Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 24 of 52 FirstFirst ... 14 22 23 24 25 26 34 ... LastLast
Results 461 to 480 of 1040

Thread: PlayStation Store Romania

  1. #461 SP
    Junior Member aliosha's Avatar
    Daca imi fac cont pe Ro pot sa cumpar ps+ si sa am acces la jocurile gratis care se ofera lunar?

  2. #462 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Da si da

  3. #463 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Se merită, pe mine mă interesa cel mai mult să intru în rândul lumii, plata cu cardul, eu recomand pe Ro.

  4. #464 SP
    Junior Member aliosha's Avatar
    Mai am o întrebare. Când îmi cumpăr ps+ și iau jocurile care se dau gratis, ce se întâmplă cu ele la sfârșitul lunii? Se șterg și apoi iei următoarele jocuri gratis sau rămân instalate și le poți juca atât timp cât ai ps+?

  5. #465 SP
    Junior Member sup3rfly's Avatar
    Desi sunt si eu nou in ps+, din cate stiu, iti raman instalate si le poti juca atata timp cat ai contul de ps+ activat

  6. #466 SP
    Member 3stripes's Avatar
    Îți rămân instalate chiar și dacă îți expiră subscripția, doar că nu mai poți intra în ele.

  7. #467 SP
    Junior Member aliosha's Avatar
    Super, deci cu cat am ps+ mai mult timp cu atat colectia de jocuri creste in fiecare luna si nu mi le poate lua nimeni atata timp cat am ps+.

  8. #468 SP
    Member Sherwood's Avatar
    Mai mult chiar...daca ai sters jocul...poti sa-l descarci din nou (oricand ...atat timp cat ai PS+).

  9. #469 SP
    Junior Member itachi72's Avatar
    eu am un mastercard euro a folosit cineva acest card merge pe store romania sau imi fac altul

  10. #470 SP
    Junior Member yourwifemykidsx's Avatar
    de ce ai ramane pe us sau uk? e stupid..decat daca bineinteles ai cont de 6 ani cu 100 de jocuri pe el si nu vrei sa renunti. altfel..ofertele sunt in proportie de 90% aceleasi. esti din ro si poti sa-ti faci cont pe ro, de ce sa faci pe us sau uk? dupa se mai mira lumea de ce nu e interes pentru tara noastra in gaming. daca din 20000 de oameni 14000 isi fac conturi pe alte tari, logic ca la ei figureaza doar 6000 de playeri, daca si aia. si de aici si dezinteresu.

  11. #471 SP
    Member mittyredstar's Avatar
    Eu unul am decis PSN+ pe RO, am sa ma abonez aici. Este vreo oferta mai buna decat cea oficiala/directa.... 226lei parca ?

  12. #472 SP
    Member galagan90's Avatar
    Nu am un cont cu multe jocuri, am un cont cu 700 de trofee si 3 platine pe US, de asta evit sa trec pe PSN+ RO de exemplu. Daca imi fac cont de PSN RO exista vreo modalitate sa beneficiez de +'ul de la PSN US ?

  13. #473 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Da, îl faci primary, dar va trebui să cumperi mereu ps plus pe US pentru a beneficia de conţinut.

    ---------- Post added 13-04-2015 at 12:15 ----------

    Nu pt. Ro momentan doar plată cu cardul direct din store.

  14. #474 SP
    Member galagan90's Avatar
    E ok atunci, dar e mult de munca, prieteni de adaugat etc etc.

  15. #475 SP
    Junior Member itachi72's Avatar
    are cineva vreo idee de ce cand cumpar orice de pe store romania imi da the transaction cannot be completed please confirm your billing information in account management
    am completat ce trebuia si tot imi da aceasta eroare cand vreau sa dau add wallet founds imi zice ca e expirat cardu dar el a fost reinoit in martie

  16. #476 SP
    Member galagan90's Avatar
    Verifica inca o data daca ai introdus datele corect de pe cardul tau, daca da, poti discuta asta cu cei de la banca. De asemenea poti sa verifici in istoricul tranzactiilor tale de pe card (Poate scrie acolo de ce a esuat).

  17. #477 SP
    Junior Member itachi72's Avatar
    ok deci am bagat in wallet 25 lei am dat asa sa vad daca merge si a a mers cand mai vreau sa bag o data imi zice cred card information no valid wtf

  18. #478 SP
    Junior Member darkkiss's Avatar
    Quote Originally Posted by myriadovi View Post
    Frapanta e viteza stupid de mica de download... ce-i drept, momentan tin consola pe WiFi (pe 2.4Ghz.. cumva nu imi vede reteaua de 5Ghz) - inca nu am incercat prin cablu - dar un update la Bloodborne de 2.6 GB mi-l lua cu 200KB/s (in contextul in care PC-ul cu Fiberlink 1000 de la RDS zbarnaie). Am vazut adineaori niste modalitati prin care poate fi configurat un server proxy pe PC, care ar duce la viteze mai bune de download (in teorie) - asta pentru PS3, ma gandesc ca ar fi similar si pentru PS4. Mai fac niste teste azi sa vad cum se comporta.
    Si eu am aceeasi problema de viteza, chiar si pe cablu.
    Acelasi abonament Fiberlink1000 , router, PC-ul downloadeaza fara probleme dar de pe PS4 mai mult de 3-4MB/s nu trece.
    Am incercat si toate 'trick-urile' cu dns-uri publice , cu ip fix in dhcp pe router , adaugat in DMZ etc etc. Nici o diferenta.


    Altii care mai sunteti cu PS4 si abonamente RDS , cam ce viteze aveti la download pe consola ?


    Later edit : influenteaza in vreun fel regiunea pe care ai contul PSN la download? uk/us/ro ? Eu am pe ro

  19. #479 SP
    Junior Member yourwifemykidsx's Avatar
    Quote Originally Posted by itachi72 View Post
    ok deci am bagat in wallet 25 lei am dat asa sa vad daca merge si a a mers cand mai vreau sa bag o data imi zice cred card information no valid wtf
    nu ai bani destui. asa imi arata si mie cand am bagat 80 lei sa iau un joc de 78 si nu ma prindeam. m-am dus am mai bagat 10 lei si a mers.

  20. #480 SP
    Junior Member gabs's Avatar
    Intrebare care poate vi se pare stupida dar mie imi e necesara: daca bag in store pe RO 80lei, de pe card imi ia tot 80lei? Sau se mai convertesc si aici banii in alte monede si apar costuri ascunse? Intreb pentru ca am pus ochii pe un joc care pe RO store este 80lei si pe US e 19,99 (dar un card de 20$ e 90lei). Multumesc!

    ---------- Post added 20-04-2015 at 11:37 ----------

    si am deja niste bani in US dar pe Ro am balanta zero, si nu m-as mai complica sa mai fac alta tranzactie daca as ajunge la acelasi pret... desi as tine si banutii acolo asteptand promotii gen "flash sale"

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 24 of 52 FirstFirst ... 14 22 23 24 25 26 34 ... LastLast

Similar Threads

  1. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 1003 Last Post: 29-09-2020, 20:29
  2. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 1003 Last Post: 29-09-2020, 20:29
  3. Ce se intampla cu Playstation Store Romania? By chris diaz in forum Console Club
    Replies: 6 Last Post: 08-06-2019, 18:08
  4. Achizitii PlayStation Store Romania, sigure? By MRC in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 11-08-2016, 20:48
  5. Zvon: Playstation Store vine si in Romania By consol3 in forum Console News
    Replies: 58 Last Post: 18-05-2011, 06:58

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts