Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 16 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 ... LastLast
Results 201 to 220 of 318

Thread: Gran Turismo Sport

  1. #201 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Sigur ID-ul meu este cosminbadro

  2. #202 SP
    Member dinamovistu's Avatar
    Am pus si eu azi mana pe el. Am jucat si demo si beta deci stiam ca imi place jocul.
    Nu am masini Gr3 sau Gr4 inca asa ca am jucat online doar prima cursa pe circuitul Blue Moon Speedway 2 si spre surprinderea mea chiar am castigat-o. Probabil ca fiind la inceput, m-a pus cu adversari mai slabi. Imi place foarte mult ca ai asa senzatia ca faci parte dintr-un campionat. Calificari, emotii, cursa...
    Dupa 2 curse jucate online aveam DR D si SR A. Am ramas surprins aici de cat de repede SR s-a facut A ( adica foarte sportiv). Ok, dupa cursa a 3a am primit o penalizare de 10 secunde ( nu prea m-am prins de ce) si acum SR este B.
    Nu imi place ca nu ai reluari la curse online sau nu m-am prins eu.
    Nasol ca ai doar 3 curse available care se tot repeta. Din cate am inteles o saptamana dureaza pana se schimba. Deci daca sunt pe niste trasee care nu iti plac, stai o saptamana pe bara. Dar banuiesc ca ideea e sa te adaptezi oricarui circuit/traseu.
    Se conduce super pe volan. Chiar imi era dor de Gran Turismo.

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  3. #203 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Vezi că poți alege să reprezinți un producător de mașini și îți dă cadou 2 mașini, una de GR.3 și una de GR.4.

    Încă nu au băgat competițiile de FIA. Vor fi mai multe.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  4. #204 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Deci ma termina cu zile Sport mode-ul.
    Intru aseara pe cursa de grupa 4, fac doua-trei curse, ma lupt pentru primele locuri, totul frumos.
    Intru in Career mode, mai fac una doua pe acolo si intru iar in Sport.
    Incepe cursa, toata lumea ma depaseste. Masina nu accelera. Pur si simplu nu prindea viteza. Am verificat upgrade-urile. Nu erau facute. Am dat default la tot. Am schimbat masina. Degeaba. Pur si simplu mergea incet. Nu am reusit sa gasesc explicatia.

    A mai intampinat cineva problema asta?

    Si alta chestie, trebuie facute upgrade-urile la masina in Sport mode? Ultima oara cand am facut toate upgrade-urile masina mergea, la fel, foarte prost.

    Apelez la veterani sa ma ajute cu ceva informatii daca au.

    Mersi.

  5. #205 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Uitate la accelerație când joci, ar trebui să fie in full throttle când apeși R2, eu pe Controller-ul de a venit cu, consola îmi merge doar până la jumate, nu știam de ce nu sar de 245 Km/h apoi am schimbat controllerul și acum merge, din ce am citit pe net ar fi o problemă sunt persoane la care nu le merg pedalele, acum nu știu dacă de la update Sony sau al celor de la Poliphony. Încearcă să muți accelerația pe X si vezi cum se mișcă.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  6. #206 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Este un bug care uneori face ca in Sport mode setarile masinii tale sa revina la default daca nu intri in warm-up. Nu e necesar sa alergi pe cursa, poti ramane la boxe.

  7. #207 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Ok, va multumesc frumos pentru raspunsuri. Verific diseara.

  8. #208 SP
    Senior Member Minimize's Avatar

  9. #209 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    L-am jucat si eu ieri vreo 2 ore. Mi-a placut ce am vazut mai putin cursele de rally, nu au O TREABA cu realitatea

  10. #210 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Pai vezi că la cursele de Raliu tre să îți faci ceva setări să meargă bine, am impresia că patinează prea mult, ce este drept nu m-am uitat la TCM dar am impresia că este setat pe 0.

    Este singurul joc cu mașinii unde chiar vreau să termin cursa indiferent de locul pe care mă aflu.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  11. #211 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    TCM e zero ca asa l-am pus eu. In rest n-am facut nicio setare, am zis ca merge cu alea default, dar zici ca merge pe gheata masina aia nu pe macadam...

  12. #212 SP
    Member Chazy90's Avatar
    Voi cum stati cu DR (Driver Rating) si SR (Safety Rating)?
    A ajuns cineva deja la S? Eu am ajuns astazi dupa 2 zile de modul Sport bagat, la DR. B si SR. S.

  13. #213 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    SR se updateaza foarte repede la S (la fiecare tur de pista) daca reusesti sa nu ai contact cu ceilalti , am avut S dupa prima zi online. DR insa tine de cat de mult joci si cat de bine te descurci , are un progression/xp bar pe care il poti vedea.
    Mi se pare o prostie totala faptul ca acum updateaza zilnic aceste curse daily/time trials, cum spunea un amic aseara "cand sa invat si eu masina/traseul daca ajung sa joc 1-2 ore pe seara".

  14. #214 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Foarte corect. Preferam măcar două sau trei zile.
    Și așa este, dacă nu intri în warm up merge mașina foarte prost.
    Aseară am făcut și upgrade mașinii și parcă trăgea un pic mai bine chiar dacă toate mașinile sunt egale ca performanță. Imediat mă luptam undeva în față.

    Tot nu înțeleg cum face Kobayashi timpii ăia nebuni. O s-o pun pe talentul său și faptul că eu sunt un noob

  15. #215 SP
    Member Chazy90's Avatar
    Da exista un bug de care am auzit si de aia intotdeauna intram in warm up.
    Revin si cu un tur de calificare bun (0:40.177 si numarul unu e pe la 0.39.8) pe Kyoto Driving Park Myiabi + o cursa buna ( loc 2 dupa numarul 5 din leaderboards) in lobby-ul de top impotriva a cativa din top 10 leaderboards pe acest circuit, in pregatira pentru prima cursa din campionatul FIA GT de sambata. Poate va ajuta sa vedeti trasa corecta ca se poate castiga destul de mult timp din mici diferente.



  16. #216 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Quote Originally Posted by Chazy90 View Post
    Da exista un bug de care am auzit si de aia intotdeauna intram in warm up.
    Revin si cu un tur de calificare bun (0:40.177 si numarul unu e pe la 0.39.8) pe Kyoto Driving Park Myiabi + o cursa buna ( loc 2 dupa numarul 5 din leaderboards) in lobby-ul de top impotriva a cativa din top 10 leaderboards pe acest circuit, in pregatira pentru prima cursa din campionatul FIA GT de sambata. Poate va ajuta sa vedeti trasa corecta ca se poate castiga destul de mult timp din mici diferente.


    Ai făcut ceva modificari la mașină ?

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  17. #217 SP
    Member Chazy90's Avatar
    Eu intotdeauna le fac upgrade la maxim, dar cum la daily races e setup fix si modificarile sunt scoase, nu are vreun efect deci ca sa iti raspund, nu, e stock.

  18. #218 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Mi se par prea scurte cursele daily Sport Mode , nu apuci sa testezi diferite masini si totul devine "one car track" , toti isi iau masina care o vad in leaderboards. Sper sa revina la curse ce se updateaza la cel putin 3 zile impreuna cu posibilitatea de a seta masina, altfel nu reusesti sa aprofundezi un combo traseu/masina si devine frustrant pentru cineva care are doar seara putin timp pentru GT Sport.
    Gr4 de aseara a fost mai ok fiind mai usor de invatat, traseul fiind relativ usor.

    Postez si eu daily gr4 de saptamana trecuta si gr4 ,gr3 de marti.






  19. #219 SP
    Member Chazy90's Avatar
    Update 1.05 cu modificari la BoP si Handling:
    https://www.gtplanet.net/gt-sport-1-...dling-changes/

    ---------- Post added 03-11-2017 at 10:21 ----------

    Pentru cine vrea sa treaca pe volan si astepta un pret decent in Romania, ca nu pot spune ca e mare oferta, dar totusi pretul e decent in comparatie cu preturile din afara, dar aici trebuie sa fie la oferta ca sa fie comparabil
    Volan Thrustmaster T300 RS Gran Turismo Sport Edition
    https://m.emag.ro/volan-thrustmaster.../pd/DDVRHNBBM/

  20. #220 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    E de calitate sau poți găsi ceva mai bun, că nu mă pricep deloc la ele ?

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 16 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 ... LastLast

Similar Threads

  1. Gran Turismo 6 By Dant3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 517 Last Post: 05-06-2015, 14:11
  2. Gran Turismo 6 By Tudoran in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 14 Last Post: 26-11-2010, 21:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts