Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 3 of 3

Thread: Club Nintendo

  1. #1 SP
    Senior Member Madk91's Avatar

    Club Nintendo

    NINTENDO!

    De cand cu DSi-ul mi-am procurat tot felu' de porcarele pentru el...joculete si altele...
    Avand si DSlite , am intrat pe siteul nintendo...si am dat peste o sectiune "CLUB NINTENDO".

    Eh...stiti pamfleturilea alea cu "Join club nintendo" care le gasiti in cutie cand cumparati produse nintendo... eh fiecare foita dinasta are un cod special folosit pentru a te inregistra si a face un User la Club-Nintendo.

    Partea frumoasa este ca la fiecare produs inregistrat pe cont ti se ofera un numar de Stars (stelute) 500/consola 100-300 pentru jocuri in functie de cat a fost valoarea lor cand l-ati achizitionat.
    Stelutele pot fi folosite pentru a fi schimbate pe diverse obiecte valabile in shopul special. Gen : tricouri , calendare , ghiozdanele , DSlite-uri gravate cu personaje , Statuete ( ex: Link calare pe cal).

    Si mai important: Vouchere electornice(coduri) pentru puncte nintendo (DSi points/ Wii points) se pot folosi la ambele console.DSi-Shop/Wii-shop
    *Dar inainte de a putea schimba Stelute pentru Vouchere trebuie conectat contul de wii cu cel de Club Nintendo. 100/300/500/1000
    100 = 400 de stele
    300 = 1200 de stele
    500 = 2000 de stele
    1000 = 4000 de stele

    Sincer eu sunt foarte multumit de acest service , asa mi-am cumparat cateva joculete din DSi Shop.

    Nintendo se pare ca nu isi dezamageste clientii niciodata.

    Link-uri :
    Club Nintendo
    NINTENDO

    Aveti intrebari?

  2. #2 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Le-am folosit si eu la fel, am cumparat joculete & goodies. E misto sistemul de stars, dar nu iti da nici foarte multe per titlu/consola cumparate.

  3. #3 SP
    PET
    Member PET's Avatar
    Eu am 700 stars. Am si uitat de ele. Cred ca mai sunt valabile vroe 1 saptamana maxim. Mi-am luat un Wallpaper asa ca sa nu se piarda.

    Eh, daca mai aveam 100 stars primeam 200 puncte

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Nintendo Club se va inchide By inkstreme in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 21-01-2015, 18:54
  2. Nintendo Club hacked! By MonkY in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 05-07-2013, 19:23
  3. PS Club Constanta By paull in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 3 Last Post: 20-05-2011, 09:59
  4. Midnight club LA By ciypriyan in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 57 Last Post: 13-03-2011, 12:48

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts