Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 78 of 903 FirstFirst ... 28 68 76 77 78 79 80 88 128 178 578 ... LastLast
Results 1,541 to 1,560 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #1541 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Decent. Sper să existe și cu hard disk foarte mare (1 tera) pentru cei care vor să treacă pe digital. Ca mine așa

  2. #1542 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Eu trec pe digital doar prin faptul ca nu mai vreau sa-mi aud prietenii cerandu-mi jocuri imprumut. I hate that.

  3. #1543 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Eu nu mai vreau să aud discul violat în consolă.

  4. #1544 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu vreau sa ma uit la el cum sta pe raft.

  5. #1545 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by bubli-789AD View Post
    Eu nu mai vreau să aud discul violat în consolă.
    Pentru asta s-a inventat "Install on Hard Drive". Pacat insa ca Sony refuza sa procedeze precum Microsoft si sa ai aceasta optiune la TOATE jocurile. PS2-ul imi rezista si in ziua de azi (cu acelasi bloc optic original) doar pentru ca am cumparat acel Network Kit care imi permitea instalarea jocurilor pe HDD.
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Eu vreau sa ma uit la el cum sta pe raft.
    Si sa miroasa a nou... si sa am placerea de a-l "dezvirgina". Plus faptul ca pot vinde oricand jocurile respective, sau de ce nu... le fac cadou, le las mostenire, vad eu.

    Dar cred ca voi accepta si eu ideea de digital content in cazul in care se indeplinesc urmatoarele 2 conditii:
    1. in momentul in care se va aproba acea lege (care e in lucru la nemti din cate am inteles) prin care sa ai dreptul sa vinzi sau sa transferi orice content pe care l-ai cumparat. Va reamintesc faptul ca nemtii au castigat impotriva celor de la Microsoft... la ei se poate vinde orice fel de licenta Microsoft, chiar S/H fiind... sau chiar si OEM. Restul suntem mai fraieri...
    2. in momentul in care un produs digital chiar va fi mult mai ieftin decat cel retail. No offense, dar uitati-va la ce preturi sunt pe PlayStation Store sau pe Xbox Live. La pretul unui joc downloadat, imi cumpar 3 retail (nu vorbesc de titluri de-abia lansate, dar totusi...).

  6. #1546 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar


  7. #1547 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Si sa miroasa a nou... si sa am placerea de a-l "dezvirgina". Plus faptul ca pot vinde oricand jocurile respective, sau de ce nu... le fac cadou, le las mostenire, vad eu.
    Si cel mai important (parerea mea) pentru siguranta (relativa) ca-l voi putea juca si peste 20 de ani. Din ce am observat (am discuri si din 94) CD-urile se tin bine in timp, alea matritate, fireste... BluRay-urile par chiar si mai rezistente, deci nu cred ca vor ceda (daca-s pastrate corespunzator).

    In schimb sunt 99.99% sigur ca peste 20 de ani n-o sa poti descarca si juca jocurile digitale pe care le cumparam acum pentru PS3 sau le vom cumpara la anul pentru PS4. Peste 20 de ani vom avea PS6 (sau chiar PS7) si n-o sa mai existe suport pt PS4. Sau poate n-o sa mai fie Sony deloc...

    Si pentru mine mai e un aspect psihologic: parca nu-mi vine sa platesc un cod, ceva 100% virtual. Stiu ca nu platesc pentru disc, dar ma simt mult mai bine sa vad ceva palpabil. Asa ca ma bucur ca PS4 va avea BluRay si jocuri retail. Dar urmatoarea generatie...

  8. #1548 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  9. #1549 SP
    Member claudiutk's Avatar
    Psihologic știi că nu ți-l pot șterge sau ceva de genul

  10. #1550 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by claudiutk View Post
    Psihologic știi că nu ți-l pot șterge sau ceva de genul
    Nu, dar nu-ti mai da acces la ele. Cam ca la PS Plus. Nu mai platesti, adios. Mai rau e cand vor ajunge sa spuna "pai stiti ca DLC-urile voastre de pe generatia veche nu mai sunt compatibile cu generatia noua". Si atunci, ori iti iau un ban in plus, ori le spui din nou adios...

  11. #1551 SP
    Senior Member h0stile's Avatar

  12. #1552 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Nu cred că arată așa. E cam urât acest fan made.

  13. #1553 SP
    Member Zdrutz's Avatar
    Nu e fan made 100%
    Conform unei ştiri de pe kotaku, cică aşa ar arată pozele din teaserul de ieri puse la un loc. Mie îmi place acest model

    Sent from my HTC One X using Tapatalk 2

  14. #1554 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by Zdrutz View Post
    Nu e fan made 100%
    Conform unei ştiri de pe kotaku, cică aşa ar arată pozele din teaserul de ieri puse la un loc. Mie îmi place acest model

    Sent from my HTC One X using Tapatalk 2
    Pai un fan a pus pozele la un loc deci e fan-made

  15. #1555 SP
    konichiwa zombie chynagods's Avatar
    Nu ar arata rau daca este in forma asta
    Oricum din partea mea poate sa arate ca un prajitor de paine.Ma intereseaza doar jocuri / exclusivitati cat mai multe
    Atat trebuie sa faca ca sa mi ia bani

  16. #1556 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Michael Pachter a spus ca el crede ca la ps4 pentru a pastra trofeele anterioare vor trebui sa perceapa o taxa si va deveni subscription based PSN . Sper sa nu se intample asta ca voi face ravagii, va iau la rand.

  17. #1557 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Nah, that's bull****.
    Michael Pachter de mult timp viseaza un job la Microsoft si incearca sa se puna bine pe langa ei.
    A criticat Sony pentru ca nu aveau o femeie pe scena la prezentarea PS4 .
    Si e printre putinii oameni care au aparat zvonul legat de "always-on" pentru xbox: http://www.gametrailers.com/videos/h...| GameTrailers.

  18. #1558 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Si Pachter are interesele lui. Nu e obiectiv deloc. Nu il critic pentru asta, dar nu trebuie luat ca adevar orice zice.

  19. #1559 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    poate va intereseaza asa ceva mie mi s-a parut interesant, chiar daca nu se intelege mare lucru Sony’s PS4 Teaser Trailer – Frame By Frame Screengrabs

  20. #1560 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    screen_shot_2013_05_20_at_16_50_26.pngscreen_shot_2013_05_20_at_16_57_07.png

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 78 of 903 FirstFirst ... 28 68 76 77 78 79 80 88 128 178 578 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4276 Last Post: Yesterday, 10:06
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts