Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 583 of 903 FirstFirst ... 83 483 533 573 581 582 583 584 585 593 633 683 ... LastLast
Results 11,641 to 11,660 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #11641 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu are treaba. Trust me, daca e sa fiu fanboy de ceva, sunt de Apple, in niciun caz de Microsoft (am Mac tocmai pentru ca nu suport Windows ). Dar m-au tot dezamagit in ultimii ani asa ca o sa cam renunt, usor usor, la ei.

    Nu stiu la ce bara de aplicatii te referi.

    Ce erori iti dadea de ai schimbat-o ? Ce le-ai spus baietilor de la service de ti-au schimbat-o ?

    Si da, OS-ul de pe Xbox arata oribil cu patratelele alea (interfata Metro din Windows), dar totul se misca foarte repede, intrarea si iesirea dintr-un joc, precum si reintrarea in el este instant, faptul ca poti deschide 2 aplicatii in acelasi timp s-a dovedit fff util pana acum si-mi lipseste pe PS4 si multe alte lucruri.

    Daca eram fanboy, nu o cumparam. Nu o luam doar ca sa ma laud ca am luat-o, asta e clar. Chiar imi plac exclusivitatile si e o adevarata placere, odata ce intru intr-un joc si merge bine, sa ma joc pe ea, mai ales la cum arata unele jocuri (Infamous SS este, pana acum, cel mai bun din punctul asta de vedere, dar nici Driveclub noaptea, pe ploaie/zapada nu este de neglijat, fiind 1000 de clase peste orice exista pe Xbox One/PC in acest moment).

  2. #11642 SP
    Member flightcrank's Avatar
    Let's move on guys,aici citim stiri despre ps4 ,nu despre frustrarile fiecaruia dintre noi

  3. #11643 SP
    Admin MonkY's Avatar
    razvanrazy: ia-ti BloodBorne... sa vezi si el ce bine arata. Dar vezi ca e greu. Atat de greu incat crede-ma, n-o sa te mai gandesti la "bara de aplicatii" sau orice altceva aiurea legat de PS4! Da, o sa injuri daca pica PSN-ul (cum a fost aseara)... sau ca te lasa bateria din DS4 la fiecare boss fight... dar, la naiba! We need more blood!

  4. #11644 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

    Clubul PlayStation 4

    Neah, e ok. Nu ma atrage absolut deloc jocul, iar grafic nu pot spune ca arata (cel putin din poze si filmulete) prea bine. Pot spune ca este cel mult la nivelul PS3/X360.

  5. #11645 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Neah, e ok. Nu ma atrage absolut deloc jocul, iar grafic nu pot spune ca arata (cel putin din poze si filmulete) prea bine. Pot spune ca este cel multa nivelul PS3/X360.
    Interesant

  6. #11646 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Neah, e ok. Nu ma atrage absolut deloc jocul, iar grafic nu pot spune ca arata (cel putin din poze si filmulete) prea bine. Pot spune ca este cel mult la nivelul PS3/X360.

    Deja o dai in penibil, cel mult PS3/X360.

    Oamenii de pe aici sunt finuti, eu insa nu ma pot abtine.
    De cand ti-ai luat consola ai comentat in continuu. Daca e o problema de garantie o duci si gata, nu faci atata tam tam ca poateai o bucata cu probleme.
    Primul meu PS4 a venit cu placa video busita am scris si pe forum dar nu am facut atata gura cat ai facut tu pentru o eroare Am trimis-o inapoi, mi-am recuperat banii, asta a fost tot.
    Fara suparare, ori esti troll ori ti-ai luat consola celor de la sony doar pentru a cauta chestiile negative!

  7. #11647 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Quote Originally Posted by AngelOfPain View Post
    Deja o dai in penibil, cel mult PS3/X360.
    Oamenii de pe aici sunt finuti, eu insa nu ma pot abtine.
    Eu cred ca vrea sa testeze psihologic posesorii de ps4, ii iese treaba bine

  8. #11648 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu inteleg. Te-am jignit cu ceva ?

    Parerea mea e ca nu exceleaza la acest capitol si daca chiar o facea, tot nu-l jucam pentru ca nu e genul meu. Cred ca era mai usor sa-mi arati cateva poze/filmulete care sa-mi demonstreze ca ma insel, decat sa zici ca o dau in penibil.

    Nu inteleg. Lumea nu are voie sa aiba o parere personala, daca nu este la fel cu a celorlalti ? E impotriva religiei ?

    MonkY, te rog sa-mi stergi postarea ca vad ca lumea se ataca si m-am saturat de copilarismele astea.

  9. #11649 SP
    Member Wagram's Avatar
    Poate sunteţi voi mai speciali şi v-aţi făcut upgrade la consolă, dar aşa arată Bloodborne acum. PS2 cu indulgenţă.


  10. #11650 SP
    Admin MonkY's Avatar
    No worries... nu se sterge nimic - e normal sa existe pro si contra. Insa trebuie sa intelegi razvanrazy, pentru unii e ca si cand te-ai duce in casa lor si te-ai plange ca e dezordine. Daca unora asa le place, ignore it. Stiu, ar trebui sa fim open si sa acceptam si bune si rele... dar probabil aici nu e cazul. Eu unul m-am oprit de ceva timp... Oricum consola are mai multe plusuri decat minusuri, si cateodata e cel mai bine sa vezi jumatatea plina a paharului.

    Cat despre grafica din Bloodborne... daca zici ca nu e OK, nu mai comentez (deh, gusturile nu se discuta). Pentru mine e grafica perfecta pentru un joc "dark"... Nu-mi plac micile caderi de framerate, dar in rest e sublim. Screenshot-urile cateodata (mai ales cele facute cu sistemul intern al lui PS4 - cu o compresie jalnica) nu-i fac absolut deloc bine. Sincer, daca nu aveam PS4, pentru jocul asta imi cumparam cu siguranta consola!
    Attached Images Attached Images bloodborne_01.jpg bloodborne_02.jpg bloodborne_03.jpg bloodborne_04.jpg bloodborne_05.jpg bloodborne_06.jpg bloodborne_07.jpg bloodborne_08.jpg bloodborne_09.jpg bloodborne_10.jpg bloodborne_11.jpg bloodborne_12.jpg bloodborne_13.jpg bloodborne_14.jpg bloodborne_15.jpg bloodborne_16.jpg bloodborne_17.jpg bloodborne_18.jpg bloodborne_19.jpg bloodborne_20.jpg

  11. #11651 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Chiar mi-am petrecut jumatate din cafeaua de astazi dimineata sa citesc toata discutia referitoare la un PS4 mai buclucas. Si va rog, acum sa imi permiteti si mie, sa arunc un post cu parerea mea.

    Inteleg dorinta de a primi un produs perfect, pe masura marketing-ului, pe masura banilor platiti. Inteleg foarte bine, lucrez intr-un domeniu unde vand "imagine" pe mii de euro si stiu ce inseamna relatia cu un client care doreste perfectiunie. Am avut probleme pentru un amarat de nasture, intr-una dintre situatiile neplacute cu un cleint. Exact cum doresti si tu de la consola cumparata si dorita :

    Daca eram fanboy, nu o cumparam. Nu o luam doar ca sa ma laud ca am luat-o, asta e clar. Chiar imi plac exclusivitatile si e o adevarata placere, odata ce intru intr-un joc si merge bine, sa ma joc pe ea, mai ales la cum arata unele jocuri (Infamous SS este, pana acum, cel mai bun din punctul asta de vedere, dar nici Driveclub noaptea, pe ploaie/zapada nu este de neglijat, fiind 1000 de clase peste orice exista pe Xbox One/PC in acest moment).
    Dar trebuie sa intelegi ca la fel de usor cand produci zeci de milioane de unitati (nu luam in calcul doar cele vandute dar si cele produse care inca stau prin depozite si magazine) pot aparea defecte hardware din 101 motive. Care cuplate cu lacune in software pot aduce la suprafata, erori care oricat beta testing ai face, doar cand se intrunesc X conditii apar. Probabil ce se intampla si in cazul tau, de sustii ca ai probleme cu consola, care se blocheaza, care se reseteaza si asa mai departe.

    Eu as duce consola înapoi, nu cred ca au trecut 30 de zile, deci poți sa îți recuperezi banii. Vad ca te enervează prea mult, e un sfat, sper sa nu interpretezi. De aceea stau si eu pe gânduri cu XOne, are prea multe chestii peste care deocamdată nu pot sa trec.
    De aceea colegii nostri de pe forum ti-au recomandat sa duci sa iei alta pentru ca daca este problema hardware niciun patch sau update nu te va rezolva. Nu erau ironici. Pur si simplu asta era solutia cea mai la indemana. Pentru asta exista garantie. Si nu ii intereseaza pe cei din magazin, de ce o duci inapoi, atat timp cat legea iti permite.

    Dar de ce vrei ca noi sa iti raspundem la problemele tale, cu altceva decat solutiile la care si noi, la randul nostru, am apela daca am ajunge in locul tau? Eu am trimis si un laptop inapoi a doua zi pentru ca nu imi placea cum se aude radiatorul, am primit altul in 2 zile la care nu se mai auzea. Nu am intrat pe forumuri sa pretind ca ceilallati utilizatori sa imi raspunda :
    De ce nu zice nimeni " DA FRATE !!! E DE ***** !!! ARE 1000 DE PROBLEME DAR ARE SI MOMENTE IN CARE MERGE BINE SI E MISTO !!!"
    De ce sa iti raspund cand eu am o consola SH luata de pe forum, care are peste 1 an vechime si o joc zilnic si o singura daca s-a blocat si asta din cauza unei probleme de la faimosul ENEL. Joc SP, joc MP, ma plimb in OS, stau si fac inregistrari si apoi le decupez, discut prin mesaje, intru in echipe si in party-uri cu prietenii. Nici cu conexiunea nu am avut probleme si am un internet basic dar mi-am configurat de la bun inceput reteaua acasa ca niciunul dintre groaza de telefoane, tablete, TV, PC-uri, laptopuri , Xbox , PS sa nu aibe ceva din ce au nevoie.

    Si la fel ti-au raspuns si alti oameni :

    Eu nu am problemele pe care le spui tu, cine ma cunoaște stie ca nu glumesc cu astfel de cazuri. Eu am avut un sg freeze in Destiny de când am cumpărat consola ( septembrie 2014 ) si un sunet ciudat de la blocul optic, atunci eram speriat, am crezut ca e gata, de fapt era de la o poziționare defectuoasă si lipsa piciorușelor
    Schimba consola omule, ai aceasta posibilitate, e clar ca ai prins una cu probleme. Fii un pic mai calm, nu ti-am spus nimic cu rautate. Ce sa iti explic daca eu si cei 5 amici ai mei din Valcea au acelasi produs si nu am avut problemele tale. Nici pe forum nu vad sa stie cineva despre ce vorbesti.
    razvan nu prea inteleg de ce te iei de oameni. am incercat sa iti spun frumos sa te duci sa schimbi consola daca ai probleme cu ea la fel cum a zis si Dant3. problemele care se pot rezolva aici nu cred ca tin de a ne baga nasul in OS. inteleg ca tu ai asteptari de genul orice problema trebuie rezolvata si asa ar trebui sa fie dar parerea mea este ca daca intampini astfel de chestii la o consola noua nu ar trebui sa iti bati capul cu asa ceva sau intra pe site uri tehnice.
    Iar reactiile ca Sony e penibil, SO prost si altele chiar mi se pare reactii pripite.

    Si pe post de incheiere : ai o consola cu probleme, cu diavol intra in ea, cine stie. De ce te enervezi atat, stai sa mai enervezi pe altii care intra de drag pe thread-ul asta cand poti sa te duci sa iei alta si daca si aceea ti se reseteaza la fel, crapa la fel, danseaza prin casa la fel atunci putem discuta la alt nivel?

  12. #11652 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    În GTA 5 am observat două lucruri care mi-se par tari la DS4, când te aleargă poliţia lumina de la controller face ca girofarul şi atunci când te sună cineva se aude în controller.

  13. #11653 SP
    Junior Member cristimunte's Avatar
    ce conteaza...nu se comapara jucaria aia cu controllerul de xbox oane!

  14. #11654 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by cristimunte View Post
    ce conteaza...nu se comapara jucaria aia cu controllerul de xbox oane!
    Dar si voua va place sa puneti bezina pe foc... de nu-i adevarat. Acum daca m-ai provocat, ti-as spune ca daca as avea optiunea asta, as inlocui DS4 cu gamepadul de Xbox One in secunda 2. Din pacate nu se poate... so i have to live with it.

  15. #11655 SP
    Junior Member myriadovi's Avatar
    Eu nu am pus mana pe controllerul de la Xbox One ca sa imi fac o parere proprie... am acasa 2 controllere Xbox 360 cu receiver pentru PC (am avut 4 in total), am butonat prin sala de recreere de la birou putin si DS3-ul de Playstation.. iar mai nou am si eu PS4, deci butonez si un DS4. Dintre toate, cel mai obisnuit sunt cu controllerele de Xbox, imi place greutatea lor si cum se asaza degetele pe ele... insa de cand butonez DS4, revenirea la controllerul de Xbox mi se pare cel putin ciudata... acum parca greutatea lor nu mai constituie un avantaj dintr-odata... si parca acum mi-e mai comod cu DS4 (Pacat de baterie totusi)

  16. #11656 SP
    Junior Member cristimunte's Avatar
    sincer...si eu prefer controllerul de la xbox one,dar sa spui ca DS4 e o jucarie(are si probleme dar nu poti spune asa ceva)si sa spui ca bloodborne ca are grafica cel mult de ps3/xbox 360...e chiar comic fara suparare..si neadevarat

  17. #11657 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Personal am avut un PS4, un controler de xbox360 cu dongle wireless pe pc și unul de Xbox one care l-am luat tot pt pc ca sa-l înlocuiesc pe cel de 360. Momentan am doar controlerul de xbox360. Tot el e baza. Nu m-am putut obișnui ci nici unul în afara de cel 360.
    PS. Sunt fan Sony.

  18. #11658 SP
    Member Striker09's Avatar
    Da și mie mi se pare cel de 360 cel mai reușit. Însă cel de PS4 are niște feature- uri importante. Cel de X1 nu e pe gustul meu.

  19. #11659 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    am avut xbox 360 , credeam ca nu o sa imi placa DS4 , well ,am deschis de curand xboxu 360 si culmea..ce greu e controleru..aiurea ca are bateriile alea sub el de nu stau degetele bine (la Xone au eliminat) , ce ciudat se simte in mana..

    asa ca tine de obisnuinta treaba cu controllerul.

  20. #11660 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Mie mi s-a părut cel de Xbox one prea mare, butucanos. Cel de 360 e mai slim un pic, dar depinde aici și de mana fiecăruia. Eu le-as clasa asa controlerele la ergonomie:

    1. XBOX 360
    2. PS4
    3. PS3
    4. XBOX ONE

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4277 Last Post: 29-04-2024, 09:55
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts