHD si se vedeau incredibil !
    Asa ca ,opinia mea ar fi ca ceea ce iese din consola nu este neaparat ce poate consola , ci ce au pregatit developerii.. cumva , n-are cum sa fie ciorba buna ,daca bucatarul n-a pregatit-o ok .

  20. #2120 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Quote Originally Posted by televizor View Post
    Da, sunt probleme de performanta momentan dar una din regulile impuse de Sony a fost ca Pro-ul sa nu aibe performante mai mici decat base PS4 deci o sa fie stamped out. Dupa cum s-a mentionat mai sus, problema cu performanta e la developeri, nu la Sony. Jocurile cu probleme le poti numara pe degete.
    Pe langa asta, toate jocurile care ruleaza pe pro o fac in urma unui patch sau cu pro mode adaugat in graba, n-au fost dezvoltate folosind resursele extra. Probabil vor sari unii sa-mi spuna ca e aceeasi arhitectura si nu e un argument ce-am spus, dar in general e mai greu sa adaugi ceva si sa vezi imbunatatiri decat sa construiesti urmarind un rezultat mai bun.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 106 of 155 FirstFirst ... 6 56 96 104 105 106 107 108 116 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts