Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 114 of 903 FirstFirst ... 14 64 104 112 113 114 115 116 124 164 214 614 ... LastLast
Results 2,261 to 2,280 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #2261 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by j0hnnyReaper View Post
    De asta ce mai ziceti? Click mai jos, pe thumbnail.
    Daca se pastreaza politica de pe PS3, sa iti poti avea conturi din tari diferite, nu ar trebui sa fie o problema. A fost deja confirmat ca este suficient un singur cont de PS+ pe consola pentru a putea juca online pe toate profilurile de pe consola. Cumperi abonament PS+ pe contul de UK/US/etc. si joci de pe contul de Romania. Ar fi foarte grav daca incep sa blocheze pe baza de IP si sa ai voie doar cu conturi de Romania pe PS4. Nu as mai cumpara consola la lansare in cazul asta, as astepta pana s-ar lansa PS Store.

  2. #2262 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Intrebarea de 100 de puncte e alta insa. Eu de exemplu am vreo zece jocuri de pe PSN si PS+. Cum astea sunt luate de pe PS Store, teoretic le pot lua din nou fara sa mai platesc odata si pentru PS4 si le joc daca sunt conectat la net prin intermediul Gaikai.

    In cazul asta, daca e cum cred eu, nu as avea niciun regret sa iau PS4.

  3. #2263 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    @tudyniuz: Probabil vei fi nevoit sa mai platesti un abonament lunar pentru Gaikai. Ma indoiesc sa fie inclus acest serviciu in PS+. Oricum, va mai dura pana vei putea face asta. In prima parte a lui 2014 se lanseaza doar in US serviciul, urmand ca mai tarziu sa se extinda. Este nevoie de o infrastructura foarte dezvoltata pentru ca streamingul sa functioneze in conditii optime. In Romania nici nu cred ca vom avea parte de asa ceva.

  4. #2264 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Adica ms face miscarea cu "un cont cu live per consola" iar sony da inapoi ?mi-e greu sa cred...oricum tipul care a intrebat cred ca a pus vreo 5 intrebari deodata..l-a zapacit pe ala..."at this time gamers in countries which do not have ps store can't acces online multiplayer features"; serios ?si eu cum de pot sa ma joc ?


    Luati de la yoshida san aici...e si un thread pe neogaf despre asta..
    Attached Images Attached Images image.jpg

  5. #2265 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by j0hnnyReaper View Post
    De asta ce mai ziceti? Click mai jos, pe thumbnail.
    Fred s-a mai inselat de cateva ori in trecut.
    Raspunde el la intrebari pe PS Blog dar nu este sursa cea mai de incredere.

  6. #2266 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Digital Foundry: Hands-on with PlayStation 4 • Articles • Eurogamer.net

    "No smoke or mirrors from Sony - everything we saw was running on PS4 hardware. But it's still early days and many of the games clearly require a lot of optimisation.

  7. #2267 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Anunt important facut de o persoana din cadrul companiei Sony:

  8. #2268 SP
    \ tudyniuz's Avatar

  9. #2269 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar

    Could PS4 Have Won E3 Without Used Games, DRM? - Podcast Beyond


  10. #2270 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Castiga SUA al doilea razboi mondial fara bomba atomica?? Ce conteaza cine a castigat? Conteaza ca pana la urma avem de unde alege si aparent si MS isi schimba strategia pentru XO.

  11. #2271 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    chiar si-au schimbat-o spre binele lor... mai bine mai tarziu decat niciodata
    Insa lupta a fost castigata de Sony.

  12. #2272 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by adibose View Post
    Insa lupta a fost castigata de Sony.
    Din cate am vazut de-a lungul istoriei... nicio lupta nu a fost castigata pana nu s-a terminat

  13. #2273 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Microsoft ce mai pot arunca in lupta? Backward compatibility? in rest n-au ce...de asta zic, cel putin chiar si la stadiul actual, cu datele pe care le avem astazi, sony din pct meu de vdr este winner.

  14. #2274 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by adibose View Post
    Microsoft ce mai pot arunca in lupta?
    Exclusivitati... si e suficient

  15. #2275 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Quote Originally Posted by x2z View Post
    Castiga SUA al doilea razboi mondial fara bomba atomica??
    Da, Japonia luase decizia de a capitula inainte ca retardatii sa arunce 2 bombe atomice.

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Exclusivitati... si e suficient
    Exclusivitati da, sunt de acord. Dar pt mine nu e suficient, eu vreu sa vad jocuri bune, originale (cum au promis) . No Halo, no Gears, no COD copy. Un RPG outstanding, un action / shooter matur, inteligent. Eh.. visez si eu.

  16. #2276 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Quote Originally Posted by Enthroll View Post

    Exclusivitati da, sunt de acord. Dar pt mine nu e suficient, eu vreu sa vad jocuri bune, originale (cum au promis) . No Halo, no Gears, no COD copy. Un RPG outstanding, un action / shooter matur, inteligent. Eh.. visez si eu.
    Sa nu iti cumperi vreodata vreo consola de la Nintendo

  17. #2277 SP
    Banned asperas's Avatar
    off:

    enthroll: nu e chiar adevarata chestia aceea cu capitularea japonezilor inainte de..''Little Boy"!

  18. #2278 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Da. Au capitulat acum 2 ani prin aprilie.

    Putem sa revenim on-topic?

  19. #2279 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by tray View Post
    Sa nu iti cumperi vreodata vreo consola de la Nintendo
    acuma depinde. Daca vrei J RPG-uri atunci consolele Nintendo s-au dovedit a fi foarte bune. Eu mi-as lua un Wii la 50-100 de dolari pentru Pandora's Tower, Xenoblade si The Last Story. Xbox si PS nu prea au asa ceva (a fost Lost Odyssey pe 360 si seria Persona pe PS...dar asta a fost demult tare).

    Western RPG's nu vor aparea extrem de multe pentru ca aproape de fiecare data acestea sunt facute de aceleasi studio-uri (Bioware, Bethesda, From Software etc). E mult prea scump si mult prea riscant sa se apuce un studio de un joc care nu face parte din aria lor de expertiza (RPG-urile fiind mult mai complexe decat shooterele sau simulatoarele).

    O miscare riscanta dar care ar putea aduce beneficii ar fi daca Sony si MS ar pune un studio first party sa se ocupe de asta. Dar in marte parte si acestea au lucrat doar cu shootere sau jocuri action adventure.

  20. #2280 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    acuma depinde. Daca vrei J RPG-uri atunci consolele Nintendo s-au dovedit a fi foarte bune. Eu mi-as lua un Wii la 50-100 de dolari pentru Pandora's Tower, Xenoblade si The Last Story. Xbox si PS nu prea au asa ceva (a fost Lost Odyssey pe 360 si seria Persona pe PS...dar asta a fost demult tare).

    Western RPG's nu vor aparea extrem de multe pentru ca aproape de fiecare data acestea sunt facute de aceleasi studio-uri (Bioware, Bethesda, From Software etc). E mult prea scump si mult prea riscant sa se apuce un studio de un joc care nu face parte din aria lor de expertiza (RPG-urile fiind mult mai complexe decat shooterele sau simulatoarele).

    O miscare riscanta dar care ar putea aduce beneficii ar fi daca Sony si MS ar pune un studio first party sa se ocupe de asta. Dar in marte parte si acestea au lucrat doar cu shootere sau jocuri action adventure.
    Cumperi WiiU cand se mai ieftineste si joci Xenoblade Chronicles si "X" asta nou .

    /offtopic

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4277 Last Post: 29-04-2024, 09:55
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts