Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 30 of 47 FirstFirst ... 20 28 29 30 31 32 40 ... LastLast
Results 581 to 600 of 925

Thread: Ghid PlayStation 4

  1. #581 SP
    Member cosmins's Avatar
    Este pe UK contul. Multumesc mult de raspuns.
    Vreau sa te mai intreb cam cat dureaza sa instalez un joc de pe un disk?
    Mie Destiny mi l-a instalat cam in 4-5 ore.

  2. #582 SP
    Member Pr3D4TH0R's Avatar
    Quote Originally Posted by cosmins View Post
    L-am rezolvat a trebuit sa dau un reset la router. Scuze ca sunt noob e prima consola a mea.

    ---------- Post added 12-10-2015 at 12:30 ----------

    Buna,
    Vreau cateva informatii de la voi.
    1. Am cumparat un PS4(doar consola) si m-am uitat eu prin Media Galaxy si am cumparat un Bundle Destiny 250 de lei, nu stiu a fost mult, putin, dar din toate jocurile de pe acolo asta parea cel mai interesant. Am ajuns acasa mi-am facut un cont de UK si am pus sa se instaleze jocul, am stat 4 ore si inca nu se instalase, trebuia sa downloadeze 17 Gb l-am lasat seara sa downloadeze si azi dimineata am vazut ca era totul ok.

    Acum intrebarea mea e la toate jocurile e la fel? Bagi CD-ul si se downloadeaza jocului de pe net?

    2. O alta intrebare ar fi cu PS Plus. In carcasa CD-ului am gasit un cod pentru 30 de zile PS Plus. Am dat la redeem code am bagat codul si apoi urmatorul pas este sa aleg o modalitate de plata card sau Pay Pal. Am ales card si la pasul urmator imi zicea sa introduc adresa si am abandonat deoarece adresa contului bancar este de Romania, adresa contului PSN este de UK.

    Pot introduce datele bancare din Romania e ok?

    3. E ok sa las consola in Standby?
    1. Nu, nu la toate jocurile e la fel, la tine probabil s-a descarcat un DLC al jocului. De obicei, dupa ce iti cumperi un joc si il bagi in consola, poti sa te joci cam imediat, el se instaleaza in timp ce te joci.

  3. #583 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    @cosmins
    Ce ai downloadat sunt patchuri alaturi de cele doua DLC-uri scoase pana acum SI expanson pack-ul The Taken King.
    In carcasa cu jocul gasesti codul de upgrade ce deblocheaza contentul sus mentionat.
    Practic discul este absolut degeaba pentru toti cei care aveau deja Destiny (fiind doar varianta de baza a jocului).

    Aceasta fost decizia celor de la Activi$ion sa fie mai "usor" cu toate variantele / digital / upgrade code / etc, si totodata, de a nu face disponibil niciun fel de content nou in afara jocului de baza (DLC sau TTK) pentru cei are ar cumpara jocul SH
    Totul in beneficiul consumatorului, bineinteles.

    PS: daca ai probleme in continuare cu viteza de transer (am mentionat si aici). Este un workaround ce pentru unii da roade.

  4. #584 SP
    Member Inuhanyou's Avatar
    Sau mai este o varianta... Daca esti pe wireless vezi ce DNS iti ia. Mie imi lua DNS-ul de router... Baga manual pe al tau. Mie variantele cu free DNS nu mi-a mers... in schimb cu asta s-a marit un pic viteza.

  5. #585 SP
    Member cosmins's Avatar
    Multumesc mult de raspunsuri.
    Deja a inceput sa ma enerveze. Sper sa nu regret ca nu am ales "consola vecinilor". A stat asa cam o ora in conditiile in care Wi-Fi-ul functiona foarte ok pe laptop si telefon.
    Attached Images Attached Images wp_20151014_13_07_23_pro.jpg

  6. #586 SP
    Member Pr3D4TH0R's Avatar
    Quote Originally Posted by cosmins View Post
    Multumesc mult de raspunsuri.
    Deja a inceput sa ma enerveze. Sper sa nu regret ca nu am ales "consola vecinilor". A stat asa cam o ora in conditiile in care Wi-Fi-ul functiona foarte ok pe laptop si telefon.
    Uneori eu dadeam de mai multe ori stop la download, dupa start si tot asa pana cand la un moment dat imi descarca foarte ok.

  7. #587 SP
    Member cosmins's Avatar
    Mie nu mi se pare normal chestia asta, sa dau tot stop/start la download. Am cumparat un produs permium (cel putin asa sustine Sony). Am dat 1400 pe consola, 250 pe Destiny, PS+ a mai fost 200 si ceva de lei 210 parca. Pai am dat aproape 2000 de lei sa tot dau stop/start si sa dau restart la routere prin casa.

    Oricum cu ocazia achizitionarii consolei si a jocului Destiny mi-am dat seama ca sunt praf la shootere folosind Pad-ul

  8. #588 SP
    Member Inuhanyou's Avatar
    PS4 sau XBOX One nu cred ca sunt produse premium. S-a mai discutat pe tema asta. La pretul asta nu e un produs premium. Apple are un telefon care este 45 de milioane, daca aveau consola cred ca era cat un IMAC. O consola daca era premium nu se cumpara cu 1500 de lei. Poate PS3 a fost ceva mai premium ca la lansare era 3.000 de lei si asta acum cativa ani. Au facut un produs ca sa fie accesibil.
    Oricum ceva nu e in regula ca nu am vazut orele alea la mine pe consola. Presupun ca ai testat pe cablu sa vezi daca este o diferenta?
    Sau poate e facuta pe netul international unde sa stai peste noapte la un download e ceva normal de acolo...

  9. #589 SP
    Member cosmins's Avatar
    Atat Miscrosoft cat si Sony sunt marci premium. Nu doar pretul face ca un produs sa fie premium (vezi Phaeton-ul). Dar nu asta e obiectul discutiei. Nu am testat pe cablu cum e deoarece routerul e intr-o camera, consola este in alta. Dar atata timp cat pentru laptop/tableta netul este ok de ce nu ar fi si pentru consola? Acelasi net il folosesc si pentru cand downloadez ceva pe laptop.

  10. #590 SP
    Member Inuhanyou's Avatar
    Quote Originally Posted by cosmins View Post
    Atat Miscrosoft cat si Sony sunt marci premium. Nu doar pretul face ca un produs sa fie premium (vezi Phaeton-ul). Dar nu asta e obiectul discutiei. Nu am testat pe cablu cum e deoarece routerul e intr-o camera, consola este in alta. Dar atata timp cat pentru laptop/tableta netul este ok de ce nu ar fi si pentru consola? Acelasi net il folosesc si pentru cand downloadez ceva pe laptop.
    Unele persoane au inregistrat inbunatatiri semnificative pe cablu. De exemplu daca ar merge pe cablu bine poate sunt probleme la wireless, poate nu ii place numele la router. Daca mergi pe ideea ca pe laptop merge trebuie sa mearg pe orice nu faci nimic.

  11. #591 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    @cosmins: Ai dreptate cu lucrurile semnalate de tine, insa, ca iti convine sau nu, PS4 e varza pe Wi-Fi. Am facut numeroase teste cu PS4 pe wi-fi si pe cablu iar diferentele sunt enorme. Daca Xbox One se descurca lejer pe wi-fi, ba chiar citeste si 5GHz, PS4 gafaie grav pe wi-fi. Daca nu ai conditii perfecte, adica sa lipesti routerul de consola si sa speri ca setarile routerului sunt ce isi doreste consola, nu ai nicio sansa la o conexiune buna pe PS4. Cablul e sfant si nu iti va da probleme, nu vei avea lag online, etc. Daca spui ca e inacceptabil asa ceva in 2015 iti voi da dreptate, dar desi s-au facut cateva revizii si s-au facut niste mici modificari consolei de la lansare pana acum, problema asta tot nu pare sa fi fost reparata.

  12. #592 SP
    Member zulander's Avatar
    Salutari, veterean Xbox360 here.

    O scurta intrebare legata de PSN, jocurile sunt region-lock?
    Intreb deorece MS mi-a dat-o rau azi (cont de UK, locuiesc in Belgia):
    Ideea e ca am cumparat un joc care e region lock (cu toate ca e in ambele store-uri) si am ramas cu banii luati si fara nimic de jucat.
    Mentionez ca am cont de UK si nu de BE pentru ca vreau sa joc jocurile digitale in ENG si nu FR sau Doamne fereste Olandeza.
    Cam asta e ultimul cui in cosciugul Xbox pentru mine.

    Vreau sa stiu daca cu PSN pot sa am aceleasi surprize cu content-ul digital: sa ma lase sa cumpar un joc, sa ma lase sa il trag, numai sa vad ca nu merge?

  13. #593 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Nu e region locked. Eu si multi altii din RO avem conturi pe UK si US si avem jocuri cumpărate de pe respectivele conturi care funcționează fara nici un fel de restricție.

  14. #594 SP
    Member zulander's Avatar
    Quote Originally Posted by bicky1310 View Post
    Nu e region locked. Eu si multi alti din RO avem conturi pe UK si US si avem jocuri cumpărate de pe respectivele conturi care funcționează fara nici un fel de restricție.
    Ms pentru raspuns, la prima oferta ma alatur si eu taberei PS

  15. #595 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    http://www.altex.ro/consola-playstat...aystation-plus
    O să ai acest pachet la 1400 de lei , să fii pe fază!

  16. #596 SP
    Member Harkonnen's Avatar
    In Belgia?

  17. #597 SP
    Member zulander's Avatar
    Quote Originally Posted by Harkonnen View Post
    In Belgia?
    Nu de oferte duc lispa aici , pana acum eram tintit pe X1, avand in vedere libraria de jocuri luate cu xbox live, dar dupa magariile aste cu region-lock mai bine ma lipsesc.

  18. #598 SP
    Member cosmins's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    @cosmins: Ai dreptate cu lucrurile semnalate de tine, insa, ca iti convine sau nu, PS4 e varza pe Wi-Fi. Am facut numeroase teste cu PS4 pe wi-fi si pe cablu iar diferentele sunt enorme. Daca Xbox One se descurca lejer pe wi-fi, ba chiar citeste si 5GHz, PS4 gafaie grav pe wi-fi. Daca nu ai conditii perfecte, adica sa lipesti routerul de consola si sa speri ca setarile routerului sunt ce isi doreste consola, nu ai nicio sansa la o conexiune buna pe PS4. Cablul e sfant si nu iti va da probleme, nu vei avea lag online, etc. Daca spui ca e inacceptabil asa ceva in 2015 iti voi da dreptate, dar desi s-au facut cateva revizii si s-au facut niste mici modificari consolei de la lansare pana acum, problema asta tot nu pare sa fi fost reparata.
    Bine, acesta este cam singurul inconvenient legat de consola, problemele cu Wi-Fi-ul si asta in conditiile in care am avut destule produse de la Sony si am fost foarte multumit. Pot sa zic ca ultimul laptop care l-am avut de la Sony se conecta la whireless fara probleme in toata casa, chiar si unde semnalul era foarte slab. Pana mea nu pot folosi aceiasi placa de retea ca si pentru laptopuri?

  19. #599 SP
    Junior Member cromad007's Avatar
    Salutare,
    zilele trecute vroiam neaparat sa cumpar niste filme de pe ps store uk( unde am contul), indifferent ce film am cautat/ales, nu am putut sa-l descarc/cumpar..." this content cannot be selected at this time " acelasi mesaj indifferent ce am incercat. Mentionez ca pot descarca sau cumpara orice joc/dlc dar nu ma pot atinge de nici un film/muzica....
    Intre timp, ma gandeam ca poate daca mai fac un alt cont pe ps store Romania(pe aceeasi consola), poate merge...surpriza....pe ps-ro, lipsesc filmele si muzica, am obesrvat ca e foarte slab comparativ cu cel de uk.
    Am cautat pe google vre-un fix la problema asta....dar din pacate nu am gasit...si app am observant ca de la nush care update, a fost scos si flashplayer....facand astfel imposibila vizualizarea filmelor online....
    any help ???

  20. #600 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Din pacate din romania nu vei avea access la filme si seriale de ps store uk sau us. Chiar si cu dns nu se pot descarca, viziona din romania. In mare e din cauza legilor drepturilor de autor si cele legate de exportul de produse de acest gen. Din aceleasi motive ele nu sunt inca disponibile pe store-ul din romania. Asa cum se intampla si cu servicii gen netflix sau hulu plus. Astea din urma insa pot fi folosite cu ajutorul unui dns stabil si rapid

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 30 of 47 FirstFirst ... 20 28 29 30 31 32 40 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand PlayStation Network Card Romania si PlayStation Plus By Dant3 in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 6 Last Post: 25-04-2020, 17:20
  2. Ghid PlayStation Vita By OEE in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 8 Last Post: 06-08-2015, 21:59
  3. Acesta sa fie noul Playstation Move pentru Playstation 4 ? By andreiaka in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 0 Last Post: 14-12-2013, 19:26
  4. Replies: 0 Last Post: 21-02-2013, 09:03
  5. Ghid: GTA IV By I Zuben I in forum Console Club
    Replies: 2 Last Post: 10-09-2008, 09:21

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts