Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 21 to 40 of 79

Thread: Cumpararea PSN Cards si jocuri digitale de pe Amazon.com

  1. #21 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Taxe vamale...
    De aceea merita sa iei digital de pe .com sau eventual un CE care nu il gasesti in alta parte.

  2. #22 SP
    Member ovydik's Avatar
    Quote Originally Posted by JeNeI View Post
    Ca sa nu umplem threadurile cu intrebari, am decis sa fac acest thread pentru a usura munca administratoriilor.

    Se poate face plata cu card de Romania pe Amazon.com.

    Se pot cumpara "doar" jocuri digitale si carduri valorice.Daca vreti sa cumparati jocuri fizice trebuie mai intai sa cumparati Amazon Gift Cards,iar apoi cu ei sa cumparati jocurile,dar livrarea se face doar pe adrese din US (pentru cei cu prieteni/membrii de familie sau sa apeleze la iPaul de exemplu).Astfel veti primi o respingere de plata.
    Eu cred ca te-ai incurcat aici.Poti cumpara doar jocuri fizice si nu digitale."This digital content is available only to US customers".Cel putin eu asa primesc cand incerc sa cumpar cu card de Romania.In schimb imi cumpar cu contul pe care am card .ro gift carduri de pe amazon.com si le folosesc pe un cont in care nu am card dar am trecut la adresa una de America.Apoi cu giftcardurile cumpar jocuri digitale sau coduri valorice.
    Jocurile fizice care au shipping international le poti cumpara si cu contul pe care ai card de .ro

  3. #23 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Draga ovydik daca citeai cu atentie,iti dadeai seama ca iti trebuie o adresa de SUA atasat pe cont.Tu te inseli.

  4. #24 SP
    Member ovydik's Avatar
    eu cu adresa de SUA atasata pe cont,cand incerc sa platesc cu card de Romania primesc eroarea aia.Cu acelasi cont dar incarcat cu giftcard-uri merge sa cumpar orice.Acum 2 ore am cumparat ultima oara un cod psn si am incercat fara gift card si nu a mers.

    LE.Tocmai am mai cumparat un cod fara sa vreau . Banuiesc care e chestia: prima oara cand am cumparat la verifying purchase a stat foarte mult apoi mi-au spus ca va trebui aprobata comanda mea in maximum 4 ore.Dupa aprox. 1 ora mi-au trimis codul.Daca la scurt timp cumpar altul,merge imediat.Si cum am cumparat mai devreme unul se pare ca a mers si acum instant

  5. #25 SP
    Junior Member vladulike's Avatar
    Nush ce ati gasit voi dar orice digital am gasit scrie SHIPPING ONLY TO US...

  6. #26 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Pt ca trebuie sa iti pui pe amazon.com, spre exemplu, o adresa de US, nu pe cea de Romania. Pune una de Alaska, sa nu platesti taxe. Dai cumparare, bagi datele cardului de Romania si apoi iti trimite pe mail si iti afiseaza redeem codul pe care trebuie sa il bagi pe consola.

  7. #27 SP
    Junior Member vladulike's Avatar
    Am pus keanustar.de ohio si nu a mers. Imi zicea sa imi "renew"parca datele ..cva d ggenulnu mai stiu exact.o sa incerc si cu alta adresa pan la urma nimeresc

  8. #28 SP
    Member ovydik's Avatar
    Ia una de la un hotel de pe google,merge garantat

  9. #29 SP
    Junior Member FilipBv's Avatar
    inteleg ca poti cumpara de pe amazon jocuri digitale, eu nu inteleg efectiv pasii : cumperi jocul si primesti jocul cum?sub forma unui cod?banuiesc ca asa si codul ala unde il bagi?

  10. #30 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Codul il bagi pe consola in PSN. Ai un meniu Redeem codes.

  11. #31 SP
    Junior Member FilipBv's Avatar
    Quote Originally Posted by keanustar View Post
    Codul il bagi pe consola in PSN. Ai un meniu Redeem codes.
    multumesc :-)

    ---------- Post added 25-02-2014 at 23:59 ----------

    pot sa am bani in psn pentru mai mult timp?gen pre pay?si pot cumpara cu acei bani si ps+ pe acelasi principiu cu Radeem codes?

  12. #32 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Quote Originally Posted by FilipBv View Post
    multumesc :-)

    ---------- Post added 25-02-2014 at 23:59 ----------

    pot sa am bani in psn pentru mai mult timp?gen pre pay?si pot cumpara cu acei bani si ps+ pe acelasi principiu cu Radeem codes?
    Da,poti sa ai acei bani cat timp doresti,si da,le poti folosi pentru PS+ (daca optezi la PSN cards).

  13. #33 SP
    Junior Member FilipBv's Avatar
    ms :-)

  14. #34 SP
    Junior Member FilipBv's Avatar
    stiti ce nu inteleg am vaz ca sunt categorii :jocuri pc jocuri arcade etc de ce nu exista si un jocuri console?

  15. #35 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Quote Originally Posted by FilipBv View Post
    stiti ce nu inteleg am vaz ca sunt categorii :jocuri pc jocuri arcade etc de ce nu exista si un jocuri console?
    La ce te referi? Te rog explica pe inteles.

  16. #36 SP
    Junior Member FilipBv's Avatar
    in categoria Gaming sunt doar subcategoriile Games Pc ; Games Arcade ;Games Apple si Games Android de ce nu exista si o categorie pt console?

  17. #37 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Pe Amazon? Cauta la digital codes.Nu toate jocurile se pot cumpara in varianta digitala pe Amazon.

  18. #38 SP
    Junior Member FilipBv's Avatar
    uploadfromtaptalk1393493101230.jpguploadfromtaptalk1393493112045.jpg

  19. #39 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Nu stiu...intreaba un administrator.

  20. #40 SP
    Junior Member Deathmetal's Avatar
    Salutare, nu am mai postat de mult pe acest forum, insa saptamana aceasta voi achizitiona un Ps4 si as dori sa ma lamuriti si pe mine in legatura cu jocurile de pe amazon...am inteles cum se procedeaza pt a le cumpara insa eu daca am ps plus pe cont de uk pot da redeem la acele jocuri de us pe contul de uk? stiu ca la ps3 era faza aceea cu regiunea 1,2 etc...Multumesc

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 2 Last Post: 08-10-2009, 16:44

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts