Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 25 of 74 FirstFirst ... 15 23 24 25 26 27 35 ... LastLast
Results 481 to 500 of 1470

Thread: Bloodborne

  1. #481 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Trebuie să-l atragi pe primul sus pe scări, după care faci dansul ploii în jurul fântânii, cum zicea și Derek.

  2. #482 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    unul e mai usor decat celalat. i-am eliminat si eu exact cum a zis einherjar. partea buna e ca poti sa-l elimini pe cel mai usor destul de devreme, si sa revii sa te lupti cu al doilea mai tarziu.


    dar eu despre altceva voiam sa va spun. daca mergeti mai departe aveti parte de o surpriza.

    (nu imi mai functioneaza spoiler tag-ul asa ca...):



    daca mergeti mai departe pe poteca din dreapta fantanii, mai treceti de cativa enemies, si apoi treceti printr-un culoar si ajungeti intr-o sala mare rotunda. acolo lipit de perete e un monstru din ala urias care sta agatat de cladiri si creeaza portale, si care daca va prinde baga frenzy in voi. daca va apropiati de usa de sub el, si incercati sa o deschideti, va aparea mesajul "closed". insa monstrul isi va misca mana creand un portal. daca atingeti portalul, va prinde in mana si activeaza frenzy-ul. va parea ca muriti, dar se va activa un cutscene, si veti fi transferati catre o locatie secreta: "Lecture Building". prin ea veti avea access la diverse rune si alte obiecte. oamenii zic ca pentru a o putea accesa pe aici trebuie ca Rom sa fie mort. ori eu inca nu m-am luptat cu el

  3. #483 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Am mers mai departe. Știu despre ce vorbești. Cred ☺

  4. #484 SP
    Junior Member Monex's Avatar

  5. #485 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    da mah, asa e. ma miram eu ca aparusera dintr-o data (de unde inainte ma luau pe sus fara sa stiu ce pana mea se intampla). da ce creepy sunt

    PS: nush ce naiba nu mai pot pune spoiler tags. orice pun cu spoiler tag imi dispare din post

  6. #486 SP
    Member geo971986's Avatar
    iar mi-au disparut toate vial-urile de health...pentru a doua oara si aveam in jur de 90. Creca daca treci de 100 sare de la zero sau ceva... dunno dar e enervant bugu.

  7. #487 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Quote Originally Posted by geo971986 View Post
    iar mi-au disparut toate vial-urile de health...pentru a doua oara si aveam in jur de 90. Creca daca treci de 100 sare de la zero sau ceva... dunno dar e enervant bugu.
    Cum naiba ai avut 90? Eu am locked la 20 vials si 20 gloante.

  8. #488 SP
    Member geo971986's Avatar
    ce e peste 20 le pune automat in cufaru din hunter's dream, la ala ma refer...iar ma chinui sa strang acum.

  9. #489 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Astia de la From Software is sadici rau de tot. Dupa 3 ore de joc is doar la inceput(prima lampa/checkpoint activata) Frumos ca in caz ca mor tooate bestile se respawn-eaza din nou dar item-urile folosite anterior nu le mai primesti.
    Dupa orele astea de nervi am incercat sa o iau la fuga pe langa inamici, fain ca nimeni nu te urmareste si am ajuns intrun minut mai departe decat in cele trei ore unde m-am chinuit sa omor toate creaturile iesite in cale.

    Jocul arata foarte bine dar din pacate nu stiu daca voi mai avea rabdare si nervi sa incerc sa mai avansez in el. Se pare ca nu is pentru mine jocurile de la From Sadic Software.

  10. #490 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Asta da Perfect Sneak Attack


  11. #491 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Cel mai bun joc de PS4 fara indoiala insa mai au ceva de lucrat la online si matchmaking. M-am chinuit tot weekendul sa joc cu un prieten in co-op si deabia mergea, cate odata ne gaseam repede altadata stateam mai mult in asteptare sa ne sumonam decat sa jucam
    Am ajuns destul de departe in joc cred, am deblocate toate cele 4 pietre cu diferite lanterne de spownat, insa story-ul m-a pierdut complet si nu mai inteleg o boaba...ultimul boss ce l-am omorat e un slimy big ****ing alien or some **** like that, iar inainte de ala era o ciuperca giganta...they lost me with these last 2 bosses
    Oricum misto jocul, iar atmosfera in unele planse m-a dat pe spate, ma uitam ca prostul de jur imprejur vreo 5 minute

    @nire: nu mai tin minte exact, in jur de 60 cred

  12. #492 SP
    Member nire's Avatar
    Quote Originally Posted by kobayashi View Post
    Cel mai bun joc de PS4 fara indoiala insa mai au ceva de lucrat la online si matchmaking. M-am chinuit tot weekendul sa joc cu un prieten in co-op si deabia mergea, cate odata ne gaseam repede altadata stateam mai mult in asteptare sa ne sumonam decat sa jucam
    Am ajuns destul de departe in joc cred, am deblocate toate cele 4 pietre cu diferite lanterne de spownat, insa story-ul m-a pierdut complet si nu mai inteleg o boaba...ultimul boss ce l-am omorat e un slimy big ****ing alien or some **** like that, iar inainte de ala era o ciuperca giganta...they lost me with these last 2 bosses
    Oricum misto jocul, iar atmosfera in unele planse m-a dat pe spate, ma uitam ca prostul de jur imprejur vreo 5 minute
    Ce level ai avut la alien si la urmatorul boss ?

  13. #493 SP
    Member CataPuscas's Avatar
    Pe langa headstone-ul aceala prin care ma pot teleporta la lampi mai sunt niste headstones. Alea pentru ce sunt si cum le activez?

  14. #494 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Probabil te referi la headstone-urile de dungeons. Ai nevoie de un chalice (sunt mai multe tipuri, le obții pe parcurs) și materiale ( ritual blood / bloodshot eyeball) pentru ritualul de generare. Fiecare headstone îți generează un dungeon cu unul sau mai multe nivele, fiecare nivel cu boss aferent.


  15. #495 SP
    Member geo971986's Avatar
    Pentru primul dungeon ai mai multe tipuri de chalice-uri, root, mid parca si probabil or fi mai multe insa vad ca nu prea exista dom'le informatii, incep sa cred ca lumea nu le joaca si probabil din acelasi motiv care ma facut si pe mine sa renunt la ele: reward-uri slabe. Poate ma insel, sper sa fie mai motivante celelalte insa la primul regret ca mi-am pierdut timpul cu el

  16. #496 SP
    Member CataPuscas's Avatar
    Quote Originally Posted by Graft View Post
    Probabil te referi la headstone-urile de dungeons. Ai nevoie de un chalice (sunt mai multe tipuri, le obții pe parcurs) și materiale ( ritual blood / bloodshot eyeball) pentru ritualul de generare. Fiecare headstone îți generează un dungeon cu unul sau mai multe nivele, fiecare nivel cu boss aferent.
    Nu ma refer la celel pentru ritualuri. Cum stai cu fata la headstone-ul teleportare ala de langa doll, mai sunt cateva headstone-uri in stanga. Nu mai stiu exact mesajul care mi-l da cand dau pe ele.

  17. #497 SP
    Member geo971986's Avatar
    alea se deblocheaza singure pe masura ce inaintezi in joc si activezi lampi din alte zone

  18. #498 SP
    Junior Member Monex's Avatar
    Cel mai tare boss ca si stil de fighting, pe departe, este Martyr Logarius. Desi nu pot sa trec de el, imi aminteste de Gwyn, Artorias. M am chinuit 1 ora cu Axe+8, level 61, dar nu pot sa trec de el. O sa mai incerc.

  19. #499 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Intradevar este unul dintre cei mai grei , iti recomand sa folosesti o arma ceva mai rapida , eu am reusit cu Ludwig's +7 si de asemenea stagger + visceral este esential in a 2 a parte.

  20. #500 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    cat a costat jocu in ziua lansarii?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 25 of 74 FirstFirst ... 15 23 24 25 26 27 35 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts