Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 8 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 41 to 60 of 158

Thread: Guide: PS4/PS4 Pro HDD/SSD Upgrade

  1. #41 SP
    Junior Member smochina4000's Avatar
    Salut, Laurențiu! Din cele scrise pe site-ul ”Amazon®”, pare că este pentru desktop, nu pentru laptop. Nu se potrivește. CA SSHD, nu aveți idee dacă se mai găsește SSHD-ul ”Seagate®” de 7200 de rotații pe minut, cel pentru laptop?

  2. #42 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by smochina4000 View Post
    Salut, Laurențiu! Din cele scrise pe site-ul ”Amazon®”, pare că este pentru desktop, nu pentru laptop. Nu se potrivește. CA SSHD, nu aveți idee dacă se mai găsește SSHD-ul ”Seagate®” de 7200 de rotații pe minut, cel pentru laptop?
    Am avut impresia de e de laptop. Ma voi multumi cu 1tb atunci - Seagate 1TB 2.5 inch Laptop Solid State Hybrid Drive: Amazon.co.uk: Computers & Accessories

    Thanks.

  3. #43 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Uitati-va la postul meu cu NYKO databank, e un adaptor care ofera posibilitatea montarii unui HDD de desktop pe PS4.

  4. #44 SP
    Junior Member vibeo's Avatar
    Buna

    Intrucat vreau sa maresc capacitatea HDD-ului la PS4 la 1TB, lucru care pare simplu din tutorialul prezentat, as vrea sa va intreb daca hardul scos din PS4, poate fi folosit pentru upgrade la PS3 (detin modelul FAT cu un hard micut de 80 GB)?
    Daca raspunsul este da, atunci este vreo diferenta de montare fata de procedura standard de schimbare a hardisik-ului la PS3?

  5. #45 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Da, poti inlocui HDD-ul din PS3 cu cel din PS4. Exact asta am facut si eu. Procedura nu este deloc diferita fata de standard.

  6. #46 SP
    Junior Member vibeo's Avatar
    OK, multumiri pentru raspuns.

  7. #47 SP
    Member cipvas's Avatar
    Stie cineva daca au mai aparut SSHD de 2TB? Pt PS4 bineinteles.

  8. #48 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu, din cate stiu eu de 2.5" nu exista SSHD de 2TB.

  9. #49 SP
    Member cipvas's Avatar
    MonkY, asta:

    HDD extern Seagate Expansion 2TB, 2.5", 5400 rpm, 8MB, USB 3.0, Negru - eMAG.ro

    sau asta?

    Hard disk notebook Seagate Samsung SpinPoint M9T 2TB 5400RPM 32MB SATA-III - PC Garage

    E diferenta de pret de cam 100 lei intre ele, dar cel mai ieftin are buffer de 8MB. Se merita diferenta?

  10. #50 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pai la primul o sa te chinui un picut sa scoti HDD-ul din cutie, dar ai avantajul ca-l poti folosi oricand si pentru altceva (via USB)... Diferenta de cache e useless... amandoua fiind niste HDD-uri lente ca naiba. Dar, daca vrei 2TB neaparat pe PS4, nu prea ai alternative.... De ce nu scot suport pentru HDD extern via USB asa cum e la Xbox One si Xbox 360, nu stiu... asa ai fi putut sa-ti pui si de 4TB de 7200 RPM daca vroiai...

  11. #51 SP
    Junior Member Metaf's Avatar
    Caut un SSHD pentru a inlocui modelul standard de pe versiunea de 500.
    Ma batea gandul sa iau:
    Seagate HDD Laptop Seagate Mobile SSHD SATA III, 1TB, 5400rpm, 8GB SSD, 2.5" HDD-uri laptop SEAGATE HDD Mobile LAPTOP SSHD 2.5 / 1TB / 64m/ SATA/ 5400rpm

    Bineinteles, si alte recomandari sunt binevenite.
    Prefer piata Romania (as vrea sa o rezolv weekendul asta) dar daca merita, mai pot astepta si lua ceva din UK / US.

    @Monky modelul initial recomandat de tine mai este in picioare ? (in sensul ca mai reprezinta cel mai bun raport calitate pret).

    Mersi frumos !

    PS: PS4-ul este nou (nu a fost nici macar scos din cutie, ma voi ocupa de el acest weekend, imediat ce termin cu treaba), niste pasi cu ce ar trebui sa fac ar fi bineveniti. Daca imi place cum iese si se misca, il voi pastra.

  12. #52 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Metaf, iti raspund aici si nu pe PM ca poate vad si altii. Pasii la instalarea unui HDD/SSHD/SSD pe o consola noua sunt exact aceiasi, excluzand partea cu salvarile. Descarci ultima versiune de soft, faci stick-ul si urmezi pasii din clip. Nimic mai simplu. Grija insa ca la o eventuala interventie la garantie va trebui sa pui inapoi HDD-ul original, deci sa nu il arunci sau sa il vinzi. Eu l-am transformat intr-un HDD portabil si in caz de ceva il formatez rapid si il bag inapoi in consola.

    Cat despre variantele prezentate de tine, Seagate e foarte ok, am numeroase HDD-uri de la ei si merg brici. Despre pret nu ma pronunt, nu cunosc preturile locale.

  13. #53 SP
    Junior Member Metaf's Avatar
    @Tudyniuz mersi frumos !
    Nu am mai apucat sa raspund.

  14. #54 SP
    Junior Member Kytuna's Avatar

    HDD PS4

    Salut,

    Doresc sa imi schimb HDD-ul de 500 GB din PS4 cu unul de 2tb.

    Poate cineva sa imi sugereze un HDD care este compatibil?

    Am inteles ca se poate folosi un hard extern pe care sa il scot din carcasa sau un hard de laptop.

    Puteti sa imi dati cateva linkuri cu harduri va rog?

    Multumesc!

  15. #55 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Ai linkuri mai sus cu unele exemple.

  16. #56 SP
    Junior Member Kytuna's Avatar

  17. #57 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Da, insa sa nu te astepti la viteze mai bune decat cu cel original al consolei, inca nu au aparut SSHD de 2TB de 2.5". Cauta intai pe net sa vezi daca merge desfacut modelul respectiv, la unele nu merge pentru ca nu au mufa de SATA pe interior.

  18. #58 SP
    Junior Member Kytuna's Avatar
    Gasesc modelul vechi de la seagate expansion :S nu gasesc niciun video in care il desface pe asta nou :S

  19. #59 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu am desfacut pana acum doua Seagate de genul modelului asta, ambele subtirele precum cel gasit de tine si au avut ambele SATA, doar la unele WD Passport nu s-a putut. Eu zic ca merge, desi nu iti pot garanta treaba asta.

  20. #60 SP
    Member musat's Avatar
    Salut. Tot vin reducerile si ma gandeam sa schimb Hdd-ul. Initial am vrut sa cumpar un Nyko Data Bank si un SSDH de 4Tb dar ma gandesc ca suma este destul de mare pentru upgrade. Asa ca vreau sa cumpar (poate gasesc zilele astea la oferta) un Hdd de 2 Tb. Am vazut modelul de mai sus (Seagate) si ma gandeam ca mai aveti si alte modele pentru asa ceva, avand in vedere ca modelul respectiv este mai nou decat cel aflat in tutoriale pe net. Va multumesc si astept un raspuns pana incepe nebunia de diseara (sa am timp sa ma uit in magazine si sa rezerv).

    ---------- Post added 19-11-2015 at 14:00 ----------

    Am gasit asa ceva:
    HDD extern Seagate Expansion Portable 2TB, 2.5", 5400 rpm, 8MB, USB 3.0, Negru - eMAG.ro
    HDD extern WD My Passport Ultra 2TB, 2.5", USB 3.0, Negru - eMAG.ro
    HDD extern WD Elements Portable, 2TB, 2.5", USB 3.0, Black - eMAG.ro
    Ceva pareri? Stiti ceva despre ele? Pot sa inlocuiesc Hdd-ul consolei? Multumesc.

    ---------- Post added 19-11-2015 at 14:22 ----------

    Am gasit filmuletul asta despre WD (passport si elements):

    si despre seagate model 2015 (este de 1 Tb dar nu cred ca este diferenta fata de cel cu 2 Tb):

    Deci cred ca nu se poate inlocui Hdd consolei cu cele de la WD si o sa ramana cel de la Seagate.
    Astept pana diseara.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 8 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand PS4 pro Glaciar White 1tb SSD + The Last of Us 2 By GoroMare in forum Bazar Sony: Console & Accesorii
    Replies: 1 Last Post: 08-12-2020, 15:10
  2. Vand Playstation 4 PRO ( PS4 PRO ) + 2 controllere si jocuri By consol3 in forum Bazar Sony: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 05-12-2020, 00:16
  3. Upgrade ssd By Dell 17 in forum Hardware
    Replies: 5 Last Post: 30-10-2017, 17:59
  4. Upgrade la PS4 sau nu? By NuclearHamster in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 28 Last Post: 18-10-2015, 19:09
  5. Upgrade la SSD By tudyniuz in forum Hardware
    Replies: 61 Last Post: 24-05-2014, 00:46

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts