Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 70 of 395 FirstFirst ... 20 60 68 69 70 71 72 80 120 170 ... LastLast
Results 1,381 to 1,400 of 7884

Thread: Clubul Xbox One

  1. #1381 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Sa il fac si pe babulu sa inteleaga... excludem kinect, scadem 100-150 euro din pret (pretul unui kinect) si ramanem la 350-400 euro pretul consolei.... piata casual vrea kinect sa se maimutareasca. Era mai bine spus, de ce sa ataci hardcore gamers cu kinect bagat pe gat.

  2. #1382 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Dar de ce să scazi dacă el o să fie obligatoriu în pachet :-)?

  3. #1383 SP
    Banned haosman's Avatar
    Au avut o conferinta Ok, au prezentat multe jocuri interesante si nu a mai fost vorba despre TV dar au socato la sfarsit cu pretul si cu faptul ca nu au vorbit despre blocarea jocurilor folosite.

  4. #1384 SP
    Member killlemalll3's Avatar
    Sunt f incantat de ambele console. Batalia asta inversunata intre Sony si Microsoft nu poate face decat bine,monopolul,lipsa concurentei scoate ce este mai rau.Xbox are potential,jocuri bune pe ambele.Treaba i buna... Acum sa punem mana pe ele mai repede,asta ma preocupa

  5. #1385 SP
    Member solaru's Avatar
    Cu greu m-am abtinut saptamanile astea sa nu comentez la aberatiile unora si altora cu privire la XBOX vs PS.

    Daca ar fi sa ma iau dupa jocurile prezentate la E3, as alege XBOX ca si consola principala fara sa stau pe ganduri, motivul principal fiind ca jocurile xbox+cele multiplatforma sunt mai pe gustul meu... pe cand cele exclusive Sony (prea mult manga si JRPG) ceva mai putin. Privind strict prin prisma jocurilor prezentate si calitatea prezentarii... am fost mai multumit de ce am vazut la MS fata de ce am vazut la Sony.

    Parerea mea personala este ca decizia privind jocurile SH a fost luata pe ultima suta de metri si cred ca motivul principal este acela ca Sony nu isi permite sa mai rateze ceva (financiar vorbind). Ceea ce ma face sa ma gandesc ca "Ceva este putred in Danemarca!!!"

    Nu se poate ca totul sa fie roz la Sony si negru la MS. Sa ne intelegem, cel putin 80% din jocuri sunt multiplatforma si sunt publicate de terti, cu alte cuvinte nu se poate ca un joc EA, Ubisoft, etc sa se licentieze intr-un fel pe o consola si in alt fel pe alta. Legal vorbind, intr-o tara/spatiu geographic anume ambele se vor comporta la fel. Asta ma face sa cred ca vom mai avea parte de schimbari sau surprize. Ca sa nu mai vorbim de developeri/publisheri... care ar principalii beneficiari ai masurilor SH+DRM. Sa nu uitam ca zvonurile privind blocarea jocurilor SH se vehiculeaza de ani buni.

    Deja am vazut ca unii au declarat deja cine este castigatorul generatiei urmatoare... pfff.... parerea mea este ca nici nu a inceput lupta. Vom vedea preturi taiate, oferte speciale, etc... partea buna este ca cel putin teoretic noi am avea de castigat.

  6. #1386 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Quote Originally Posted by solaru View Post
    partea buna este ca cel putin teoretic noi am avea de castigat.
    Eu imi mananc mousepad-ul daca imi spui cum castigi tu prin faptul ca nu poti vinde sau cumpara un joc SH? Unii chiar sunteti orbi si va lasati pacaliti de un ambalaj fancy cand defapt inauntru totul e putred, serios acuma...

  7. #1387 SP
    Member eneea's Avatar
    ^Avem de castigat ca o sa se lupte in oferte...
    Daca cele doua console se lanseaza aproximativ in aceeasi perioada majoritates gamerilor nu o sa aiba bani pt ambele console, asa ca o sa se orienteze spre una dintre ele si sa-si ia 3-4 jocuri...
    Acum Sony a dat la ficat ls MS pt fazele cu DRM, SH, Aon...eu la nicio conferinta nu am uzit atattea "ovatiuni" ca la conferinta SOny cand s-au anuntat deciziile...acum urmeaza sa miste MS ceva.
    Da, asta vreau, sa se lupte gigantii pt banii nostri

  8. #1388 SP
    AkF
    Member AkF's Avatar
    O sa vorbeasca lumea de jocuri in momentul in care este inlaturata principala grija: jocurile sh, sistemul de imprumuturi. Pana atunci, nu este nimeni interesat de jocuri pentru ca nu este interesat de consola. Pentru majoritatea este factorul decisiv. Daca nu era important acest aspect, toata lumea vorbea despre ce jocuri frumoase a prezentat Ms. Din pacate pentru ei, au reusit sa ia ochii lumii doar in timpul conferintei, care mi-a placut mai mult decat cea Sony, apropo. Dupa conferinta am revenit cu picioarele pe Pamant, desi au prezentat cateva jocuri superbe. Acum depinde doar de ei sa-si taie funia din jurul gatului.

  9. #1389 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    BIG THANKS ENEEA ! Cu Caps Lock sa fie mai mare ! Toata lumea ar trebuii sa stie ca, consurenta este benefica. Ati uitat de preturile abonamentelor Romtelecom pana sa apara RDS&UPC ? Ati uitat de smartfonurile Nokia cu Simbian pana sa vina Androidul cu dula-core, quad-core ? Oare ati uitat de vremea Intel P4 maturat pe jos de Athloane ? Concurenta e buna. Nu va doriti ca M$ sau Nintendo sa dea faliment si sa ramana Sony singurii producatori de console. Punct !

  10. #1390 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by bubli-789AD View Post
    Dar de ce să scazi dacă el o să fie obligatoriu în pachet :-)?
    Citeste tot ce am scris. Si apoi, daca intelegi, explica-i si lui darkpaul.

    Quote Originally Posted by AkF View Post
    O sa vorbeasca lumea de jocuri in momentul in care este inlaturata principala grija: jocurile sh, sistemul de imprumuturi. Pana atunci, nu este nimeni interesat de jocuri pentru ca nu este interesat de consola.
    Pai atunci hai sa scriem in nenumarate posturi acelasi lucru. Sa umplem paginile cu acelasi continut in posturi. Propun inchiderea ariei de Xbox One pana cand MS va anunta ca nu blocheaza jocurile sh.

  11. #1391 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    Pai atunci hai sa scriem in nenumarate posturi acelasi lucru. Sa umplem paginile cu acelasi continut in posturi. Propun inchiderea ariei de Xbox One pana cand MS va anunta ca nu blocheaza jocurile sh.
    mie-mi convine

    ---------- Post added 11-06-2013 at 10:21 PM ----------


  12. #1392 SP
    Member temugin's Avatar
    Titlurile au fost ok la conferinta E3 din partea MS, problema ramane cea cu jocurile SH si check online impus de catre ei, pacat de Ps4 sa dea freeze pe scena live. Este jumatate cat Xone, nu o sa mai scoata alte revizii slim ca este deja din lansare super slim. La partea cu 360 au bila neagra din partea mea, cum sa faci consola old cu look-ul lui Xone ??? au aratat ceva titluri care SUNT SI la ps3 sau pc, poate 2-3 exclusive pe an, mai bine ramanea acasa nea Jusuf si ne facea tuturor un bine.

  13. #1393 SP
    Member solaru's Avatar
    [QUOTE=temugin;989127]La partea cu 360 au bila neagra din partea mea, cum sa faci consola old cu look-ul lui Xone ??? QUOTE]

    Pt o tranzitie mai usoara

  14. #1394 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    mie-mi convine

    ---------- Post added 11-06-2013 at 10:21 PM ----------



    tipu-i la fel de frustrat ca si mine..ca nu are ce face si trebuie sa ia ps4 , desi in final , tot xbox o sa isi ia..cu toate defectele ..

  15. #1395 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar

  16. #1396 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    incep sa se restranga "exclusivitatile" ...

  17. #1397 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ahahaha, cum e elpresador!

  18. #1398 SP
    Member temugin's Avatar

    Post

    Gameplay pt Ff 15 si trailer in rezolutie hd


    FINAL FANTASY XV - Battle Gameplay First Look (E3 2013) - YouTube!






    Fiind multiplatform mi e teama sa nu fie cut down din cauza la Xone, sper sa gresesc. Au cam ramas in pijamale Sony, Ms e posibil sa fi venit cu suma de bani cel putin dubla pentru acest titlu.

  19. #1399 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by solaru View Post
    pe cand cele exclusive Sony (prea mult manga si JRPG)
    manga-langa-danga tu unde te-ai uitat ?
    Killzone, Mad Max, Watch Dogs, Driveclub, Destiny, Knack, Infamous, GT6, etc. astea-s manga ?! Esti manga, sorry!
    Mocrosoft a avut calitate in prezentare ?! Pai care prezentare ca au insirat un mixaj de gameplay-uri si trailere de nu mai stiai cand s-a terminat unul si a inceput celalalt. Hai fi serios...

  20. #1400 SP
    AkF
    Member AkF's Avatar
    Mad Max, Watch Dogs si Destiny sunt multiplatform. GT 6 e exclusivitate, dar pentru PS3.

    ---------- Post added 12-06-2013 at 02:23 AM ----------

    Quote Originally Posted by temugin View Post
    Fiind multiplatform mi e teama sa nu fie cut down din cauza la Xone, sper sa gresesc. Au cam ramas in pijamale Sony, Ms e posibil sa fi venit cu suma de bani cel putin dubla pentru acest titlu.
    Iar incepi cu tampenii?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 70 of 395 FirstFirst ... 20 60 68 69 70 71 72 80 120 170 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts