Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 28 of 83 FirstFirst ... 18 26 27 28 29 30 38 78 ... LastLast
Results 541 to 560 of 1659

Thread: Clubul Xbox One X

  1. #541 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    90% sigur s-au referit la capacitatea de stocare atunci cand au zis "starting from". As fi surprins sa vad variante cu SSD, dar probabil SSHD vor avea in line-up. Nu vor scoate player-ul UHD sau 1-2 teraflops la varianta de 499$

  2. #542 SP
    Member GoroMare's Avatar
    La 499 cum spui tu Tudyniuz și la ceva mai mult poate scot varianta de Dev la vânzare , cea cu SSD și 24 Gb

  3. #543 SP
    Member florindragos21's Avatar
    Deci, cel mai probabil, imaginile din acel joc de curse (din prezentarile lui "scorpio") erau din FM7

  4. #544 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Consola nu e scumpa la ce ofera, mai rau e daca vrei sa iti iei un TV 4K bun, pe mine m-a costat 1000 de euro.
    Sincer sunt un pic dezamagit de PS4 Pro, as fi vrut sa fie ca One X, mai scumpa dar mult mai performanta + player 4K + backwards compatibility.

    One X e cea mai performanta si completa consola.

  5. #545 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Sigur iti putea da si ps pro acelasi lucru daca mai asteptau 1 an pt tehnologia din scorpio la un pret ok, totusi in scorpio ( one x ) vine tot un jaguar custom + custom pe restul , cel mai misto lucru din one x este sistemul de racire si nu in ultimul rand pretul, totusi din punctul meu de vedere au pierdut trenul.

  6. #546 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Pe mine ma oftica altceva. Faptul ca jocurile multi-platform vor rula la fel si pe Xbox X si pe PS4 Pro, desi intre cele doua exista o diferenta de aproximativ 40 % in favoarea Xbox X. Deja mai multi producatori de jocuri au anuntat ca va fi paritate intre cele doua console, pe segmentul jocurilor multi-platform, atat la rezolutiile oferite cat si la numarul de frame pe secunda. Eu as fi fost incantat sa cumpar si aceasta consola (un PS4 Pro e pe drum) pentru a avea cea mai buna experienta in jocurile multi-platform. Asa, daca cele de Xbox X vor rula la fel ca cele de PS4 Pro, ce rost mai are cumpararea acestei console? Pacat de hardware-ul potent de sub capota si calitatea foarte buna a consolei, daca nu ai si ceva exclusive care sa te convinga s-o cumperi, fiindca pentru mine exclusive inseamna si altceva decat Forza, Gears Of War sau Halo. Cat mi-ar place mie blu-ray-ul 4k UHD (sper sa fie inclus in versiunea de 499 $ fiindca exista si in Xbox One slim), consola o cumperi mai mult pentru gaming.
    Nu am niciun dubiu privind calitatea consolei, superioritatea hardware-ului acesteia, dar vreau jocuri care s-o puna in valoare, nu 4k cu 30 fps, cum au anuntat producatorii jocului Need For Speed Payback.

  7. #547 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    WTF ? CUm sa fie asa ? Adica daca un joc pe PS4 Pro merge la 2k cu upscalling si 30fps, pe X1X il vor face la fel, pentru paritate, desi X1X duce 4K real cu 60fps ?!?!

    Dar jocurile care pe PS4 mergeau cu 1080p si pe X1 merg doar cu 900p, de ce nu sunt trase in jos si pe PS4 la 900p ?

    Ai vreun articol care sa sustina ce afirmi ?

  8. #548 SP
    495
    Member 495's Avatar
    vorbesti de parca nu ai avea deja un xbox si un ps4.

    cred ca e vorba doar de framerate. puterea va fi folosita exclusiv pt grafica. fara margini zimtate, un draw distance mai bun, loading mai rapid etc. cel putin asta sper, ar fi urat sa traga jocurile in jos pe xbox one x ca pro-u nu poate la fel. dpdv grafic, nu al fps.

    30 fps vs 60 fps pt unii e diferenta mult prea mare si de asta nu vor face ei jocuri special pt xbox one x. ca daca nu interesa pe nimeni, cum sunt eu de exemplu, toate jocurile ar fi mers cu 60 fps in detrimentul unor optiuni grafice pe off sau high in loc de ultra.

  9. #549 SP
    Member AndreiRobert6's Avatar
    Quote Originally Posted by chris diaz View Post
    Pe mine ma oftica altceva. Faptul ca jocurile multi-platform vor rula la fel si pe Xbox X si pe PS4 Pro, desi intre cele doua exista o diferenta de aproximativ 40 % in favoarea Xbox X. Deja mai multi producatori de jocuri au anuntat ca va fi paritate intre cele doua console, pe segmentul jocurilor multi-platform, atat la rezolutiile oferite cat si la numarul de frame pe secunda. Eu as fi fost incantat sa cumpar si aceasta consola (un PS4 Pro e pe drum) pentru a avea cea mai buna experienta in jocurile multi-platform. Asa, daca cele de Xbox X vor rula la fel ca cele de PS4 Pro, ce rost mai are cumpararea acestei console? Pacat de hardware-ul potent de sub capota si calitatea foarte buna a consolei, daca nu ai si ceva exclusive care sa te convinga s-o cumperi, fiindca pentru mine exclusive inseamna si altceva decat Forza, Gears Of War sau Halo. Cat mi-ar place mie blu-ray-ul 4k UHD (sper sa fie inclus in versiunea de 499 $ fiindca exista si in Xbox One slim), consola o cumperi mai mult pentru gaming.
    Nu am niciun dubiu privind calitatea consolei, superioritatea hardware-ului acesteia, dar vreau jocuri care s-o puna in valoare, nu 4k cu 30 fps, cum au anuntat producatorii jocului Need For Speed Payback.
    Nu neaparat.Chestia asta cu paritatea o face bungie cu destiny 2 ca au un deal cu ps fas si nu trebuie sa arate neputinta pro ului.

  10. #550 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Si Need For Speed Payback va fi jucat pe ambele console la 4k cu 30 fps.
    @Razvan, ia si cauta pe net sunt cateva articole, mi-e lene sa le mai caut eu la ora asta.

    https://www.destructoid.com/need-for...x-441888.phtml

  11. #551 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Need For Speed Payback e o mizerie, mai joaca cineva franciza asta? Mai ales cand ai Forza Horizon, Motorsport, Assetto Corsa, Project Cars, Dirt Rally, The Crew etc.

  12. #552 SP
    Member AndreiRobert6's Avatar
    Bai daca mai aflu 2-3 vesti ca astea imi arunc ps ul pe geam si ii dau si foc.SI NU GLUMESC

  13. #553 SP
    Junior Member Khaos's Avatar
    ARK: Survival Evolved va rula 1080p 60 fps pe Xbox One X si 1080p 30 fps pe PS4 Pro.
    ARK Dev: XB1X Is Like a PC with GTX 1070 & 16GB RAM; Game Runs at 1080P@60 while PS4 Pro Is 1080P@30

  14. #554 SP
    Member chris diaz's Avatar


    L.E. : http://wccftech.com/spencer-xb1x-powerful-wide-margin/


    "Spencer: Xbox One X Most Powerful Console By Wide Margin; We Don’t Hold Back Content from Other Platforms"


    Sa dea Domnul sa fie asa, Phil Spencer.

  15. #555 SP
    Member AndreiRobert6's Avatar
    Am vazut acum pe yt ca se intreaba youtubarii de ce pe o consola trebuie grafica buna,de parca nu au trecut de pe x1 pe ps4 "doar ca se vede mai bine"

  16. #556 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Crede cineva dintre dvs. ca dupa lansarea Xbox X, Sony va scadea pretul la PS4 Pro? Eu asa cred ca se va intampla, iar ulterior, cateva luni mai tarziu, maxim un an, xbox x va ajunge si el la pretul de 400 $.

  17. #557 SP
    Member Kratos666's Avatar
    ^Vezi daca te-ai grabit...o sa fie pro-ul la sfarsitu anului inre 1200-1500 lei (pai la altex erau resigilate cu 1500 luna trecuta) si cu xbox x ai dreptate o sa ii scada repede pretu.

  18. #558 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Quote Originally Posted by AndreiRobert6 View Post
    Am vazut acum pe yt ca se intreaba youtubarii de ce pe o consola trebuie grafica buna,de parca nu au trecut de pe x1 pe ps4 "doar ca se vede mai bine"
    asa-i lumea ipocrita.. sau sunt prea acri strugurii.. daca nu le trebuie , atunci sa ramana pe ps4 vanila + xbox one prima varianta.. sunt mega ok pt ce le trebuie lor...

    sa speram ca o sa-si revina cu acest one X si ca xbox 2 o sa fie mai ciumeg (incluzand aici si alte exclusive, nu doar cele arhicunoscute si arhireciclate ce mie unul nu-mi transmit nimic ) batand prin hardware si jocuri ps5-ul si atunci poate o sa revin la ei, acum mai astept putin in barca cealalta.

    treaba cu paritate intre one x si PRO nu pot sa o inteleg , o inteleg doar daca le e lene astora sa optimizeze separat , altfel .. e nedreapta decizia.

  19. #559 SP
    Member chris diaz's Avatar
    @kratos666 >Nu regret achizitia unui PS4 Pro, iar pe principiul de-a astepta inca 6 luni ca sa-i scada pretul cu 300 lei, crede-ma, prefer sa-l folosesc din plin in alea 6 luni. Cat priveste resigilatele, nu ma intereseaza. Totusi e topic de xbox x, eu faceam o comparatie a reducerii preturilor celor 2 console treptat, intai PS4 Pro prin Decembrie-Ianuarie 2017, ulterior si Xbox X prin Iulie-Decembrie 2018.

    @poyut> Asta cu barca este relativa, un pasionat de gaming ar trebui sa le aibe pe ambele. Ca o parere personala in 4k va fi paritate in ce priveste numarul de fps in jocurile multi-platform, iar aici cred ca 30 fps va fi baza, ramane de vazut in 1080p cum va fi. Doar ceva exclusive, unde devii nu lucreaza pentru mai multe platforme, sa aduca 4k cu 60 fps.

  20. #560 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    la cum merg lucrurile , cel mai bine este daca vrei mai bun sa prinzi trenul de la inceput , altfel vin variante noi si tot timpul nu apuci sa te bucuri de tot ciclul de viata al One X sa zicem.. daca il iei la sfarsit de cariera , urmand xbox 2 .. ce rost mai are avand in vedere ca acum un ciclu dureaza 2-3 ani.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 28 of 83 FirstFirst ... 18 26 27 28 29 30 38 78 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  3. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts