Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 79

Thread: Cumpararea PSN Cards si jocuri digitale de pe Amazon.com

  1. #1 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar

    Cumpararea PSN Cards si jocuri digitale de pe Amazon.com

    Ca sa nu umplem threadurile cu intrebari, am decis sa fac acest thread pentru a usura munca administratoriilor.

    Se poate face plata cu card de Romania pe Amazon.com.

    Se pot cumpara "doar" jocuri digitale si carduri valorice.Daca vreti sa cumparati jocuri fizice trebuie mai intai sa cumparati Amazon Gift Cards,iar apoi cu ei sa cumparati jocurile,dar livrarea se face doar pe adrese din US (pentru cei cu prieteni/membrii de familie sau sa apeleze la iPaul de exemplu).Astfel veti primi o respingere de plata.

    Eu va sfatuiesc sa utilizati o adresa dintr-un stat fara taxe online,eu folosesc o adresa de hotel din Ohio.Codul il veti primii instant dupa finalizarea comenzii,dar uneori poate dura 10 minute (am patit la PSN Card de $50)

    Puteti folosi Amazon.com fara sa va fie frica,eu am cumparat peste 10 de coduri (carduri prepaid si jocuri digitale).Platiti cata valoare are fara TVA,si fara comision ca la alte siteuri.

    De Black Friday se poate lua abonament PS+ la $30.

    Mentionez ca aceste coduri functioneaza doar pe un cont de Statele Unite!!!

    @admins Puteti sa faceti acest thread sticky sa vada lumea? Multumesc.
    Attached Images Attached Images amazon.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Daca cumperi, spre exemplu, killzone de pe amazon US, si ii dai redeem pe un cont PSN de US, merge sa il joci si pe contul de UK, unde ai PSN+?

  3. #3 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Da,insa ambele conturi trebuie setate ca principale pe consola.Este de ajuns PS+ pe un cont.

  4. #4 SP
    Junior Member vladulike's Avatar
    Quote Originally Posted by JeNeI View Post
    Da,insa ambele conturi trebuie setate ca principale pe consola.Este de ajuns PS+ pe un cont.
    Nu este nici un sacrificiu la mijloc\surpriza...se aduna trophies etc etc. Ca si cum ar fi un cont normal? Sunt interesat pentru ca pe us sunt mult mai ieftine...asteot răspuns. Mulțumesc

  5. #5 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Nu este nici-un sacrificiu.

  6. #6 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Se pot cumpara "doar" jocuri digitale si carduri valorice.Daca vreti sa cumparati jocuri fizice trebuie mai intai sa cumparati Amazon Gift Cards,iar apoi cu ei sa cumparati jocurile,dar livrarea se face doar pe adrese din US (pentru cei cu prieteni/membrii de familie sau sa apeleze la iPaul de exemplu).Astfel veti primi o respingere de plata.
    Fals, se pot cumpara jocuri fizice fara probleme. Doar ca nu este rentabil datorita costului mai mare de transport + taxe. Am zeci de comenzi de pe Amazon.com si nu am primit niciodata refuz de plata/livrare.

  7. #7 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    @OEE Sunt selleri care trimit in RO,aceia accepta card de RO,insa la produse vandute direct de Amazon trebuie sa cumpar GC iar apoi sa fac comanda pe o adresa de US.Iti spun eu sigur.

  8. #8 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Nu vorbesc de selleri, vorbesc stric de amazon.com, care trimite in Romania. Dupa cum spuneam, am comandat de multe ori...

    Tocmai am dat o comanda pentru Thief, fara probleme.
    Attached Images Attached Images test.jpg

  9. #9 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Eu am incercat sa comand un joc in Decembrie si nu mi-a mers.Insa eu comand pe o adresa din NY.Daca as comanda direct in RO as iesi mult mai scump.

  10. #10 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    cat costa tomb raider pe us?

  11. #11 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Nu este pe varianta digitala inca.Insa versiunea fizica costa $60.

  12. #12 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Quote Originally Posted by 077danyel View Post
    cat costa tomb raider pe us?
    Ieri, cand m-am uitat pe PSN era 60$. Deci exista varianta digitala. Pe amazon n-au digital inca.

  13. #13 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    La asta m-am referit,doar la Amazon se refera thread-ul asta,duh...

  14. #14 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by JeNeI View Post
    Da,insa ambele conturi trebuie setate ca principale pe consola.Este de ajuns PS+ pe un cont.
    Ambele? Eu am setat doar contu de US pe care am PS+ ca si principal si joc de pe primul meu cont care e de UK si care nu a fost setat ca si principal niciodata si nu am probleme, doar ca daca joc ceva luat de pe US tot la cateva zeci de minute imi apare un mesaj sus in drepta ecranului care imi zice cum ca licenta jocului e verificata, si cam atata.

  15. #15 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Daca joi ceva luat de pe UK pe contul de US trebuie sa fie si cel de UK principal.

  16. #16 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by Srachi View Post
    Ambele? Eu am setat doar contu de US pe care am PS+ ca si principal si joc de pe primul meu cont care e de UK si care nu a fost setat ca si principal niciodata si nu am probleme, doar ca daca joc ceva luat de pe US tot la cateva zeci de minute imi apare un mesaj sus in drepta ecranului care imi zice cum ca licenta jocului e verificata, si cam atata.
    Seteaza ambele conturi ca principale si nu va mai face acea verificare a licentei.

  17. #17 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Ooo mersi de pont, nici nu stiam ca poti avea mai multe conturi primary activate deodata pe aceasi consola. Pot sa le pun pe toate primary? Am patru conturi!

  18. #18 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Poti sa ai cate conturi vrei setate ca principale pe o consola.Insa un cont nu poate fi setat ca principal pe mai multe console.

  19. #19 SP
    Member flightcrank's Avatar
    Quote Originally Posted by OEE View Post
    Nu vorbesc de selleri, vorbesc stric de amazon.com, care trimite in Romania. Dupa cum spuneam, am comandat de multe ori...

    Tocmai am dat o comanda pentru Thief, fara probleme.
    Atat costa acel joc adus din us??105$ cu tot cu taxe??care este smecheria???mai scump decat atat nu cred gasesti pe nicaieri.

  20. #20 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    ^^^ Shipping direct in RO sucks.Mai bine ati apela la intermediari.In primul post v-am dat deja un exemplu.Pe mine m-a costat Fifa 14 pentru PS4 ~$55 ($46 shipping in US + $10 transport in RO)

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 2 Last Post: 08-10-2009, 16:44

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts