Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 4 FirstFirst ... 2 3 4
Results 61 to 68 of 68

Thread: Ghidul unui utilizator Playstation... care si-a cumparat Xbox

  1. #61 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Vreo 2-3 puncte cu minus au fost rezolvate de X1 S (care se apropie de dimensiuni de vechiul PS4) si noul gamepad cu jack integrat. Pt faza cu bateriile probabil stii ca exista Play&Charge care functioneaza ca si la DS4 (dar costa extra...).
    Viteza de download este permanent superioara la X1, nu este un argument de cumparare dar si eu am observat asta.

  2. #62 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Pe store-ul digital xbox, unde reducerile sunt cam in aceeasi linie cu ps, dar in general pe g2a sau cdkeys sau altele similare am gasit jocuri la preturi foarte bune mai des ptr xbone (am luat quantum break cand abia aparuse la 50 de dolari, ACU la 2 dolari, AC4BF la 10 dolari, alan wake urile la vreo 4 dolari, rise of the tomb raider la 35 cand pretul standard era 60, etc

    Iar eu am ambele de 1 an si per total desi ambele au reduceri periodice am luat unele jocuri pe xbone pentru ca am prins o reducere mai buna pe xbone la un anumit moment. Nu inteleg ce legatura are steam?

  3. #63 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Dintr-o discutie extrem de productiva cu un coleg pe un alt thread am realizat ca a mai trecut un an, si recent am trimis consola veche in service pentru un controller defect. In loc sa mi-l repare mi-au facut cei de la emag storno si am ales sa cumpar una noua (un slim) cu banii respectivi plus o mica diferenta.

    Una peste alta, desi initial intentionasem sa cumpar un Xbone temporar pentru a juca doar cateva titluri, intre timp am ales sa pastrez si aceasta consola. o voi vinde doar daca ajung intr-o situatie disperata cu banii, dar altfel a meritat sa strang din fund cateva luni pentru ea.

    Nu-mi vine sa cred ca spun asta despre EA, dar abonamentul EA access e poate cel mai bun abonament de gaming pe care l-am intalnit. Chiar daca nu toate jocurile sunt extraordinare, are o valoare foarte buna pentru cat platesti pe el. Gold-ul in mare parte la fel.

    intre timp am descoperit si alte motive pentru care a fost ok sa am si Xbox, chiar daca in cazul in care ar trebui sa renunt la ceva, Xbox-ul probabil ar fi primul pe lista:

    - Backwards Compatibility.
    - Libraria de aplicatii video (acum e cam aceeasi cu cea de pe PS, dar la vremea respectiva avea cateva chestii in plus. Pe langa asta Hulu a scos serviciu de TV live cu toate canalele din State, si momentan e doar e Xbox optiunea asta).
    - Sistemul de rewards (desi nu stiu daca odata cu trecerea la Microsoft Rewards se va schimba ceva).
    - EA access (unde mai pui ca l-am luat cu aprox 80 de lei pe an de pe store-ul unguresc).
    - Posibilitatea de a schimba regiunea cu usurinta si de avea acelasi cont pe mai multe adrese/tari.
    - Supportul online (mi-au rezolvat toate problemele de fiecare data).
    - Asta slim alb chiar arata dragut.

    Din pacate in continuare nu pot spune ca are vreo exclusivitate care sa fie extraordinara, cel putin pentru mine, dar i-am gasit utilitate.

  4. #64 SP
    Senior Member nina's Avatar
    ea access e foarte bun doar daca esti esti la inceput de drum,atunci dai 30$ pe 1 an ca sa nu-ti cumperi fifa,ufc,battlefield,pvz,golf,nhl,nba,nfs
    dar dupa 1-2 ani deja ai un assasin creed,shadow of mordor,witcher 3,mad max,for honor,gears of war 4,etc. nu se mai merita sa cumperi ea access ca ea vin cu preturi foarte mici pentru acele jocuri din vault gen 5$ am dat pe golf si inca 5$ star wars battlefront complete edition si le am pe viata,battlefield 1 am dat complete edition 15$
    dupa un timp nu se mai merita sa ai ea access si doar daca esti mare fan al vreunui joc merita cumparat day1,cum sunt eu cu fifa in rest nu se merita ca dupa 3 luni ea iti da reducere substantiala
    planuiesc sa cumpar ufc 3 dar la un pret de nimic gen 10-15$ cu tot cu dlc
    am avut 3 ani de ea access si am o librarie de 200+ jocuri in 4 ani

  5. #65 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Repede pana iau ban. Nu e chiar asa. Dupa cum am zis eu am dat sub 25 de dolari pe el. Si tine cont ca de cand il am, in afara de fife, au mai intrat battlefield 1, titanfall 2, mass effect andromeda, star wars, mirror's edge etc. Si in conditiile in care ea baga cam toate jocurile pe care le lanseaza, toate la mai putin de 1 an de la lansare si ca absolut toate jocurile raman in vault forever.

  6. #66 SP
    Senior Member nina's Avatar
    nu raman forever in vault,cine te-a mintit?
    ea a specificat chestia asta inainte sa se lanseze serviciul,stiu fiindca ma interesasem de acest serviciu si cum a fost disponibil cum am cumparat pe 1 an,suporter pioner
    la un moment dat acele jocuri vechi vor fi scoase din ea access,ca exemple versiune veche de fifa,nba,nhl,madden,poate si battlefield,nfs
    nu vor tine 10 versiuni de fifa,de madden....la nesfarsit
    vor tine in vault sa zicem 9 versiuni de fifa dar cea mai veche dispare ca sa ii faca loc celei mai noi
    apoi cine vrea sa mai joace fifa de acum 9 ani? nobody

  7. #67 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Pai chiar pe situl lor scrie ca jocurile nu se scot din colectie,decat in cazuri extreme. Si chiar daca ar fi sa scoata fifele si nba urile f vechi, vorba ta, nu ar conta. Dar eu stiu despre ce vorbesc pentru ca inainte sa platesc chiar si acei 80 de lei m-am interesat pe ce dau banii.

    https://www.ea.com/en-gb/ea-access/faq#q4

  8. #68 SP
    Senior Member nina's Avatar
    https://answers.ea.com/t5/Origin-Acc...r/td-p/5164311
    dai scroll down
    Apologies for the late reply.

    We currently have no plans to remove any game from The Vault, but we might not be able to keep games in The Vault forever.
    That said, you would be updated if and when a game would be scheduled to leave The Vault.

    Cheers,
    Nils


    origin access a aparut fiindca ea access a prins,deci astea 2 sunt acelasi lucru in mare
    nu vor tine in vault la nesfarsit jocurile vechi fiindca vor avea o gramada de nba,fifa,madden,chiar si de nfs si battlefield
    pot sa scoata bf 4 si bf hardline daca mai au inca 3-4 batllefielduri
    in schimb jocuri cum e dragon age care nu ies anual,pe ala il va tine mult timp

    ---------- Post added 26-04-2018 at 17:28 ----------

    sa presupunem ca ea se va diversifica extrem si vor face jocuri gen witcher,hitman,etc si vor scoate pe an 2-3 astfel de jocuri(pe langa actualele) care sa nu apara anual ci o data la 2 sau 3 ani,adica sa scoata jocuri de calitate,acel ea access se va scumpi

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 4 FirstFirst ... 2 3 4

Similar Threads

  1. Replies: 1016 Last Post: 14-03-2024, 19:55
  2. Ghidul cumparatorului consolist By Khan in forum Console Club
    Replies: 7600 Last Post: 11-11-2022, 11:22
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Replies: 3 Last Post: 05-12-2011, 14:35

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts