Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 25 of 31 FirstFirst ... 15 23 24 25 26 27 ... LastLast
Results 481 to 500 of 603

Thread: Horizon Zero Dawn

  1. #481 SP
    Member Hider141's Avatar
    Coincidenta sau nu, si eu am terminat tot ieri jocul. Nu am avut timp sa-l joc 100%, lipsind cateva quest-uri secundare, dar si mie mi-a placut cel putin la fel de mult ca Witcher3 (in special povestea jocului).
    De-abia astept sa apara si DLC-ul, sa-l joc si pe asta. Dar pana atunci apare Uncharted The lost Legacy, asa ca am cu ce sa-mi ocup timpul liber.

  2. #482 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Intr-un tarziu l-am jucat si eu, ma simt putin dezamagit. Nu inteleg cum de nu au gasit buget pentru niste scenaristi mai rasariti; povestea jocului e o gluma proasta. Nu are nici un plot filosofic si inteligent precum Nier Automata (care a avut un buget mult mai mic), nici o dezvoltare naturala si umana a personajelor ca Uncharted, nici o atmosfera captivanta precum Witcher 3.

    Dupa primele ore, Horizon si-a aratat adevarata fata: o grafica superba si un combat antrenant, aruncate intr-o carcasa goala si ieftina. Ca sa citez un robot intelept din Automata (sau pe Sarte, depinde de cata filosofie a digerat cititorul comentariului ): existenta precede esenta. Iar Horizon nu are esenta, din pacate.

  3. #483 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    L-ai terminat?

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  4. #484 SP
    Member Hider141's Avatar
    Repet si eu intrebarea colegului: l-ai terminat?
    In cateva ore nu ai cum sa-ti dai seama de povestea jocului, si nici nu poti vedea cum se dezvolta personajele si relatiile intre ele. De-abia de pe la jumatatea jocului incepi sa primesti niste raspunsuri despre ce s-a intamplat in trecut, si de-abia pe la sfarsit vezi in sfarsit povestea de ansamblu, exact asa cum s-a intamplat.

    La Uncharted 4 e altfel fiindca se intinde pe 12-15 ore, nu 45-50 cat e la Horizon Zero Dawn. Acolo trebuie concentrata povestea, si de asta ti se pune totul in fata mult mai rapid.

  5. #485 SP
    Member ro_explorer's Avatar
    Eu nu sunt chiar 100% de acord cu de a spus colegul Espiritus dar în mare parte are dreptate. Nici eu nu am rezonat complet cu HZD și mi s-a părut în urma Uncharted și Witcher 3 dpdv al unor chestii (și mi s-a sărit și mie în cap când am afirmat asta).
    Asta e, păreri diverse, un joc fain per total, dar nu cel mai cel cum l-au descris alții.

  6. #486 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Aproape l-am terminat, probabil azi e gata, dar ma indoiesc ca daca pana acum personajele mi s-au parut lipsite de suflet, totul se va schimba cu un ending. Don't get me wrong, plotul e interesant, ceea ce lasa de dorit e modul in care se realizeaza povestea. Nu cred ca asta se schimba pe final, nu ar avea sens, dar sper sa fie adevarat.

  7. #487 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Horizon Zero Dawn: Complete Edition Announced - IGN

    Oare salvarile din jocul de baza sunt compatibile cu Complete Edition?

  8. #488 SP
    Member ro_explorer's Avatar
    Evident ca da. Dar dacă ai deja jocul ce sens är avea sa îl mai cumperi încă o dată? Complete edition e doar un combo. Eu am sa iau frozen wilds și gata. Sper sa completeze povestea pe care au lăsat-o în aer la jocul inițial.

  9. #489 SP
    495
    Member 495's Avatar

  10. #490 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Au adaugat trofee pentru DLC.

    ---------- Post added 31-10-2017 at 04:46 ----------


  11. #491 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

  12. #492 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

  13. #493 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    S-a lansat DLC-ul? Stiti cat costa?

  14. #494 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Da, s-a lansat azi. 90 de lei, aveai 10% reducere la precomanda daca erai abonat PS Plus.

  15. #495 SP
    Member ro_explorer's Avatar
    Wtf is wrong with these guys?
    De ce naiba dlc-ul nu e o continuare a povestii? E doar încă o bucățică de harta cu încă niște extra quest-uri... Eu vreau sa vad continuarea, nu side-stories....

    Oricum, e interesant, dar nu chiar ceea ce așteptam.

  16. #496 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    O sa vezi, in Horizon 2

  17. #497 SP
    Member ro_explorer's Avatar
    Care o sa se vanda la 60 euro ...

  18. #498 SP
    Member Hider141's Avatar
    Asta e in prezent pretul titlurilor AAA, si din pacate sunt mult prea putine jocurile care ofera cel putin 45-50 de ore de gameplay (sau chiar peste 100 in cazul Witcher 3, la care s-au adaugat cele 2 DLC-uri) pentru completarea questline-ului principal si al quest-urilor secundare.

    Eu voi fi perfect multumit daca va fi macar la fel de bun ca H:ZD 1.

  19. #499 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Dezamagitor ce spui tu @ro_explorer, si eu ma asteptam la o continuare a povestii...

    Well, cu toate astea o sa-l iau. Mi-a placut foarte mult jocul. Sper sa avem parte totusi si de un Horizon2 cu o continuare a povestii, primul s-a terminat cam...ciudat pentru mine.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #500 SP
    Member Mishy's Avatar
    Quote Originally Posted by ro_explorer View Post
    Wtf is wrong with these guys?
    De ce naiba dlc-ul nu e o continuare a povestii? E doar încă o bucățică de harta cu încă niște extra quest-uri... Eu vreau sa vad continuarea, nu side-stories....

    Oricum, e interesant, dar nu chiar ceea ce așteptam.
    Mi se pare putin ciudata postarea ta. Nu ai mai jucat nimic in ultimii ani, nu sti cum functioneaza DLC-urile?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 25 of 31 FirstFirst ... 15 23 24 25 26 27 ... LastLast

Similar Threads

  1. Until Dawn By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 314 Last Post: 01-02-2024, 21:19
  2. Replies: 0 Last Post: 16-06-2015, 06:14
  3. Agarest Senki Zero: Dawn of War Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 0 Last Post: 22-08-2010, 12:56
  4. Nuclear Dawn Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 0 Last Post: 18-12-2009, 05:41
  5. Dawn of Discovery Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 0 Last Post: 30-05-2009, 09:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts