Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 319 of 395 FirstFirst ... 219 269 309 317 318 319 320 321 329 369 ... LastLast
Results 6,361 to 6,380 of 7884

Thread: Clubul Xbox One

  1. #6361 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    aplicatia mobile de pe android e extrem de depasita. are in ea reclame la jocuri de acum 5 ani. ce fac eu este sa merg prin "beacons" direct in contul de xbox de pe website si sa vad acolo. cam la chestii din astea ma refeream cand spuneam ca Xbox-ul beneficiaza de interfete de tot rahatul cand vine vb de content-ul pus la vanzare si/sau cumparat de client.

    foarte foarte neprietenos si contra intuitiv. si OS-ul e si el pe aproape.

  2. #6362 SP
    Member blondutzu's Avatar
    depinde, pentru mine (intai am cumparat xbox apoi PS4) a fost socant sa vad carnatul ala de jocuri/aplicatii pe care nu le pot grupa in vreun fel (sau cel putin nu am gasit)sau PS store-ul care incarca imaginile/clipurile jocurilor cand vrea el.
    La xbox decat "pinuiesc" ce ma intereseaza si le am pe toate frumos pe prima pagina. Pentru settings nu trebuie sa navighez nicaieri, apas start apoi settings.

    Insa am colegi care au trecut de la PS4 la xbox si au intampinat oarecare dificultati pana s-au obisnuit. Iar aplicatia de mobile, Smartglass mai exact, este foarte folositoare. Ba chiar a primit un update recent care a mai rezolvat din probleme. Nu e perfecta, dar cel putin nu ma pune sa instalez doua aplicatii, una pentru chat si una pentru browsing precum PS.

  3. #6363 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    o sa incerc si eu smartglass-ul. vad ca e inca in beta, si eu foloseam aplicatia standard xbox care e o mizerie. jocurile pe ps4 sunt grupate toate in library
    iar in "carnatul" ala de care zici tu vei avea intotdeauna laindemana ultimele jocuri accesate. cu pin-ul din xbox poti sa si setezi ordinea fiecarei aplicatii pin-uite?

    in alta ordine de idei, mai mult decat layout-ul din os-ul consolei ma deranjeaza interfata site-ului si modul in care iti vezi jocurile acolo. la asta ma refeream si cred ca la asta se referea si Dant3

    iar la PS initial nu exitau doua aplicatii. banuiesc ca au detasat mesageria ca sa o poti accessa mai usor si independent de restul porcariilor

  4. #6364 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Man, nu are rost sa te mai agiți, dacă nu spui ceva de bine ești hater...

  5. #6365 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by raducucosmin View Post
    o sa incerc si eu smartglass-ul. vad ca e inca in beta, si eu foloseam aplicatia standard xbox care e o mizerie. jocurile pe ps4 sunt grupate toate in library
    iar in "carnatul" ala de care zici tu vei avea intotdeauna laindemana ultimele jocuri accesate. cu pin-ul din xbox poti sa si setezi ordinea fiecarei aplicatii pin-uite?

    in alta ordine de idei, mai mult decat layout-ul din os-ul consolei ma deranjeaza interfata site-ului si modul in care iti vezi jocurile acolo. la asta ma refeream si cred ca la asta se referea si Dant3

    iar la PS initial nu exitau doua aplicatii. banuiesc ca au detasat mesageria ca sa o poti accessa mai usor si independent de restul porcariilor
    Nu instala Xbox One Smartglass Beta ci aplicatia directa: Xbox din Playstore.

  6. #6366 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    aaaaa. eu aveam my xbox live. aia era aplicatia de rahat. de ce or fi avand astia 3 aplicatii simultane ma depaseste.

  7. #6367 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by raducucosmin View Post
    aaaaa. eu aveam my xbox live. aia era aplicatia de rahat. de ce or fi avand astia 3 aplicatii simultane ma depaseste.
    Nu stiu cum ai gasit Smartglass Beta, de obicei nu aparea pe Store-ul de Romania. Probabil in perioada urmatoare va ramane doar aplicatia Xbox in Store, celelalte disparand pe rand...

  8. #6368 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    pai am cautat-o ca zicea blondutzu mai sus de ea. am gasit-o cred fiindca am dns pe tel cu adresa de state

    @Dant3, asa se pare, si sincer mie nu-mi prea place modul asta de a pune problema. Critic cel putin la fel de mult si mizeriile Sony. Nu mi se pare normal sa nu acceptam ca ambele tabere au chestii de *****.

    Si ok, majoritatea or fi subiective. Dar sa nu poti vedea pretul fiecarui produs in listing-ul magazinului si sa nu poti aranja produsele dupa pret mi se pare naspa si o functie elementara a oricarui store de orice fel

  9. #6369 SP
    Junior Member iagi's Avatar
    Salut! De câteva zile nu îmi mai apare lista cu jocuri în My games & apps. Aplicațiile apar, dar jocurile nu; am intrat în toate setările dar nu am găsit nimic care să mă ajute.

  10. #6370 SP
    Member andreiaka's Avatar

    Clubul Xbox One

    Am sesizat o chestie de ceva timp nu stiu daca e problema sau nu dar când dau eject la disc începe sa se tureze zici ca-i motor de 2500cm3 , dupa 5 secunde se potolește din nou? Oare trebuie sa i schimb uleiul ??


    Sent from Xbox Dashboard

  11. #6371 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  12. #6372 SP
    Member blondutzu's Avatar
    Quote Originally Posted by raducucosmin View Post
    pai am cautat-o ca zicea blondutzu mai sus de ea. am gasit-o cred fiindca am dns pe tel cu adresa de state

    @Dant3, asa se pare, si sincer mie nu-mi prea place modul asta de a pune problema. Critic cel putin la fel de mult si mizeriile Sony. Nu mi se pare normal sa nu acceptam ca ambele tabere au chestii de *****.

    Si ok, majoritatea or fi subiective. Dar sa nu poti vedea pretul fiecarui produs in listing-ul magazinului si sa nu poti aranja produsele dupa pret mi se pare naspa si o functie elementara a oricarui store de orice fel
    Asa se numea inainte si era pe store-ul de US (iphone), acum intr-adevar vad ca ii zice Xbox.

    PS Nu am fost gica contra, chiar am precizat ca am colegi care s-au plans de aceleasi lucruri mentionate si de voi cand au facut trecerea si inteleg problemele, doar precizam ca tine si de obisnuinta.

  13. #6373 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    la mine asa e cazul cu controllerul spre ex. Pur si simplu mi se pare mai ok cel de PS, chiar si dupa 2 luni de la achizitia xbox-ului. Dar aici stiu oameni care nu sunt de acord.

  14. #6374 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by raducucosmin View Post
    la mine asa e cazul cu controllerul spre ex. Pur si simplu mi se pare mai ok cel de PS, chiar si dupa 2 luni de la achizitia xbox-ului. Dar aici stiu oameni care nu sunt de acord.
    De gustibus....sunt gusturi diferite referitoare la ergonomia lui, felul cum il simti in mana. Also bateria are durata de viata mai mare la X1.

    PS la PS4 am 2 controllere si la X1 la fel. Ambele tipuri se simt "Cheap - ieftine" ca si constructie fata de generatia precendenta, la PS4 se exfoliaza ciupercile, si bateria e anemica rau, la X1 mai sunt uneori desicronizari. Personal ca feeling consider cel de X1 aproape perfect.

  15. #6375 SP
    Member chios's Avatar
    Dar cu punctele care se aduna la profil se pot folosi la ceva?

  16. #6376 SP
    Junior Member bodada's Avatar
    Salut am si eu o nelămurire mi-am luat de curand o consola xbox one editia forza motorsport 6 si de curand am realizat ca atunci cand bag consola in priza se aude un sunet ciudat in consola ( un zgomot ca si cum ar intra curentul in consola zic si eu). Este normal sa se audă sunetul acela???

  17. #6377 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Esti sigur ca zgomotul nu vine din power brick?
    Poate bobina din sursa nu este sigila corespunzator iar atunci vei auzi un zgomot ca o vibratie.

  18. #6378 SP
    Junior Member bodada's Avatar
    Nu ...vine sigur din consolă....la tine nu face la fel????

  19. #6379 SP
    Member Dragos2005's Avatar
    Incerc sa descarc XCOM: Enemy Unknow, joc free with gold si in loc de instalare imi apare show price apoi imi zice sa schimb optiunea de plata si ma duce pe site-ul microsoft. Faza ciudata e ca am card atasat...

  20. #6380 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Quote Originally Posted by chios View Post
    Dar cu punctele care se aduna la profil se pot folosi la ceva?
    Daca te referi la cele legate de achievements atunci nu

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 319 of 395 FirstFirst ... 219 269 309 317 318 319 320 321 329 369 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts