+ Reply to Thread
Page 25 of 25 FirstFirst ... 15 23 24 25
Results 481 to 489 of 489

Thread: Horizon Zero Dawn

1. #481 SP
    Member Hider141's Avatar
    Coincidenta sau nu, si eu am terminat tot ieri jocul. Nu am avut timp sa-l joc 100%, lipsind cateva quest-uri secundare, dar si mie mi-a placut cel putin la fel de mult ca Witcher3 (in special povestea jocului).
    De-abia astept sa apara si DLC-ul, sa-l joc si pe asta. Dar pana atunci apare Uncharted The lost Legacy, asa ca am cu ce sa-mi ocup timpul liber.

2. #482 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Intr-un tarziu l-am jucat si eu, ma simt putin dezamagit. Nu inteleg cum de nu au gasit buget pentru niste scenaristi mai rasariti; povestea jocului e o gluma proasta. Nu are nici un plot filosofic si inteligent precum Nier Automata (care a avut un buget mult mai mic), nici o dezvoltare naturala si umana a personajelor ca Uncharted, nici o atmosfera captivanta precum Witcher 3.

Dupa primele ore, Horizon si-a aratat adevarata fata: o grafica superba si un combat antrenant, aruncate intr-o carcasa goala si ieftina. Ca sa citez un robot intelept din Automata (sau pe Sarte, depinde de cata filosofie a digerat cititorul comentariului ): existenta precede esenta. Iar Horizon nu are esenta, din pacate.

3. #483 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    L-ai terminat?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

4. #484 SP
    Member Hider141's Avatar
    Repet si eu intrebarea colegului: l-ai terminat?
    In cateva ore nu ai cum sa-ti dai seama de povestea jocului, si nici nu poti vedea cum se dezvolta personajele si relatiile intre ele. De-abia de pe la jumatatea jocului incepi sa primesti niste raspunsuri despre ce s-a intamplat in trecut, si de-abia pe la sfarsit vezi in sfarsit povestea de ansamblu, exact asa cum s-a intamplat.

La Uncharted 4 e altfel fiindca se intinde pe 12-15 ore, nu 45-50 cat e la Horizon Zero Dawn. Acolo trebuie concentrata povestea, si de asta ti se pune totul in fata mult mai rapid.

5. #485 SP
    Member ro_explorer's Avatar
    Eu nu sunt chiar 100% de acord cu de a spus colegul Espiritus dar în mare parte are dreptate. Nici eu nu am rezonat complet cu HZD și mi s-a părut în urma Uncharted și Witcher 3 dpdv al unor chestii (și mi s-a sărit și mie în cap când am afirmat asta).
    Asta e, păreri diverse, un joc fain per total, dar nu cel mai cel cum l-au descris alții.

6. #486 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Aproape l-am terminat, probabil azi e gata, dar ma indoiesc ca daca pana acum personajele mi s-au parut lipsite de suflet, totul se va schimba cu un ending. Don't get me wrong, plotul e interesant, ceea ce lasa de dorit e modul in care se realizeaza povestea. Nu cred ca asta se schimba pe final, nu ar avea sens, dar sper sa fie adevarat.

7. #487 SP
    Member dark18's Avatar
    Horizon Zero Dawn: Complete Edition Announced - IGN

Oare salvarile din jocul de baza sunt compatibile cu Complete Edition?

8. #488 SP
    Member ro_explorer's Avatar
    Evident ca da. Dar dacă ai deja jocul ce sens är avea sa îl mai cumperi încă o dată? Complete edition e doar un combo. Eu am sa iau frozen wilds și gata. Sper sa completeze povestea pe care au lăsat-o în aer la jocul inițial.

9. #489 SP
    495
    patrunouacinci 495's Avatar

+ Reply to Thread
Page 25 of 25 FirstFirst ... 15 23 24 25