Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 41 to 60 of 61

Thread: Pareri volan PS4

  1. #41 SP
    Member G@by's Avatar
    Da, nu doar pentru asta.
    Doar si pentru ca este mai vechi decat T300 (inclusiv tehnologic) si pentru ca nu este nici complet compatibil cu PS4...

  2. #42 SP
    Junior Member kawasaky's Avatar
    Multumesc mult baieti!
    Pana la urma o sa ma opresc decat strict la t150 fara suport, aveam o masuta de laptop micuta si vorba aia (masurat, calculat, corespunde) cred ca este fix pe masura volanului si se pliaza perfect pe scaunul de la ikea, ca sa zic mai bine parca ar fi fost facuta pentru volan, o sa-i mai fac eu ceva in partea de jos pentru a o ingreuna putin si daca totul este ok o sa postez si o poza cu steering whel stand-ul home made
    Daca nu este ok, o sa-mi comand un stand si gata

  3. #43 SP
    Junior Member kawasaky's Avatar
    Am cumparat T150, intradevar volanul este demential dar pedalele sunt extrem de slabe, chiar neasteptat.
    O sa incerc sa fac o smecherie, sa vad daca-mi iese, mai am un Logitech Force Feedback GT vechi de prin 2000, era cam cel mai tare atunci si pedalele sunt OK la el, Vreau sa incerc sa iau partea mecanica de la Logitech si cea electronica de la T150 sa vad daca-mi iese.
    Legat de suport, am facut eu cu 35 de lei o masuta pe dimensiuni exacte din placi de pal luate de la Leroy Merlin

  4. #44 SP
    Junior Member mateibarbu's Avatar
    Salut, ma intereseaza sa imi achizitionez un set de gaming (playseat evolution + volan Thrustmaster T300 alcantara edition (pt ca are pedalele t3pa+materiale mai bune ca t300rs si "colacul" putin mai mare)) , playseat-ul se gaseste usor, volanul nu exista in stoc in tara pe niciun site. Stie cineva de unde pot sa il achizitionez din afara si sa nu ma rupa transportul ? ....Sau mai exista varianta sa iau un T300rs si sa cumpar separat pedalele t3pa(acceasi intrebare ... de unde se pot comanda pedalele separat???? ).

  5. #45 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Volanul cautat de tine apare out of stock chiar si pe site-ul oficial.

    observ că poti comanda si direct de la ei Thrustmaster | Gaming Headset Steering Wheel PS3 PS4 Xbox One Xbox 360 PC & Controllers - au sectiunea de shop. Nu am comandat asa ca nu iti garantez ca livreaza.

    Problema este ca daca il achizitionezi de afara nu stiu cum faci cu garantia, pt ca trebuie sa il trimiti in Anglia/Germania/etc.

  6. #46 SP
    Junior Member mateibarbu's Avatar
    am inteles, deci pica alcantara , banuiam eu ceva ca nu mai gasesc pe nicaieri uitandu-ma ca e stoc indisponibil peste tot, pedalele t3pa stie cineva de unde pot sa le cumpar de la noi ? sau de afara cu transport rezonabil ?
    Nu ma deranjeaza asa rau ca nu gasesc volanul cu alcantara (oricum in viitorul apropiat vreau sa imi iau volanul de f1 - o sa joc 90% f1 2016) restu jocurilor nu prea ma pasioneaza inafara de putin project cars si driveclub ocazional.

    ---------- Post added 23-08-2016 at 14:54 ----------

    am comandat deja ... t300rs + playseat evolution top gear , urmatoarele upgrade-uri : pedale t3pa (include si conical brake mod ???? ) + volan f1

  7. #47 SP
    Member Chazy90's Avatar
    Set-ul Alcantara mai exista la Media Galaxy Mall Vitan. Vineri tocmai am cumparat o bucata si mai era una acolo, dar pentru ca e doar una, nu o poti rezerva de pe site, ci doar sa iti incerci norocul direct in magazin.

    @mateibarbu Dar ti-am explicat asta ieri cand mi-ai scris in privat si cand osa vrei sa iti iei din addon-uri, gasesti la magazine in afara Romaniei destul de usor. De acolo am comandat si eu.

  8. #48 SP
    Junior Member mateibarbu's Avatar
    da, am inteles , a venit si volanu intre timp azi il dau "peste cap" )

  9. #49 SP
    Senior Member siemens123's Avatar
    Salutare! A jucat cineva Assetto Corsa PS4 cu volanul Thrustmaster T100??? Pe site lor e trecut ca si compatibil ptr AC PS4 ,dar vreau sa stiu o parere personala 100% inainte a de lua jocul. T100 l-am folosit pe PS4 cu succes pe Driveclub, Project Cars, The Crew, F1 2015, parca si pe Dirt. Ms.

  10. #50 SP
    Junior Member Cristi_SEK's Avatar
    Salutare

    Dupa zile intregi pierdute pe forumuri si youtube am reusit si eu in final sa ma hotarasc si sa imi achizitionez volanul potrivit. Recomand tuturor jucatorilor pasionati de simulatoare racing sa merga cu ochii inchisi si fara nici o urma de indoiala pe varianta de volan Thrustmaster T300 (Alcantara in cazul de fata gasit la Media Galaxy in mega Mall). In Romania nu stiu de ce dar majoritatea aleg si recomanda Logitech G29 ... chiar si vanzatorul imi recomanda Logitech G29 si imi spunea ca e mult mai vandut ... dar el nu le probase. Diferenta dintre logitech G29 si Thrustmaster T300 este imensa din punctul meu de vedere ... plusul de realism mergand clar spre Thrustmaster. Mentionez ca am testat ambele variante pe Assetto Corsa PS4 iar diferentele sunt majore. Pentru cei interesati pot merge in Media Galaxy Vitan ... si pot testa G29 si T300Rs. Va recomand daca bugetul va permite sa alegeti Alcantara Edition sau daca nu gasiti pe viitor sa aveti in vedere sa va achizitionati un pedalier T3PA si neaparat un PLAYSEAT daca vreti sa simtiti diferenta .
    Attached Images Attached Images 20161013_005127.jpg 20161013_073204.jpg

  11. #51 SP
    Junior Member capone0's Avatar
    Merita volanul Logitech G29 la 150 lire? Multumesc

  12. #52 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    150 de lire clar, da. Eu l-am luat cu 1200 ron si sunt multumit de el. N-as fi dat 1500, cat e pretul lui normal, dat fiind ca la 1800 si ceva iei T300 Alcantara.

  13. #53 SP
    Junior Member capone0's Avatar
    Multumesc pt raspuns. Inca o intrebare. Merita luat si schimbatorul manual? Am vazut ca se vinde separat.

  14. #54 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Eu am luat si schimbatorul. Iti da o senzatie mai mare de realism, dar inca mi se pare prea greu sa joc cu schimbator manual
    Daca nu ai si un birou sau ceva de care sa le prinzi, iti recomand suportul http://www.gtomegaracing.com/gt-omeg...ng-wheel-stand
    La acesta poti adauga si un suport pentru schimbator, dupa cum doresti.

  15. #55 SP
    Member G@by's Avatar
    GT Omega Steering Racing Driving Wheel Stand for Sony PS3, Xbox 360 and PC. works with Logitech G25 G27, Thrustmaster T500RS, TH8RS, Fanatec Porsche CSR elite Clubsport wheel and pedals.

    Ai in galeria de sub poza mare, varianta cu ambii suporti. Deci poti sa-i pui pe amandoi, daca ai ce pune.
    Eu am varianta asta si am luat-o asa, ca sa fie, ca nu se stie.
    In zilele noastre cam in toate cursele de masini, se folosesc padelele sau cutia semiautomata. Mai merita vreo discutie despre schimbator manual, daca esti un impatimit Formula 1 ?
    Deci, daca vrei realism contemporan, cam asta e situatia. Ai "boala" pe nu stiu ce masina de epoca, atunci e alta poveste. Sau in NASCAR, ca acolo inca se mai pastreaza "manuala", dar si schimba aia vitezele din an in Paste.
    Eu marturisesc ca la un alt volan, foloseam schimbatorul pentru altceva. Il aveam configurat ca frana de mana. Pe mine in rally ma ajuta mult varianta asta. In rest, nu prea imi place sa mestec in mamaliga.
    Poate si de asta, din 3 masini, am doua automate.
    Si or sa fie 3 din 3...
    Deci, in final, degeaba intrebi, ca tot tu trebuie sa hotarasti ce vrei, cum vrei.
    Iti configurezi totul, dupa pofta inimii TALE.
    Bafta.

  16. #56 SP
    Junior Member capone0's Avatar
    Multumesc pentru raspunsuri. Pana la urma l-am luat , mai ales ca trebuit sa platesc numai 10 lire diferenta pentru oferta care o aveau acum in magazin.

  17. #57 SP
    Junior Member cRsRO's Avatar
    Ce racing games va jucati?
    Poate punem de o cursa

  18. #58 SP
    Junior Member capone0's Avatar
    F1 2016 si Project cars.

  19. #59 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    De vreo 10 zile am trecut si eu in tabara Thrustmaster, cu un T300 RS Alcantara + pedale T3pa, dupa ce, vreme de cativa ani, am avut un Logitech G27, inclusiv pe PS4 .(am descris in alt post cum functiona). Nu am fost tentat sa raman pe Logitech pt ca nu am vrut sa dau bani in plus pt G29, fiind 90% identic cu ce am avut.

    Sunt foarte multumit de calitatea FFB-ului la noul volan si de senzatia tactila pe care o da materialul care il imbraca. Totodată imi place ca volanul are diametrul mai mare decat unul obisnuit si padelele sunt foarte bune. Singurul minus il consider pedalele, care sunt sub Logitech (G27-G29) din punct de vedere al calitatii materialelor si feedback-ului la apasare. (stiu ca exista si varianta Pro la pedalele astea, dar sunt extra )
    Acum ma gandesc sa achizitionez si schimbatorul t8ha, imi lipseste schimbatul manual, caut oferte.

    Ce nu am gasit pe niciun site este un changelog la fiecare versiune de firmware. Sa vedem ce se modifica la fiecare update.

    Am testat pana acum doar Assetto Corsa pe PS4, nu am simtit nevoia sa mai joc si altceva, mai ales ca au bagat si Porsche pack I.

    Cine mai joaca Assetto Corsa pe PS4 puteti sa dati add: cosminbadro sa ne gasim. Deocamdata e mai greu sa ne gasim online dar au promis producatorii ca rezolva problema.

  20. #60 SP
    Junior Member laur.goe's Avatar
    salut, colegi! as putea sa conectez si alt volan la gran turismo sport inafara de cele care le are el in meniu<thrustmaster si logitech>?? si sa fie si functional?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Similar Threads

  1. Vand Volan Thrustmaster & Accesorii Volan XBOX ONE/PC By drik in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 0 Last Post: 23-10-2019, 18:57
  2. Vand volan Logitech G29 pt PS4/PS3 - Iasi By kukenstein in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 0 Last Post: 12-11-2018, 03:52
  3. Vand volan gaming thrustmaster t150 ps4/ps3/pc By borex in forum Bazar Sony: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 17-06-2018, 00:14
  4. Cumpar volan ps4 By Nickolas in forum Bazar Sony: Console & Accesorii
    Replies: 4 Last Post: 25-09-2017, 16:11
  5. Volan PS4 By Detox in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 5 Last Post: 09-10-2014, 02:39

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts