Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 39 of 39

Thread: Metroid: Samus Returns

  1. #21 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Pai de-asta am intrebat, pentru ca eu facusem precomanda pe 4.07. Eram doar curios daca au luat precomenzile in ordine, sau au bagat-o romaneste. Bine, nu stateam in ei, pentru ca nu sunt nebun; voiam doar sa vad cat de seriosi sunt cei care in trecut ne criticau pentru ca nu sustinem "piata romaneasca" si cumparam din afara.

  2. #22 SP
    Member Ramon's Avatar
    Mda. Eu am asteptat vinerea trecuta Monster Hunter Stories. Au amanat lansarea cu o saptamana (de pe 8 sep pe 15 sep), asa ca l-am cumparat digital.

  3. #23 SP
    Member Ramon's Avatar
    Am primit mail de la pc-garage (noroc ca am avut precomanda si la gameshop):
    Buna ziua, Din pacate am fost anuntat de furnizori ca produsul Joc Nintendo METROID SAMUS RETURNS LIMITED EDITION pentru 3DS ,desi confirmat initial , este stoc 0 - fiind o eroare in gestiunea acestora. Daca doriti putem adauga un alt produs disponibil pe comanda sau eventual sa o anula . Desi nu rezolva situatia neplacuta ne cerem scuze pentru incurcatura produsa. Astept raspuns, Multumesc

  4. #24 SP
    Junior Member G-MaN's Avatar
    Mda, încă n-am nimic de la pc-garage. am făcut o comandă și la gameshop. vedem ce-o ieși. Era oricum dubioasă listarea la ei, fără box-art și descriere. Plus că zicea Limited în loc de Legacy...

  5. #25 SP
    Member Leni's Avatar
    eu am comandat de la gamerland, 201 lei cu tot cu transport, mi-a sosit ieri, in 16.09. Sunt foarte multumit Jocul e misto (PS. e varianta normala)

  6. #26 SP
    Member xenocid's Avatar
    Eu am luat din "Shop" cu 180 de lei dupa un discount de 10 euro. Pentru prima oara mi s-a parut o diferenta importanta intre varianta electronica si cea retail. Jocul, primul din universul Metroid pentru mine, este grozav, desi ma mai ratacesc uneori printre etaje.

  7. #27 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    E rupere jocul ... metroid pur sange ... il iubesc

  8. #28 SP
    Member Ramon's Avatar
    Jocul e intr-adevar bestial. Sper sa nu mai fie o raritate sa primim jocuri Metroid. Stie careva cum stau vanzarile momentan? Ca developerii au zis ca in functie de vanzari o sa mai faca si altele.
    Sper sa faca si Prime Trilogy Remake, pana apare 4 prin 2019.

  9. #29 SP
    Junior Member G-MaN's Avatar
    M-au sunat acuma de la gameshop ca nu au legacy edition si nici n-o sa-l mai aibe.

  10. #30 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Eu sunt in zone 3 ... mai am 27 de rezolvat pana la final fight

  11. #31 SP
    Member Ramon's Avatar
    Si eu tot area 3, aproape de finalul ei. 18 left

    ---------- Post added 18-09-2017 at 14:48 ----------

    Btw, am vazut pe net ca sunt 8 zone (+surface). Daca la finalul zonei 3 mai raman jumatate, inseamna ca vom vedea mai putini metroizi per zona, undeva pe la vreo 3-4.

  12. #32 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Pai dupa ce ai facut rost de spider ball poti explora surface -ul - eu asa am facut, am pierdut acolo probabil vreo ora asa - nu prea poti sa faci nimic pentru ca esti limitat, practic ca si harta - se duce mult in partea stanga, daca escaladezi peretele de acolo.

    Jmecheria e sa faci rost de screw attack si space jump si vei putea explora toata harta fara probleme in mod IMBA

    Din ce mi-am dat eu seama au bagat mai multe chestii (ma astept la upgrade-uri diferite fata de Metroid 2 de GB) ... pentru ca teoretic mai sunt doar 3 upgrade-uri (Space jump / laser bean / screw attack) practic .. cred ca mai sunt vreo 10* sloturi in inventar libere


    * n-am numarat exact e doar o aproximare.

  13. #33 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Nu vi se pare cam scump pentru 2017? Shovel Knight de exemplu costa 50 de lei si include si season pass, cu peste 20 de ore de dlc content pana in momentul de fata si urmeaza sa mai apara.

  14. #34 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Nu .. pentru ca ai dat un exemplu foarte prost.

  15. #35 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^ Foarte bine argumentat, nu mi-am dat seama cand am scris.

  16. #36 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Espiritus: faci prea mult off-topic si flame in ultima perioada.

    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  17. #37 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Ok, cam mult... dar sincer, nici mie nu-mi plac discutiile despre preturile jocurilor. Pentru ca nu aduc nimic constructiv, nu spun absolut nimic despre jocul in sine. In primul rand, conditiile financiare difera de la om la om - ce i se pare ieftin unei persoane poate sa fie foarte scump pentru alta persoana. Deci ce obtii daca vorbesti despre asta? In al doilea rand, astfel de discutii pot face foarte mult rau unui joc, pentru ca il pot reduce la o suma. Si (sper ca) stim ca jocurile video sunt mult mai mult de atat. In ciuda a ceea ce vor sa ne convinga cei de la EA, Activision sau Take-Two, jocurile video sunt povesti, sunt personaje, sunt culori, sunt muzica, sunt trairi, sunt sentimente... sunt atat de multe lucruri frumoase incat e pacat sa le reducem la o suma de bani.

  18. #38 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Nu vi se pare cam scump pentru 2017? Shovel Knight de exemplu costa 50 de lei si include si season pass, cu peste 20 de ore de dlc content pana in momentul de fata si urmeaza sa mai apara.
    E cam greu de inteles daca tu compari un joc indie, crowd funded, multi-platform... cu un joc facut de Nintendo care mai e si single platform. Si chiar si asa, Shovel Knight a fost peste 150 lei cand l-au lansat si pentru 3DS... Eu cred ca Metroid merita 50 lei extra. Sau chiar mai mult. Daca esti fan - daca nu, nu cumperi si asta e.

    Pe de alta parte, cand au fost jocurile Nintendo ieftine?

  19. #39 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Am gasit un bug .. am reusit sa trec de niste screw attack block's - fara sa am upgrade-ul si m-am blocat in zona respectiva.

    In rest - mai am un pic si il termin il joc 2-3 ore maxim seara, insa explorez free roam, nu ma grabesc sa-l termin Incerc sa gasesc toate upgrade-urile si power-up urile. Mi s-a intamplat sa ajung in zone mai dificile fara power up-uri si sa sufar destul de tare incercand sa omor metroizi mai puternici, apoi am revenit in zone mai usoare si am omorat metroizi slabi aproape instant fara stress pentru ca eram overpowered

    La modul general imi place, mi-ar fi placut s mai tare daca ar fi fost 2D "pur sange" sau daca ar fi folosit motorul grafic de la Ubisoft.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Metroid Prime 4 By OEE in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 8 Last Post: 27-12-2019, 22:59
  2. Replies: 0 Last Post: 13-06-2017, 20:23
  3. Metroid: Other M By ShpioOn in forum Nintendo Wii
    Replies: 16 Last Post: 31-08-2010, 11:30

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts