Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 11 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 ... LastLast
Results 141 to 160 of 210

Thread: Quantum Break

  1. #141 SP
    Member solaru's Avatar
    QB nu are nici o treaba cu Infamous, iar comparatia cu TLoU are sens prin prisma faptului ca jocul transmite senzatii, sentimente, te acapareaza, "simti ca esti la butoane" :.

    In rest, Rasko a zis tot:
    "Remedy sunt genii, nu am nici un dubiu, iar respectul pe care il aveam pentru acest developer tocmai s-a inzecit."

  2. #142 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    E bine atunci, seria Infamous a fost o mizerie, dpmdv. Nu am reușit să termin nici măcar un joc. Mai aștept vreo două păreri de la oameni în care eu am mare încredere aici pe forum și o să-l iau si eu.

    PS: Răzvan si AlanPoe, despre voi este vorba

  3. #143 SP
    Member solaru's Avatar
    As zice ca de la AlanPoe asteptam si un review..., daca nu e suparare.

  4. #144 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Dragilor, multumesc pentru ganduri, insa din motive obiective nu-mi permit sa cumpar jocul asta day one. Nu insist asupra subiectului pentru ca nu vreau nici compasiune si nici donatii. Daca vreunul din voi mi-l poate imprumuta dupa ce se satura de el (sau daca-l gasesc la un pret mic in viitorul apropiat, desi m-as mira) promit sa-i fac o recenzie demna de sufletistii de pe Console Games.

  5. #145 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    ti-l trimit io dpa ce-l termin de 2 ori, nu-mi puteai spune ieri la tel?

  6. #146 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar

  7. #147 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pff, nu mai postati fratilor chestii atat de bune despre joc, ca trag de mine cat pot sa nu-l iau acum si din lipsa de bani si din lipsa de timp

  8. #148 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Pff, nu mai postati fratilor chestii atat de bune despre joc, ca trag de mine cat pot sa nu-l iau acum si din lipsa de bani si din lipsa de timp
    Serios Razvan dude, am ajuns sa joc in fiecare seara cate un act, il termin si apoi vad episodul de final de act, cel de 20-30 de minute. Deja Quantum Break a devenit serialul meu interactiv preferat, vorba lui Rasko, mai joc o tura pe hard dupa ce il termin cu alte alegeri. Interesant dupa ce faci alegeri ca iti spune ce au ales si prietenii tai din lista

  9. #149 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  10. #150 SP
    Member BlackSnake's Avatar
    E absolut patetic Universal Windows Platform. 3 jocuri au scos si nici unul nu merge cum trebuie.

  11. #151 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    E bine ca nu ne pasa, fiind un forum de CONSOLE Games

  12. #152 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Nimic nu am inteles din articol, oamenii astia chiar nu au ce face? Sunt o persoana pretentioasa cand vine vorba de performanta jocurilor, dar cand lumea se plange ca jocul atinge doar 50fps, ceva clar nu e coşer.

  13. #153 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu cred ca ai fost atent, e pe înțelesul tuturor.

  14. #154 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    "While it's possible to achieve a measured frame-rate of 30fps, it will never appear as consistent as the Xbox One version, which mostly delivers each frame at a locked 33ms refresh. Normally, we would use the Nvidia half-refresh rate option or Riva Tuner Statistics Server to solve this problem."

    De ce nu va arata la fel ca cea de pe Xbox, nu stim. Ce reprezinta un cadru stiu si eu, dar ce inseamna "a locked 33ms refresh" ma depaseste. Iar despre Nvidia half-refresh rate option si Riva Tuner nici nu mai vorbesc. Nu sunt chiar paralel cu calculatoarele, totusi, in sensul ca mi-am facut singur PC-ul pe piese si le-am montat acasa.

  15. #155 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu stau să fac o analiză pentru că sincer nu îmi pasă de tâmpeniile făcute de Microsoft. Vor sa facă bani si cu PC-ul, o să facă, dar nu așa, în acest ritm o să moară mai repede decât prostia cealaltă, Games for Windows.
    Pe scurt, asta e fraza care spune tot:
    "When a PC equipped with the fastest hardware available falls short of the consistency offered by a far less capable console, you know there's something wrong."

    Sunt foarte multe chestii urâte pe care eu le-am priceput din acest articol. Nu am înțeles altceva, ce e în mintea lor? Vin cu o idee apoi se împușcă, poate s-a întors Don Mattrick

  16. #156 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Din cate inteleg eu, e durata de timp intre schimbarea de frame. Daca la unele monitoare de exemplu, ai 144Hz care e nemaipomenit pentru gaming, dand posibilitatea de a atinge fps foarte mare, se pare ca pe Xbox e fortat acel 33ms ca timp de raspuns incat procesarea imaginii sa fie facuta mai incet si astfel sa dea posibilitatea consolei sa ruleze jocul la acel fps.

    Poate n-am priceput eu cum trebuie, dar e precum un shutter la camera video, care cu cat e mai sus iti va da miscari mai realiste, dar se va indeparta de experienta "cinematografica" daca nu e dublul framerate-ului.

    Oricum, Microsoft nu doar ca isi bate joc de userii de Xbox aducand jocurile si pe PC si lasand consola fara exclusive, dar observ ca isi bate joc si de userii de PC care au avut parte numai de lansari problematice la jocurile lor.

  17. #157 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar

    Post

    Guys, you're missing the point. Microsoft nu face jocuri. Sau, in fine, Microsoft nu a dezvoltat Quantum Brake. Remedy did it. Stati, nu aruncati rosiile si ouale inca. Stiu, Windows Unified Platform impune o sumedenie de restrictii, anuland practic avantajul principal al PC-ului, atunci cand vine vorba despre gaming: flexibilitate hardware si software, configurabilitate. Sigur, Direct X 12 este un api lansat recent. Asa, si? Cine i-a pus? Pai stai, ca au avut contract cu Microsoft, practic au lucrat pentru ei, business-wise speaking.

    Remedy nu-i o companie mamut, in tot cazul nu este a huge "multicultural team with various religions and beliefs" , la Alan Wake au lucrat ~55 de oameni, la QB au lucrat putin peste 100. Si s-a vazut, a durat ceva pana cand jocul a fost gata. Ce cred eu ca s-a intamplat (educated guess = deja zburd pe campii) este ca Microsoft, undeva pe la sfarsitul perioadei de dezvoltare, i-au abordat pe baietii de la Remedy in maniera urmatoare: "baieti, hai ca noi tot incercam sa promovam Ferestrele Unificate, hai ca tot voiati voi sa faceti QB si pentru PC, hai ca nu-i greu, pana la urma Xbox One e PC Engine, kernelu' e de Ferestre Zece, hai ca-l portati voi repejor sa-l avem la lansare, bine? Si-asa sunteti gata cu versiunea de One in avans". Asa ca baietii de la marketing l-au "impachetat" drept cadou pentru cei care plaseaza o precomanda pentru versiunea digitala de One si i-au lasat pe cei de la Remedy sa se descurce.

    Ceea ce ma face sa ma gandesc la Evolution Studious (= aparent, zburdatul pe campii face bine la imaginatie). Asa au auzit si ei de la Sony: "haide baietii! Hai ca ati putut si cu Motorstorm la lansare, hai ca se poate si cu Driveclub la lansare! Ce, dev kit? Pai n-avem, da' va dam un PC care e aproape aproximativ exact ce-o sa fie Playstation 4, doar ca un pic altfel si cu alt sistem de operare." Sigur, Evolution nu era studio independent.

    Cred, de asemenea, ca exista si un dram de toxicitate in analizele extrem de tehnice. Sa fim intelesi, ramane in picioare faptul ca jocul nu va avea fluiditatea direct proportionala cu hardware-ul utilizat dintr-o sumedenie de motive. Dar asta nu inseamna ca jocul nu functioneaza pe PC, sau ca functioneaza intr-o maniera care-l face de nejucat. Pur si simplu nu functioneaza asa cum s-ar astepta un gamer cu un PC super-performant. E important? Sigur ca este. Este fundamental sau grav? Este asa de rau cum a fost cu Batman Arkham Knight? Nu.

    Bottom line: stiu, Microsoft suge chestii. Remedy a fost pusa in fata unor dificultati absurde. BUT THEY TOOK THE DEAL .


  18. #158 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Nu stiu daca v-am mai spus, dar jocul e foarte bun.

  19. #159 SP
    Member blondutzu's Avatar
    nu intereseaza pe nimeni ca jocul e bun, daca au zis reviewers ca e de ***** restul e can-can E bine si ca ne facem nervi cu articole pe care nu le intelegem

  20. #160 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mda...mi-a zis un prieten ieri ca el nu da banii pe mizeria asta, ca "ai vazut ca Gamespot i-a dat 4 ? Cum sa cumpar asa ceva ?"...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 11 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 ... LastLast

Similar Threads

  1. Quantum Break nu va fi prezent la E3 By djleo666 in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 09-06-2015, 18:40
  2. Replies: 0 Last Post: 12-08-2014, 23:52
  3. Replies: 0 Last Post: 29-05-2014, 23:18
  4. Quantum Break anuntat pentru Xbox One By Dant3 in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 22-05-2013, 01:48

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts