Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 225 of 903 FirstFirst ... 125 175 215 223 224 225 226 227 235 275 325 725 ... LastLast
Results 4,481 to 4,500 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #4481 SP
    Member palflo's Avatar
    sper sa nu avem nevoie de garantie si oricum o sa ai garantie internationala cand se va lansa oficial in Romania

  2. #4482 SP
    Senior Member Walkman's Avatar

  3. #4483 SP
    Member palflo's Avatar
    scumpa la shopto era la 399 lire

    ---------- Post added 17-11-2013 at 18:15 ----------

    Quote Originally Posted by Walkman View Post
    scumpa la shopto era la 399 lire

  4. #4484 SP
    Member dtancu's Avatar
    Ala e al meu, Walkman
    Problema e ca mai adaugi un 40 GBP transportul prin UPS la ea.
    @palflo: pt 30 GBP diferenta sunt dispus sa ma lase rece Platestc 30 GBP pentru numele amazon in loc de shopto, nu stiu de ce am eu asa o presimtire trista despre reliability la shopto vs. amazon daca vei trimite inapoi consola in garantie.

  5. #4485 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Nu cred ca la Shopto avea 2 controllere si camera... Si cu 40 GB prin UPS tot iesi ok. Asta daca planuiai sa iei un controller separat oricum. Daca gasesti vreo alternativa de trimis UK-RO mai ieftina te ajut eu sa il iei.

  6. #4486 SP
    Member dtancu's Avatar
    E luat de mult, stai linistit. Preorder din iulie, astept sa vina

  7. #4487 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    A number of PlayStation 4 owners appear to have non-functional units that all suffer the same problem, a so-called blue light—or blue pulse—of death. We can't tell how many and assume it's a small but noteworthy minority

  8. #4488 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by dinamovistu View Post
    Degeaba sunt sondaje cu o stea 500 si cu 5 stele 900. Daca nu ai si numarul total de console vandute. Pot fi inca 100k care nu au probleme insa astia nu apar pe net.
    Era bun sistemul de pe amazon.com cand PlayStation 3 avea 90-95% rating de 4 si 5 stele. Acum cand in acelasi sistem are vreo 60% rating de 4 si 5 stele nu mai e bun.
    Quote Originally Posted by palflo View Post
    scumpa la shopto era la 399 lire
    Pe Amazon.de este 399 EUR

    P.S. Care-i treaba cu patchurile la jocuri pentru a le face din 720p in 1080p? Pana la urma sunt randate real in 1080p sau e frectie la picior de lemn? Daca reusiti vreunul dintre voi sa luati consola din US, faceti si voi niste screenshot-uri inainte si dupa patch... ca sunt al naibii de curios. Sau daca gasiti pe undeva un compare serios, postati aici.

  9. #4489 SP
    Member Ramon's Avatar
    Pe noul megatopic de PS4 scrie Monky ca trebuie neaparat sa avem DHCP la TV sau monitor. Am cautat sa vad ce inseamna, dar habar nu am daca TV-ul meu are asa ceva sau nu. Il am de vreo 5 ani. Pot afla cumva? Nu cred ca mai am manualul device-ului.

  10. #4490 SP
    Member dinamovistu's Avatar
    [QUOTE=MonkY;1060940]Era bun sistemul de pe amazon.com cand PlayStation 3 avea 90-95% rating de 4 si 5 stele. Acum cand in acelasi sistem are vreo 60% rating de 4 si 5 stele nu mai e bun.
    Am zis ca cel dinainte era bun si asta nou nu mai e? Scoti din context ce iti convine tie. Eu zic ca nu e the big picture. Nu ca nu au probleme. Ei zic ca au vandut 1 milion de console. Ai cifre legat de cate sunt cu probleme?
    Ok, ai dat exemplu amazon cu 500 cu probleme. Din 1 milion vandute. Nu sunt 500. Poate sunt 1000 sau 10000 cu probleme. Eu trag o singura concluzie si inchei partea mea: Vreau cu
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Era bun sistemul de pe amazon.com cand PlayStation 3 avea 90-95% rating de 4 si 5 stele. Acum cand in acelasi sistem are vreo 60% rating de 4 si 5 stele nu mai e bun.
    Am zis ca cel dinainte era bun si asta nou nu mai e? Scoti din context ce iti convine tie. Eu zic ca nu e the big picture. Nu ca nu au probleme. Ei zic ca au vandut 1 milion de console. Ai cifre legat de cate sunt cu probleme?
    Ok, ai dat exemplu amazon cu 500 cu probleme. Din 1 milion vandute. Nu sunt 500. Poate sunt 1000 sau 10000 cu probleme. Eu trag o singura concluzie si inchei partea mea: Vreau cu garantie la noi 2 ani. Asta e tot.

  11. #4491 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Eu la monitor am HDCP dar la TV habar n-am (il am de cativa ani). Cum se poate verifica? (nu intentionez sa-mi schimb TV-ul).

  12. #4492 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Ramon View Post
    Pe noul megatopic de PS4 scrie Monky ca trebuie neaparat sa avem DHCP la TV sau monitor. Am cautat sa vad ce inseamna, dar habar nu am daca TV-ul meu are asa ceva sau nu. Il am de vreo 5 ani. Pot afla cumva? Nu cred ca mai am manualul device-ului.
    Era scris gresit (mea culpa). Iti trebuie HDCP si nu DHCP. HDCP este un standard de protectie la copiere si alte nebunii legate de copyright. Scrie ce model de TV ai, si poate gasim detalii. Cam toate TV-urile lansate in ultimii 2-3 ani au HDCP... la modelele mai vechi, e la noroc (dupa cum a implementat producatorul - standardul HDCP 2.0 existand din 2008).

  13. #4493 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Eu la monitor am DHCP dar la TV habar n-am (il am de cativa ani). Cum se poate verifica? (nu intentionez sa-mi schimb TV-ul).
    Teoretic, cea mai simpla modalitate de a testa ar fi urmatoarea: legati o consola PS3 via HDMI (neaparat, nu alt port - pt. ca nu exista HDCP pe Component, SVideo sau alte nebunii) si dati play la un film pe Blu-Ray. In mod normal daca nu aveti HDCP nu veti putea sa vizionati filmul (va spune ceva de copyright protection). Daca totul decurge OK, atunci aveti TV HDCP Ready.

    O alta modalitate ar fi sa legati PC-ul (sau notebook-ul) la TV via HDMI si sa verificati in driver. Ar trebui sa aveti ceva de genul:
    Attached Images Attached Images 2013-11-17_171036.png

  14. #4494 SP
    Member Ramon's Avatar
    Eu am LG 32LC52

    Se pare ca am, imi arata la fel ca in screenshotul tau. Doar ca dubios imi arata doar TV-ul, nu si monitorul care e mai nou. O fi din cauza ca monitorul nu e contectat prin HDMI ca TV-ul?

  15. #4495 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Pe filme blu-Ray m-am uitat deci e ok si am incercat si a 2-a metoda si e ok si acolo
    Attached Images Attached Images 1.jpg

  16. #4496 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Ramon View Post
    Eu am LG LC3252

    Se pare ca am, imi arata la fel ca in screenshotul tau. Doar ca dubios imi arata doar TV-ul, nu si monitorul care e mai nou. O fi din cauza ca monitorul nu e contectat prin HDMI ca TV-ul?
    HDCP nu se poate decat pe HDMI si anumite DVI-uri (doar cele digitale). Daca monitorul e conectat pe analog (VGA sau adaptor DVI-VGA), nu iti apare acolo. Caz in care, chiar iti recomand sa conectezi pe digital (DVI-D sau HDMI). De exp. la unul din monitoarele mele, pe analog e DEZASTRU.
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Pe filme blu-Ray m-am uitat deci e ok si am incercat si a 2-a metoda si e ok si acolo
    You're green to go then!

    Singura duda care s-ar putea intampla ar fi ca Sony sa fi folosit HDCP versiunea 2.2 (care a aparut prin 2013 si nu este backward compatible). Insa eu unul ma indoiesc ca ar putea risca Sony sa piarda cateva milioane de clienti doar pt. ca au TV mai vechi.

    De ce n-or fi pus si ei un port video analog... chiar nu stiu. Poate ca mai sunt oameni care au proiectoare mai vechi, sau TV-uri la care nu vor sa renunte si totusi sa se joace pe PS4. Sau poate unii sunt mai retro si vor sa se joace pe "alb-negru". E chiar bizar, avand in vedere ca totusi PS4 suporta si 480p... Poate vor scoate un analog HDMI-Analog (sau poate merge cu adaptoarele de pe piata)...

  17. #4497 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    WOW



    P.S.Eu am un Sony Bravia KDL-32EX600 compatibil HDCP.

  18. #4498 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Problema cu HDMI se rezolva foarte usor, trebuie impinsa putin acea bucatica de metal si pe urma va intra perfect mufa. PS4: some HDMI issues can be attributed to metal piece in port not being flush | VG247

    Apar din ce in ce mai multe filmulete cu Red Light Dead, asta in cazul in care consola pare sa fie in locuri aerisite. I-a mancat in fund sa o faca cu un ventilator putin mai mare decat unul de laptop. Mai sunt si probleme cu artefacte urmate de brickuire.

  19. #4499 SP
    Member Ramon's Avatar
    Pai daca la PS3 au trecut la PS3 Slim, la PS4 vor trece la PS4 Fat.

  20. #4500 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4277 Last Post: 29-04-2024, 09:55
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts