Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 73

Thread: Aveti grija la tepari tocmai.ro/mercador.ro

  1. #1 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

    Aveti grija la tepari tocmai.ro/mercador.ro

    si anuntul original:
    Pretul consolei de pe mercador era undeva la ~ 2.300 de lei


    L-am abordat pe mutalau ca sa vad ce zice:


    Ronica fara frica
    Salut sunt interesat de XBOX ONE mi-ai putea spune un pret total cu transport pana in Cluj?

    Merci frumos
    Ronica fara frica
    As vrea sa-l cumpar azi (daca e PAL)...sa ajunga in timp util ca sa ma pot juca in weekend
    durics49
    E ntsc, este cu garantie, dar solicit un avans.
    durics49
    Da, ajunge, trimiti bani in avans?

    durics49
    Da, ajunge, trimiti bani in avans?
    Nu poti scrie acestui utilizator deoarece si-a sters contul

    Era din Iasi
    Attached Images Attached Images cyber-thief.jpg

  2. #2 SP
    Banned Venom's Avatar
    N-am inteles nimic din postul tau.

  3. #3 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    pe scurt: exista un tepar in iasi care a "imprumutat" pozele dintr-un anunt de pe ebay -> Microsoft Xbox One Day One Edition with EXTRAS | eBay si a facut un anunt folosindu-se de acele poze -> Dezactivate: Microsoft Xbox One Iasi • Mercador.ro pe mercador, iar ronann1 banuind ca e tepar a incercat sa vorbeasca cu el sa vada cum reactioneaza, iar respectivul i-a cerut un avans in prealabil si probabil ca a reusit sa tepuiasca cativa oameni.

  4. #4 SP
    Member andreiaka's Avatar
    Bravo Ronan, tu esti tata lor

  5. #5 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Ehe, tatal zombalailor stie toata lumea ca este dar al teparilor?? asta-i o noutate pt mine

  6. #6 SP
    Member BatsBike's Avatar
    @RonanN1&everybody .. aproximativ dialogul lui ronann1 cu 'moldoveanul' din 'iesi' il avusei yo,yesterday .. il intreb daca are consola vreo problema,nu avea numar de telefon la contacte,dau numerele mele de telefon .. imi zice ca are cartela magnetizata,imi cere bani in avans,apoi dezactiveaza contul!ma prinsesem ca nu este okay ..
    oricum,sa dai xbox one cu 3 jocuri 'day one edition'+membership de 12 luni cu joc inclus la doar 530 de euro era chiar chilipir .. am mai vazut ceva de genul cu fifa 14 inclus la 500 de euro ..

  7. #7 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Tristi oameni daca au ajuns sa faca asa ceva

  8. #8 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Tristi oameni daca au ajuns sa faca asa ceva
    Saracia* e mare.

    *-sufleteasca, morala.

  9. #9 SP
    Junior Member laucribella's Avatar
    Ca tot veni vorba de aceste scursuri......este pe "okazii" acum, avand acelasi username "durics49".Am facut o sesizare dar nu s-a intamplat nimic. Cere avansul prin western, dar nu stiu ce suma. Oricum m-am distrat putin cu el pe mercador. Dar sunt si oameni mai naivi...aveti grija.

  10. #10 SP
    Member blondutzu's Avatar
    am gasit asta pe mercador...l-am sunat si a zis ca mai are o consola doar, o trimite cu verificare colet si fara bani in avans. Este suspect de ieftin, insa ma gandesc ca nu am nimic de pierdut atat timp cat nu platesc avans. Singurul dezavantaj ar fi ca nu are garantie, dar par destul de solid construite de data asta xbox-urile comparativ cu PS4.

    Ce inseamna mai exact verificare colet? Pot deschide ambalajul xbox one sau doar foliile/cutia care acopera produsul?

  11. #11 SP
    Senior Member reddyBo's Avatar
    eu sincer nu prea cred in anuntul asta...nicaieri nu il gasesti sub 450 de euro...doar nu lcureaza in pierdere omu'... poate doar daca sunt furate

  12. #12 SP
    Member blondutzu's Avatar
    de acord cu tine...totusi ma gandesc ca atat timp cat pot verifica coletul, nu prea am cum sa imi iau teapa...oh well, a zis ca mi-l trimite cu atlassib sa pot verifica si acum astept sa vad ce mi-o trimite

  13. #13 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Posibil consola adusa din SUA, trecuta prin aeroport prin geamantan. 500$*3.4 lei = 1.700 lei pana la 2.300 lei face si el 600 lei de consola x 3/4 bucati inseamna ca drumul de intors din SUA i-a adus 2.400 lei.

    Ai grija la voltajul 110v. Si la garantia acoperita pe zona SUA.

  14. #14 SP
    Senior Member Snick's Avatar
    Ce va recomand , daca totusi sunteti nevoiti sa cumparati de pe mercador , si nu vorbim de sume mici ... exista mai nou posibilitatea sa luati prin Cargus cu verificare la primire ...

  15. #15 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    Partea cea mai nasoala cu mercador-urile e ca intr-adevar, poti stabili cu vanzatorul sa ti-o trimita prin diferite firme de curierat cu verificare la primire..dar nu asteapta curierul ca voi sa despachetati consola, conectati la TV, sa downloadati un joc si sa vedeti daca merge. Doar sa vedeti acolo ca e xbox-ul/ps-ul si nu cutii de cafea atent si strategic pozitionate in pachet.

  16. #16 SP
    Member blondutzu's Avatar
    nici nu ma ateptam la asta, insa macar sa vad ca e consola in cutie nu un sac de cartofi

  17. #17 SP
    Senior Member Snick's Avatar
    Poi citeste pe mercador , daca imi aduc aminte te lasa 5 minute sa " rascolesti " coletul ... vezi ca au o pagina acolo care iti descrie " drepturile " tale

  18. #18 SP
    Member blondutzu's Avatar
    mi l-a trimis cu atlassib cu verificare colet, am vb si cu un curier ajunge maine. A actualizat si anuntul pe mercador, a pus poze, pare serios. In caz ca sunteti interesati.

    ---------- Post added 21-12-2013 at 12:15 ----------

    l-am ridicat azi de la curier...toate bune si frumoase, instalez battlefield..nu imi vine sa cred ca am dat 2000 pe ea in conditiile in care era sa dau 3000 acum cateva zile tot de pe mercador.

  19. #19 SP
    Member bungabunga's Avatar
    Nici okazii nu duce lipsa de tepari. E drept, alt gen de tepe, un exemplu haios aici vand playstation 3 ps3 a avut YLOD, dar l-am reparat, fara hdd si unitatea optica este defecta ! - Okazii (141629231)

    Cititi descrierea, eu am ras cu lacrimi

  20. #20 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    scrie si ,,se vinde ca produs defect! pt piese"

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ce instrumente aveti ? By zinodaur in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 55 Last Post: 04-06-2021, 17:11
  2. Ce joburi aveti?:) By tsuby in forum Offtopic
    Replies: 26 Last Post: 27-10-2013, 11:35
  3. Ce fobii aveti? By weriwulf in forum Offtopic
    Replies: 100 Last Post: 21-03-2011, 20:11
  4. Aveti grija unde va reparati consola By mihaii in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 31 Last Post: 25-11-2009, 15:40
  5. Replies: 87 Last Post: 15-05-2009, 14:47

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts