Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Ati avut probleme cu PS4 pana acum??

Voters
116. You may not vote on this poll
  • Nu, totul este ok si merge perfect din prima zi

    89 76.72%
  • Am avut probleme, s-au rezolvat la garantie

    8 6.90%
  • Da, iar acum nu mai merge deloc

    2 1.72%
  • Am avut mai multe probleme, dar s-au rezolvat

    6 5.17%
  • Inca nu am probleme, consola insa e galagioasa si se incalzeste mereu

    11 9.48%
Page 5 of 57 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 15 55 ... LastLast
Results 81 to 100 of 1123

Thread: Rata defectiunilor - PS4

  1. #81 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    E normal , majoritatea jocurilor sunt cross gen si nu au avut prea mult timp developerii sa le optimizeze la perfectie.

  2. #82 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Quote Originally Posted by m.bogdan View Post
    am si eu o problema cu consola ps4 .... in timp ce joc..la unele scene se sacadeaza imaginea..ce e drept usor..dar totusi ma enerveaza lucrul asta.
    CREd ca nu e consola de vina ,mie cel putin imi merge f bine si am sesiuni si de cate 12 h (au mai luat astia o data lumina in timp ce ma jucam dar am avut noroc ca nu sa mai corupt vreo salvare ca sa o restartez,probabil mai exista si alte variante prin care nu mai pierzi salvarile dar nu le stiu iar cu stik-ul nu mia mers cum spuneau astia pe psn)

  3. #83 SP
    Junior Member m.bogdan's Avatar
    mi se intampla la toate jocurile pe care le am... la fifa 14 ,cod ghost si kilezone.

    ---------- Post added 14-01-2014 at 20:35 ----------

    când mi-a venit consola ...si am instalat kilezon...mergea totul bine si frumos,la o saptamana mi-am comandat si fifa 14. Dupa ce l-am instalat fifa 14 am inceput sa am probleme când jucam kilezon....parca la scenele din joc in care ar solicita mai mult placa video...de ex in scenele in care ploua..sau este cetata si aceeasi problema o am si in call of duty ghost.

  4. #84 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    poate nu ti corect consola, adica ti se incinge mai mult decat trebuie.

  5. #85 SP
    Junior Member m.bogdan's Avatar
    de fapt se incalzeste foarte putin la cooler. l-am tinut si pe vertica si pe orizontala..chiar nu imi dau seama ce are

  6. #86 SP
    Member the_fool2k's Avatar
    Cooler-ul se invarte ? Ar trebui totusi sa il auzi, nu este chiar atat de silentios.

  7. #87 SP
    Junior Member m.bogdan's Avatar
    da cooler-ul se invarte.. se incalzeste putin in spate...cum e si normal sa se incalzeasca..dar tot nu imi dau seama din ce cauza se sacadeaza

  8. #88 SP
    Member the_fool2k's Avatar
    Esti sigur ca nu downloadezi nimic in background ? Eu am observat ca atunci cand downloadam jocuri si aveam puse mai multe in acelasi timp, parca se misca mai greu prin meniuri... poate e HDD folosit intens ?!?

  9. #89 SP
    Junior Member m.bogdan's Avatar
    la asta ma gândeam si eu ca ar fi o problema din hdd...când aveam un singur joc instalat adica kilezone..se misca bine..fara nici o problema..si exact dupa ce am instalat fifa au inceput problemele.

  10. #90 SP
    Member the_fool2k's Avatar
    Quote Originally Posted by m.bogdan View Post
    la asta ma gândeam si eu ca ar fi o problema din hdd...când aveam un singur joc instalat adica kilezone..se misca bine..fara nici o problema..si exact dupa ce am instalat fifa au inceput problemele.
    1. Dezinstaleaza FIFA si vezi daca merge mai bine.
    2. Deconecteaza consola de la internet si joaca-te. Vezi daca merge mai bine.
    3. Am citit articolul asta... Nu stiu daca merita sa incerci ce prezinta acolo, deoarece eu nu am testat optiunea si nu stiu care este rezultatul, dar in ultima instanta si daca problema este chiar atat de grava, incat nu te poti juca, incearca si asta (fa un backup la salvari inainte de toate) [PS4] Rebuild Databa - Forums - Battlelog / Battlefield 3

  11. #91 SP
    Junior Member m.bogdan's Avatar
    ok multumesc pentru sfaturi..o sa incerc

  12. #92 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Si daca tot merge prost in continuare, poti sa optezi pentru un HDD de 7200 RPM sau un SSHD. Ocazie cu care ai si mai mult spatiu si se va misca si totul mai decent (cel oficial fiind unul lent de 5400 RPM).

    Uite ce folosesc eu ca SSHD (de 1TB) si merge perfect: Hard Disk Laptop Seagate THIN SSHD ST1000LM014, 1TB, 5400rpm, 64MB, SATA 3.

    Si uite si o solutie de 7200 RPM (de 750GB): Hard Disk Drive Laptop WESTERN DIGITAL WD7500BPKX, 750GB, 7200RPM, 16MB, SATA 3.

  13. #93 SP
    Junior Member m.bogdan's Avatar
    am incercat toate metodele ...tot asa se misca in timpul jocului, probabil consola nu ajunge la numarul de cadre pe secunda cerut de joc..si din motivul asta scadeaza

  14. #94 SP
    Member the_fool2k's Avatar
    Ok, incearca si urmatoarele solutii extreme:
    1. Formatare si reinitializare sistem cu backup la salvati prealabil
    2. Schimbare hdd... Macar de test. Poti folosi un hdd de laptop pe sata sau hdd de la ps3 ( presupune formatare hdd).

    Nu mi se pare normal sa ai frame drop in mod constant. Trimite consola la garantie in ultimă instanță

  15. #95 SP
    Junior Member m.bogdan's Avatar
    am formatat am reintializat...pana la urma o sa il duc la garantie

  16. #96 SP
    Member CataPuscas's Avatar
    Intr-adevar se poate cateodata sa apara cate un framerate drop, dar nu constant. La COD citisem ca exista ceva problema cu framerate-ul pentru ca pe PS4 merge la mai mult de 60 fps si de aceea are probleme.

  17. #97 SP
    Junior Member m.bogdan's Avatar
    da..dar mie imi face probleme si la kilezone si la fifa...dar la fifa sunt mai mici...in timpul,meciului ca nu face deloc, doar când prezinta echipele..

  18. #98 SP
    Member Ionutz83's Avatar
    Fa un video sau ceva sa vedem, ca poate e ceva ce face la toti si care ar putea fi normal.

  19. #99 SP
    Junior Member m.bogdan's Avatar
    ar fi posibil ca daca imi schimb hdd cel cu 7200 rpm sa se miste mai bine in joc fara nici un fel de lantenta in timp ce joc?

  20. #100 SP
    Member the_fool2k's Avatar
    Cu siguranță cu hdd de 7200 vei avea timpi de încărcare mai rapizi, insa daca ai facut testele recomandate anterior, cel mai probabil scădere de frame rate nu este cauzată de hdd.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 57 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 15 55 ... LastLast

Similar Threads

  1. Rata defectiunilor - Xbox One By AndRewqp in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 140 Last Post: 31-01-2017, 19:33
  2. Rata defectiunilor - Wii U By MonkY in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 6 Last Post: 05-01-2014, 22:46
  3. Zelda Wii ar putea rata anul 2010 By erik95 in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 18-11-2009, 22:46

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts