Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 37 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 24 ... LastLast
Results 261 to 280 of 736

Thread: God of War (2018)

  1. #261 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Sa stii ca nu-i deloc asa cel vechi. Adica nu-l poti compara cu DMC sau Bayonetta in ceea ce privește combo-urile. E mult mai simplu si nu trebuie sa aprofundezi prea mult combat-ul, care oricum nu-i asa complex. Poti juca relaxat. Button mashing ftw!

  2. #262 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Button mashing poate pe normal sau easy, prietene. Incearca-l pe oricare pe hard sau very hard si se schimba radical treaba. N-a zis nimeni ca cele vechi aveau complexitatea DMC, Bayo sau Ninja gaiden dar macar era un fel de initiere in genul respectiv de jocuri.

    Totodata, daca nu vezi asemanarea cu Tlou, n-am ce sa-ti fac. Faptul ca ai un "buddy" AI pe parcursul jocului, ca e mai cinematic si axat pe poveste e asemanarea. Normal ca decorul si tematica e alta ca doar unul e post-apocalyptic si altu e mitologic, duh.

    E normal ca majoritatii sa placa directia in care se indreapta seria pt ca pana la urma telul oricarui developer e sa faca bani ca sa nu fie inchis.
    Dupa cum zicea mai devreme Eagle-Eye, sunt in asentimentul lui.. vreau sa-mi placa dar pana acum, nu sunt dat pe spate.

  3. #263 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    "prietene", la normal ma refeream. Cineva care e la primul contact cu GoW nu o sa-l înceapă direct pe titan. Voi aveți impresia ca toti se joacă pe cea mai grea dificultate? Foarte multa lume joaca pe easy.... In concluzie, button mashing la greu in gow si oricum ideea era ca nu trebuie sa se gândească la faptul ca o sa-i mănânce nervii combo-urile sau ca e cine stie cat de greu.

    Nu mai stiu pe ce dificultate am terminat GoW 3, dar l-am platinat de doua ori si nu mi s-a părut foarte greu.

  4. #264 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by bicky1310 View Post
    Foarte multa lume joaca pe easy.... In concluzie, button mashing la greu in gow
    Doar pentru ca poti termina jocul pe easy fara sa judeci combos nu inseamna altceva decat ca tu vrei sa joci jocul pe easy fara sa judeci combos. Asta nu inseamna ca jocul nu are deep combat, ci doar ca tu preferi alternativa.

    Sunt de acord ca GoW3 nu are aceeasi complexitate si eleganta a combatului ca DMC, dar nu poti spune "button mashing la greu".

  5. #265 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar


    Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk

  6. #266 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Doar pentru ca poti termina jocul pe easy fara sa judeci combos nu inseamna altceva decat ca tu vrei sa joci jocul pe easy fara sa judeci combos. Asta nu inseamna ca jocul nu are deep combat, ci doar ca tu preferi alternativa.

    Sunt de acord ca GoW3 nu are aceeasi complexitate si eleganta a combatului ca DMC, dar nu poti spune "button mashing la greu".
    Nici tu n-ai înțeles rolul comentariului meu. Eu nu prefer sa fie button mashing, dar am vrut sa evidențiez si această opțiune (m-am exprimat greșit si s-a înțeles ca am zis ca e singura).

    Si de aceea am vrut sa-l încurajez pe colegul de forum de mai sus, care a trecut peste gow din cauza "combos, combo multiplier", sa-l încerce deoarece daca vrea poate sa joace relaxat fara a aprofunda prea mult combat-ul.

  7. #267 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Am o luna timp sa incerc un god of war mai vechi pana apare cel nou, dar chiar nu ma atrage stilul ala, nu zic ca e naspa ci doar nu e pe gustul meu. Daca ar fi totusi sa incerc unul, care e ala "must play" de pana acum?

  8. #268 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^ 1, 2 si 3, ca sunt scurte, si povestile sunt strans legate intre ele. Nu intelegi mare lucru daca nu le joci in ordine.

  9. #269 SP
    Member nutzule's Avatar
    exact, toate trebuie jucate

    nush cum unii au ratat seria GOW, personal de asta mi am luat ps2

    nu e vb de gameplay, grafica, sony fanboys, sau altceva, ci de KRATOS, povestea, istoria lui

    495, mai bine sa joci direct God Of War, luna viitoare, oricum nu cred ca are legatura cu povestea din Grecia antica

  10. #270 SP
    495
    Member 495's Avatar
    PS4 este prima mea consola, poate de asta nu-s cel mai mare fan al seriei. Cred ca asa voi face, intru blind in God of War, cel nou, si daca imi place Kratos si universul, poate ma intorc sa joc "inceputul" seriei. Ideal ar fi fost sa le joc pe toate, stiu, dar nu e ca la uncharted de exemplu, unde inainte de Thiefs End, am trecut repede prin primele trei, sa cunosc personajele si istoria dintre ele.

  11. #271 SP
    Member Wagram's Avatar
    Eu le-am cumparat si incercat pe primele trei, sa vad ce e cu hype-ul. N-am reusit sa termin niciunul, nu m-au prins deloc, fiindca nu-mi place stilul asta de gameplay. Dar trebuie sa recunosc ca cel putin III are cateva scene foarte frumos realizate.

  12. #272 SP
    495
    Member 495's Avatar

  13. #273 SP
    Member nutzule's Avatar
    totusi, 495, nu te intereseaza de unde are Kratos acea cicatrice imensa pe abdomen? chestii mici , dar importante

  14. #274 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Daca vrei sa încerci alt GoW pe ps4 oricum nu ai decât GoW 3, care e si cel mai bun si mai epic (părere personală). Celelalte doar cu PS Now sau pe PS3.

    Cu siguranță vor explica multe chestii legate de trecutul lui in jocul nou. Parca tin minte ca si cele vechi aveau un fel de rezumat al povestii la început. Stiu si ei ca multa lume va fi la primul contact cu zeul războiului.

  15. #275 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by nutzule View Post

    nu e vb de gameplay, grafica, sony fanboys, sau altceva, ci de KRATOS, povestea, istoria lui

    495, mai bine sa joci direct God Of War, luna viitoare, oricum nu cred ca are legatura cu povestea din Grecia antica
    Ba e vorba de gameplay care a fost foarte fun si cu puzzle-uri ok(mai putin 3 unde puzzle-urile au fost prea usoare). Poveste......hai ca nu e Game Of Thrones, filmul.

    Deci, GOW4, il joaca cineva? Are multe elemente RPG? Upgrade-uri si alde lucruri ce te tin in meniu mult? Ca sincer is cam satul de stat prin meniuri, mai nou totu se transforma in RPG.

  16. #276 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    O sa aflam mai multe cat mai curand.
    Eu unul o sa il iau sigur, dar nu cred ca la lansare. Imi programasem sa iau collectors, dar am dat banii pe altele.
    Pe mine unul ma incanta schimbarea de gameplay. Jucasem 1 si 2 pe PS2 si mi-au placut f mult la vremea respectiva. 3-ul l-am jucat abia pe PS4, deoarece am avut Xbox generatia trecuta. Pot sa spun ca mi s-a parut foarte ciudat sa ma intorc la controlul de altadata folosit in GoW. Nu mai eram obisnuit deloc cu acea camera fixa, tot dadeam de R stick sa misc camera etc.
    Noua abordare a gameplay-ului mi se pare o aducere in 2018 a lui GoW. Vrem, nu vrem, lucrurile evolueaza. Din punctul meu de vedere, ce se intampla cu GoW 4 este o evolutie normala si una in bine.
    Inteleg si oamneii care au ramas oarecum ancorati in trecut si isi doresc acelasi stil de gameplay, dar trebuie sa va intrebati: oare cati l-ar mai juca astazi cu acelasi tip de camera etc. Multi i-ar da skip direct cand l-ar vedea. Santa Monica Studio trebuie sa faca si bani din jocul asta nu doar sa multumeasca fanii inflacarati.
    Aceasta over the shoulder perspective pune in valoare si grafica prezenta pe noile console, unde poti vedea mai multe detalii avand mediul si adversarii mai mari/mai aproape pe ecran.

  17. #277 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Nu zic ca e rea schimbarea cu perspectiva asta third person doar sa nu ma tina prin meniuri prea mult. Ultimele jocuri jucate de mine au fost AC Origins si Horizon Zero Dawn. Mi-au placut ambele dar sincer la HZD mi-am petrecut ceva timp prin meniuri si sub meniuri pana sa imi dau seama de ce si cu ce se mananca fiecare lucru si sincer nu mai am rabdare. Sa nu mai zic ce satul is de culesu de resurse!

    Nu am jucat Witcher 3 si am vrut sa il iau recent, il vindea cineva la 50 de lei dar am zis in sinea mea ca is cam satul de RPG si meniuri. Daca nu l-am jucata pana acum am sa-l iau la o reducere cand a fi cam 5 dolari.

  18. #278 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Sunt singurul care vede elemente de combat din Dark Souls ?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #279 SP
    Member Mishy's Avatar
    Seamana putin, dar la ce te referi mai exact?

  20. #280 SP
    Member nutzule's Avatar
    da... dar nu mai zic nimic, iar sare lumea in cap

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 37 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 24 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand God of War (2018) Limited Edition in Bucuresti By shelbro in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 0 Last Post: 20-04-2019, 12:11
  2. Vand God of War 4 2018 Playstation 4 PS4 impecabil coduri nefolosite By scarules2006 in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 4 Last Post: 11-05-2018, 07:40
  3. Replies: 4 Last Post: 25-04-2018, 21:39
  4. Replies: 4 Last Post: 14-04-2018, 19:57
  5. Replies: 1 Last Post: 28-03-2018, 18:53

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts