Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 635 of 903 FirstFirst ... 135 535 585 625 633 634 635 636 637 645 685 735 ... LastLast
Results 12,681 to 12,700 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #12681 SP
    Junior Member Game's Avatar
    nu multumesc nu ma atrag cartile )))))))

    ---------- Post added 28-08-2015 at 20:06 ----------

    Quote Originally Posted by bicky1310 View Post
    cablu wlan? wtf? Ia-ti ps4 linistit daca iti plac mai mult exclusivitatile si o sa ai parte si de o comunitate mai mare in multiplayer.
    faceam referire la aspectul in care voi patii ca alti utilizatori de ps4 sa nu mai pot folosii netul prin wifi pe consola sa folosesc cablul bagat in consola

  2. #12682 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Vezi ce poți "pății" dacă nu ai dorit să "foloseștii" cartea de gramatică la timpul ei.

  3. #12683 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Quote Originally Posted by Game View Post
    nu multumesc nu ma atrag cartile )))))))
    Se vede.

  4. #12684 SP
    Junior Member Game's Avatar
    recunosc,gresala mea stau prea mult pe jocuri,dar nu ma pot lasa...
    insa ne abatem de la subiect si nu cred ca are rost sa imi critice cineva gramatica...vb aici strict de console nu de gramatica

    pt zero si restul grupului si eu cer scuze daca am deranjat si zic sa facem pace sa ne continuam discutiile pt acest capitol al forumului

  5. #12685 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Asha ieste, cer skuze

    Ia ti xbox one.

  6. #12686 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    Totusi , ai avea timp...esti clasa 11 .

  7. #12687 SP
    Member xenocid's Avatar
    Iata-ma-s si eu intrat in clubul PS4.
    Ceea ce m-a retinut pana acum sa cumpar consola a fost problema cu zgomotul ventilatorului, problema cunoscuta la primele modele. Sunt videoclipuri pe youtube in care consola face exact ca uscatorul de par. Solutia (cu pierderea garantiei) e sa schimbi pasta termoconductoare care se pare in unele cazuri nu a fost aplicata corect.
    Am sperat ca noul model CUH-1216A sa rezolve problema asta dar achizitia ramane inca un joc de noroc. Are totusi niste avantaje - butoane mecanice (adio auto-eject), 8x1GB RAM, consum de energie redus cu ~15%. Eu unul am avut noroc, consola nici nu se incalzeste foarte tare si nici ventilatorul nu se aude (rau). Controlul calitatii insa este JAL-NIC. Carcasele sunt strambe! Au avut o problema cu matrita de turnare si decat sa refaca tot lotul au preferat sa le puna asa in vanzare. Iata problema: NeoGAF - View Single Post - New PS4 model (CUH-1200) announced Efectiv e o galma in consola pe partea frontala (in plus) de parca a batut-o grindina.

    Le reprosez multe celor de la Nintendo (ca proprietar de WiiU) dar ei ar prefera mai degraba sa dea faliment decat sa vanda o consola stramba. In general calitatea constructiei de la gamepad, manete si pana la WiiU este stelara in comparatie cu ce au facut cei de la Sony - slapi cu ventilator.

    Am pus TLoU si mi-a mai trecut supararea...

  8. #12688 SP
    Junior Member Game's Avatar
    Quote Originally Posted by xenocid View Post
    Iata-ma-s si eu intrat in clubul PS4.
    Ceea ce m-a retinut pana acum sa cumpar consola a fost problema cu zgomotul ventilatorului, problema cunoscuta la primele modele. Sunt videoclipuri pe youtube in care consola face exact ca uscatorul de par. Solutia (cu pierderea garantiei) e sa schimbi pasta termoconductoare care se pare in unele cazuri nu a fost aplicata corect.
    Am sperat ca noul model CUH-1216A sa rezolve problema asta dar achizitia ramane inca un joc de noroc. Are totusi niste avantaje - butoane mecanice (adio auto-eject), 8x1GB RAM, consum de energie redus cu ~15%. Eu unul am avut noroc, consola nici nu se incalzeste foarte tare si nici ventilatorul nu se aude (rau). Controlul calitatii insa este JAL-NIC. Carcasele sunt strambe! Au avut o problema cu matrita de turnare si decat sa refaca tot lotul au preferat sa le puna asa in vanzare. Iata problema: NeoGAF - View Single Post - New PS4 model (CUH-1200) announced Efectiv e o galma in consola pe partea frontala (in plus) de parca a batut-o grindina.

    Le reprosez multe celor de la Nintendo (ca proprietar de WiiU) dar ei ar prefera mai degraba sa dea faliment decat sa vanda o consola stramba. In general calitatea constructiei de la gamepad, manete si pana la WiiU este stelara in comparatie cu ce au facut cei de la Sony - slapi cu ventilator.

    Am pus TLoU si mi-a mai trecut supararea...
    asa sunt curios si eu...alte probleme mai sunt ma refer la rulare sau orice fel de probleme in afara de cele mentionate?

  9. #12689 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Cred ca depinde foarte mult de fiecare consola in parte. Problemele apar la un nr extrem de mic de console. Eu am un ps4 de un an, si am jucat peste 500 de ore pe ea. Am terminat vreo 20 de jocuri din care pe 12 le-am completat 100%. Asta inseamna zeci si zeci de ore la multe dintre ele. Si cu toate astea pana acum nu am avut vreo problema semnificativa cu exceptia problemelor legate de PSN de asta iarna. Care din ce tin minte au fost si pe Live. Controllerele mele abia acum dupa un an au inceput sa aiba defecte la stickul stang unde incepe sa se deterioreze cauciucul. In rest insa sunt in stare perfecta. Nu am avut probleme cu incalzirea consolei sau cu sunete de ventilator.

    Ca functionalitati si fiabilitate e greu de decis, si cum ziceam probleme pot aparea in ambele cazuri. Eu ma simt mult mai bine utilizand controller-ul de PS4 desi cred ca la generatia anterioara xbox 360 avea un controller mai bun decat ps3.


    Cei care spuneau undeva mai sus ca in momentul acesta jocurile ar trebui sa fie criteriul principal au perfecta dreptate.


    NU cumpara o consola fara studiezi inainte jocurile disponibile si anuntate. Daca descoperi ca te intereseaza doar jocuri care apar pe ambele, atunci poti sa faci comparatii de hardware si software. Altfel, s-ar putea sa regreti.

    In ultima instanta ceea ce face diferenta pentru mine sunt exclusivitatile. De la doi ani dupa lansarea ambelor console, si considerand jocurile anuntate si pentru urmatorul an, singura exclusivitate xbox pe care eu personal mi-o doresc foarte mult este Tomb Raider. Si aia e timed exclusive. In rest Bloodborne, Infamous SS, TLOU remastered, The Order, Uncharted 4 si chiar Horizon Zero Dawn, Until Dawn sau The last guardian inclina balanta decisiv.

  10. #12690 SP
    Member Harkonnen's Avatar
    Haide bai Game... Pe bune ambele console sunt extraordinare din punct de vedere hardware si abonamente de net. Problema e ce design iti place, ce jocuri joci, ce rezolutie astepti si pe ce sunt prietenii tai. Eu m-am vb cu toti prietenii si ne-am luat PS4. Daca toti luau X1 luam si eu cel mai probabil X1.

  11. #12691 SP
    Junior Member Game's Avatar
    Raducucosmin și harkonnen ați dat 2 răspunsuri ff bune,va mulțumesc cred ca decisiv și final va fi ps4 deci Crăciunul asta ma fac posesor de noul mezin familia sony

  12. #12692 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Ai grija cu PS4, ca e riscanta treaba. Daca planuiesti sa iti construiesti un viitor luminos in afara tarii (mai ales ca se practica la noi), mergi pe Xbox, ca Sony nu te va lasa. Stiu cazuri reale, s-au mutat oamenii si au vrut sa schimbe regiunea PSN ca acum au alte carduri de credit, cei de la suport le-au comunicat politicos sa-si puna pofta in cui si sa mearga inapoi in tara de origine. Pai ce facem aici, ne tradam pamantul mama? Aproape ca au venit astia de la Sony peste ei sa ii invete o lectie adevarata despre patriotism, cu o mama de bataie japan style.

  13. #12693 SP
    Junior Member Game's Avatar
    Nu ma vad schimbând tara prea curând mai ales ca nu mi-as putea lasă iubita singura,dar mersi de pont voi tine cont

  14. #12694 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Aha, apoi sa fii tu sanatos, iubita ta isi va lua adio de la partener, ca-ti traba tie consola. La cat ai de recuperat sa o trimiti la parinti o perioada.
    Asa, vreo cateva luni bune, pana te mai familiarizezi cu noua provocare.

  15. #12695 SP
    Junior Member Game's Avatar
    Nu chiar are și ea una deci

  16. #12696 SP
    Member ragnarlodbrok23's Avatar
    Nu stiu ce probleme aveti voi cu PS4 dar eu am jucat de la 2 ziua pana la 4 dimineata Until Dawn si nu am mai chemat nici Pompierii si nici controlleru nu s-a stricat

  17. #12697 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    si eu joc aproape zilnic de la 7 seara pana la 3-4 dimineata...si nu am nici un fel de problema
    si joystick-urile sunt foarte rezistente. eu le-am aruncat de vreo 3-4 ori de podea (f**k you Trials of Osiris aka Destiny )

  18. #12698 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    cereti certificatul de nastere scanat la inregistrarea pe forum, un test psihologic poate, prea multi copilasi dau navala

  19. #12699 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    Nu vad care ar fi problema...atata timp cat respecta regulile forumului. pana la urma e un forum pentru gameri indiferent de varsta.

  20. #12700 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai nu le prea respecta, asta e problema. Vin tot felul de agramati cu limbaj de messenger.

    Si ca sa nu fiu off de tot, am facut un mic test azi dimineata.

    La ora 10 am dat sa downloadez Dying Light Demo pe PS4 iar la 2 minute distanta am dat sa-l downloadez si pe Xbox One. Ambele console sunt legate la internet prin cablu, de la acelasi router Gigabit.

    Xbox One l-a luat in app 8 minute iar PS4 imi spune acum (10:47) ca mai are 8 minute de downloadat.

    PSN rulz

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4276 Last Post: 27-04-2024, 10:06
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts