Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 225 of 395 FirstFirst ... 125 175 215 223 224 225 226 227 235 275 325 ... LastLast
Results 4,481 to 4,500 of 7884

Thread: Clubul Xbox One

  1. #4481 SP
    Junior Member dode's Avatar
    Salut, intentionez sa iau Xbox One in luna decembrie, poate prind o reducere (pacat ca nu am prins la PC Garage) si as vrea sa cumpar cateva jocuri digitale din oferta MS de black friday. Desi am citit acest thread tot nu imi e clar daca iau consola, ma loghez cu contul de live (am cont facut pe US pe care il folosesc deja pe telefon cu Windows Phone) o sa imi mearga jocurile cumparate din magazinul din US. Multumesc anticipat pentru eventualele clarificari.

  2. #4482 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by dode View Post
    Salut, intentionez sa iau Xbox One in luna decembrie, poate prind o reducere (pacat ca nu am prins la PC Garage) si as vrea sa cumpar cateva jocuri digitale din oferta MS de black friday. Desi am citit acest thread tot nu imi e clar daca iau consola, ma loghez cu contul de live (am cont facut pe US pe care il folosesc deja pe telefon cu Windows Phone) o sa imi mearga jocurile cumparate din magazinul din US. Multumesc anticipat pentru eventualele clarificari.
    Da, merg fara probleme. Eu aveam jocuri de Xbox One luate cu 2 luni inainte de a avea consola. Raman in Download Querque pana te loghezi pe consola. Asa le cumperi, mergi pe Xbox.com, te loghezi cu contul de Windows Phone si cumepri cu cardul ce jocuri vrei.

  3. #4483 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    numai mie imi vine sa imi smulg parul din cap cand vad ce repede se umple hdd-ul?
    si fara jocuri digitale, ca alea ocupa si mai mult...

    stiu, solutia e hdd extern, dar totusi, la talia microsoft, sa pui 500gb (folositi efectiv pt jocuri vreo 400) pe xbone in conditiile in care un joc are 50gb, mi se pare ca e ca si cum te injura de mama!

  4. #4484 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by SirAndrew View Post
    numai mie imi vine sa imi smulg parul din cap cand vad ce repede se umple hdd-ul?
    si fara jocuri digitale, ca alea ocupa si mai mult...

    stiu, solutia e hdd extern, dar totusi, la talia microsoft, sa pui 500gb (folositi efectiv pt jocuri vreo 400) pe xbone in conditiile in care un joc are 50gb, mi se pare ca e ca si cum te injura de mama!
    Stai calm si cumparati un hdd extern ca sa beneficiezi si de extra viteza datorata USB 3.0 versus SATA II. Si la loading, si la install, in general e mai bine. In plus ti-ai putea lua varianta Call of Duty cu 1 TB. Si Sony tot 500 gb are.

    2 Tb hdd extern gasesti la vreo 300 de lei.

  5. #4485 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Sony tot atat are, dar poți sa faci upgrade fara sa pierzi garanția, sper sa lanseze cat mai multe console cu hdd se 1TB

  6. #4486 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    really? ce ma intereseaza cat are sony? urasc console wars.. si probabil ca in viitorul apropiat chiar am sa-mi iau si un ps4 asa cum am luat si ps3 si xb360...
    numai ca la acestea doua nu am fost nevoit sa sterg niciodata nimic de pe hdd, la asta ma refeream.

    cand stii ca jocurile sunt foarte mari, nu pui hdd de 500gb.
    la asta m-am referit. nu mureau daca puneau minim 1tb, era aproape insesizabil la profitul lor/consola.

  7. #4487 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Sony tot atat are, dar poți sa faci upgrade fara sa pierzi garanția, sper sa lanseze cat mai multe console cu hdd se 1TB
    Dar Dant3 esti mai avantajat cu hdd extern pe partea de viteza, uneori loading time-ul scade si cu 20 de secunde! Iar intern chiar daca ar fi standard sau ar permite upgrade nu ar aduce mare avantaj decat la nivel de capacitate, pe unii ii intereseaza si viteza de incarcare. Iar daca luam in considerare ca la Xbox One merg maxim 4 hdd-uri de maxim 4 Tb pe USB 3.0 atunci ne dam seama ca asemenea capacitate poate fi greu depasita cu hdd-uri interne.

  8. #4488 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eu ti-am răspuns la ce spui tu pe acolo, mereu încerci sa pui concurenta intr-o lumina proasta. Eu doar am adaugat ceva la ce ai spus tu. Acel loading time scade si daca iti pui un SSHD.
    @Sir Andrew încearcă sa fii totusi un Sir daca vrei soluții, am observat atitudinea ta in mai multe postari. Ma scuzați daca v-am deranjat comunitatea

  9. #4489 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    te-am deranjat cu ceva? la ce atitudine te referi?
    trebuia sa iau partea microsoft sau sony? ti-am vorbit urat? nu am fost destul de entuziasmat?

  10. #4490 SP
    Member solaru's Avatar
    mda... hdd-urile au un mare "defect": oricat de mari ar fi niciodata nu sunt de ajuns!

  11. #4491 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu man, am înțeles eu greșit, scuze

  12. #4492 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Nu deranjezi nimic Dant3 problema e ca SSHD-ul scoate un timp putin mai bun decat cel standard dar totusi mai mic decat un hdd extern din cauza interfetei antice SATA 2 (nu 3). Si un pret bun zilele astea la hdd extern 3 Tb USB 3.0 350 de lei http://www.amazon.co.uk/gp/product/B...A3P5ROKL5A1OLE

    BTW Dant3 nu am zis NIMIC RAU de Sony in post am mentionat ca si Sony PS4 tot atat are.

  13. #4493 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Lista completa aici, XboxOne si X360
    http://majornelson.com/2014/11/25/we...riday-edition/

    LE: oferta este valabila doar pt. cei care au abonament Gold? Sau nu am înțeles eu bine?

  14. #4494 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    oh... ufc cu -67%
    frumos!

  15. #4495 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by SirAndrew View Post
    oh... ufc cu -67%
    frumos!
    Si iar iti aduce asta aminte ca nu ai suficient spatiu sa-l downloadezi

  16. #4496 SP
    Banned Templier's Avatar

  17. #4497 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Game.co.uk
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1417103257528.jpg

  18. #4498 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    o intrebare rapida:
    daca iau cardul asta: Xbox Live $15 Card, Buy Xbox Live $15 Card Delivered Online
    pot sa imi cumpar acum ufc de pe us store la reducere?

  19. #4499 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Ouch:
    Takashi Sensui, head of Xbox in Japan, has resigned from the position amid dismal sales of the Xbox One in the country, Eurogamer reports.
    While neither the original Xbox or the Xbox 360 performed particularly well in Japan, the Xbox One has got off to an utterly miserable start, shifting just 38,461 units since the console launched in the country in September.

  20. #4500 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Cum a zis cineva: "Doar la vecinii unguri, pentru ca acolo se poate. La noi, băgaț mare LoL și Dota."
    Attached Images Attached Images 1782116_749185838464669_3948471864064218968_n.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts