Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Vei cumpara un Xbox One?

Voters
208. You may not vote on this poll
  • Da, voi cumpara un Xbox One

    77 37.02%
  • Nu, nu voi cumpara un Xbox One!

    77 37.02%
  • Nu stiu daca voi cumpara un Xbox One...

    54 25.96%
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 35

Thread: Vei cumpara un Xbox One?

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Vei cumpara un Xbox One?

    Avem sectiune dedicata pentru poll-uri, insa stim bine ca acolo sunt foarte multi "fanboys"... Aici sa speram ca va fi un pic mai liniste. Prin urmare facem un poll simplu cu o intrebare la fel de simpla: Vei cumpara un Xbox One? Cu toate bunele si relele auzite sau ne-auzite... tinand cont de jocurile prezentate si cele ce vor veni in curand.

    Si pentru a nu se supara nimeni... nici macar nu va fi vot public. So, vote with confidence!
    Attached Images Attached Images xbox-one1.jpg

  2. #2 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Voi cumpara cu siguranta unu, dar nu la lansare. Cel mai probabil prin toamna anului viitor.

  3. #3 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    sigur nu.

  4. #4 SP
    Junior Member nookzor's Avatar
    La un moment dat ... clar nu la lansare

  5. #5 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Da! <3 Dead Rising 3.

  6. #6 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Da, dar nu la lansare.

  7. #7 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Slava domnului ca a aparut si poll-ul asta Serios, MonkY, multumesc !
    Anyway nu vad de ce nu s-ar cumpara Xbox One. Da, intradevar, PS4 pare o idee mai puternic si oarecum mai gaming-related. Dar .... cam atat. Pentru ca pe partea de DRM ambele au eliminat asta, pe partea de offline gaming ambele sunt identice, pe partea de on-line platit sunt cam la fel.... deci unde este real diferenta ?

    In acea 100€ in plus platita la achizitie ? Asta e valabil doar pt. Day One Edition. La anul cine stie, poate Xbox-ul va fi chiar mai ieftin. Eu zic ca Xbox-ul are o sansa reala de a concura PS4-ul. Raman de vazut exclusivitatile, Cloud-ul, Kinect-ul 2.0, HDMI-In-ul si cine stie, poate usor usor se va reintoarce spre inimile actual - fostilor fani xbox

  8. #8 SP
    Member BatsBike's Avatar
    am mai zis'o .. eram tentat sa trec pe Xbox One(dinspre PS3),inclusiv dupa presupusul 'dezastru' de la E3 .. pentru ca,probabil sunt cam singurul(cineva chiar era convins de asta 'on chat'!),ma atrage varianta cu KINECT .. so,nu am nicio problema cu KINECT inclus,dimpotriva ..
    vreau sa joc FIFA cu comanda vocala,sa fiu un 'Dan Petrescu' coleric via KINECT .. nu conteaza ca nu avem posibilitatea de a controla 'TV,TV,TV',am oportunitatea de a mai face cate un party cu jocuri KINECT(cum am facut inclusiv cu MOVE!) .. sunt un adept al variantei 'fara telecomenzi sau alte ustensile' in varianta gaming entertainment .. pana atunci,insa,cred ca voi trece printr'o incercare cu o Xbox 360 ca ucenicie(chiar sunt novice in lumea Xbox!) ..
    prin urmare,voi lua un Xbox One cand va fi un bundle interesant .. in principiu,prima parte a lui 2014 este pentru acest 'eveniment' ..

  9. #9 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Nu am sa cumpar unul, nici vorba. Singur cu mana mea sa-mi bag in casa un spy machine? Detin un PS3 si am sa-mi iau si un PS4, probabil chiar la lansare.

    Poate cine vrea sa zica ce vrea, din partea mea puteti sa-mi ziceti si fan boy Playstation desii sunt foarte deschis si la alte optiuni in materie de gaming dar vreau sa fiu lasat sa decid eu daca vreau sa am un microfon si o camera tot timpul atasata la consola din casa mea, aici am dat doar un exemplu care ma derenajeaza caci binenteles nu e asta singurul motiv pentru optiunea mea.
    Cat exista pe piata un sistem hardware mai avansat, peste asta si mult mai ieftin si lipsit de restrictii de ce sa optez pentru un X1?

    Nu sunt deloc un jucator de jocuri video hardcore dar parerea mea este ca Microsoft isi bate joc de gamer'i cu restrictile lor si alte idei retarde. Aveau probabil zambetul pe buze cand X360 avea cifra de unitati vandute mai mari ca si cei de la Sony cu PS3-ul dar nimeni nu se gandea ca unii gamer'i erau la a 3-a consola(stiu caz concret) cumparata din cauza RROD-ului unde prima generatie de PS3 phat traieste bine si in ziua de azi

  10. #10 SP
    Member chesterb's Avatar
    Probabil niciodată.

  11. #11 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Sunt X360 user, însă pt viitoarea generație îmi face cu ochiul PS4. Dacă vine cu niște exclusivități bune, poate iau și un Xbox One ceva mai încolo.

  12. #12 SP
    Junior Member coockout's Avatar

    Wink

    Da ... Am platit in Avans . Sunt fan Xbox si chiar daca poate a dezamagit la prezentare consider ca o as fie o mare surpiza la lansare. Plus ca daca il iei per order ai cateva avantaje

  13. #13 SP
    Banned cryyo's Avatar
    La prima scadere de pret o sa trag un ochi la exclusivitati si daca vad ceva 'adevaraciuni' ma bag si eu.

  14. #14 SP
    Member DobaiSzilard's Avatar
    Yes, I will, eventually

  15. #15 SP
    Junior Member shaoboy123's Avatar
    Microsoft nu ne poate baga pe gat chestii care nu le vrem , cum ar fi o camera de supraveghere sau un microfon .Partea cu internetul nu mi se pare rea , deoarece eu stau 24/24 conectat , dar cunosc persoane care isi iau consola dupa iei la hotel sau la bunici.Chiar daca X1 are multe dezavantaje , consider ca va fi vandut mai bine decat ps4.Cei de la Microsoft au gandit consola special pentru americani cu netflixu lor .Nu pot sa cred cat de mult au laudat TV-ul de pe consola care este valabil doar in America . E o strategie foarte proasta din punctul de vedere al unui european . De asemenea consola nu va fi vanduta foarte bine in Japonia si in China datorita marimii lui (ei au apartamente extrem de mici) . X1 doar ia ochii la prima vedere si o sa o tina bina maxim un an sau doi .

  16. #16 SP
    Senior Member Krusht's Avatar
    Quote Originally Posted by shaoboy123 View Post
    De asemenea consola nu va fi vanduta foarte bine in Japonia si in China datorita marimii lui (ei au apartamente extrem de mici).
    Aiaiaiaiaiaiaiai ... O fi mai mare decat LCD-ul la care vine conectata.

  17. #17 SP
    Member dtancu's Avatar
    Preorder la Day One Edition pe amazon.co.uk, plus 3 jocuri de launch.

  18. #18 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Eu stau cuminte in banca pana apare la eMag

  19. #19 SP
    Junior Member XSPanned's Avatar
    Prima consola pe care am avuto eu a fost un Xbox 360 si sunt foarte multumit de el inafara de scratchu la cd si ring of death.Inainte sa fie prezentarea de la microsoft am crezut ca imi voi lua cu siguranta un xbox one dar acuma ma atrage ps4 foarte mult si nu stiu pe care sa mil iau.Eu am strans ceva bani ca sami iau o consola la aparitia ei dar nu stiu care dintre ele.Somebody help me please.

  20. #20 SP
    Member Mykayel's Avatar
    Eu personal nu sunt interesat de nici un joc de XBOne, iar consola e prea bulky (mai ales cand ma gandesc si la power box-ul ala) pentru sufrageria mea. Raman la PS4 (dar nu la lansare, bineinteles). Cat despre cei care il cumpara, sper sa le placa sistemul si jocurile exclusive pentru el.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Vei cumpara un Wii U? By MonkY in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 23 Last Post: 14-12-2016, 07:41
  2. Vei cumpara un PS4? By MonkY in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 93 Last Post: 20-10-2014, 10:59
  3. Replies: 25 Last Post: 04-09-2014, 16:03
  4. Replies: 42 Last Post: 16-04-2014, 20:02
  5. Ce consola next-gen vei cumpara? By MonkY in forum Polls
    Replies: 118 Last Post: 09-08-2013, 23:44

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts