Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 17 of 17

Thread: Fan al seriei Porfessor Layton

  1. #1 SP
    Junior Member Sebastian_nds's Avatar

    Fan al seriei Porfessor Layton

    Ia sa vedem cati dintre voi sunteti fani al acestei serii. Cate jocuri ati terminat si ce va place?
    Eu am terminat Professor Layton and Lost Future si a fost ****inng awesome

  2. #2 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Trebuie sa mi-o cumpar si eu, am pus ochii pe serie de ceva timp. Tu ai cumparat digital sau ai gasit retail?

  3. #3 SP
    Junior Member Sebastian_nds's Avatar
    Termenii si conditile acestui forum nu ma lasa sa iti raspund la aceasta intrebare )
    Am jucat ca "demo" pe "r4" daca intelegi, totusi am de gand sa ma apuc de colectionat jocuri pentru NDS, acum nu pot pentru ca nu am sursa de venit la 15 ani

  4. #4 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Stiu ca o sa sune un pic dur asta, dar daca nu ai sursa de venit nu inseamna automat ca e ok sa piratezi.

    Te joci mai putin, inveti sa faci trade-uri (care poate te vor ajuta in viitor) sau incerci sa iti gasesti un cerc de prieteni care au aceelasi hobby cu al tau.

    Exista onomastica, exista craciuni sau alte sarbatori care iti pot aduce jocuri (sau bani pe care ii poti folosi sa cumperi jocuri), exista mici joburi pe care le poti face pentru a iti rotunji veniturile, crede-ma este mult mai satisfacator sa muncesti un pic pentru jocurile pe care le joci si nu doar sa cumperi un R4 si sa downloadezi jocuri.

    Ma rog faptul ca ai ales calea "usoara" in zona gri, nu este un lucru bun, mai ales la varsta ta.

    In alta ordine de idei eu am jucat 3 jocuri din serie si mi-au placut enorm (in special primul e de senzatie .. la vremea lui).

  5. #5 SP
    Junior Member Sebastian_nds's Avatar
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    Stiu ca o sa sune un pic dur asta, dar daca nu ai sursa de venit nu inseamna automat ca e ok sa piratezi.

    Te joci mai putin, inveti sa faci trade-uri (care poate te vor ajuta in viitor) sau incerci sa iti gasesti un cerc de prieteni care au aceelasi hobby cu al tau.

    Exista onomastica, exista craciuni sau alte sarbatori care iti pot aduce jocuri (sau bani pe care ii poti folosi sa cumperi jocuri), exista mici joburi pe care le poti face pentru a iti rotunji veniturile, crede-ma este mult mai satisfacator sa muncesti un pic pentru jocurile pe care le joci si nu doar sa cumperi un R4 si sa downloadezi jocuri.

    Ma rog faptul ca ai ales calea "usoara" in zona gri, nu este un lucru bun, mai ales la varsta ta.

    In alta ordine de idei eu am jucat 3 jocuri din serie si mi-au placut enorm (in special primul e de senzatie .. la vremea lui).


    Am vrut sa incerc Trade doar ca in localitatea mea sunt doar 3 persoane care detin NDS cumparate tot prin intermediul ei.

    Nu am ales eu cardul R4, era in consola cand l-am cumparat

    Dupa ce imi cumpar ce am in plan acum vreau sa fac o clectie cu jocuri NDS originale dar pana atunci...

    Mersi oricum de sfaturi

  6. #6 SP
    Banned Templier's Avatar
    o sa ma uit printre jocurile pe care le am eu si o sa vad ce pot sa iti dau. poate ai drum prin Brasov pe 11

  7. #7 SP
    Junior Member Sebastian_nds's Avatar
    Quote Originally Posted by Templier View Post
    o sa ma uit printre jocurile pe care le am eu si o sa vad ce pot sa iti dau. poate ai drum prin Brasov pe 11
    gratis ?

  8. #8 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    E cavaler templier, probabil te pune sa semnezi ceva in sange si sa-ti sacrifici urmatorii doi copii/nepoti.
    Anyway, o sa le cumpar si eu pe astea noi (am inteles ca sunt oricum prequel-uri la alea vechi) pentru 3DS, as fi vrut totusi sa le iau in format fizic dar nu prea gasesti la noi

  9. #9 SP
    Junior Member Sebastian_nds's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    E cavaler templier, probabil te pune sa semnezi ceva in sange si sa-ti sacrifici urmatorii doi copii/nepoti.
    Anyway, o sa le cumpar si eu pe astea noi (am inteles ca sunt oricum prequel-uri la alea vechi) pentru 3DS, as fi vrut totusi sa le iau in format fizic dar nu prea gasesti la noi
    Eu am jucat pe NDS, totusi e foarte buna seria

  10. #10 SP
    Banned Templier's Avatar
    @ eagle +1 fun factor

    @Sebastian
    Poti sa ajungi in BV?

  11. #11 SP
    Junior Member Sebastian_nds's Avatar
    Nu stiu.... cam departe BV de mine

  12. #12 SP
    Banned Templier's Avatar
    ok, lasa-mi PM cu datele tale si o sa iti pun la posta un pachet.
    motivul pt care iti trimit pachetul este ca mi se pare ok sa incurajez faptele bune (ai ajutat site-ul cu ce ai pus la Licitatie).

  13. #13 SP
    Junior Member Sebastian_nds's Avatar
    Quote Originally Posted by Templier View Post
    ok, lasa-mi PM cu datele tale si o sa iti pun la posta un pachet.
    motivul pt care iti trimit pachetul este ca mi se pare ok sa incurajez faptele bune (ai ajutat site-ul cu ce ai pus la Licitatie).
    Mie nu stiu cum sa iti dau datele, adica imi dai jocuri gratis
    Si nu prea are logica, am ajutat cg cu doar 10 lei daca era macar 10% atunci era altceva dar in orice caz iti multumesc enorm.
    Apropo ma tot chinui sa gasesc un sponsor dar am nevoie de o descriere scurta a cg si un motiv emotionat pentru a convinge un sponsor

  14. #14 SP
    Banned Templier's Avatar
    pt sponsor trebuie sa vb cu MonkY.
    dude,WTH ce crezi ca o sa fac cu datele tale??? cum am spus si mai sus, este vorba de principiu si initiativa de aceea iti trimit niste jocuri si in Plus de aceea suntem o comunitate, sa ne si ajutam.

  15. #15 SP
    Junior Member Sebastian_nds's Avatar
    nu ai inteles, nu mie frica de ce faci cu datele ci ca imi jocuri gratis pentru care sigur ai dat banii, dar oricum iti multumesc enorm, am cateva lucruri de dat la licitatie tot pentru cg sper sa se gaseasca cumparator

  16. #16 SP
    Banned Templier's Avatar
    NP, astept datele pt posta si saptamana urmatoare o sa pun coletul ( la anu' )

  17. #17 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    L-am panicat eu cu sangele si cu nepotii.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. ELEX - un nou action RPG de la creatorii seriei Gothic By Strike105X in forum Console Club
    Replies: 17 Last Post: 22-07-2019, 10:14
  2. Halo 5, cea mai buna lansare a seriei By OEE in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 10-11-2015, 18:46
  3. Viitorul seriei Uncharted By erik95 in forum Console News
    Replies: 12 Last Post: 26-10-2009, 10:11
  4. Replies: 2 Last Post: 23-09-2009, 11:40
  5. Replies: 6 Last Post: 19-01-2009, 23:53

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts