Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 10 of 10

Thread: Cont de Xbox/Microsoft

  1. #1 SP
    Junior Member maryus66's Avatar

    Cont de Xbox/Microsoft

    Salut, mi-am cumpărat un Xbox One S și din ce am citit despre serviciile Live Gold, ele nu sunt disponibile în România. Așa că am încercat să îmi fac un nou cont de Microsoft pe USA, însă nu pot trece de un pas, cel în care îmi cere un număr de telefon de USA.
    Voi cum ați reușit? Cum ar fi mai bine să fac?

    Vă mulțumesc!

  2. #2 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Fa-ti pe UK cu date fictive de UK, gasesti adrese...etc cu un simplu search de Google.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #3 SP
    Junior Member maryus66's Avatar
    Și numărul de telefon?

  4. #4 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar

    Cont de Xbox/Microsoft

    Quote Originally Posted by maryus66 View Post
    Și numărul de telefon?
    Nu mai retin, dar parca eu am pus tot numar de UK, am vandut Xbox-ul cu tot cu cont si nu mai pot verifica.

    O singura problema am intalnit cu contul UK, nu am putut cumpara jocuri de Xbox360, imi spunea ca nu sunt eligibil dar, pe cele oferite gratuit la live le-am putut “cumpara”.

    Asta-i dezavantajul ca nu exista store si pe Romania.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #5 SP
    Junior Member maryus66's Avatar
    Ideea e că îmi cere un număr de telefon al respectivei țări ca să primesc un cod și să îl activez. Aș putea introduce și un număr de Ro.. Dar s-ar putea să mă bage automat pe Ro și nu pe USA.

  6. #6 SP
    Junior Member Yoarashi_42's Avatar
    LMGTFY

    Iti cauti o pagina cu numere din tara care doresti, vezi daca statusul numarului este online si il folosesti.
    Trebuie sa astepti cateva secunde, max. 5 minute, si vei primi codul tau.

    Daca nu functioneaza, foloseste alt numar, sau chiar alta pagina.

    Cu stima!

  7. #7 SP
    Junior Member maryus66's Avatar
    Cumva, am reușit să fac contul fără să îmi mai ceară numărul de telefon. Mulțumesc tuturor!

  8. #8 SP
    Member VictusG's Avatar
    Nu stiu daca e bine Uk, nu mai bine e pe USA ? totusi in uk sunt lire ceea ce face totul mai scump, eu am pe USA facut contul, poate gresesc

  9. #9 SP
    Junior Member maryus66's Avatar
    Așa am citit și eu și am reușit să fac pe US

  10. #10 SP
    Admin MonkY's Avatar
    De cand a scazut lira la un minim istoric, nu mai e chiar asa mare diferenta. Plus ca aveti mare grija, pe anumite state din America veti plati si adaos. Sunt doar cateva state care au adaos 0 pe digital stuff...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Probleme activare card USD, cont EA sports, cont pe USA By aud_is in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 13 Last Post: 18-07-2018, 13:56
  2. Replies: 3 Last Post: 31-10-2014, 12:16

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts