Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 52 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 24 ... LastLast
Results 261 to 280 of 1040

Thread: PlayStation Store Romania

  1. #261 SP
    Member kingraa's Avatar
    Quote Originally Posted by eangel View Post
    Kingraa,intra la data management si incearca sa faci upload la salvari pe contul de psn. Acolo iti va spune ca nu ai plus si iti va oferi 2 zile. Eu asa am facut si am reusit

    ---------- Post added 17-12-2014 at 13:57 ----------

    Comfirm ca merg mastercard de la raiffeissen si visa electron de la cec bank. Nu am reusit cu nastercard de la cec bank
    Multumesc mult @eangel. Am reusit sa activez.

  2. #262 SP
    Junior Member Hawkeye1103's Avatar
    Ce oameni rai ce suflete goale și invidioase

  3. #263 SP
    Junior Member Lotnar's Avatar
    Bun gasit tuturor.
    Dupa o analiza indelungata, mi-am cumparat un PS4 si m-am lovit de problema activarii serviciului Playstation Plus pe cont.
    Am cumparat o cartela prepay de la Altex, care nu a mers decat cu cont de UK, asa ca a trebuit sa-mi fac alt cont, inregistrat pe UK.
    Intrebarea mea este daca exista cartele prepaid valabile si pentru conturi inregistrate in RO. Ar fi si varianta platii cu cardul, dar dupa ultimul scandal legat de securitatea de la Sony, am o retinere in furnizarea datelor de pe card.

  4. #264 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Momentan nu exista carduri preplatite pe RO

  5. #265 SP
    Junior Member ~bella~'s Avatar
    Mi-am activat si eu contul PS+ pe o luna. Cu aceasta ocazie am achizitionat un joc la pret redus.
    Daca dupa o luna nu mai prelungesc subscriptia se intampla ceva cu jocul respectiv?

    Merci.

  6. #266 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Iti ramane in cont dar nu il vei mai putea juca pana nu iti prelungesti abonamentul.

  7. #267 SP
    Member Darku's Avatar
    @OEE, a achizitionat un joc la pret redus, adica nu e joc gratis dat de PS Plus. Doar jocurile primite gratis din abonamentul PS Plus vor disparea peste o luna.

    @bella jocul il vei putea juca oricand, jocurile cumparate raman in cont si sunt jucabile oricand.

  8. #268 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Da, acum am vazut ca era vb de reducere si nu joc gratis.
    Intradevar daca e la discount iti ramane mereu pe cont, chiar daca ai sau nu Plus.

  9. #269 SP
    Junior Member ~bella~'s Avatar
    Va multumesc pentru lamuriri.

    Jocurile gratis aferente PS+ se schimba in fiecare luna?
    PS Store trimite vreun email sau trebuie verificat periodic in Store cand apar jocuri noi gratuite.

  10. #270 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    da, se schimba lunar. ei trimit si mailuri, dar in general lumea incepe sa caute pe blog-ul lor care sunt jocurile de luna viitoare de pe la sfarsitul lunii precedente

  11. #271 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Quote Originally Posted by Lotnar View Post
    am o retinere in furnizarea datelor de pe card.
    Crezi ca se mai ard japonezii inca o data? Eu nu prea cred, poti sa iti dai datele cardului doar in momentul in care faci achizitia, iar dupa aceea sa le stergi.

  12. #272 SP
    Member eangel's Avatar
    Reduceri mari pe store la Dragon Age, Metro Redux, Tomb Raider,etc. In sfarsit vom incepe si noi sa ne permitem mai mult de un joc pe luna😄. Craciun fericit tuturor!

  13. #273 SP
    Junior Member Hawkeye1103's Avatar
    Am trecut ieri pe la media galaxy și erau și pe acolo reduceri

  14. #274 SP
    Junior Member Fluture's Avatar
    Salut. Are cine jocul Call of Duty: Advanced Warfare ? daca da , imi puteti spune va rog cat costa season pass'ul ??

  15. #275 SP
    Junior Member 2proforugamer's Avatar
    Codul de Playstation Plus de 1 an cumparat de la Altex merge cu un cont romanesc ?

  16. #276 SP
    Junior Member ~bella~'s Avatar
    Nu. Verifica steagul ce apare pe coperta. Acela este cel mai probabil pt. UK.

  17. #277 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Merge deoarece Romania este in Europa (cica), deci tot zona 2.

  18. #278 SP
    Junior Member ~bella~'s Avatar
    Ok. Poate ma insel eu...cu toare ca nu cred.

  19. #279 SP
    Banned tezuka_2014's Avatar
    Merge doar pe UK.

  20. #280 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    Ai incercat tu ?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 52 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 24 ... LastLast

Similar Threads

  1. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 1003 Last Post: 29-09-2020, 20:29
  2. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 1003 Last Post: 29-09-2020, 20:29
  3. Ce se intampla cu Playstation Store Romania? By chris diaz in forum Console Club
    Replies: 6 Last Post: 08-06-2019, 18:08
  4. Achizitii PlayStation Store Romania, sigure? By MRC in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 11-08-2016, 20:48
  5. Zvon: Playstation Store vine si in Romania By consol3 in forum Console News
    Replies: 58 Last Post: 18-05-2011, 06:58

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts