Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 20 of 28 FirstFirst ... 10 18 19 20 21 22 ... LastLast
Results 381 to 400 of 550

Thread: Totul despre accesoriile consolei Sony PlayStation 4

  1. #381 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    My 2 cents, cand mi-am luat prima data consola (PS3) si am jucat killzone 3 (cel mai bun shooter din univers dupa opinia mea) eram zilnic, sistematic torturat si brutalizat de oamenii care aveau experienta de a juca pe controller, doua saptamani de inghitit umilinte si scoruri penibile si frustrante si am inceput sa imi revin, initial s-a redus numarul de death-uri apoi au devenit egale cu fragurile si treptat am ajuns sa ies mereu pe plus, cu un K/D ratio satisfacator de 1.2. De obisnuit te obisnuiesti, problema e daca tu vrei sa suporti ca un gamer adevarat care nu da inapoi de la provocari sau renunti si iti iei maus.

  2. #382 SP
    Junior Member traian_stc's Avatar
    Salutare, stie cineva de unde se poate cumpara controllerul care vine cu PS4 Slim?

  3. #383 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    a vazut pe altex la precomanda un controller negru la 259 de lei. cred ca ala e

  4. #384 SP
    Junior Member traian_stc's Avatar
    Da, dar prin decembrie ajunge
    Exista vreo alternativa ieftina pana atunci?

  5. #385 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Ce alternativa ieftina? Sau il iei pe ala nou sau iei altul ieftin... Asa poți lua unu sh de pe olx.

  6. #386 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by traian_stc View Post
    Da, dar prin decembrie ajunge
    Exista vreo alternativa ieftina pana atunci?
    amazon.co.uk, 35 de lire
    https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B01...gCL&ref=plSrch

  7. #387 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Cat ar veni pana la noi ? 200?

  8. #388 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Cam așa, nu mai stiu cat e transportul din UK.

  9. #389 SP
    Member biagyydog's Avatar
    Am facut o simulare si ar veni 34,99 produsul cu 6,22 transport (Bucuresti - sper sa fie la fel peste tot in RO) >> £41.21 undeva la ~215 ron

    Si cursul valutar BCR (aici am cardul) pt GBP ca si exemplu
    1 LIRA STERLINA 4,9790 (cumparare) 5,2090 (vanzare)

  10. #390 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Pe Amazon la plata mi se pare ca iti calculează undeva la 5,5 lira. cel puțin aseară când am plătit eu ceva imi calcula cu 5,46.

  11. #391 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Îți calculează în funcție de banca, dacă nu ești atent îți calculează la cursul Amazon care este mai mare.

    LE: De ex. azi la ING o lira e aproximativ 5.2 lei. Se ia cursul la vânzare, banca vinde, tu cumperi.

  12. #392 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Ok, si cum puteam sa fac sa nu îmi calculeze la cursul Amazon?

  13. #393 SP
    Member GoroMare's Avatar
    Foarte simplu. Ai doua butoane chiar înainte sa plătești . Unul este in lei și are cursul Amazon care este mai mare și celălat este in GBP și plătești la cursul cardului pe care îl folosești

  14. #394 SP
    Junior Member xardas's Avatar
    Toata lumea e blocata pe cum o sa fie folosit mouse-ul in shootere, dar se pare ca nimeni nu aduce in discutie o chestiune foarte importatna pentru viitorul gamingului pe consola. Odata cu implementarea mouse+tastatura vor deveni jucabile si alte genuri pana acum interzise consolei. Jocurile de strategie si jocurile gen World of Warcraft vor putea fi in sfarsit implementate si pe console. De ce sa nu vedem viitorul consolei ca pe o alternativa completa de gaming, ceea ce este imposibil daca ramanem doar la controller.

  15. #395 SP
    Member eastbason's Avatar
    Niciodata World of Warcraft. Cel putin eu asa zic....

  16. #396 SP
    Junior Member xardas's Avatar
    De ce?

  17. #397 SP
    Junior Member BRiaN's Avatar
    In stoc la Altex stand-ul vertical pentru PS4 Slim/Pro -> http://altex.ro/stand-vertical-playstation-4-slim-pro

  18. #398 SP
    Junior Member bonoman's Avatar
    Poate se supăra unii dar asta e , recunosc , mi-am cumpărat xim4 si pot folosi mouse si tastatura. Am încercat ,de când s-a lansat ps4 pro si am cumpărat-o, sa joc cu controlerul si nu pot. Nu pot si gata, ce sa fac
    Pot sa joc si am terminat jocul Uncharted 4 cu controlerul dar FPS-uri nu reușesc.
    Acum joc cu xim si merge ca si pe PC nu este nici cea mai mica diferența. Folosesc mouse g 502 si o tastatura pt o mâna gen g 13.
    Acum daca or sa fie critici mi le asum dar cum ziceau unii: nu va luați nici casti 5.1 , volane sau tv cu rezoluții 4K HDR caci o sa aveti avantaje fata de ceilalți asa cum oferă si mouse si tastatura.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #399 SP
    Junior Member faststrike's Avatar
    Salut ! De unde l-ai achizitionat si cat te-a costat? Din cate am inteles nu este identic cu feelingul de la pc deoarece controllerul are acceleration. Se simte cu mousul?

  20. #400 SP
    Junior Member bonoman's Avatar
    Îți spun ca se mișcă ca si pe PC , nu am crezut nici eu la inceput pana nu mi-a ajuns si l-am montat.
    L-am luat de pe Amazon.uk cu 130 £.
    Eu joc cu el acum Battlefield 1 si trebuie doar sa modifici in joc cateva setări. Daca sunteți interesați va scriu setările si mai trebuie o aplicație pe telefon cu care sa îți trimiți setările in xim4 prin bluetooth ,asta doar odata o faci. Sunt destule clipuri pe YouTube cum sa îți setezi xim4.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    ---------- Post added 02-12-2016 at 17:14 ----------

    Adevarul este ca xim4 este singurul care merge Ok pe ps4 dar este si cel mai scump.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 20 of 28 FirstFirst ... 10 18 19 20 21 22 ... LastLast

Similar Threads

  1. Totul despre accesoriile consolelor Xbox Series X|S By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 104 Last Post: 16-05-2024, 19:29
  2. Totul despre accesoriile consolei Sony PlayStation 5 By paul in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 345 Last Post: 28-04-2024, 09:33
  3. Totul despre accesoriile consolei Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 236 Last Post: 06-12-2019, 23:57
  4. Totul Despre Emulare pe PC... By Strike105X in forum Jocuri PC
    Replies: 3 Last Post: 09-12-2014, 18:08
  5. Totul despre WoW By Razvan in forum Stories & Other News
    Replies: 0 Last Post: 10-12-2009, 20:30

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts