Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 16 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 ... LastLast
Results 101 to 120 of 318

Thread: Gran Turismo Sport

  1. #101 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Pai tocmai, mereu au stat prost si lumea s-a tot luat de ei pe subiectul asta. Vad ca nu vor nici in ruptul capului sa le faca cum trebuie. Iar grafic nici nu se apropie de Driveclub.

  2. #102 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Driveclub este Arcade, probabil este mai ușor să îi facă grafica o mai bună, slab rău Beta până acum, aș fi vrut să joc mai mult online, așa să alerg de unul singur este plictisitor.

  3. #103 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Sa-i chis in freza. Am facut rost de un cod de la un prieten, am instalat betaul si imi zice ca nu pot folosi aplicatia fiindca codul nu apartine online ID-ului caruia era dedicat. Idioti, cretini, handicapati, Kaz sa ma apuci de o u a Bine ca trimit coduri la useri care nici macar nu au PS4(am citit pe gaf) si la cei care au jucat sute de ore GT5 le da cu tifla...

  4. #104 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    Driveclub este Arcade, probabil este mai ușor să îi facă grafica o mai bună, slab rău Beta până acum, aș fi vrut să joc mai mult online, așa să alerg de unul singur este plictisitor.
    E mai usor sa faci o grafica buna daca e arcade? Pe bune?

  5. #105 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Quote Originally Posted by kobayashi View Post
    Sa-i chis in freza. Am facut rost de un cod de la un prieten, am instalat betaul si imi zice ca nu pot folosi aplicatia fiindca codul nu apartine online ID-ului caruia era dedicat. Idioti, cretini, handicapati, Kaz sa ma apuci de o u a Bine ca trimit coduri la useri care nici macar nu au PS4(am citit pe gaf) si la cei care au jucat sute de ore GT5 le da cu tifla...
    Daca citeai cu o pagina in urma aflai ca e legat keyul de cont/mail.

    In rest, au ajuns beta-urile demo-uri, mod de a promova un joc, in loc sa fie loc de testare a jocului.

    Tinand cont ca e la stadiul de closed beta, nu stiu ce pretentii aveti. Eu asa stiu, ca e beta, apoi alpha, apoi intra in gold, nu? Si cine stie ce build e. Asteptati si voi macar un open alpha.

  6. #106 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Alpha, beta, gama, delta, epsilon etc
    Alpha e stadiul primar al jocului, nu beta, deci nu vor schimba foarte multe

  7. #107 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Cred ca ar fi util sa ne expunem cateva pareri dupa ce am jucat BETA.

    Personal, o sa iau ca puncte de referinta Assetto Corsa si Project Cars 1, toate jucate pe PS4 (normal).

    Pana acum, pot sa va spun urmatoarele (dpdv) :
    - grafic Project Cars > Gran Turismo Sport > Assetto Corsa
    - sunet Assetto Corsa > Project Cars > Gran Turismo Sport
    - fizica (simularea comportamentului masinii) Assetto Corsa > Gran Turismo Sport > Project Cars
    - force feedback (TH300RS) Assetto Corsa > Gran Turismo Sport > Project Cars

    As dori sa dezvolt putin partea cu fizica. In Gran Turismo Sport inca nu avem posibilitatea sa reglam presiunea in pneuri, ele nu reactioneaza ca un tampon intre masina si drum, sunt rigide, fiind modelata doar suspensia din ce imi dau seama si asta da o reactie de tip sapun care aluneca atunci cand pierzi aderenta. Iar pe partea de FFB, ma deranjeaza felul in care nu simti nimic cand franezi sau cand pierzi aderenta pe franare in Gran Turismo. Inteleg ca AC este inspre simulare mai mult decat doreste sa fie Gran Turismo, dar un comportament corect al masinii si o senzatie „naturala” in volan nu ar fi fost un capat de tara daca se dorea, avand in vedere ca bugetul echipei nu e tocmai mic.
    Personal, am renuntat sa mai joc Beta, nu m-a atras foarte mult. Am jucat seria Gran Turismo incepand cu GT4, asa ca sunt un mare fan si o sa cumpar jocul, dar de cand cu PJC si Assetto Corsa, nu il mai pot considera simulatorul suprem.

  8. #108 SP
    Member Chazy90's Avatar
    Din pacate nu am apucat sa joc acest BETA, deoarece mi-am vandut PS4-ul acuma vreo 6 luni, totusi am apucat la o expozitie de masini in Germania sa joc tot o versiune BETA a GT Sport (tot pe un T300RS) si sincer pe mine ma dezamagit, mai ales la realism si handling. Pur si simplu era prea usor jocul, pentru ca pe un circuit ca Nordschleife (care evident este unul dintre cele mai grele) cu un Mercedes AMG (la vreo 500-600 cai) sa poti prinde spatele masini doar cu o scurta miscare a volanului dreapta-stanga (defapt asta faceam mai tot timpul si deja dupa o tura devinise plictisitor), parea mai mult o versiune arcade sau facut pentru Controller. Asa ca sincer din acest punct de vedere (ca mare fan GT3) nu cred ca mai ma poate convinge asa usor sa iau un PS4 iar doar pentru acest joc, dar poate sunt eu prea pretentios.

  9. #109 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Sa nu uitam ca mai vine si Project Cars 2...concurenta e destul de mare.

  10. #110 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Am mai dat adineauri o cursa - parca sunetele motoarelor sunt mai proaste ca niciodata, era unul langa mine si isi tura Alfa-ul - ORIBIL, ziceai ca joc ceva arcade racing game de l-am gasit in punga cu cereale.

  11. #111 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Am reusit sa-l joc, pe contul unui prieten(thks Snow). Nu stiu voi ce ati jucat, insa eu m-am indragostit dupa prima tura pe "The Ring" , se controleaza superb, restul e....poveste


  12. #112 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Păi controlul e ok, dar în rest, nici acum nu au învățat să livreze un pachet întreg. Au tehnologie, au bani, timp au avut destul... e un GT6 cu grafică mai bună şi schimbări de UI şi meniu.

    Sent from my HTC One M8s using Tapatalk

  13. #113 SP
    Senior Member Zero's Avatar

  14. #114 SP
    Junior Member clau_alex_91's Avatar
    Salut! Voi stiti vreun trick sa facem rost de beta codes? Eu sincer as vrea sa il joc fiind fan de pe vremea GT5 Prologue

  15. #115 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Au dat invite-uri in special celor care au jucat Gt5 si Gt6 in principal. Nu o sa fie open beta. E account locked beta, asa ca nu poti juca decat de pe contul autorizat


    Sent from my iPad using Tapatalk

  16. #116 SP
    Member claudiutk's Avatar
    Ce tare M-am inscris si eu la closed beta, avand trofee de 5 Prologue, 5 si 6 (toate completed) si nu am primit nimic

    Edit: sincer nu mai stiu daca la Prologue chiar au fost trofee suportate

  17. #117 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Invite-urile au fost trimise pe adresa de e-mail a contului pe care ai jucat Gt-urile. Verifica si spam folder-ul


    Sent from my iPad using Tapatalk

  18. #118 SP
    Junior Member clau_alex_91's Avatar

  19. #119 SP
    495
    Member 495's Avatar
    daca stiam ca nu o sa imi placa, dadeam codul altcuiva, daca se putea.

    mult prea rigid si rece mi se pare jocul. in acelasi timp, mult prea sim. nici ideea cu beta nu a fost buna, cu servere oficiale la anumite ore, cu calificari... booooooooooring!

    meniul arata incredibil, reluarile sunt la nivelul transmisiunilor tv dar jocul nu e cel mai stralucit. poate versiunea full sa fie fun, betaul nu a fost.

  20. #120 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Quote Originally Posted by 495 View Post

    mult prea sim ; servere oficiale la anumite ore, cu calificari... booooooooooring!
    Pare nasol intr-adevar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 16 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 ... LastLast

Similar Threads

  1. Gran Turismo 6 By Dant3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 517 Last Post: 05-06-2015, 14:11
  2. Gran Turismo 6 By Tudoran in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 14 Last Post: 26-11-2010, 21:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts