Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 19 of 72 FirstFirst ... 9 17 18 19 20 21 29 69 ... LastLast
Results 361 to 380 of 1421

Thread: Uncharted 4: A Thief's End

  1. #361 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Băi, cum arată nămolu' ăla

  2. #362 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Fake....

  3. #363 SP
    Banned Templier's Avatar
    ce BS !!!

    The Uncharted 4: A Thief's End single-player campaign will run at a locked 30 frames per second, co-lead designer Anthony Newman confirmed during a livestream of the Uncharted 4 E3 2015 demo. Newman said that, to make "the game we wanted to make, to make the best game possible," the framerate had to be cut to 30 - a drop from the 60 frames per second that the team was said to be "targeting" as of E3 2014.

    Newman explained that cutting the framerate helped the team focus on creating intricately detailed environments full of background characters and interactive objects. "To me, a locked 30 is better than a variable 60," he told livestream host Sancho West, before clarifying that Naughty Dog is still aiming for 60fps in the game's multiplayer mode.

  4. #364 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Ce este BS ?

  5. #365 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by Templier View Post
    [...]Naughty Dog is still aiming for 60fps in the game's multiplayer mode.
    Asta se traduce in lower graphics pentru multiplayer.

  6. #366 SP
    Banned Templier's Avatar
    Quote Originally Posted by Einherjar793AD View Post
    Ce este BS ?
    e BS ca au zis ca il amana pt 2016 ca sa il faca la 60 fps si acum o dau cotita

  7. #367 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Atât poate consola, în MP poate reușesc pt ca acolo e vorba de altceva. Dacă nici ăștia nu pot mai mult, e clar. Eu sunt mulțumit cu ce pot, cine nu e mulțumit are cale liberă spre PC Mustard.

    PS: când mă uit la Batman și Witcher 3 în 1080p @30 fps sunt foarte liniștit.

    PPS singurul joc pe care mi-l doream la 60fps era Destiny, în rest nu îmi pasă. Să vină cu ele așa și eu sunt foarte mulțumit

  8. #368 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ai un articol, ceva, in care au zis ca-l amana pana in 2016 pt 60fps ?

    Nu cred ca inseamna lower graphics pt MP, cat harti mai mici fata de un oarecare open world din SP.

    Nu inteleg obsesia asta pt 60fps, ma jur. Ochii mei nu fac diferenta dintre 30 si 60. Si m-am tot chinuit cu fratimiu, care-mi arata fiecare animatie la extra super mega PC-ul lui.

    Ma rog. Nu-i treaba mea. Pt mine e day one buy, chiar daca iese in 2017.

  9. #369 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Răzvan, e dif uriașă între 30 și 60. Joacă un TLOU Remastered și apoi intră în alt joc. Da, nu poți să vezi de la 60 la 90, dar de la 30 la 60 e o diferență uriașă pt ochi

  10. #370 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Quote Originally Posted by Templier View Post
    e BS ca au zis ca il amana pt 2016 ca sa il faca la 60 fps si acum o dau cotita
    Nu au spus asa ceva.

  11. #371 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Nu cred ca inseamna lower graphics pt MP, cat harti mai mici fata de un oarecare open world din SP.
    Lower graphics poate insemna si lower polygon count, lower resolution textures, drawind distance mai mic, etc. Probabil ca pe multiplayer nu va fi prezenta toata paleta de efecte si eye-candy din single. 30 fps eu zic ca-i decent atata timp cat jocul sta blocat acolo si nu are momente in care fps-ul se duce in balarii si tinde spre 0.

    Sa faca jocul cat mai atmosferic si lipsit de buguri posibil si zic ca-i suficient.

  12. #372 SP
    Banned Templier's Avatar
    @ razvanrazy

    scrie asta si in postul de mai sus. au spus clar ca targetul lor era de 60 si il amana pana in 2016 ca sa il faca "cat mai bine posibil" asta inseamna si frame rate.

    si pt mine o sa fie day 1 dar ne duc cu zaharelul

  13. #373 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Răzvan, e dif uriașă între 30 și 60. Joacă un TLOU Remastered și apoi intră în alt joc. Da, nu poți să vezi de la 60 la 90, dar de la 30 la 60 e o diferență uriașă pt ochi
    O fi o diferenta uriasa, dar nush, mie mi se pare ca animatiile merg doar mai repede decat sunt obisnuit. Imi aduc aminte si acum, cum s-a chinuit sa-mi arate mie cum Black Flag merge mai bine la 60fps fata de cum imi merge mie la 30. Si era atat de contrariat de faptul ca mi se pare mai grabita animatia si nu mai fluida, incat pur si simplu a cedat.

    Nu stiu. O fi ceva de obisnuinta. De prea multi ani ma joc doar pe console.

    Si da, TLOU Remastered stiu ca e la 60fps, dar tot n-am observat (neavand versiunea de PS3 langa), vreo diferenta notabila. Si sa fim seriosi, TLOU putea sa aibe si 20fps, ca ar fi fost la fel de superb.

    Cat de faza cu "targeting" e ca si cum ar arata un trailer in-engine. Adica egal cu zero.

  14. #374 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Eu sunt multumit cu 30fps , este o diferenta intre 30fps si 60fps, cei care nu vad diferenta sunt foarte putini....insa unii prefera grafica uluitoare si gameplay solid, iar altii prefera 60fps....
    Eu personal intotdeauna am preferat grafica buna care sa aduca cu CGI, si nu m-am uitat intruna dupa un 60fps.
    Apropo, nu au spus niciodata ca jocul a fost amant pentru 2016 pentru al face la 60fps, din contra, atunci cand l-au amanat au si declarat faptul ca jocul va fi 30fps in SP si 60fps in MultiPlayer.....
    Tot ei au declarat si faptul ca ar putea face jocul sa ruleze la 60fps , dar nu ar avea timp pana la lansare (martie 2016)....probabil sunt si ei conditionati de Sony.....plus ca prefera sa nu scada din calitatea grafica pentru 60fps.....
    Oricum , din demo-urile care le-am vazut pana acum mi-au aratat ca nu este nevoie de 60fps, jocul arata si se misca exceptional !!! Consider ca doar carcotasii comenteaza (pe subiectul 60fps) .

  15. #375 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    . Si sa fim seriosi, TLOU putea sa aibe si 20fps, ca ar fi fost la fel de superb.
    A zis cineva altceva? Eu am spus cum poți să vezi acea diferență mai ușor. Repet, pt fps-uri e ideal un 60, pt jocuri action adv, samd nu îmi place mai mult de 30, e ca și cum m-as uita la un film cu acel motion plus activat, mișcare care nu îmi pare naturală. Dar ăsta sunt eu

  16. #376 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    The Witcher este un joc foarte bun dar cand il aduci etalon pentru 30 fps stabil, imi vine sa zambesc. L-ai incercat macar? Jocul tine 30 fps doar in White Orchard.

  17. #377 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Zâmbește, ești la camera ascunsă! Cred ca ar trebui să faceți trecerea la PC, în felul asta o să fiți mulțumiți. Am terminat cu subiectul asta, să vină mai repede colecția remastered, să treacă timpul mai repede

  18. #378 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Dant3, ai adus in discutie jocul the Witcher 3 ca si etalon 30fps si eu, care l-am jucat si terminat in cateva sute de ore iti zic contrariul. Asta nu inseamna ca vreau pe PC ci ca efectiv nu stii despre ce vorbesti.
    Daca nu-ti convin alte pareri decat ale tale ia-ti frumos jucariile din nisip si pleaca.... plangand.... ce sa zic. Este totusi un forum si oricine are dreptul sa-si expuna parerile, nu doar tu sa-ti scrii jurnalul.

  19. #379 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Last of Us ps4 are in opțiuni setare de 30 de fps, cine e curios poate sa faca singur o comparație. E mai ușor sa țintești cu 60fos, dar atât timp cât jocul arata superb si framerate-ul e constant eu sunt mulțumit.

  20. #380 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Nu vreau 60 fps fiindca asa ceva nu se poate realiza pe PS4 dar ar fi frumos un 30 fps constant, fluid, frumos, asa cum se cuvine; asa cum ne promit.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 19 of 72 FirstFirst ... 9 17 18 19 20 21 29 69 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 07-12-2014, 12:58
  2. Uncharted 4 se numeste A Thief's End By paunstefan in forum Console News
    Replies: 20 Last Post: 13-06-2014, 09:09
  3. Replies: 0 Last Post: 10-06-2014, 06:56
  4. End of Eternity Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 2 Last Post: 15-04-2009, 07:10

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts