Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 771 of 903 FirstFirst ... 271 671 721 761 769 770 771 772 773 781 821 871 ... LastLast
Results 15,401 to 15,420 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #15401 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    care era site-ul ala pe care vedeai toate reducerile de pe PSN?

  2. #15402 SP
    Member Victor420's Avatar

  3. #15403 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  4. #15404 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    N-am observat dacă s-a mai povestit despre asta aici, so here you go.

    3rd party PS4 Elite Controller

    The PS4 Elite Controller offers the most comfortable, customizable gaming experience possible. Rugged, comfortable, interchangeable D-Pad, joysticks and paddles included.

    Features

    • Bluetooth control
    • Rubberized housing for firm grip
    • Compatible with Xbox Elite Controller accessories
    • Charges with included 9’ braided cable
    • Fully customizable buttons and triggers
    • Interchangeable Back Paddles with 2 preset configurations
    • Preset 1: paddles emulate the front buttons
    • Preset 2: paddles emulate RB, LB, RT, and LT.
    • Keep your fingers on the thumb stick while executing intricate moves
    • Magnetic! Easily attach and remove paddles without any tools
    • Compatible with Xbox One paddles for added flexibility
    Chiar dacă arată ca un produs fake, este listat pe siteul Target la 344 lei.
    Attached Images Attached Images 1473114893-1.jpg 1473114893-2.jpg 1473114893-3.jpg 1473114893-4.jpg

  5. #15405 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    E fake, era pus pe un site cu viruși btw, e oribil

  6. #15406 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    344lei?!
    Ar fi o treaba.

  7. #15407 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    pai da , dar nu este un controller oficial sony si cel mai probabil ti se deconecteaza cand vrea el + alte minuni..

  8. #15408 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Controller de PS cu butoane de Xbox.

  9. #15409 SP
    Member bdevil's Avatar
    Eu sper sa le scada pretul la scuff-uri odata cu Elite-ul asta.

  10. #15410 SP
    Member Darthstone's Avatar
    Stie cineva de ce se vede imaginea pixelata la TV cand ma joc ceva? Am vazut de exemplu Driveclub cat de bine arata in poze, iar cand il joc e jale, imaginea pixelata. Am un tv de 108 full hd, trebuie sa fac ceva setari?

  11. #15411 SP
    Member renatoman's Avatar
    HDR disponibil la urmatorul firmware...

  12. #15412 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Quote Originally Posted by Darthstone View Post
    Stie cineva de ce se vede imaginea pixelata la TV cand ma joc ceva? Am vazut de exemplu Driveclub cat de bine arata in poze, iar cand il joc e jale, imaginea pixelata. Am un tv de 108 full hd, trebuie sa fac ceva setari?
    Verifica in settings la PS 4 ce fel de rezolutie/ display iti arata. S-ar putea sa fie o problema cu cablul sau mufa hdmi a TV-ului. Daca poti, schimba cablul si/ sau foloseste alta intrare hdmi a TV-ului si vezi daca se observa vreo diferenta.

  13. #15413 SP
    Member musat's Avatar
    Playstation 4 Pro:



    si jocuri noi:

  14. #15414 SP
    Member Darthstone's Avatar
    Quote Originally Posted by AlanPoe View Post
    Verifica in settings la PS 4 ce fel de rezolutie/ display iti arata. S-ar putea sa fie o problema cu cablul sau mufa hdmi a TV-ului. Daca poti, schimba cablul si/ sau foloseste alta intrare hdmi a TV-ului si vezi daca se observa vreo diferenta.
    Am descoperit ca sharpness din setarea tv-ului facea ca imaginea sa fie pixelata. Dar dupa mai multe cercetari am descoperit ca se poate seta la sursa HDMI a tv-ului o optiune pentru PC, astfel face tv-ul sa se comporte exact ca un monitor. Insa am o nelamurire, game mode sau PC mode? Am observat ca in game mode sunt mai multe optiuni de setari de imagine, iar PC mode le are doar alea de baza insa vad o diferenta de bine pentru PC mode. Nelamurirea consta in timpul de raspuns, stie cineva care mod are lag mai mic?

  15. #15415 SP
    Member musat's Avatar
    Tv-ul lasa-l cu intrarea pentru HDMI "normala" (ca si pentru un BluRay/DVD) nu intrare PC.

  16. #15416 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Quote Originally Posted by Darthstone View Post
    Am descoperit ca sharpness din setarea tv-ului facea ca imaginea sa fie pixelata. Dar dupa mai multe cercetari am descoperit ca se poate seta la sursa HDMI a tv-ului o optiune pentru PC, astfel face tv-ul sa se comporte exact ca un monitor. Insa am o nelamurire, game mode sau PC mode? Am observat ca in game mode sunt mai multe optiuni de setari de imagine, iar PC mode le are doar alea de baza insa vad o diferenta de bine pentru PC mode. Nelamurirea consta in timpul de raspuns, stie cineva care mod are lag mai mic?
    Daca televizorul este Samsung, atunci redenumirea intrarii ca "PC" iti va asigura cea mai mica latenta posibila pe tv-ul tau, cu pretul unei degradari pe partea de post-procesare (o imagine mai vaporoasa, cu mai putina claritate, culori ceva mai desaturate fara posibilitatea de a ajusta asta). Daca vrei un compromis, alege "game mode" din setari. Nu va trebui sa le selectezi niciodata pe amandoua, redenumirea intrarii in "PC" va anula orice alta modalitate.

  17. #15417 SP
    Member musat's Avatar
    @Darthstone sau poate te orientezi de aici:


  18. #15418 SP
    Member Darthstone's Avatar
    Da, e vorba de un samsung 43j5500. Diferența de lag nu am văzut între pc si game mode. Însă e diferența de imagine. Setările sunt mai customizabile pe game mode, cu diferite setări de contrast, negru adânc si altele. Ce am observat, setarea sharpness de pe pc mode e 50% si e similar cu setarea spre aproape 0 pe game mode. Deci cam tot una. Încă o chestie, setarea de rgb din consolă pe full nu e suportata dacă tv ul e setat pe game mode în schimb duce pe setarea pc mode.

  19. #15419 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Cu privire la sharpness, vei fi surprins: desi vizual pare ca poti "impinge" mai mult setarea pentru a mai castiga ceva claritate, vei obtine artefacte de to felul, in functie de joc. Recomand nu mai mult de 15-20%.

  20. #15420 SP
    Member Darthstone's Avatar
    Pe ce mod? Pe modul pc e la 50% iar game mode aproape de 0 la valori seamănă cu ce e pe pc la 50. Vad ca multi il duc undeva la 4-6% .

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4276 Last Post: Today, 10:06
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts