Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 8 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 ... LastLast
Results 81 to 100 of 158

Thread: Guide: PS4/PS4 Pro HDD/SSD Upgrade

  1. #81 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Guys, am nevoie de un sfat:

    https://www.evomag.ro/PORTABILE-Acce...II-497296.html

    sau?

    HDD Seagate Barracuda 1TB, 7200rpm, SATA III

    sau?

    Hard Disk Laptop Seagate Momentus Thin ST1000LM024, 1TB, 5400rpm, 8MB, SATA 2

    sau altceva?

    what I need: 1 TB preferabil 7200 rpm pret in jur de 300-350 lei tops. si preferabil sa nu imi moara la intrare. nu as vrea sa iau un portabil si sa-l desfac pentru ca as pierde garantia la hdd.

  2. #82 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Am doilea nu cred ca e bun. Pare a fi de 3.5.

  3. #83 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Cred ca da, scratch that one then. Anyway, as aprecia orice input in liniile de mai sus.

  4. #84 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Cel pe care l-a folosit MonkY cred ca se incadreaza in bugetul tau(depaseste cu 10 lei):
    http://www.consolegames.ro/forum/f11...e/#post1108953

  5. #85 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Partial da, doar ca e cu 5400 rpm. Asta ar fi cam singurul (sa spunem ) inconvenient. Altfel e oricum mai bun decat Seagate-ul ala mai ieftin gasit de mine.

  6. #86 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Pana la urma l-am luat pe cel folosit de Monky, era 318bla oferta la pc garage.

    In alta ordine de idei, cred ca ar merita adaugat la tutorial faptul ca acum se poate face backup intregii console inclusiv jocuri, dar si separat setarilor, salvarilor (toate odata) etc

  7. #87 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Salut, stie cineva daca hdd-ul din MEDIA GALAXY | Hard Disk Drive portabil SEAGATE Backup Plus STDR2000200, 2TB, USB 3.0, negru poate fi folosit ca upgrade pt ps 4? Stiu ca Seagate STEA2000400 contine sigur un hdd compatibil, insa este mai greu de desfacut/ usor de deteriorat in cazul in care vreau sa bag alt hdd inauntru. Multumesc

  8. #88 SP
    Member musat's Avatar
    Salut. Eu am schimbat Hdd-ul consolei cu SEAGATE Expansion (STEA2000400) : Hard Disk Drive portabil SEAGATE Expansion STEA2000400, 2TB, USB 3.0, negru | ALTEX. Diferenta fata de un model Seagate Backup Plus (STDR2000200) o gasesti aici: https://www.quora.com/What-is-the-di...nal-hard-drive
    aici: Seagate Expansion Vs. Seagate Backup Plus | eBay
    aici: Compare Seagate Expansion Portable Drive STEA2000400 - Seagate Backup Plus Slim portable drive STDR2000200 -

    La modelul meu (expansion) carcasa o folosesc si acum cu Hdd-ul consolei inauntru. Nu se desface foarte greu, trebuie multa rabdare cand incepi sa o desfaci si ai inca un Hdd portabil, perfect functional. Succes.

  9. #89 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Modelul asta e mult mai usor de desfacut decat STEA2000400, le-am desfacut pe ambele, pe cel din urma l-am pus si in PS4, pe celalalt intr-un PC. Nu vad niciun motiv sa nu functioneze pe PS4, e identic si nu e fara conexiune sata cum sunt cele de la WD din seria My Passport.

  10. #90 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Thanx guys, insa voiam sa fiu sigur pentru ca n-am gasit decat niste pareri pe niste forumuri. Tudy, ai spus ca ai desfacut ambele modele? Esti sigur ca era acelasi hdd si ca modelul "celalalt" era STDR2000200 si nu STBX2000401? Multumesc mult.

  11. #91 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Da-mi voie sa caut mail-ul cu factura si completez postul asta

    Mbon, cele doua sunt: STEA2000400 si STBX2000401. Arata 90% identic si credeam ca ala e. Cauta pe YT modelul tau si vezi daca l-a desfacut cineva, desi ma indoiesc sa nu fie ok.

  12. #92 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Mda, nimeni. Ori au desfacut stdr2000100 (alt model), ori nu spun ce model desfac (nici in descriere, nici nu raspund la intrebari adresate de altii). Iau STEA2000400, nu vreau sa risc inutul. Multumesc pentru raspunsuri!

  13. #93 SP
    Member musat's Avatar
    Stai linistit ca nu este greu de desfacut, sa folosesti un cuter mai solid si sa ai la indemana si cateva surubelnite/cutite ca sa ti desfacuta zona de unde incepi sa desfaci (din cauza clemelor - sa nu se rupa). Usor si cu rabdare. Succes.

  14. #94 SP
    Member cimaron's Avatar
    As vrea sa cumpar acest Hard Disk Laptop Seagate THIN SSHD ST1000LM014, 1TB, 5400rpm, 64MB, SATA 3 - eMAG.ro
    sshd sa il montez intr-un Ps4. Este ok? O sa functioneze corect?

  15. #95 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Da. Merge bine. Pe asta il am si eu de vreo 2 ani.
    Cred ca il poti gasi si mai ieftin de atat.

  16. #96 SP
    Member adin33's Avatar

  17. #97 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Orice HDD de 2.5", adica de laptop ar trebui sa mearga pe PS4.

  18. #98 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    2016 UPDATE: Intrucat de curand s-a lansat si PS4 Pro, am facut un filmulet precum cel de acum cativa ani de la PS4 in care puteti vedea din nou cat de usor este acest upgrade. A fost adaugat si postului initial. Pasii au ramas in mare aceasi, in afara de versiunea mai noua de software nimic nu s-a schimbat la instalare iar accesul la HDD este la fel de la indemana ca pana acum. Imi pare rau ca nu am dispus de mai mult timp incat sa iasa ceva mai ok, dar cred ca se inteleg pasii fara probleme:


  19. #99 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu merge, am încercat de pe telefon si PC, apare o eroare

  20. #100 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Ciudat, am incercat din Chrome, Safari si Chrome mobile si merge de pe toate.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 8 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand PS4 pro Glaciar White 1tb SSD + The Last of Us 2 By GoroMare in forum Bazar Sony: Console & Accesorii
    Replies: 1 Last Post: 08-12-2020, 15:10
  2. Vand Playstation 4 PRO ( PS4 PRO ) + 2 controllere si jocuri By consol3 in forum Bazar Sony: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 05-12-2020, 00:16
  3. Upgrade ssd By Dell 17 in forum Hardware
    Replies: 5 Last Post: 30-10-2017, 17:59
  4. Upgrade la PS4 sau nu? By NuclearHamster in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 28 Last Post: 18-10-2015, 19:09
  5. Upgrade la SSD By tudyniuz in forum Hardware
    Replies: 61 Last Post: 24-05-2014, 00:46

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts