Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 7 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast
Results 21 to 40 of 134

Thread: Forza Horizon 3

  1. #21 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Il gasiti si in sectiunea de Demos din store

    Mda...nu sunt extra incantat de el. Parca a ajuns mai arcade decat inainte dpdv al controlului. Iar harta este incredibil de mica. Nu stiu, eu tot compar, indirect, cu harta lui The Crew si ma tot astept sa vad ceva macar pe sfert ca marime si astia vin cu 5 stradute, comparativ.

    iar grafic e ok, unele texturi sunt la rezolutie mare si clare, totul este suprasaturat ca sa-ti ia ochii si cam atat. Nush...

    Eram mai entuziasmat cand l-au anuntat. Poate-l iau la o reducere...

  2. #22 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Mie unuia mi-a aparut direct in Store-ul de pe consola. Nu stiu inca cat de bine arata, are peste 18 Gb si inca se descarca .

    L.E.: shoot! Nu vazusem postarea lui razvanrazy! Ma astept sa fie destul de configurabil, intocmai ca si 2-ul. Sigur, n-o sa fie simulator niciodata, nici nu cred c-ar fi spre binele jocului, insa se comporta foarte realistic considerand ca-i un fel de Motorstorm open-world.

  3. #23 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Mie-mi place. Arata bine, se misca bine, plus o tara noua si masini noi. Nu pot cere mai mult.
    Horizon nu a fost si nici nu va fi un simulator, e un arcade for fun, chiar atmosfera jocului e axata pe distractie: festival, muzica, masini, o tara calduroasa si colorata. Cine doreste un simulator are la dispozitie cealalta serie Forza

    ---------- Post added 12-09-2016 at 22:59 ----------


  4. #24 SP
    Junior Member Ic3f1r3's Avatar
    Subscriu la cele de mai sus, jocul arata foarte bine, clar un upgrade fata de Horizon 2. Acuma speram sa arate asa și varianta finala. Sa nu fie doar un tech demo. Controlul clar arcade, ce era de așteptat. Harta e dublu fata de Horizon 2 ceea ce e bine. Acum așteptăm 27 septembrie. You got me horizon 3 :d

    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

  5. #25 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Vai, cum este! Ce senzatie este sa te dai cu masinutele astea pe plaja, prin padurea tropicala, sau pur si simplu pe strazi! Ce efect are condusul printr-o ploaie tropicala inundata de soare, cu curcubeie la tot pasul!

    Oh! Si, daca vrei, poti seta handling pe "simulation", TCS pe "off" si Drivatar macar pe "above average" si obtii o provocare discreta, atat ca model de driving cat si dpdv competitori.

    Sigur, paleta de culori este din nou pastelata (unii ar numi-o stridenta), iar excesul de sharpness evidentiaza ceva cam mult "zimtisorii" de pe marginea detaliilor. Dar totusi arata senzational. Maine pun foto.

  6. #26 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Razvan vezi ca nu e intreaga harta, e cam un sfert (DEMO, deh...). Iar majoritatea setarilor sunt blocate pe partea de Tune, restul le vei gasi la Garaj, la care nu ai acces in Demo. Deci asteptam varianta finala ca sa iti faci o idee despre ce si cum. Demo asta e doar sa iti ia ochii...

    LE Eurogamer review of the demo http://www.eurogamer.net/articles/20...e-for-everyone

  7. #27 SP
    Junior Member Ic3f1r3's Avatar
    Apropo la handling pe normal e cam aiurea, prea arcade zici ca ai sanie nu mașină. Am sa încerc și eu pe simulation. Apropo djleo666 tot îți vad drivatarul prin joc, asta prin toate forza.. :d

    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

  8. #28 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Cred ca va fi primul Horizon pe care il cumpar, am ramas foarte impresionat de demo. Are momente in care arata absolut fabulos si e steady as **** dpdv al framerate-ului. Au imbunatatit enorm si partea de handling a masinilor fata de primele 2 jocuri, motivul pentru care nu le-am cumparat. Singura obiectie pe care o am e ca sunetul motoarelor nu e destul de visceral si satisfacator.

  9. #29 SP
    Member Svart's Avatar
    Quote Originally Posted by Rasko View Post
    Singura obiectie pe care o am e ca sunetul motoarelor nu e destul de visceral si satisfacator.
    Scoate sunetul in boxe si da mai tare !!!!!!

    Abia astept sa aajung acasa sa ii dau o tura.

  10. #30 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by djleo666 View Post
    Razvan vezi ca nu e intreaga harta, e cam un sfert (DEMO, deh...). Iar majoritatea setarilor sunt blocate pe partea de Tune, restul le vei gasi la Garaj, la care nu ai acces in Demo. Deci asteptam varianta finala ca sa iti faci o idee despre ce si cum. Demo asta e doar sa iti ia ochii...

    LE Eurogamer review of the demo Forza Horizon 3: still the only racing game for everyone • Eurogamer.net
    Leo, daca dai pe harta si te misti pe acolo, aia nu e toata ? Lasa unde poti ajunge in demo, pentru ca nu ne lasa ei, eu ma refer la toata harta aia, ca suprafata. Pentru ca daca aia e toata, chiar daca zic ei ca e de 2 ori mai mare ca in FH2, mi se pare aiurea.

  11. #31 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by Ic3f1r3 View Post
    Apropo la handling pe normal e cam aiurea, prea arcade zici ca ai sanie nu mașină. Am sa încerc și eu pe simulation. Apropo djleo666 tot îți vad drivatarul prin joc, asta prin toate forza.. :d

    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
    Pentru ca joc??? ) Apropo vezi ca Driveatarul meu joaca destul de agresiv

    ---------- Post added 13-09-2016 at 10:26 ----------

    Quote Originally Posted by Rasko View Post
    Cred ca va fi primul Horizon pe care il cumpar, am ramas foarte impresionat de demo. Are momente in care arata absolut fabulos si e steady as **** dpdv al framerate-ului. Au imbunatatit enorm si partea de handling a masinilor fata de primele 2 jocuri, motivul pentru care nu le-am cumparat. Singura obiectie pe care o am e ca sunetul motoarelor nu e destul de visceral si satisfacator.
    Rasko te astept la o tura

  12. #32 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Fotografii, cum am promis. Nu sunt post-procesate de utilitarul din demo (nici macar nu stiu daca le poti incarca pe forzamotorsport.net), de aia nici nu au watermark. Stiu ca-i plin internetul de ele, insa macar astea nu-s procesate, ba chiar sunt downsampled, nu puteam incarca aici png-urile originale.

    Chiar, cine-i Raskoko...ov1944 ala de trebuie sa-l intrec, asa a trebuit sa fac in demo ?

    Las aici intr-ul din FH2, ma indoiesc ca vor avea ceva atat de fain, mie mi-a placut la nebunie si captureaza foarte bine, dupa parearea mea, esenta seriei.

    Ma simt din nou Acasă.

    Attached Images Attached Images 13-09-2016_00-26-45.jpg 13-09-2016_-2-.jpg 13-09-2016_00-40-50.jpg screenshot-fh-_1.jpg screenshot-fh-_2.jpg screenshot-fh-_3.jpg 13-09-2016_00-56-57.jpg

  13. #33 SP
    Member Svart's Avatar
    Misto......
    Eu oricum l-am precomandat, ce vad nu face decat sa ma bucure.

  14. #34 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Pentru jocul asta imi iau Xbox One. Am zis!

  15. #35 SP
    Junior Member Ic3f1r3's Avatar
    Eu mi-am luat Xbox one doar pt seria forza:horizon si motorsport și pot sa spun ca nu regret

    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

  16. #36 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Tre sa-i mai dau o sansa diseara si sa ma joc putin prin setari, mai ales la control. Eventual sa pierd mai mult timp sa admir peisajul, poate-mi place mai mult

    Btw, vi se pare ok controlul Jeep-urilor si al buggy-ului ? Ca mie mi s-au parut dubioase rau, ziceai ca se invart pe un ax central in curbe.


  17. #37 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    God damit, e singura serie care imi lipseste (si aici includ toate jocurile Forza, si arcade si mai sim) si as vrea sa o joc, but no Xbox, Have fun guys! arata misto jocul

  18. #38 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Btw, vi se pare ok controlul Jeep-urilor si al buggy-ului ? Ca mie mi s-au parut dubioase rau, ziceai ca se invart pe un ax central in curbe.
    Cu Jeep inca n-am jucat, e destul de lung demo-ul si de fiecare data o iau de la inceput . Cu buggy-ul mi se pare chiar acurat ce se intampla. Sa incerc sa ghicesc: faza cu axul central, aluncand ca si cum ai fi intr-o barca pe gheata, se intampla pe pamant/ noroi, nu pe asfalt, asa-i? Apoi, cand se intampla asta, eu cred ca ai undeva intre 100 si 120 de km/h, pedal-to-the-metal, corect? Ideea este ca in realitate ti s-ar intampla asta cu masini mult mai cuminti la viteza asta, cu conditia sa fii pe suprafata justa si cu tractiune pe spate. Ideea este ca aderenta rotilor din fata este mult mai mica fata de forta cu care sunt impinse pe o anumita directie, astfel incat nu doar ca nu poti modifica directia asa cum te-ai astepta, insa vor aluneca si pe alte axe, de unde derapajul lateral. Adauga la asta o suprafata fara aderenta si o putere grosolana si iese chestia aia.

    Incearca sa dozezi din accelerator exact cat trebuie pentru a ramane pe traiectorie, e mult mai greu insa si vei fi mai lent decat te-ai astepta. Try "simulation", also .

  19. #39 SP
    Member Popae36's Avatar
    Este excelent! exact la ce ma asteptam,si eu mi am cumparat one tot dupa ce am jucat forza h1 pe 360,Bravo Playground Games!!!

  20. #40 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Pentru asta si Gears îmi iau sigur Scorpio

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 7 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast

Similar Threads

  1. Forza Horizon 2 By raptorscream in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 190 Last Post: 28-07-2016, 21:15
  2. Forza Horizon By sexbobomb91 in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 84 Last Post: 28-08-2013, 22:45

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts