Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 16 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast
Results 21 to 40 of 318

Thread: Gran Turismo Sport

  1. #21 SP
    Senior Member Minimize's Avatar

  2. #22 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    adica vor vinde un demo... se practica

  3. #23 SP
    Member Snookerdog89's Avatar
    Pai da. Vezi MGS: Ground Zeroes.

  4. #24 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Nimeni nu se astepta sa scoata Kazunori Y. ceva in 2016 , hai sa fim seriosi. Suntem nemultumiti ca avem un "demo" si preferam sa nu avem nimic pana in 2017 ? Nu cred.

  5. #25 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Daca o sa fie la un pret mai mic, asa cum a fost si Prologue, nu am nimic impotriva.

  6. #26 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Pai asta-i ca vor sa-l vanda ca un joc la full price mi se pare

  7. #27 SP
    Member roberte's Avatar
    In sfarsit, o veste buna!
    https://blog.eu.playstation.com/2016...e-on-19th-may/
    Attached Images Attached Images 26915378506_ed64a0b12a_b.jpg

  8. #28 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Si countdown timer.


  9. #29 SP
    Member Chazy90's Avatar
    Mie imi convine sincer sa fiu, ca oricum ma intereseaza doar partea online pentru campionate si concursuri. Cum acest titlu va avea un sprijin FIA pentru concursurile, sigur o-sa il joc destul de mult.

  10. #30 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Release date November 15

    https://www.gtplanet.net/gran-turism...d-november-15/

    The important takeaways:

    As mentioned, the full retail release is set for November 15, 2016 in North America. The EU release date is November 16, and the UK must wait until November 18.
    The game will feature over 130 cars, including new PD-created race versions of existing models. All cars will feature an interior view, and have been built from scratch for PS4.
    19 tracks at launch, with 27 variations, including new additions Northern Isle Speedway and Tokyo Expressway.
    Tarmac and rally racing to be featured.
    For the first time in GT history, a livery editor is included!
    117 Events are available offline.
    In addition to the above, the FIA championship will be a primary feature of the game. A digital licensing feature will be available in 22 countries, a number likely to grow before launch.
    The Nations Cup and Manufacturer Fan Cup first announced at GT Sport’s original reveal will be present.
    GT Sport will feature a renewed Museum mode, last seen in GT5.
    Photomode has received an overhaul with the inclusion of “Scapes“. Hundreds will be available for players to chose from, with no limit on cars included in the shot.
    Photomode will have a 4K output option, much as GT5 and GT6 do.
    A focus on social features fosters an entire community within the game.
    Attached Images Attached Images 27044268931_ed08966f70_o.jpg 27018182212_ee5304d521_o.jpg 26507005804_b2d4c7de23_o.jpg 26507006264_294763817e_o.jpg 27044270201_8aac8e8850_o.jpg 26508786483_075b210cb2_o.jpg 26838273880_fc69c2b0a9_o.jpg 27079361746_3d46bac58e_o.jpg 27079361936_25354ebde8_o.jpg 27018182032_d7d65114c5_o.jpg 27112773755_4e889a07c9_o.jpg 27112773915_d62a2799cb_o.jpg 27112774905_e5cb1e41f5_o.jpg

  11. #31 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar

  12. #32 SP
    Member Popae36's Avatar
    Wow asta e al 2 lea motiv dupa uncharted si last of us,pentru care o sa imi iau si un ps4 dar de preferat ,,noul ps4".

  13. #33 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Sper sa rezolve ceva cu dungile alea de pe masini. Sunt prea enervante, totul e ok pana la alea.

  14. #34 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Eu sunt foarte dezamagit de ce am vazut. Din puct de vedere vizual mi se pare un GT6 remasterd pt PS4, sunetul motoarelor e la fel ca in precedentele, nu am observat nici o diferenta, Driveclub ii da clasa la acest capitol, nu mai vorbesc de grafica. O sa veniti sa-mi ziceti ca ala e la 30fps si asta e la 60fps, normal ca nu poate sa arate ca Driveclub. Eu zic ca putea sa arate, cu putina munca in plus si mai multa silinta se putea, ala e un joc ce a iesit acu 2 ani, s-au mai optimizat lucruri de atunci, iar seria GT tot timpul a fost "on the cutting age of graphics". De data asta se pare ca au dato in balta. Nu m-a impresionat cu absolut nimic trailerul ala, si mi se pare cel mai prost trailer de GT din toate timpurile.

    Toate acestea le zic cu durere in suflet pt ca GT e seria mea favorita de racing, si m-a dezamagit complet, nu ma asteptam la texturi 2D de PS2 sa mai vad intr-un joc de PS4. Traseele arata jalnic, ziduri 2D de copaci desenati pe Nurburgring gizas. Nici masinile nu mi se par cine stie ce, arata bine doar in photomode(care nu ma incalzeste cu nimic, nu-mi iau joc sa stau sa fac poze)

    Daca asta e masina de GTSport...I have no words:
    Attached Images Attached Images 2be7f8f878c3f72a5d1dbydooz.png

  15. #35 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Cumva ma simt in stare sa trec cu vederea toate neajunsurile astea - doar pentru simplul motiv ca vreau sa pun mana pe un simulator din nou. So phuc it, ima buy this baby

  16. #36 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Si eu am fost si raman inca un mare fan Gran Turismo. Sincer, nu ma asteptam la nimic exceptional de la acest Gran Turismo Sport. Am mai avut asteptari inselate si cu ceva vreme in urma, de la Polyphony, asa ca de data asta nu m-au mai prins pe picior gresit. Sunt dezamagit de ei si pentru faptul ca au mereu nevoie de o vesnicie ca sa scoata un joc nou, ceea ce in ziua de astazi, nu mai este chiar un lucru de apreciat.
    Pentru mine, pana una alta Project Cars este jocul de curse perfect, care ma satisface deplin si pe care, nu vad de ce sa-l inlocuiesc cu Gran Turismo Sport, in care nu am vazut pana acum nimic peste Project Cars. Poate, Gran Turismo 7 va fi ceva remarcabil, dar pana apare, o sa-mi creasca barba pana la pamant si o sa port ochelari cu dioptrii 8 sau 9.

  17. #37 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Ei au o problema destul de mare zic eu, si anume faptul ca au realizat la un moment dat vreo 6-700 de modele diferite de masini. Pentru ei e probabil cea mai mare realizare la nivel intern, pentru ca trag de aceleasi texturi inca de la GranTurismo 4 de pe PS2. Nu le-au refacut, le-au aplicat niste texturi ceva mai amanuntite si atat. Iar asta s-a vazut inca de la GT5 unde se laudau cu 1000+ masini, dar din care doar 2-300 erau cu adevarat detaliate, restul erau rupte din PS2. Au facut la fel si in GT6 cand din nou nu au putut renunta la vrajeala asta cu 1000+ de masini. E mandria lor din cate am observat, pentru ca nu o lasa in urma odata pentru totdeuna.

    Iar apoi, cum s-a zis si mai sus, arata rau de tot. La naiba, Horizon 2 arata mai bine, mai e si open-world cu o lume imensa, se aude mai bine si ruleaza si pe consola aia mai slaba ca performante. Nu au nicio scuza pentru felul in care s-au prezentat cu noul GT.

    Eu mi-am cam pierdut speranta in ei. GT4 a fost de departe cel mai bun joc al lor. Imi aduc aminte dupa zeci sau sute de ore in GT5 cum nu scapam de masinile alea importate din GT4 nicicum, iar uneori te mai si obliga sa le folosesti.

    Am un fost coleg de liceu care mereu imi aminteste cand ne intalnim ca el a luat 9 in BAC la mate, nu realizeaza ca nu conteaza absolut deloc treaba asta dupa 6 ani si ca lucreaza la HP unde baga date ca un robot intr-un calculator. Dar daca aia e realizarea vietii lui, o tot repeta cu fiecare ocazie. Asa si baietii astia cu GranTurismo, tot repeta acelasi rahan fara sa realizeze ca nu mai conteaza.

  18. #38 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Cunoscut fiind faptul ca cei de la Poliphony nu respecta niciodata termenele si lucreaza extrem de incet, un lucru mi-a atras atentia la conferinta aseara: promotorul ala de la Youtube zicea ca, ceea ce vedem (era o cursa in desfasurare pe un oval) e 50% din varianta finala ca grafica etc. Stau si ma intreb cand mai au astia timp sa termine jocul pana in noiembrie ?!. Ori e o vorba aruncata sa mai salveze dezamagirea cand vezi grafica aia pixelata ori il amana.

    Pe mine m-a dezamagit discrepanta dintre unele masini (se vedea ca sunt standard pe traseu, aveau putine poligoane, se vedea blurata masina de aproape cand prezentau grila de start) si sunetul identic, cum zicea cineva mai sus, cu Gt6. Acelasi scartait imbecil de cauciucuri cu sunetul de aspirator. Oare astia nu pot „fura” cativa ingineri de la Codemasters (Dirt are un sunet superb) sau de la cei care au facut Project Cars..

    Un singur lucru imi place....daca inainte, pe Ps3 nu prea aveam alternative la GT, acum avem o gramada de jocuri simulator : Dirt Rally, Project Cars, apare si Asseto Corsa, Seb Loeb Rally, WRC etc. Primele doua fiind foarte bune, au ridicat stacheta destul de mult zic eu ca si grafica, sunet, control, fizica si poate din acest motiv suntem asa exigenti.
    Cred ca ar trebui sa ne asteptam la un joc gen Prologue, nu la un full title. Asteptam si vedem. (scuzati eventualele greseli dar sunt la birou si e criza de timp )

  19. #39 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Quote Originally Posted by cosminbad View Post
    Cunoscut fiind faptul ca cei de la Poliphony nu respecta niciodata termenele si lucreaza extrem de incet, un lucru mi-a atras atentia la conferinta aseara: promotorul ala de la Youtube zicea ca, ceea ce vedem (era o cursa in desfasurare pe un oval) e 50% din varianta finala ca grafica etc. Stau si ma intreb cand mai au astia timp sa termine jocul pana in noiembrie ?!. Ori e o vorba aruncata sa mai salveze dezamagirea cand vezi grafica aia pixelata ori il amana.

    Pe mine m-a dezamagit discrepanta dintre unele masini (se vedea ca sunt standard pe traseu, aveau putine poligoane, se vedea blurata masina de aproape cand prezentau grila de start) si sunetul identic, cum zicea cineva mai sus, cu Gt6. Acelasi scartait imbecil de cauciucuri cu sunetul de aspirator. Oare astia nu pot „fura” cativa ingineri de la Codemasters (Dirt are un sunet superb) sau de la cei care au facut Project Cars..

    Un singur lucru imi place....daca inainte, pe Ps3 nu prea aveam alternative la GT, acum avem o gramada de jocuri simulator : Dirt Rally, Project Cars, apare si Asseto Corsa, Seb Loeb Rally, WRC etc. Primele doua fiind foarte bune, au ridicat stacheta destul de mult zic eu ca si grafica, sunet, control, fizica si poate din acest motiv suntem asa exigenti.
    Cred ca ar trebui sa ne asteptam la un joc gen Prologue, nu la un full title. Asteptam si vedem. (scuzati eventualele greseli dar sunt la birou si e criza de timp )
    Da,.... bine punctat Cosmine. Pana acum, Gran Turismo nu prea avea concurenta pe Play Station, dar iata ca vremurile s-au schimbat si au intrat in calcul serios de tot: Drive Club, Asseto Corsa, Project Cars si chiar si Dirt Rally.

  20. #40 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Și eu sunt puțin dezamăgit de ce am văzut.
    Spre bucuria mea încă nu am jucat Dirt Rally. Așa că după Driveclub o să mă concentrez pe jocul celor de la Codemasters dacă nu apar modificări în bine până în septembrie.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 16 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast

Similar Threads

  1. Gran Turismo 6 By Dant3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 517 Last Post: 05-06-2015, 14:11
  2. Gran Turismo 6 By Tudoran in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 14 Last Post: 26-11-2010, 21:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts