Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 683 of 903 FirstFirst ... 183 583 633 673 681 682 683 684 685 693 733 783 ... LastLast
Results 13,641 to 13,660 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #13641 SP
    Member cosmins's Avatar
    Ok hai sa lasam discutia asta ca nu ajungem niciunde. Suntem aici pentru a imparti idei nu pentru a ne certa.
    Ce am invatat eu din discutia asta :
    - daca iti cumperi PS4 trebuie sa stii cum sa setezi routerul
    - nu e bine sa folosesti consola pe wi-fi, cablu e sfant
    - daca ai download-ul de toata jena nu te panica dai pause/resume la download pana isi revine.
    - daca esti intr-un party si te scoate, la fel, nu te panica dai restart la consola
    - daca totusi crezi ca PSN este de 2 lei cauta problemele la Xbox Live pe Google, bineintels ca PSN nu isi va reveni dar macar vezi ca, capra vecinului este mai lesinata ca a ta.
    - xbox este o mizerie pentru ca star wars este in rezolutie de 720p o rezolutie de acum 20 de ani ( acum 20 de ani eu jucam Doom 2 si Heroes 3, cred ca nici nu stiam ce inseamna 720 p)
    - PSN e ca un fel de fond de investitii platesti acum si speri ca peste 5 ani sa ai ceva profit.

  2. #13642 SP
    Member Caponescu's Avatar
    Quote Originally Posted by orionpaxbb View Post
    pentru cine nu are consola conectata prin cablu: te mai plangi de probleme? sunt multe variabile la conexiunea WiFi-PS4, daca nu ai setari/conditii optime, ai probleme cu online, dar asta este problema ta, nu a PSN-ului, ps4 nu este un telefon sau o jucarie sa o conectezi repede la WiFi si sa te astepti sa-ti mearga conexiunea online la servere din cealalta parte a lumii
    Pai mai bine puneau doar o consola de linux si gata aia e, dadeam noi comenzi ce setari sa facem pe PS4 si era mai OK nu?

  3. #13643 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Quote Originally Posted by orionpaxbb View Post
    stati pe xb1 intr-un party daca puteti
    Ai xbox one? Ai ultimul update la consola (ultimul dashboard)? Habar nu ai despre ce vorbesti, party chat-ul este imbunatatit cu 90 % fata de vechiul dashboard, ce tot vbesti tu acolo omule?

    Compari live-ul, un serviciu platit de ani de zile, foarte stabil, cu psn-ul, un serviciu care a fost free pe ps3, si acum se plateste pe ps4?
    Fa si tu un calcul, la 30 milioane de console vandute, cu cateva milioane de conturi platite sa zicem, ce nu se poate face cu atatia bani?

    Dar Sony doarme pe-o ureche, they don't give a sh!t:
    ca trebuie sa-ti configurezi tu routerul de zici ca accesezi servere NASA, sau ca trebuie sa-ti iei super net, sau ca neaparat trebuie sa ai consola pe cablu, ca altfel pe WI-FI te ia plansul.
    De ce-i doare te intrebi? Pentru ca inca vand si or sa vanda probabil consola asta mult si bine. Sa zica in pana mea mersi, daca nu era ps4, vorbeai de ei la trecut acum.

  4. #13644 SP
    Banned orionpaxbb's Avatar
    "Sa zica in pana mea mersi, daca nu era ps4, vorbeai de ei la trecut acum."

  5. #13645 SP
    Member cosmins's Avatar
    Hai sa lasam cearta, eu nu am crezut dar acum cred, am fost oaia ratacita, acum cred in sfanta taina a actiunii pause/resume. Jur cu mana pe dualshock 4 ca PSN este "the best".

  6. #13646 SP
    Member Mousey's Avatar
    Meanwhile... au început reducerile pe Steam.

  7. #13647 SP
    Junior Member stefanpuica's Avatar
    Si la gta v cere ps+ ca sa joci online? Fifa 16 nu pot juca online fara ps+

  8. #13648 SP
    Junior Member Aresus's Avatar
    Nu poti juca nici un joc online fara PS+. Deci da, GTA V cere PS+ pentru a fi jucat online.

  9. #13649 SP
    Banned orionpaxbb's Avatar
    poti sa joci jocurile free to play fara ps+

  10. #13650 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Inca o luna praf la jocuri, de aici vine frustrarea in principal cu privire la PS+ (sau PS minus cum ii spun eu mai nou).
    Nu vreau sa repet ce au zis altii, problema insa este ca acest serviciu a luat nastere ca fiind ceva iar acum este ... altceva.

    Candva a fost un serviciu ce oferea jocuri de o anumita factura (unii le numesc AAA) "gratis" (care de fapt nu prea sunt gratis, dar ma rog) iar acum este un serviciu practic ce ofera ... ei bine, posibilitatea de a juca in multiplayer (si mai ai asa bonus cate-un joculet de genul astora ce ni se tot perinda prin fata noastra luna de luna, uneori promovate glorios pe varii medii).

    Ba mai mult, online / multiplayer era gratis pe vremuri, acum se cer bani pentru el.
    Nu spun neaparat ca este rau dar asa se intampla aproape in orice caz cu un serviciu pe care il scoti, il promovezi, il faci parte integranta a unui sistem pana la urma ... dupa care schimbi macazul.
    Este vorba de cum iti castigi niste cumparatori, cum ii inveti si cum ii ai.
    Nu prea dragut din partea lor ... merita batut obrazul.

    Probleme tehnice exista si de o parte si de alta, nu cred ca are rost sa discutam despre cum este in tabara cealalta (fie mai bine, sau mai rau).
    Daca merita mentionat M$ in ecuatie, este in contextul in care pe vremuri $ony isi facea titlu de glorie ca are un serviciu de multiplayer gratuit (spre deosebire de concurentul principal).
    Dar na lucururile se schimba, asa e cand esti acolo sus si vinzi in draci, concurenta ai si nu prea ai pe anumite segmente.. iti permiti si un anumit comportament ma gandesc .. mai bagi mana in borcanul cu miere, chiar daca este urat.

  11. #13651 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    @orion vorbesti mult si prost. daca ai lucra pentru sony le-ai aduce mai multe deservicii decat i-ai ajuta. slava domnului ca nu a fost vreunul ca tine sa ma convinga acum cativa ani sa aleg consolele sony in locul microsoft. cred ca daca intalneam pe unul care sa debiteze enormitatile pe care le scoti tu, n-as fi jucat niciodata last of us si probabil la ora asta ma jucam tomb raider in 720p.

  12. #13652 SP
    Member musat's Avatar
    A inceput Beta la Rainbow Six Siege:
    https://store.playstation.com/#!/en-...6SIEGEOPBE0000

  13. #13653 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    https://twitter.com/PlayStationEU/st...38718422097920

    Trimis de pe al meu HTC Desire C folosind Tapatalk

  14. #13654 SP
    Junior Member faststrike's Avatar
    Salutare...asa cum am mai precizat sunt nou pe grup... mi.am luat un ps4 si nu am decat uncharted collection.... vreau sa cumpar un joc sau doua pentru online , de preferat shooter. Imi place destiny insa dupa un simplu search am vazut ca sunt vreo 4 destiny... jocul primul iesit, apoi vreo 2 variante plus the taken king. Care sa il achizitionez ? Mentionez ca am ps + si consola cu net ok conectata prin cablu. Glumeati cand vorbeati mai sus de setari speciale la router ?

  15. #13655 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    The taken king este cel mai recent. Contine tot ce a aparut pana atunci, inclusiv ultimul expansion, anume the taken king.
    Legat de routere, s-a tot plans lumea si asta mai mult din cauza faptului ca PS4 are un chip de wifi foarte slab.
    Eu n-am avut probleme pe doua routere de la tp link, doar ca nu preia semnalul daca este prea departe de router.
    Tu, fiind pe cablu, n-ai de ce sa iti faci griji.
    Spor la joaca si sa o stapanesti sanatos!

  16. #13656 SP
    Member Mousey's Avatar
    https://twitter.com/yosp/status/670077392761716736

    Ne place din nou de Sony? Pe mine mă amuză că e un developer care lucra la remote play și voia sa-l lanseze la $10. Proastă decizie.

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

  17. #13657 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Stai, ce ? incotro ne indreptam ?

  18. #13658 SP
    Member dan1703's Avatar
    Ce site cu coduri pt usa il recomandati? Eu am gasit card de 20$ la 22euro...stiti undeva mai ieftin? Problema e ca vreau sa iau fifa 16 si e 36$, defapt 33$ cu reducerea de 10% de bf

    Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

  19. #13659 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    luna asta gauntlet.... e bine ca nu l-am luat acum aproape 2 luni cand a aparut

  20. #13660 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Quote Originally Posted by dan1703 View Post
    Ce site cu coduri pt usa il recomandati? Eu am gasit card de 20$ la 22euro...stiti undeva mai ieftin? Problema e ca vreau sa iau fifa 16 si e 36$, defapt 33$ cu reducerea de 10% de bf

    Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
    cdkeys.com. doar ca momentan au doar carduri de 50 de dolari la 49.90. ei mai ofera o reducere de 5% prin facebook. altfel, poti incerca amazon: au de toate valorile 10, 20 etc. la exact pretul cardului, fara adaos.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4277 Last Post: Today, 09:55
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts