Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 62 FirstFirst 1 2 3 4 12 52 ... LastLast
Results 21 to 40 of 1239

Thread: Clubul Wii U

  1. #21 SP
    Senior Member FPS Marius's Avatar
    The Wiicantthinkofagoodnameeventho*ughwereafamousjapan esegamingco*mpany?

    Asa trebuia sa se numeasca

  2. #22 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    250-300 euro that's my bid.
    Eu sunt chiar curios cum vor arata jocurile third party pe wii u, pentru ca mi se pare ca este pana la urma o consola mai degraba current gen decat next gen.
    De asemenea am vazut si o stire interesanta care spunea ca actiunile Nintendo au scazut odata cu prezentarea noii console.

  3. #23 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by x2z View Post
    De asemenea am vazut si o stire interesanta care spunea ca actiunile Nintendo au scazut odata cu prezentarea noii console.
    true true Nintendo stock down 5 percent after Wii U reveal | Joystiq
    si legat de pret si eu ma gandesc la ceva de genu 250 de dolari/euro in ziua lansarii. Nu cred ca noua consola va fi asa de scumpa cat sa depaseasca 300-350 de dolar. Sunt curios cat o sa coste o maneta in schimb.

    De asemenea, Myamoto a confirmat ca fiecare consola va oferi doar un singur controller (da cred ca asta era evident. nu?)

  4. #24 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Nu are cum sa coste mai mult de 350$, este o consola current gen. Momentan face parte din elita consolelor, avand capacitatile unui PS3 sau X360, dar peste 2 ani va fi exact ce este Wii-ul acum, o consola depasita tehnic. Controller-ul este oarecum interesant, dar pare prea mare, si eventual incomod.

  5. #25 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    De asemenea, Myamoto a confirmat ca fiecare consola va oferi doar un singur controller (da cred ca asta era evident. nu?)
    Oricum nu poti folosi mai multe controllere de Wii U la o consola.

    So this is what we found after staring at some hi-res photos and manually counting individual pixels � by our estimation, the screen on the Wii U tablet is about 870 pixels wide. However, that doesn�t jive with any standard screen resolutions and it certainly doesn�t match any LCDs commonly in production. 854, though� now that�s a winner. 854 x 480 (WVGA) is a very common widescreen resolution, and it�s within 2% of our not-scientific-enough measurement. Unless Nintendo changes things for the final units, we�re confident the Nintendo U tablet resolution is WVGA.
    Nintendo Wii U Tablet Screen Resolution Revealed | Golgotron.com

  6. #26 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Nu are cum sa coste mai mult de 350$, este o consola current gen. Momentan face parte din elita consolelor, avand capacitatile unui PS3 sau X360, dar peste 2 ani va fi exact ce este Wii-ul acum, o consola depasita tehnic. Controller-ul este oarecum interesant, dar pare prea mare, si eventual incomod.
    Desi cand aud asta ma gandesc la situatia Sega Dreamcast, care era mai performanta decat PS1-ule dar nu si decat PS2-ul. Oricum cred ca pe aici s-ar termina asemanarile dintre Wii U si dreamcast. Desi o sa fie mai slaba consola din punct de vedere grafic fata de PS4 si Xbox 720, eu tot cred ca o sa se descurce de minune si va aduce o gramada de bani celor de la Nintendo (it's practically prints money..daca va aduceti aminte cum era poza cu acel DS )

  7. #27 SP
    Member emanuel's Avatar
    Sincer eu ma cam indoiesc de succesul noii console. Pe de o parte, casual gamerii nu se vor ingramadi sa cumpere o noua consola - pt ca sunt casual, si grafica HD nu-i intereseaza - daca ii interesa, nu cumparau wii. Pe de alta parte, pt fanii hardcore s-ar putea ca nintendo sa fie prea slabuta grafic (comparativ cu ps4/x720). Ramane de vazut daca acel controller va vinde consola, sau daca Nintendo va scoate niste exclusuvitati super tari. Sa vedem. Oricum, e gresit sa credem ca daca wii a avut succes, automat si wiiu va avea la fel. Inainte de wii au fost N64 si Gamecube, ambel failure pt nintendo. Nu stii niciodata cum se intoarce roata.

  8. #28 SP
    Member carcru's Avatar
    Quote Originally Posted by emanuel View Post
    Inainte de wii au fost N64 si Gamecube, ambel failure pt nintendo. Nu stii niciodata cum se intoarce roata.
    N64 a fost fail ?

    Tu te-auzi ?

  9. #29 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Quote Originally Posted by carcru View Post
    N64 a fost fail ?
    Probabil se refera la vanzari, in comparatie cu PlayStation.
    Cat despre Wii U.... it's pure genius. Nu cred ca va avea mult succes in randul "hardcore" gamerilor, pentru ca ei "nu stiu cum o sa joace Call of Duty cu acel controller", dar nici nu o sa conteze. Ceea ce conteaza e ca au reusit, iarasi, sa imbunatateasca modul in care jucam.

  10. #30 SP
    Member emanuel's Avatar
    Quote Originally Posted by carcru View Post
    N64 a fost fail ?

    Tu te-auzi ?
    Normal ca a fost FAIL. Dupa ce Nintendo a dominat autoritar generatiile 3 si 4, in generatia 5 a s-a trezit pe locul 2 cu N64.
    CAt despre vanzari:
    Generatia 5:
    - Playstation: 102 mil. unitati vandute
    - N64: 33 mil. unitati vandute. Prin comparatie, SNES vindea 50 mil. unitati, iar in timpul generatiei a 5 a piata consolelor s-a largit.

    Asa ca...razi cam degeaba

    ---------- Post added 11-06-2011 at 09:26 AM ----------

    Quote Originally Posted by solecon View Post
    Ceea ce conteaza e ca au reusit, iarasi, sa imbunatateasca modul in care jucam.
    Asta ramane de vazut. eu inca sunt curios ce aduce cu adevarat nou acel controller in domeniul gaming-ului.

  11. #31 SP
    Senior Member tray's Avatar
    a si deci locul 2 = fail?

  12. #32 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by tray View Post
    a si deci locul 2 = fail?
    poate ca fail nu e cel mai bun cuvant... dar totusi vanzarile N64 au de peste 3 ori mai mici decat la PS1 iar cei de la Nintendo au fost obisnuiti pana atunci sa fie primii. De asemenea legat de generatia trecuta de console, Nintendo a iesit pe locul 3 fiind depasit de data asta si de Ps2 si de Xbox. Da avand in vedere ce bine s-a vandut wii-ul, cred ca putem spune ca a compensat pentru celelalte 2 generatii de vanzarile slabe (la standarde Nintendo).

    Legat de Wii U-ul asta nu stiu ce sa zic... desi va avea jocuri hardcore, tot cred ca majoritatea userilor se vor juca pe Ps4, si xbox 720 odata lansat, pentru ca vor avea o grafica mult mai buna. Da pana se vor lansa consolele respective, cred ca Wii U-ul se va vinde bine daca va avea jocuri bune si chestii inovative (cum ne-am obisnuit de la mai toate consolele Nintendo). In ciuda jocurilor hardcore anuntate, eu tot cred ca Wii U-ul va fi cumparat in mare parte de casual gameri (cum e situatia si la Wii si NDS)

  13. #33 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...e cam aiurea faza că Wii U (ce nume T�MPIT) suportă doar o tabletă. Dacă vrei local MP ceilalți jucători sunt obligați să folosească wii remotes sau controllere classice.

    *p.s.

    Delay-ul e de 1:1 - așa da!

  14. #34 SP
    Member emanuel's Avatar
    Quote Originally Posted by tray View Post
    a si deci locul 2 = fail?
    nu stiai asta ? era si un cantec "the winner takes it all...". locul 2 nu primeste medalii de argint si nici nu merge in liga campionilor.

    in rest Tudoran ti-a explicat destul de bine.

  15. #35 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Nu inteleg de ce nu vor lansa anul asta !?
    Daca reuseau asta acaparau mult din piata jucatorilor hardcore.
    Poate ca grafica nu este cea mai importanta dar sunt multi care asteapta si vor sa-si imbunatateasca experienta vizuala atunci cand isi pierd noptile in fata TV-ului. Ori daca Nintendo lansa anul asta era o smecherie.
    Oricum, foarte posibil ca cei de la Microsoft si Sony sa lanseze prin 2013 asa ca Nintendo tot ar mai avea timp de o suteala de gameri pe partea de multiplatform.
    Basca ca iti iasa de un Mario si Zelda in 1080p.

    PS. Sa ne zica Donely cand se modeaza.

  16. #36 SP
    Senior Member Clopotarul's Avatar
    Report: Iwata On Wii U's Price: "This Is Not Going To Be Cheap" - News - www.GameInformer.com

    CVG reports that Iwata � who has said he expects the Wii U to be priced at more than 20,000 yen in Japan ($250) � admitted of the console's price: "This is not going to be cheap."
    Of course, when you've got the controller that the Wii U has, this isn't a surprise, especially considering that the 20GB PS3 debuted at $499 and the Xbox 360 (w/HDD) originally cost $399. The Wii itself cost $250 at launch. But Nintendo may find itself in a difficult place with the Wii U after becoming known for its lower-cost platforms through the years. Assuming there are no further price cuts for the competition's systems before the Wii U comes out in 2012, Nintendo would be facing the Xbox 360 that starts at $199 (4GB version) and a PS3 that starts at $299 (160GB).

  17. #37 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Atata timp cat nu o sa depaseasca 350$, nu cred ca o sa aiba probleme.
    Attached Images Attached Images 8991d340705870bec191e1fb43086139-1-.jpg

  18. #38 SP
    Member SpeedoTuxedo's Avatar


    "More precision through controls" pe dracu. Mai bine puneau un mouse, era si mai ieftin si mai precis.

  19. #39 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Rare Wii U Pictures
    Attached Images Attached Images wii-u-header.jpg 100_4429.jpg 100_4436.jpg 100_4446.jpg 100_4437.jpg 100_4453.jpg 100_4457.jpg 100_4434.jpg 100_4426.jpg 100_4427.jpg 100_4460.jpg 100_4455.jpg

  20. #40 SP
    Manager paul's Avatar
    The timing just doesn�t work�Generations releases this November, and the Wii U is coming out next spring/summer. I think one of the things we don�t have to do, or reduce where possible, is we don�t want to port games. I think if there�s going to be a Sonic game for the Wii U, it needs to be built from the ground up�It�s more likely that it would be a separate stand-alone installment or in conjunction with a multiplatform release in the future. But to bring out Generations on a platform six or eight months after we release PS3, 360, and 3DS probably won�t be the best strategy.�
    Sega exec reveals Wii U release for Spring-Summer 2012 � BeefJack - The Gamer's Sauce

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 62 FirstFirst 1 2 3 4 12 52 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Wii By muggs in forum Nintendo Wii
    Replies: 562 Last Post: 30-08-2020, 11:10
  2. Vand cateva jocuri pt Nintendo Gamecube, Wii, Wii U si 3DS By snk2 in forum Bazar Nintendo: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 29-11-2018, 12:04
  3. Replies: 26 Last Post: 12-02-2014, 17:15
  4. Replies: 6 Last Post: 26-11-2012, 19:05
  5. Replies: 0 Last Post: 25-06-2011, 16:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts