Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 16 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 ... LastLast
Results 121 to 140 of 318

Thread: Gran Turismo Sport

  1. #121 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Poate am fost prea dur cu betaul. Recunosc, nu am jucat niciodata un joc racing online, impotriva altor oameni. Nici nu vad cum s-ar putea face altfel.

  2. #122 SP
    Junior Member cRsRO's Avatar
    Salut.

    Fac o paranteza pentru ca nu am stiut exact unde sa intreb.
    Are cineva de aici Playseat Challenge si imi poate spune o parere daca merita saunu? Am inteles ca este usor si in timp ce te joc se mai misca sau iti oferta o senzatie de dezechilibru.

    Multumesc

  3. #123 SP
    Member Chazy90's Avatar
    Quote Originally Posted by cRsRO View Post
    Salut.

    Fac o paranteza pentru ca nu am stiut exact unde sa intreb.
    Are cineva de aici Playseat Challenge si imi poate spune o parere daca merita saunu? Am inteles ca este usor si in timp ce te joc se mai misca sau iti oferta o senzatie de dezechilibru.

    Multumesc
    Eu am un Playseat Challenge de cateva saptamani si isi face treaba, dar totusi va depinde de forta volanului. Daca vrei sa il folosesti impreuna cu un Logitech sau Thrustmaster, nu se va misca foarte mult. Acelasi miscari oricum vor fii minime si doar in sus si jos, dar nu si in lateral, datorita conceptului lui. Daca insa intentionezi sa folosesti un Fanatec s-ar putea sa existe probleme, dar nu cred ca vei merge pe asa o varianta, datorita costurilor mari acestor volane.
    Eu aici ma refer la situatia cand stai in cockpit, dar daca te dai jos din el, evident se poate misca usor cu totul, pentru ca greutatea ta il va tine in loc.
    Daca vei fii interesat sa il achitionez, ma poti cauta, ca eu ma gandesc sa il vand pe al meu in viitoarele saptamani, pentru un upgrade mult mai scump, dar sa nu ma intelegi gresit legat de feedback acestui Playseat.

  4. #124 SP
    Junior Member cRsRO's Avatar
    Quote Originally Posted by Chazy90 View Post
    Eu am un Playseat Challenge de cateva saptamani si isi face treaba, dar totusi va depinde de forta volanului. Daca vrei sa il folosesti impreuna cu un Logitech sau Thrustmaster, nu se va misca foarte mult. Acelasi miscari oricum vor fii minime si doar in sus si jos, dar nu si in lateral, datorita conceptului lui. Daca insa intentionezi sa folosesti un Fanatec s-ar putea sa existe probleme, dar nu cred ca vei merge pe asa o varianta, datorita costurilor mari acestor volane.
    Eu aici ma refer la situatia cand stai in cockpit, dar daca te dai jos din el, evident se poate misca usor cu totul, pentru ca greutatea ta il va tine in loc.
    Daca vei fii interesat sa il achitionez, ma poti cauta, ca eu ma gandesc sa il vand pe al meu in viitoarele saptamani, pentru un upgrade mult mai scump, dar sa nu ma intelegi gresit legat de feedback acestui Playseat.

    Multumesc pentru raspuns.
    Si eu ma gandeam la varianta mai scumpa dar nu am atat de mult loc disponibil.

  5. #125 SP
    Member Chazy90's Avatar
    Intradevar, referitor la spatiul ocupat, si in functiune dar mai ales cand nu este folosit, ocupa din ce stiu cel mai putin spatiu.

  6. #126 SP
    Junior Member cRsRO's Avatar
    Am un Thrustmaster T300 RS Alcantara edition si de cateva zile imi tot ce joc, assetto corsa,f1, project cars imi sta volanul stramb spre stanga. Am incercat sa-l recalibrez in project cars dar am in continuare aceeasi problema.
    Pot sa mai fac ceva sau sa ma duc cu el la garantie?
    Multumesc

  7. #127 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Incearca sa demontezi volanul si sa-l pui la loc, poate are vreun contact imperfect. Problema de care spui e comuna la Logitech G27. E o bucata de plastic prin care baza stie pozitia volanului. Si aia se dezlipeste si se misca, nu mai e fixa. Daca ai garantie, nu sta pe ganduri. Daca nu, citeste si alte forum-uri mai specializate


    Sent from my iPad using Tapatalk

  8. #128 SP
    Member Chazy90's Avatar
    Quote Originally Posted by cRsRO View Post
    Am un Thrustmaster T300 RS Alcantara edition si de cateva zile imi tot ce joc, assetto corsa,f1, project cars imi sta volanul stramb spre stanga. Am incercat sa-l recalibrez in project cars dar am in continuare aceeasi problema.
    Pot sa mai fac ceva sau sa ma duc cu el la garantie?
    Multumesc
    Daca nu este cu adevarat stricat (adica auto-calibrarea de ffb) atunci merita sa incerci urmatoarele:

    1: Calibrarea pozitiei: http://ts.thrustmaster.com/faqs/eng/thr_eng_00158.pdf
    2: Firmare Update/rescriere firmware (daca e deja ultima versiune): http://ts.thrustmaster.com/download/...cedure_v25.pdf
    3: Vezi daca pe alt PS4 sau cel mai bine pe un PC iti face la fel.

    Din punctul meu de vedere, asta e cam tot ce poti face, daca deja ai scos rim-ul cum zicea @cosminbad si l-ai pus la loc correct. Daca nu rezolva, foloseste garantia ca acest gen de problema se aude destul de des la T300.

  9. #129 SP
    Senior Member dark18's Avatar

  10. #130 SP
    Member Chazy90's Avatar
    Quote Originally Posted by dark18 View Post
    Mda, nici macar nu au scos unul cu versiunea PRO. Ce bine ca nu am asteptat si mi-am luat versiunea PRO in negru.

  11. #131 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Eu nu îi înțeleg pe ăștia tot scot PS4 slim în diferite versiuni înloc să scoată pentru PS4 Pro.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  12. #132 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Am înțeles bine sau GT Sport va fi doar online?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #133 SP
    Member Frankie.'s Avatar
    Apare demo pe data de 9 a acestei luni. https://blog.eu.playstation.com/2017...n-9th-october/

  14. #134 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    Eu nu îi înțeleg pe ăștia tot scot PS4 slim în diferite versiuni înloc să scoată pentru PS4 Pro.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
    Pt ca Pro se vinde de la sine, pe cand Slim...

  15. #135 SP
    Member MAGNUS2's Avatar
    dimpotriva, ps4 slim se vinde de la sine si tocmai din motivul ala pt ca vinde de 4 ori mai bine ca ps4 pro, primeste mai multe versiuni speciale, Sony au spus ca 1 din 5 console ps4 vandute e un pro, ce rost ar avea sa faca 100 de editii speciale ca sa le vanda la de 5 ori mai putini oameni?

  16. #136 SP
    Member gabridinu's Avatar
    Beta demo e pe store, pentru cine vrea sa incerce.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  17. #137 SP
    Member vladthegamer's Avatar
    Aș dori ca cineva care încearcă demo-ul zilele acestea, să scrie niște impresii aici. Eu nu am posibilitatea să mă joc, având în vedere că sunt la facultate și nu am consola cu mine. Sunt pasionat de jocuri cu mașini (racing) și nu ar strica un mini-review. Mulțumesc anticipat.

  18. #138 SP
    Member felixanu's Avatar
    Dar nu merge demo. Zice că serverul este căzut....

  19. #139 SP
    Member gabridinu's Avatar
    Mie imi merge.. azi au dat drumu la servere..ora 10 bst (uk time) .

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  20. #140 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    este si suportul VR inclus in demo ?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 16 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 ... LastLast

Similar Threads

  1. Gran Turismo 6 By Dant3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 517 Last Post: 05-06-2015, 14:11
  2. Gran Turismo 6 By Tudoran in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 14 Last Post: 26-11-2010, 21:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts