Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 38 of 214 FirstFirst ... 28 36 37 38 39 40 48 88 138 ... LastLast
Results 741 to 760 of 4276

Thread: Clubul PlayStation 5

  1. #741 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Pe mine ma zapacesc numele jocurilor GoW.
    Primele jocuri au fost GoW1 si 2, nu? In 2018 am avut alt GoW, simplu, fara alt nume. Desi ar fi trebuit numit GoW4, fiind o continuare a GoW3
    Acum se vorbeste despre GoW2, deci nu mai inteleg nimic.Alte nume mai de Doamne-Ajuta n-au gasit?

  2. #742 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    L-au numit God of War pentru ca din anumite puncte de vedere reprezinta un reboot al seriei.

  3. #743 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Nu cred ca e GoW4. Pare un fel de spin off cu un univers alternativ in care

    De aici si numele. Va fi o trilogie cu mitologie nordica.

  4. #744 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Nu e spin off cu univers alternativ, jocul este o continuare directa a lui God of War 3. Se va lansa Fallen God, comic book in care ni se va prezenta ceea ce s-a intamplat de la finalul lui 3 pana la noul God of War.

  5. #745 SP
    Junior Member Cyberpunk77's Avatar


    stiu ca e lung acest videoclip dar e destul de interesant ce spune omul legat de industrie, AMD si Nvidia. daca va interesează doar discutia despre viitoarele console incepe la 5:50.

  6. #746 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Quote Originally Posted by raduadelin View Post
    Nu e spin off cu univers alternativ, jocul este o continuare directa a lui God of War 3. Se va lansa Fallen God, comic book in care ni se va prezenta ceea ce s-a intamplat de la finalul lui 3 pana la noul God of War.
    Pai asta am spus si eu, e continuarea lui GoW3, dar se numeste GoW. Eu unul l-am considerat drept GoW4.....
    Pana la urma e bine daca vor sa faca comic ce s-a intamplat intre GoW3 si GoW(2018). Sper sa nu fie vorba de vreun univers paralel ca ar da-o deja in Zelda cu cele 3 Timeline-uri/Universe paralele bla bla bla

  7. #747 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    PS5 Price leak - 396USD

    N-ar fi deloc rau sa fie asta prețul. Who knows?

  8. #748 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Nu m-ar mira sa fie asta pretul, l-ar face cu atat mai atractiv pentru o persoana care si-ar lua acum prima consola, spre exemplu. Un astfel de pret ar garanta cu siguranta si un PS5 PRO in vreo 3 ani la lansarea PS 5-ului.

  9. #749 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nicio sansa. Newp.

    Doar pentru ca un magazin necunoscut spune ca accepta preorders pt pretul ala, chiar nu inseamna absolut nimic.

    Azi a mai fost un leak cu un pret din Danemaerca de ~1000 euro. E absolut imposibil.

  10. #750 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Daca asta e prețul, vând ăștia consola ca pâinea caldă, chiar daca trăim vremurile astea de *****.

    LE: Poate sa fie 400$, de ce nu? 450$ este costul de producție, de ce nu ar vinde in "pierdere". Banii se fac din PS Plus și jocuri. Prețul ar fi excelent mai ales că dpdv hardware sunt sub concurența.

  11. #751 SP
    Member mladin86's Avatar
    N-o sa lanseze nimic pana nu se incheie nebunia asta in lume . Cautati sa vedeti situatia actuala din SUA de ex.
    Orice pret ar alege acum vanzarile ar fi grav afectate de Covrig19. Vor amana lansarea pana dupa ce se rezolva problema, probabil pe 2021.

  12. #752 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Imi e greu sa cred ca acum 2 saptamani cand au oferit alte detalii si au specificat, din nou, ca se lanseaza de sarbatori 2020, nu au estimat corect, nu s-au asteptat sa se inrautateasca situatia si nu si-au luat toate masurile necesare astfel incat sa nu ofere sperante false cumparatorilor.

    Eu cred ca vor respecta data de lansare, dar ca vor avea mai putine unitati.
    Desi daca totul este deja gata si s-a inceput productia, chiar si cu 50% mai putini oameni, tot au ~6 luni sa faca cateva zeci de milioane de console fiecare.

    Oricum eu cred ca pretul de productie adevarat se apropie de 5-600$

  13. #753 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eu cred că ăștia au cifrele reale, de aceea am și spus 450 mai sus
    https://www.bloomberg.com/amp/news/a...o-costly-parts

  14. #754 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu stiu exact de unde au oamenii astia cifrele (presupun ca ceva industry info), dar se vede ca nici PS4 nu s-a vandut in pierdere, presupun ca 480-500$ ar fi un pret normal pentru consola.

    Trebuie tinut cont si de markeiting si research.

    Eu in continuare imi sustin parerea ca ambele console next gen vor fi scumpe la lansare, in intervalul 500-600 euro.

    Daca punem in calcul si pandemia de acum cand costurile de productie vor exploda (un motiv perfect sa invoce ca acum nu mai pot merge in pierdere), e posibil sa avem un minim de 600 euro si un stoc foarte limitat.

  15. #755 SP
    Member Wagram's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Imi e greu sa cred ca acum 2 saptamani cand au oferit alte detalii si au specificat, din nou, ca se lanseaza de sarbatori 2020, nu au estimat corect, nu s-au asteptat sa se inrautateasca situatia si nu si-au luat toate masurile necesare astfel incat sa nu ofere sperante false cumparatorilor.
    Mie îmi vine şi mai greu să cred că acum două săptămâni puteau estima corect situaţia, când guvernele de pe tot mapamondul nu ştiu nici acum la ce recul economic şi financiar să se aştepte după şocul ăsta. Ministrul de finanţe german s-a sinucis tocmai din cauza estimărilor impactului asupra economiei. Vor fi prea puţini ăia cărora o să le mai ardă de console şi jocuri peste câteva luni, nu mai zic de noiembrie.

  16. #756 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai nu e chiar asa. Eu am zis din februarie ca o sa vina haosul si ca o sa tina minim 8-10-12 luni. Dar asta e o discutie pentru alt thread.

    Dar daca eu, un neica nimeni, am gandit si estimat asa si daca pot intelege ca autoritatile de la noi sunt luati pe nepregatite de o zapada anuntat cu cateva zile in urma, la nivelul asta inalt, deja se stie ce se intampla si ce sanse reale sunt de a putea onora anumite promisiuni.

    Eu consider ca productia a inceput. In China s-a semi-reluat viata/munca la 50% din capacitate. Cred, sincer, ca vor lansa consolele asa cum au zis, ca vor face totul online si ca vor avea foarte putine unitati la vanzare, la un pret mai mare.

    Asta chiar daca vor avea doar 1 mil de unitati world wide si vor face 1-2 bucati pe zi, dar tot le vor lansa.

    Altfel chiar nu cred ca puneau accent pe launch window acum cu GDC-ul.

  17. #757 SP
    Member mladin86's Avatar
    @razvanrazy asa sa fie cum spui tu . Eu chiar imi doresc din tot sufletul si o sa fac efortul sa cumpar una oricat de greau mi ar fi, pt ca daca se lanseaza inseamna ca nu va fi dracu chiar atat de negru atunci. Insa e imposibil sa stim ce va fi in lume peste 6 luni.

    @Wagram : Ministrul de finanţe german chiar s-a sinucis? Eu nu am stiut, nu am auzit nimic despre asta . Oricum ar fi un semn f rau Sper ca nu e adevarat.

  18. #758 SP
    Member Wagram's Avatar
    Scuzaţi off-topicul, dar nu vreau să se creadă că răspândesc ştiri false. Sursa e Deutsche Welle.

    https://www.dw.com/en/german-state-f...ead/a-52948976

    He was the finance minister for the state of Hesse, where Germany's financial center Frankfurt lies.
    "His main concern was whether he could manage to fulfill the huge expectations of the population, especially in terms of financial aid," Bouffier said on Sunday. "He clearly couldn't see any way out. He was desperate, and so he left us. That has shocked us, has shocked me."
    S-a pus în faţa trenului.

  19. #759 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Motive sa vanda consola mai scump de 400 existau si inainte de COVID, nu e vorba de asta. Sunt sanse mari sa fie asa acum zice Razvan, sa le dea la un pret mai mare tocmai pentru ca piata s-a destabilizat, dar cum s-a tot spus pe aici, pretul este ultima reduta pentru ei cand vine vorba de a avea pole-position pe vanzari si a castiga market share. Un produs inferior si la fel sau mai scump ca pret nu ar da bine in ochii nimanui si cred ca sunt si ei constienti de asta, erau chiar dinainte de GDC.

    Asta in conditiile in care nu au ceva asi in maneca si nu tin ascunse cine stie ce alte informatii care ar inclina balanta, cum ar fi: 2 versiuni de console lansate in acelasi timp, BC cu absolut toate generatiile de PS, etc

  20. #760 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Personal nu consider PS5 un produs inferior. Cred ca sunt 100% identice (fiecare compenseaza prin ceva faptul ca alt lucru e mai slab) iar jocurile multiplatform vor rula absolut identic in ceea ce priveste rezolutia si fps-ul, dar si RTX-ul si alte elemente de post procesare.

    @Wagram, aia e doar o ipoteza. O alta ipoteza era si frica de virus. E doar una din cele 4358 de sinucideri de ieri.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 38 of 214 FirstFirst ... 28 36 37 38 39 40 48 88 138 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts