Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Hey there!

It looks like you're enjoying Console Games but haven't created an account yet. Why not take a minute to register for your own free account now? As a member you get free access to all of our forums and posts plus the ability to post your own messages, communicate directly with other members and much more. Register now!

Already a member? Login at the top of this page to stop seeing this message.

---

Hello!

Se pare ca iti place Console Games insa nu ti-ai creat inca un cont. Pentru a beneficia de toate avantajele iti ia doar un minut sa te inregistrezi si este gratuit. In plus ca membru poti accesa nelimitat toate functiile acestui website, comunica direct cu ceilalti si participa la concursuri, tournaments, arcade, etc. Multumim anticipat pentru intelegere ! Inregistreaza-te acum !

Daca esti deja membru ConsoleGames.ro si inca iti apare acest mesaj, te rugam sa te loghezi cu userul si parola pentru a nu mai fi deranjat. O zi buna !

Page 64 of 903 FirstFirst ... 14 54 62 63 64 65 66 74 114 164 564 ... LastLast
Results 1,261 to 1,280 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #1261 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by D@nT3 View Post
    ^ parca asta a fost si la conferinţa sony?
    A fost, dar nu in "extended version" cum e aici. Oricum, cu ocazia asta am aflat ca Unreal 4 si Frostbite 3 nu vor suporta Wii U... so, call it a dud

  2. #1262 SP

  3. #1263 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Foarte tare... acum ca nu mai au Cell isi dau seama cat de bine optimizat era SPU-ul si vor sa realizeze asta in PS4? Mi se pare mie sau asta e o chestie la care trebuiau sa se gandeasca inainte de a decide arhitectura, si nu dupa?!? Am asa un feeling ca de fapt ei acum vor face un PC, si vor trage din rasputeri sa-l optimizeze ca pe un custom CPU/GPU cum a fost pana acum pe PS2/PS3... Ma tem insa ca fiind vorba de AMD, la anumite chestii li se va spune "Nu se poate". Dar, vom trai si vom vedea...

  4. #1264 SP
    Member claudiutk's Avatar
    Sunt cretini.

  5. #1265 SP
    Member MSlv's Avatar
    He also mentioned that developers probably won’t be using this functionality early on in the PS4′s lifecycle but later on this could become an extremely important function.
    Au reusit sa faca treaba asta cu SPURS sau inca sunt la stadiul de trying?

  6. #1266 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    o veste interesanta Sony Will Start to Sell PlayStation 4 Globally This Year – GameStop Executive - X-bit labs
    According to a GameStop exec, the PS4 will be launched worldwide in 2013. However, the company will unlikely meet the initial demand.

    We know that Sony will introduce the PlayStation 4 globally in 2013*, but we are still waiting to see what Microsoft's final plans are. We have scenarios with one console introduction, as well as with two. Even a single launch in 2013 will drive double-digit console growth in 2014; and two launches would likely drive the console category north of 20% growth,” said Michael Hogan, executive vice president of strategy business and brand development at GameStop, during a quarterly conference call with financial analysts this week.

  7. #1267 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Eu vreau sa vad si consola, mai avem cam jumate de an pana consola va fi disponibila si inca n-am vazut ceva oficial de la Sony, doar specificatii si controllerul. Stiu, e doar o "cutie", dar pentru mine conteaza si aspectul asta. Si dupa evolutia PS3-PS3 Slim-PS3 Super Slim nu stiu la ce sa ma astept, sper ca nu va o cutie patrata construita dintr-un plastic ieftin de juma de milimetru grosime.

    Si n-ar strica sa fie mai diversificata la culori, nu cum e PS3-ul, negru si gata, mai e un silver pe care-l gasesti cam greu si restul (white, blue, red, yellor) super rare. Sa faca de toate culorile, eu m-am cam saturat de negru.

  8. #1268 SP
    SAY
    Member SAY's Avatar
    Este atat de importanta Culoarea CONSOLEI....pfff.Sony nu v-a indrazni sa Foloseasca materiale de proasta calitate in confectionarea consolei.
    putina rabdare .la e3 iti vei satisface curiozitatea privind aspectul carcasei.

  9. #1269 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by SAY View Post
    Sony nu v-a indrazni sa Foloseasca materiale de proasta calitate in confectionarea consolei
    Tu ai vazut PS3 Super Slim?

  10. #1270 SP
    SAY
    Member SAY's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Tu ai vazut PS3 Super Slim?
    Nu

    Poate sa mi puna consola si intr o cutie de carton,atat
    timp cat jucaria isi face treaba si nu crapa(vezi rrod ul ului)

  11. #1271 SP
    Member MSlv's Avatar
    poti la fel de bine sa iei un cablu hdmi lung si sa tii consola in alta camera. așa nu mai face nici galagie

  12. #1272 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Quote Originally Posted by SAY View Post
    Nu

    Poate sa mi puna consola si intr o cutie de carton,atat
    timp cat jucaria isi face treaba si nu crapa(vezi rrod ul ului)
    Aici sti si tu ca ai exagerat putin...

  13. #1273 SP
    Ω Pira's Avatar
    Quote Originally Posted by MSlv View Post
    poti la fel de bine sa iei un cablu hdmi lung si sa tii consola in alta camera. așa nu mai face nici galagie
    Sau in bucatarie, langa prajitorul de paine si filtrul de cafea...

  14. #1274 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by SAY View Post
    Nu

    Poate sa mi puna consola si intr o cutie de carton,atat
    timp cat jucaria isi face treaba si nu crapa(vezi rrod ul ului)

    Quote Originally Posted by SAY View Post
    Este atat de importanta Culoarea CONSOLEI....pfff.Sony nu v-a indrazni sa Foloseasca materiale de proasta calitate in confectionarea consolei.
    putina rabdare .la e3 iti vei satisface curiozitatea privind aspectul carcasei.

    Bun, deci n-ai vazut super slim, dar ne spui ca Sony "n-ar indrazni" sa foloseasca materiale ieftine. OK, asta e din ciclul: "daca te loveste trenul nu patesti nimic, stiu eu, nu m-a lovit niciodata trenul, dar n-ar indrazni sa te omoare".

    Partea doua e si ea savuroasa: pfff, nu conteaza culoarea, nu conteaza calitatea, pe mine ma intereseaza numai sa-si faca treaba. Poate pe unii ne intereseaza si aspectul estetic, nu toti bagam consola sub birou sau in sertar. Poate unii o pun in sufragerie langa TV si conteaza si cum arata (inclusiv culoarea)

  15. #1275 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    De acord cu RaverX, mie unu mi-a placut enorm consola de coloare alba (pe langa faptul ca parea mai eleganta tinea si la praf si zgarieturi). Negrul glossy ma omoara (ma gandesc sa o tiplez ).

    Deci pana la urma conteaza culoarea, aspectul, forma si ergonomia gamepadului. Si lag-ul la online, si micile glichuri din jocuri, totul conteaza. Iar aici sper sa nu dea gres cu noua generatie nici Sony si nici Microsoft (pana la urma consurenta e buna mai ales pentru noi, jucatorii ).

  16. #1276 SP
    Member MSlv's Avatar
    probabil se refera la faptul ca la lansare Sony "n-ar indrazni" sa foloseasca materiale "ieftine". Si in cazul asta are dreptate, despre PS3 fat ce poti spune? Arata ca un bibelou! Ca la slim dar mai ales la super slim au facut rabat nu atat la materiale cat mai ales la design e partea a doua. Nu (cred ca) o sa vezi niciodata ps4 cu porcaria aia de slide ca la SS. Am pipait un ps3 SS intr-un altex si mi-era frica sa nu raman cu foita aia in mana, zici ca era de cauciuc.

  17. #1277 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by MSlv View Post
    probabil se refera la faptul ca la lansare Sony "n-ar indrazni" sa foloseasca materiale "ieftine". Si in cazul asta are dreptate, despre PS3 fat ce poti spune? Arata ca un bibelou! Ca la slim dar mai ales la super slim au facut rabat nu atat la materiale cat mai ales la design e partea a doua. Nu (cred ca) o sa vezi niciodata ps4 cu porcaria aia de slide ca la SS. Am pipait un ps3 SS intr-un altex si mi-era frica sa nu raman cu foita aia in mana, zici ca era de cauciuc.
    Pai tu vrei PS4 scump sau ieftin? Daca vrei scump, atunci sa-l faca cu materiale ca la PS3 FAT, daca vrei ieftin atunci sa-l faca cu materiale ca la PS3 Super Slim.

  18. #1278 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by catalineatza08 View Post
    Pai tu vrei PS4 scump sau ieftin? Daca vrei scump, atunci sa-l faca cu materiale ca la PS3 FAT, daca vrei ieftin atunci sa-l faca cu materiale ca la PS3 Super Slim.

    Sa faca doua versiuni: budget si premium

    Acum pe bune, tu cat crezi ca poate sa coste in plus un plastic bun fata de un plastic ieftin?

    Si prima afirmatie nu e chiar gluma, la PS3 au lansat initial asa, era versiunea de 60 gb "cromata" si card reader si versiunea de 20 gb "plasticata" fara card reader. Si de acolo au mers in jos cu toate, au scos 2 usb-uri, au scos card readerul de de la toate, au scos compatibilitatea SACD, au scos posibilitatea de a instala Linux, au facut consola din ce in ce mai urata...

    Singurul lucru bun la versiunile mai noi a fost consumul mai redus si hdd-ul mai mare (si bluray-ul mai rapid), insa rest doar au "taiat" din ea. Consumul mai mic nu stiu pe cati intereseaza chiar asa mult, hard mai mare poti sa-ti pui oricand, bluray mai rapid nu prea conteaza daca oricum merg bine jocurile...

  19. #1279 SP
    SAY
    Member SAY's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Partea doua e si ea savuroasa: pfff, nu conteaza culoarea, nu conteaza calitatea, pe mine ma intereseaza numai sa-si faca treaba. Poate pe unii ne intereseaza si aspectul estetic, nu toti bagam consola sub birou sau in sertar. Poate unii o pun in sufragerie langa TV si conteaza si cum arata (inclusiv culoarea)
    Nu..eu consola nu o am pe birou,langa tv-ul LED ,o am pe un carton de oua ,iar acest carton de oua este pus pe o lada de bere ...asta pt ventilatie ,nu alta
    Consola la inceput va fi realizata din cele mai bune materiale ,asemeni PS3-ului in iarna lui 2006 la lansare ..in timp,pt a reduce costul consolei,inginerii vor ajunge la niste compromisuri,materiale mai de proasta calitate ,dar un pret pt consumator mai ok...acest lucru PE MINE nu ma deranjeaza...repet,atat timp cat "jucaria" isi face treaba la un pret cat mai bun.

    Si daca ar arata urat ,am suficienta imaginatie si resurse pt a-i creea un custom case,cu toate culorile posibile ,inclusiv ALB sau SILVER

    ---------- Post added 02-04-2013 at 02:16 PM ----------

    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    au facut consola din ce in ce mai urata...

    Singurul lucru bun la versiunile mai noi a fost consumul mai redus si hdd-ul mai mare (si bluray-ul mai rapid), insa rest doar au "taiat" din ea. Consumul mai mic nu stiu pe cati intereseaza chiar asa mult, hard mai mare poti sa-ti pui oricand, bluray mai rapid nu prea conteaza daca oricum merg bine jocurile...
    Si pretul care l-au facut din ce in ce mai "urat".Pe majoritatea nu cred ca-i intereseaza pretul...din ce in ce mai ok.

  20. #1280 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    La zeci de milioane de console cate spera ei sa vanda, probabil ca inseamna ceva si costul cu plasticul.

    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Sa faca doua versiuni: budget si premium

    Acum pe bune, tu cat crezi ca poate sa coste in plus un plastic bun fata de un plastic ieftin?

    Si prima afirmatie nu e chiar gluma, la PS3 au lansat initial asa, era versiunea de 60 gb "cromata" si card reader si versiunea de 20 gb "plasticata" fara card reader. Si de acolo au mers in jos cu toate, au scos 2 usb-uri, au scos card readerul de de la toate, au scos compatibilitatea SACD, au scos posibilitatea de a instala Linux, au facut consola din ce in ce mai urata...

    Singurul lucru bun la versiunile mai noi a fost consumul mai redus si hdd-ul mai mare (si bluray-ul mai rapid), insa rest doar au "taiat" din ea. Consumul mai mic nu stiu pe cati intereseaza chiar asa mult, hard mai mare poti sa-ti pui oricand, bluray mai rapid nu prea conteaza daca oricum merg bine jocurile...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 64 of 903 FirstFirst ... 14 54 62 63 64 65 66 74 114 164 564 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4280 Last Post: Yesterday, 18:11
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 992 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts