Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 11 FirstFirst ... 9 10 11
Results 201 to 211 of 211

Thread: PSN Game Sharing - PS4

  1. #201 SP
    Member AzFaust's Avatar
    Cum eu nu am card si Humble Bundle are niste jocuri bune, propun urmatorul schimb pentru cine este interesat:

    -ofer un joc la alegere din urmatoarele pentru oferta de 1$:

    Call of Duty Ghosts
    Duke Nukem Forever
    Wanted

    -sau toate aceste jocuri pentru oferta de 15$:

    Call of Duty Ghosts
    Duke Nukem Forever
    Wanted
    Resonance of Fate
    Motorstorm Apocalypse

    Doar cu useri de minim 3 ani pe forum sau premium. Jocurile sunt pentru PS3
    Alte detalii se discuta prin PM

  2. #202 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Mai bine transferi banii unui coleg si îți cumpără el acel cod.

  3. #203 SP
    Member AzFaust's Avatar
    Luna asta sunt in pana de bani

  4. #204 SP
    Junior Member psicho's Avatar
    Salut!

    Mi-am luat acum 2 zile un SLIM, si as vrea sa inteleg cum functioneaza game sharing. Ideea e ca am un prieten roman, care e plecat in UK si are PS4. Am vrea sa facem game sharing dar contactandu-i pe cei de la PlayStation Support (Twitter AskPlaystation) mi-au zis ca e impotriva regulilor sa faci sharing de conturi. Detin si un XBOX si fac gameshare inca de cand a aparut facilitatea respectiva si nu mi-a zis nimeni nimic.

    Intrebarea e, sunt sanse sa luam ban amandoi si cum se procedeaza cu sharing-ul? Multumesc mult!

  5. #205 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Vezi ca ai raspunsuri pe pagina anterioara. Citeste si tu macar cateva posturi din ultima vreme, inainte sa se puna aceeasi intrebare de n ori.

  6. #206 SP
    Junior Member Adina's Avatar
    Buna ziua,
    Am o intrebare legata de sharing, am citit thread-ul si am vizionat si diverse materiale pe youtube, dar nu am inteles exact o treaba.
    Am consola PS4 Pro, cu doua conturi active pe ea, unul de PS Plus Romania si un alt user, tot Ro. Suntem doua persoane, fiecare cu progresul lui in joc
    As vrea sa fac sharing cu cineva, si am inteles ca va trebui sa ii dau contul de PS Plus, sa isi downloadeze, sa activeze jocul etc. Problema este ca NU vreau sa las contul meu de Plus pe consola ei, as vrea sa si-l stearga dupa ce downloadeaza, si nu stiu daca in aceste conditii mai poate juca ce a downloadat. Motivul pentru care nu vreau sa ii las este ca eu am nevoie ca sa imi setez consola pe primary ca sa putem juca in continuare in familie pe ambele conturi. In aceste conditii sharingul mai este posibil? Sau daca nu, cum putem proceda? Multumesc anticipat.

  7. #207 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Nu poate juca jocurile daca stergi contul din consola cealaltă. Pt metoda sharing-ului este necesar ca tu sa-ti bagi contul in cealaltă consola si sa-l lasi primary, altfel nu merge. Tu practic deja faci sharing intre conturile de pe consola de acasa(pt asta s-a si implementat aceasta posibilitate) si nu mai ai cum sa faci și cu altcineva. Trebuie sa renunti la sharingul de acasă.

  8. #208 SP
    Junior Member Adina's Avatar
    Multumesc, intuisem asta, dar am vrut o confirmare de la cineva care a mai facut sharing. Din pacate nu renunt la sharing acasa, jucam 50% aceleasi jocuri, fiecare este cu progresul lui, deci momentan nu este o optiune viabila, si familia cu care doream sa fac sharing au aceeasi problema, asadar nici un cont nou special pentru asta nu e o optiune atata vreme cat pe fiecare consola sunt minim doua conturi de utilizator

  9. #209 SP
    Member morphine's Avatar
    Dacă contul lui frate miu e primary pe consola mea, îl afectează cu ceva ?

  10. #210 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Nu are ce sa afecteze, doar daca mai are o alta consola pe care o utilizeaza si vrea sa o seteze tot primary (nu va merge, dar consola si contul pot fi folosite).

  11. #211 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Am un cont Ro share-uit cu un prieten. Pot sa fac un alt cont Ro pe care sa-l impart cu o alta persoana fara sa risc primul sharing sau o eventuala banare?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 11 FirstFirst ... 9 10 11

Similar Threads

  1. Screenshots Gallery By Strike105X in forum Console Club
    Replies: 10 Last Post: 08-06-2023, 00:38
  2. PSN IDs - PS4 By ReNeGaDe124 in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 61 Last Post: 16-09-2019, 01:46
  3. PSN Game-Sharing By PayneKiller in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 267 Last Post: 31-01-2016, 15:35
  4. Problema sharing? By AndyTiME in forum Software
    Replies: 3 Last Post: 14-09-2013, 17:37

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts