Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 27 of 74 FirstFirst ... 17 25 26 27 28 29 37 ... LastLast
Results 521 to 540 of 1470

Thread: Bloodborne

  1. #521 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    cred ca 72 sau 73, dar se poate face oricand si la orice level, nu este greu.

  2. #522 SP
    Member nire's Avatar
    Quote Originally Posted by OEE View Post
    cred ca 72 sau 73, dar se poate face oricand si la orice level, nu este greu.
    Multumesc. Presupun ca se poate face in 2 3 insi co op chalice dungeon fara probleme nu ?

  3. #523 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Casulborne
    Attached Images Attached Images cbik-ceukaaoca8.jpg

  4. #524 SP
    Member CataPuscas's Avatar
    ok... e reala imaginea aceea? se poate sa iti apara informatiile acelea on screen?

  5. #525 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Nu, este editata.

  6. #526 SP
    Member MultiAmSaPopesc's Avatar
    Cineva dispus sa ma ajute la Pthumerian Defiled Chalice cu bossul catel?

  7. #527 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    speed run

  8. #528 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    A fost postat deja + inca unul de 35 minute.

  9. #529 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    glitches-glitches-everywhere.jpg
    aia cu speed run-urile lor au sarit peste jumate de joc intr-un minut sarind peste un gard...sigurat va fi patchuita zona aia

  10. #530 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  11. #531 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Electrify me! Nu stiu daca ati gasit-o, e in unseen village si are special atack cu electricitate.
    Attached Images Attached Images bloodb.jpg

  12. #532 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Avem Patch, dar tot nu rezolva loading times http://www.hardcoregamer.com/2015/03...glitch/142246/

  13. #533 SP
    Member nire's Avatar

  14. #534 SP
    Member jacksonikus's Avatar
    Dacă știau cum să micșoreze loading time-ul, o făceau până acum..

  15. #535 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Finally i got my hands on this game. Se poate juca toata campania in co-op? Am murit si am ajuns cred in cimitiru personal acolo e plina cu morminte, alea sunt dungeonurile?

  16. #536 SP
    Member nire's Avatar
    Quote Originally Posted by PoisonRemedy View Post
    Finally i got my hands on this game. Se poate juca toata campania in co-op? Am murit si am ajuns cred in cimitiru personal acolo e plina cu morminte, alea sunt dungeonurile?
    Se poate(nu stiu la partea finala), dar dupa ce omori un boss cu un prieten el este dat afara si trebuie sa il sumonezi iar.

  17. #537 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Am jucat vreo 17 ore. Cele mai mari probleme tehnice, conform site-urilor de specialitate, sunt framerate-ul si timpii de încărcare. In astea 17 ore nu cred ca am obs sa scada vreodata fps-ul (fracțiunea aia de secunda când se incarca zona noua eu nu o iau in considerare). Load time e mare într-adevăr, dar cand am citit prima data despre asta ma așteptam sa am loading screen din 5 in 5 min la cat se vorbește prin articole si forumuri. Dupa 20-30-40 de minute de jucat, pauza aia de aprox 40 sec e binevenita pt mine.

    Altfel, jocul îmi place desi n-am suportat Dark Souls (mi se parea ca e greu doar ca sa fie greu). Si Bloodborne e greu, dar e corect. De fiecare data când am murit a fost din vina mea ca am fost neatent sau prea încrezător in abilitățile mele de gamer. Imi place ca nu exista objective markers si harta ca în alte jocuri si trebuie sa explorez. Nu-mi place ca nu exista o poveste clara in jocul asta, gen Uncharted, GTA etc. Simt ca omor monștrii doar sa adun Bloodechoes, vials și bullets sa ajung la următorul boss.

  18. #538 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by ReNeGaDe124 View Post
    Nu, este editata.
    too much info anyway. Poate deaia mie si la Raigor ne place Bloodborne asa de mult. "Pe unde trebuia sa o iau?" "Cred ca pe la dreapta, pe poarta asta si dupaia o iei la stanga" "safe!". In timp ce la alte jocuri cu minimap (precum Kingdoms of Amalur) mai mult ma uit pe mini map decat ma uit la environment si inamici . Seria Souls (Bloodborne included) e un exemplu perfect de: less is more!

    L.E. Cat despre poveste...fiecare joc din serie avea o poveste foarte buna doar ca nu era...in your face . Eu dupa ce am terminat DS (de exemplu) de 2-3 ori si am inteles cam ce se petrecea, mai mergeam pe video-uri pe youtube unde unii oameni explicau povestea with hard facts (Lore, item description, NPC dialogue) sau prin speculatii . Dupa ce am vazut video-urile acelea, mi-am dat seama ca povestea e destul de complexa in fiecare joc, doar ca e mai greu de urmarit (faptul ca nu ai un Journal Log face totul un pic mai greu....da nu pot sa ma plang..freaking love it )

  19. #539 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    total de acord la faza cu map sau objective marker... unele jocuri asa au farmec unde trebuie sa explorezi zonele fara sa stii exact unde trebuie sa te duci.

  20. #540 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Apropo de prea puținele detalii despre poveste din universul Souls, un mic interviu cu Miyazaky în care ni se dezvăluie (pe lângă alte detalii interesante) de unde provine acest "obicei".

    Bloodborne creator Hidetaka Miyazaki: ‘I didn’t have a dream. I wasn’t ambitious' | Technology | The Guardian

    When Hidetaka Miyazaki was a child, he was a keen reader, though not a talented one. Often he’d reach passages of text he couldn’t understand, and so would allow his imagination to fill in the blanks, using the accompanying illustrations. In this way, he felt he was co-writing the fiction alongside its original author.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 27 of 74 FirstFirst ... 17 25 26 27 28 29 37 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts